Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Bardzo udany dzień dla zawodników Legii: Młode Wilki 2001 wygrały międzynarodowy turniej FOR BG Cup w Skotnikach, zdobywając też dwa wyróżnienia indywidualne, zaś CWKS Legia 2003 triumfował w Orzeł Cup, tracąc łącznie tylko 1 gola. Młode Wilki 99 zajęły drugą lokatę w mocno obsadzonym turnieju w Żyrardowie, a Jan Śmigielski został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. O rok starsi zawodnicy pokonali aż 10-0 Piasta Gliwice '98.

Legia 98 10-0 (1-0, 1-0, 8-0) Piast Gliwice 98 Zdjęcia z meczu
1-0 21 min. Kamil Wojtkowski b.a.
2-0 47 min. Kamil Wojtkowski (as. Wiktor Wiszorowski)
3-0 52 min. Aleksander Waniek (as. Maks Dikof)
4-0 56 min. Maks Dikof (as. Mikołaj Napora)
5-0 57 min. Mikołaj Napora b.a.
6-0 59 min. Mateusz Leleno (z dystansu, as. Aleksander Waniek)
7-0 61 min. Mikołaj Napora (as. Aleksander Waniek)
8-0 65 min. Mikołaj Napora (as. Igor Korczakowski)
9-0 72 min. Wiktor Wiszorowski (as. Aleksander Waniek)
10-0 74 min. Wiktor Wiszorowski (b.a, z dystansu)

Legia - I tercja: Balawejder - Majewski, Orłowski, Ostrowski, Gregorczuk - Leleno, Żyro, Waniek, Wojtkowski, Hołownia - Napora
Legia - II tercja: Brylewski - Gregorczuk, Orłowski (40' Ostrowski), Żyro, Kaniecki - Majewski, Ostrowski (30' Dikof), Korczakowski, Wojtkowski, Hołownia - Wiszorowski
Legia - III tercja: Ceran - Majewski, Gregorczuk, Ostrowski, Wiszorowski - Dikof, Leleno, Kaniecki, Waniek, Korczakowski - Napora
Trener: Jarosław Wojciechowski

Przez blisko 50 minut przeciwnik z Gliwic zawzięcie i rozważnie się bronił, wyprowadzając przy tym kilka groźnych kontr. Dwukrotnie strzały Denisa Gojko musiał bronić Janek Balawejder. Legioniści po pierwszych dwóch tercjach prowadzili 2-0, po golach bardzo dobrze grającego Wojtkowskiego. Przewaga umiejętności indywidualnych warszawiaków była zauważalna, mimo niekiedy mało konsekwentnej i nieskutecznej gry Legii, jednak nasi zawodnicy nie zawsze pokazywali to, co potrafią. W trzeciej odsłonie, po szybko straconym golu na 3-0 przeciwnik "złamał się" zupełnie (zarówno mentalnie, jak i być może fizycznie, biorąc pod uwagę rozegrany dzień wcześniej turniej), a Młode Wilki zagrały dużo lepiej niż przez pierwsze 50 minut, bezlitośnie wykorzystując okazję za okazją. Zwieńczeniem meczu był doskonały gol Wiktora Wiszorowskiego z ponad 30 metrów, który dał legionistom dwucyfrowe zwycięstwo.

Turniej o Puchar Prezydenta Żyrardowa (rocznik 1999): Zdjęcia z turnieju

Młode Wilki 99 zajęły bardzo dobre drugie miejsce na mocno obsadzonym turnieju w Żyrardowie. Legioniści ulegli jedynie SMS-owi Łódź (dwukrotnie - w grupie i w finale), wygrali za to pozostałe spotkania, wśród których najtrudniejszy był chyba półfinał z ŁKS-em Łódź, w którym legioniści zwycięskiego gola zdobyli w samej końcówce, po uderzeniu Bartka Faliszewskiego z rzutu wolnego (po raz trzeci tego dnia, po pojedynkach z Pelikanem i Agape). Legioniści włożyli w ten mecz tak dużo sił fizycznych i mentalnych, że w finale "obudzili się" dopiero przy stanie 0-3, ale było już za późno na zwycięstwo. Oprócz srebrnych medali, do Warszawy pojechała nagroda dla najlepszego bramkarza turnieju, która przypadła Jankowi Śmigielskiemu.

