Młode Wilki 2001 to jedna z tych drużyn Legii które triumfowały w swoich rozgrywkach - fot. Bodziach / Legionisci.com

Młodzież: podsumowanie sezonu 2011/2012, cz.2 - Młode Wilki

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Już w najbliższą niedzielę Młode Wilki zainaugurują oficjalnie sezon ligowy 2012/2013. Młodzi legioniści będą walczyć o to by jeszcze bardziej poprawić swoje umiejętności, co ma przełożyć się na ich wyniki i osiągnięcia w przyszłości. W sezonie 2011/12 drużyny Akademii Legii odniosły 187 zwycięstw, 16 razy remisowały i poniosły 15 porażek. Cztery zespoły triumfowały w swoich rozgrywkach, pozostałe również zajęły miejsca na podium. W rozwinięciu podsumowanie statystyczne minionych rozgrywek.

Warto dodać i pamiętać o tym, że (pomijając drużynę juniorów starszych, która nie grała w lidze) zestawienia dotyczą jedynie meczów o punkty, które nierzadko - wobec niezbyt wysokiego poziomu większości rozgrywek - były dużo łatwiejsze niż rozgrywane w przerwie letniej i zimowej sparingi z drużynami spoza Mazowsza i zagranicznymi, a zatem nie dają pełnego obrazu siły drużyny czy też poszczególnych zawodników.

Podsumowanie letniego okienka transferowego - już niedługo.

Młode Wilki 1993/4:

Drużyna nie uczestniczyła w rozgrywkach ligowych wobec braku zgody MZPN na jej uczestnictwo w lidze juniorów starszych. W Pucharze Polski legioniści w I rundzie pokonali 3-1 Dąb Wieliszew, a następnie zremisowali 0-0 z Victorią Zerzeń i odpadli w rzutach karnych (3:4). Oprócz tego zespół rozegrał blisko 30 sparingów, głównie z drużynami IV-ligowymi i juniorskimi (gracze z Łazienkowskiej pokonali m.in. późniejszych zwycięzców obu lig juniorskich na Mazowszu - Juniora Ursynów i -trzykrotnie- Polonię Warszawa). Z uwagi na charakter tych meczów (mecze towarzyskie - a z drugiej strony gra głównie przeciwko dorosłym przeciwnikom) nie zawsze jest łatwo wypowiadać się co do wniosków z nich płynących odnośnie poszczególnych zawodników i drużyny jako takiej. Kilku jej graczy (Wienczatek, Długołęcki, Turzyniecki, Kurowski, Bajdur, Janusiewicz, K. Grudniewski) zdążyło już jednak wiosną bądź latem 2012 r. zadebiutować w drużynie Młodej Ekstraklasy, kilku kolejnych z nią regularnie trenuje; część pozostała w zespole juniorów starszych, a 9 zawodników rozstało się z klubem bądź zostało/zostanie wypożyczonych.

Bilans w rozgrywkach pucharowych i sparingach:
22 zwycięstwa - 6 remisów - 6 porażek
Bramki: 165-53

Trener: Krzysztof Dębek
II trener: Radosław Kucharski

Zawodnicy: (Imię i nazwisko; liczba występów/liczba rozegranych minut-gole/asysty)

5 goli samobójczych
*Do bilansu minut nie był liczony turniej w Las Vegas, traktowany w tym przypadku jako 1 oddzielny występ.

- Czołowi strzelcy w rozgrywkach pucharowych i sparingach 2011/2012:
Bajdur 17, Kępka i Kurowski po 15, Mazek 8, Rozmus 5

- Czołowi "asystenci" w rozgrywkach pucharowych i sparingach 2011/2012:
Bajdur 14, Kępka i Mazek po 11, Kurowski 8, K. Grudniewski 7, Kalinkowski 5, Todorović 4

Najwięcej występów: Kalinkowski 29, Bajdur 28, Kurowski 27, Sokołowski i Turzyniecki 26, Fabiszewski i Todorović 25, Janusiewicz 24, Kępka 23

Najwięcej minut na boisku: Kurowski 1700, Turzyniecki 1671, Todorović 1623, Bajdur 1591, Kalinkowski 1570, Sokołowski 1509, Fabiszewski 1465, Kępka 1292, Janusiewicz 1238, Mazek 1193

Młode Wilki 1995:

