REKLAMA

Kaminski powołany do reprezentacji U-20 USA

Raffi - Wiadomość archiwalna

Kamil Kaminski, który w styczniu został piłkarzem Młodej Legii, otrzymał powołanie do reprezentacji USA do lat 20. 18-letni golkiper urodzony w New Britain będzie przebywał na obozie szkoleniowym w Orlando w dniach 21 lutego - 3 marca.
Dla Kaminskiego, który urodził się (18 listopada 1993 r.) i do niedawna mieszkał w amerykańskim stanie Connecticut, jest to pierwsze powołanie do kadry narodowej - do tej pory miał jedynie okazję grać w kadrze stanowej. Piłkarz dysponuje obywatelstwem polskim i amerykańskim. Przygodę z piłką rozpoczynał w prowadzonej przez byłego piłkarza Legii i Ruchu Chorzów Leszka Wronę akademii piłkarskiej Ajax Premier Soccer. Od dłuższego czasu występował również w grającym w I lidze stanowej seniorskim Berlin Prosto SC z jego rodzinnego miasta Berlin, złożonym w przeważającej mierze z graczy polskiego pochodzenia. Latem 2010 r. przebywał na testach w Pogoni Szczecin i choć jego postawa i warunki fizyczne (196 cm wzrostu, 86 kg wagi) wzbudziły zainteresowanie, to odniesiona szybko kontuzja przeszkodziła mu w pokazaniu się z jeszcze lepszej strony.

W trakcie ostatniej rundy jesiennej Kamiński przyjechał do Polski i rozpoczął treningi w Legii - z drużyną występującą w Młodej Ekstraklasie, a niekiedy także i z pierwszym zespołem. Od stycznia został zgłoszony do rozgrywek Młodej Ekstraklasy, a nieoficjalny debiut zaliczył na turnieju w Przasnyszu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.