Mecze grupowe:
AP OSiR II Żyrardów 1-6 Legia (Janicki 3, Możdżonek, Staśkiewicz, Neuman)
SMS Łódź 3-2 Legia (Rybak, Staśkiewicz)
Legia 1-0 Pelikan Łowicz (Knap as. Neuman)
Legia 3-1 Hutnik Kraków (Knap, Możdżonek, Agnyziak)
Legia 2-1 Agape Białołęka (Agnyziak as. Faliszewski, Faliszewski as. Rybak)

półfinał: Legia 4-3 ŁKS Łódź (Faliszewski as. Knap, Faliszewski [wolny], Agnyziak as. Możdżonek z rogu, Faliszewski [wolny])
finał: Legia 1-3 SMS Łódź (Knap as. Agnyziak)

Skład Legii: Śmigielski, Kalinowski - Janicki, Rybak, Staśkiewicz, Faliszewski, Parzych, Malesa, Agnyziak, Możdżonek, Knap, Neuman.

Turniej FOR BG Cup (rocznik 2001), dzień 2:

Faza finałowa była dla Młodych Wilków 2001 jeszcze bardziej udana niż dzień poprzedni. Chłopcy zaczynają coraz lepiej realizować zadania taktyczne założone przez meczem. Zespół zaczął jeszcze bardziej niż do tej pory szanować piłkę, konstruować akcje od tyłu, wymieniać dużo podań, wygrywał dużo pojedynków 1 na 1 na połowie rywala.

W finale, po raz drugi w ciągu miesiąca, Młode Wilki zmierzyły się z Motorem Lublin. Tym razem górą byli legioniści, którzy tym samym udanie zakończyli sportowo rok 2011. Komplet zwycięstw dał legionistom zwycięstwo w turnieju w krakowskich Skotnikach, oraz dwa wyróżnienia indywidualne. Najlepszym strzelcem okazał się Maciek Anusik, bramkarzem testowany w Legii gracz Drukarza Bartek Kielak, natomiast gratulacje należą się wszystkim, gdyż bez pomocy kolegów zapewne nie dostaliby tych wyróżnień.

1/4 finału:
Legia 5-0 Lechia Dzierżoniów (Kraśniewski 2x, Sędzikowski 1, Anusik 2)
Lechia Gdańsk 2-1 Cracovia
Korona Kielce 2-0 Arka Gdynia
GKS Bełchatów 0-2 Motor Lublin

1/2 finału:
Legia 0-0 k.2-1 Lechia Gdańsk (karne: Anusik, Bartnicki)

8. Cracovia

Najlepszy zawodnik: Piotr Gryszkiewicz (Lechia Gdańsk)
Najlepszy bramkarz: Bartosz Kielak
Król strzelców: Maciej Anusik (Legia)

Skład Legii: Adam Kaniewski, Bartosz Kielak - Mateusz Cichocki, Jan Goliński, Konrad Linkowski, Jakub Bartnicki, Kacper Radkowski, Radosław Graczyk, Szymon Sharma, Sebastian Duczek, Damian Sędzikowski, Maciej Anusik, Dominik Zagajewski, Mateusz Bieniek, Maciej Kraśniewski

