Marcel Gąsior zdobył pierwszego gola dla Młodej Legii - fot. Legionisci.com

ME: Legia 3-4 Śląsk Wrocław

Woytek, źródło: 90minut.pl / własne - Wiadomość archiwalna

Po zaciętym meczu Młoda Legia przegrała w Sulejówku ze Śląskiem Wrocław 3-4 w drugiej kolejce Młodej Ekstraklasy. Do przerwy goście prowadzili 3-1, po trafieniach Przybylskiego, Brondla i Fedyny. Dla Legii gola strzelił w 13. minucie na 1-1 Marcel Gąsior. Po zmianie stron, w 58. minucie, Śląsk podwyższył prowadzenie na 4-1 za sprawą Pawła Kubiaka. Legioniści mogli i powinni dziś wygrać, ale prezentowali katastrofalną nieskuteczność oraz brak koncentracji w grze obronnej.

Podopieczni Dariusza Banasika nie poddawali się i w 68. i 71. minucie Mateusz Długołęcki dwa razy pokonał Krzysztofa Żukowskiego. Niestety legionistom nie udało się doprowadzić do wyrównania i trzy punkty pojechały do Wrocławia. Najlepszej okazji nie wykorzystał w 89. minucie Patryk Mikita, który z 6 metrów trafił w leżącego już bramkarza. W poprzeczkę uderzył z wolnego za to Kordian Latos, a w słupek Marcel Gąsior.

ME: Legia Warszawa 3-4 (1-3) Śląsk Wrocław
0-1 - 5 min. Marcin Przybylski (as. Paweł Garyga z rzutu rożnego)
1-1 - 13 min. Marcel Gąsior (as. Aleksander Jagiełło z rzutu wolnego)
1-2 - 35 min. Łukasz Brondel b.a.
1-3 - 39 min. Mateusz Fedyna (as. Łukasz Brondel)
1-4 - 58 min. Paweł Kubiak (as. Adrian Repski)
2-4 - 68 min. Mateusz Długołęcki (as. Bartosz Żurek)
3-4 - 71 min. Mateusz Długołęcki (as. Bartosz Żurek)

Legia: Konrad Jałocha - Paweł Wolski (46' Łukasz Turzyniecki), Cezary Michalak, Mateusz Cichocki (65' Mateusz Długołęcki), Bartosz Widejko - Aleksander Jagiełło (63' Kamil Kamiński), Kordian Latos (46' Mateusz Romachów), Marcel Gąsior, Maciej Prusinowski (79' Albert Bruce), Bartosz Żurek - Patryk Mikita

żółte kartki: Kordian Latos (Legia) - Michael Krzeminski, Adrian Repski, Paweł Kohut (Śląsk)