Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej

Środa, 30 maja 2012 r. godz. 13:03

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Filmoteka fanatyka: Stadiums Of Hate (VIDEO)

Bodziach

Przed Euro 2012 stacja BBC przygotowała półgodzinny dokument poświęcony organizatorom Euro - Polsce i Ukrainie. Już sam tytuł "Stadiums of Hate" zdradzał, że nie jest to materiał wychwalający gospodarzy turnieju. "Spędziłem miesiąc oglądając mecze ligowe w obu państwach" - mówi autor reportażu.

Reporterzy BBC odwiedzili nie tylko miasta, w których będą rozgrywane mistrzostwa Europy. Ba, większość z nich tak naprawdę pominięto. Nie ma nic o Poznaniu, Gdańsku czy Wrocławiu. Sporo miejsca poświęcono za to Łodzi, Krakowowi, Rzeszowowi i oczywiście Warszawie. Jak można się było spodziewać, BBC nie starała się przedstawić fantastycznych opraw grup ultras, dopingu, wyjazdów po kilkaset kilometrów w często mało komfortowych warunkach. Skupiono się przede wszystkim na szukaniu oznak rasizmu na trybunach.

"Największą drużyną warszawską jest Legia. Ma jedną z największych grup kibiców w Polsce" - zaczynają swoją opowieść reporterzy BBC przy okazji wizyty w stolicy naszego kraju. Później jednak skupiają się na prezentowaniu "skrywanych sekretów" - mowa o krzyżach celtyckich na murach i kibicowskich produkcjach (szale, vlepki). Ich oburzenie wzbudza także legijne graffiti z hasłem "Witamy w Piekle" w jednej z podwarszawskich miejscowości.

Pierwszych kilkanaście minut film prezentuje polskie miasta i polskich kibiców. Dalsza część nakręcona została na Ukrainie. Według autorów, nie jest tam o wiele lepiej - także zdarzają się oznaki rasizmu czy atakowanie na trybunach kibiców o innym kolorze skóry, którym nie przeciwdziała policja. Zachowania rasistowskie komentuje także Sol Campbell, który zdecydowanie odradza wszystkim wyjazdu na Euro do Polski i na Ukrainę. "Zostańcie w domu i obejrzyjcie te mistrzostwa przed telewizorem" - radzi.

Tytuł: BBC Panorama - Euro 2012 - Stadiums Of Hate
Czas trwania: 29 minut
Język: angielski


Ostatni argument
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 6
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 5
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 4
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 3
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc.2
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk
Deyna
Kryptonim gracz
Łazienkowska 2/3 - dokument o porażce z Widzewem
O krok od Pucharu
Kibol
Fanatycy odc. 4
Fanatycy odc.3
Fanatycy odc.2
Fanatycy odc.1
przeczytaj więcej o: , , ,


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!