Legia 2002 4-5,3-3,0-2,3-3, 2-5 Polonia Warszawa 2001

Młode Wilki rozegrały serię sparingów z o rok starszymi chłopcami z Polonii. Sparingi były niezwykle wartościowym doświadczeniem i można śmiało powiedzieć, że były to jedne z najlepszych meczów rozegranych przez chłopców w tym roku. Mimo "niedoborów" fizycznych, legioniści zostawili na boisku dużo serca, pokazali obok charakteru również konsekwencję taktyczną w asekuracji, kryciu i rozgrywaniu piłki oraz niemałe już umiejętności. Cztery pierwsze sparingi rozegrały równocześnie dwa różne składy. Piąty mecz rozegrano na 2/3 długości boiska przy Ks. Bolesława; gra była zacięta, wynik długo oscylował wokół remisu, ale finalnie po dwóch golach w końcówce lepsi o trzy trafienia okazali się poloniści.

Mecz 1:
0-1 1 min.
1-1 3 min. Patryk Peda (as. Grzegorz Skrzos)
1-2 8 min.
1-3 9 min.
2-3 12 min. Jakub Dorosz (as. Maciej Zambrzycki)
3-3 15 min. Piotr Owczarek (as. Patryk Peda)
4-3 16 min. Grzegorz Skrzos (as. Jakub Dorosz)
4-4 18 min.
4-5 19 min.

Mecz 2:
1-0 3 min. Jacek Kowalski (as. Kornel Toczyski)
1-1 5 min.
1-2 8 min.
1-3 9 min.
2-3 16 min. Jacek Kowalski (as. Franek Majewski)
3-3 19 min. Kornel Toczyski

Mecz 3:
0-1 5 min.
0-2 19 min.

Mecz 4:
1-0 3 min. Grzegorz Skrzos
2-0 6 min. Grzegorz Skrzos (as. Kuba Noga)

2-4 23 min.

Legia: Gabriel Skiba, Maciej Kruszewski, Mateusz Wysokiński, Jacek Kowalski, Franek Majewski, Kuba Dorosz, Patryk Peda, Grzegorz Skrzos, Maciej Zambrzycki, Piotr Owczarek, Maciej Kruk, Kuba Noga, Mikołaj Rudnicki, Konrad Adamczyk, Kornel Toczyski, Michał Janowicz, Kuba Łyś,
gracz testowany (CWKS)
Trener: Goncalo Feio

Turniej Orzeł Cup: (rocznik 2003)

CWKS Legia 2003 triumfował w rozgrywanym na Pradze turnieju Orzeł Cup. Jedynego gola legioniści stracili w pierwszym meczu, który rozegrali w raczej rezerwowym zestawieniu. Pozostałe mecze podopieczni Łukasza Winka wygrali, prezentując ładną, poukładaną jak na ten wiek grę i rosnące powoli umiejętności indywidualne. Praktycznie w każdym meczu wygrana legionistów była niezagrożona, jedynie pierwsza drużyna SF Wilanów stawiła poważniejszy opór. Bardziej od zwycięstw cieszy jednak dobra, konsekwentna gra "wojskowych".

CWKS Legia 0-1 SF Wilanów II
CWKS Legia 1-0 Victoria Kobyłka (Paradowski)
CWKS Legia 2-0 Junak II Warszawa (Wiater 2)
CWKS Legia 3-0 Mazovia Tomaszów Maz. (Wiater, Marczuk, Papazjan)
CWKS Legia 6-0 Orzeł II Warszawa (Marczuk, Wolski, Papazjan 4)

Finał A:
CWKS Legia 1-0 SF Wilanów (Wiater)
CWKS Legia 4-0 Orzeł I Warszawa (Papazjan 2, Marczuk, Wiater)
CWKS Legia 2-0 SF Wilanów II (Marczuk, Papazjan)
CWKS Legia 2-0 Varsovia Warszawa (Papazjan, Wiater)

CWKS Legia 2003 na turnieju: Dominik Marnik - Filip Wolski, Filip Grygorczuk, Alan Długołęcki, Olaf Paradowski, Antek Pawlak, Antek Sidor, Krzysztof Wiater, Oliwier Marczuk, Dawid Papazjan.
trener: Łukasz Winek