Drużyna latem nie przeszła szczególnie daleko idących zmian kadrowych (dość powiedzieć że w kadrze znajdowało się aż 14 zawodników grających w klubie 5 lat i dłużej, w tym - licząc Jagiełłę - 11 wychowanków z naboru), ale też urazy, niekiedy ciągnące się jeszcze od poprzedniego sezonu, długimi okresami wyłączały z gry kilku zawodników dotąd podstawowych (Wilimowski, Okieńczyc, Stolarz, Parobczyk), a Aleksander Jagiełło na dobre przeszedł do gry w Młodej Ekstraklasie i I drużynie. Jak się okazało, drużyny nie udało się wzmocnić latem na tyle, by jesienią walczyła skutecznie o mistrzostwo Mazowsza (9 punktów straty do lidera, Polonii). W rundzie wiosennej, choć z drużyny odszedł K.Romachów i 2 graczy wypożyczonych z innych klubów jesienią, a Stolarz leczył kontuzję, transfery (zwłaszcza prawoskrzydłowego Tomasza Prejsa) okazały się nieco bardziej udane, drużyna zrobiła pewne postępy w grze i spisywała się lepiej, a do tego w kilku meczach (m.in. wygrane pojedynki z 4-0 z Polonią i 1-0 z Mazurem Karczew) została wzmocniona graczami młodszego rocznika, którzy wnieśli dużo do gry. Gdy na kolejkę przed końcem legioniści objęli prowadzenie w tabeli i wydawało się, że awans do fazy ogólnopolskiej jest o krok, w ostatnim meczu ligi - z 4. w tabeli Bronią zagrali słabiej, nieskutecznie i po porażce zakończyli rozgrywki na 3. miejscu. Drużyna z Karczewa która triumfowała w rozgrywkach dotarła do półfinałów MPJMł.

Bilans w rozgrywkach ligowych 2011/2012:
59p., 19 zwycięstw - 2 remisy - 5 porażek

Miejsce na koniec sezonu: 3

Bramki: 90-19

Trener: Jarosław Wójcik
II trener: Tomasz Grudziński

Zawodnicy: (Imię i nazwisko; liczba występów/liczba rozegranych minut - gole/asysty)
Oskar Pogorzelec 4/280 - 0/0 (j, do Młodej Legii)

Przemysław Milewski 18/734 - 0/0
Maciej Ciepielewski 9/554 - 0/4 (w, z Juventy Starachowice)
Jan Okieńczyc 14/837 - 1/0
Łukasz Dziewicki 21/1181 - 2/1
Kamil Wilimowski 3/142 - 0/1
Mateusz Zawal 23/1720 - 1/3
Kamil Dmowski 19/1043 - 2/5
Rafał Parobczyk 0/0 (kontuzja)
Przemysław Łągiewczyk 0/0 (kontuzja)(j, do Energetyka Gryfino)
Aleksander Stolarz 13/754 - 3/3
Tomasz Prejs 10/608 - 4/7 (w, z Chemika Bydgoszcz)
Filip Kazimierczyk 11/745 - 3/3 (w, z Zagłębia Sosnowiec)
Robert Śmigielski 16/940 - 5/3
Konrad Romachów (j) 10/599 - 3/7
Krystian Pomorski 9/409 - 2/5 (j, powrót do Wisły Płock)
Krystian Mazik 10/455 - 1/0 (j, powrót do Sokoła Ostróda)

Robert Bartczak 2/66 - 0/0
Adrian Jędraszczak 0/0 (2x na ławce rezerwowych)

- Czołowi strzelcy w rozgrywkach 2011/2012:
Arak 32, Rosiński 14, Śmigielski 5, Prejs 4, Kazimierczyk, Stolarz, Anczewski i Tomasiewicz po 3

- Czołowi "asystenci" w rozgrywkach 2011/2012:
Rosiński 9, Prejs 7, Dmowski 5, Arak, Ciepielewski i Piwowarczyk po 4, Anczewski, Kazimierczyk, Stolarz, Śmigielski i Zawal po 3

Najwięcej minut na boisku: Zawal 1720, Arak 1566, Waszkiewicz 1323, Rosiński 1257, Dziewicki 1181, Kucharski 1105, Dmowski 1043, Smyłek 1028

Młode Wilki 1996:

Drużyna przeszła przez rozgrywki ligowe jak burza, gromiąc wszystkich przeciwników i notując zaledwie 1 bezbramkowy remis, w rundzie jesiennej z wiceliderem z Piaseczna. Także finał rozgrywek, z Deltą Warszawa (która w swojej grupie pewnie poradziła sobie z Polonią) był jednostronnym widowiskiem i zakończył się wynikiem 4-0. W grze legionistów, którzy szczególnie w poczynaniach ofensywnych mogą imponować, istnieje jeszcze wiele mankamentów, których gra w niezbyt mocnej grupie eliminacyjnej MLTrS nie była w stanie wyeliminować. To wyszło dość dobitnie w zetknięciu z drużynami zagranicznymi podczas niedawnego turnieju na Słowacji. Kadra trenerska będzie dążyć, by takie pojedynki piłkarze juniorów młodszych odbywali w najbliższym sezonie możliwie jak najczęściej.

Grzegorz Tomasiewicz 13/831 - 22/14
Robert Bartczak 11/771 - 10/12 (w, z Lidera Włocławek)
Marcin Kraska 10/567 - 4/5 (j, do Polonii W-wa)
Jakub Nidzgorski 21/1204 - 16/12
Michał Karnas 2/65 - 1/0 (w, z Błażowianki Błażowa)

1 gol samobójczy

Anczewski 27, Tomasiewicz 22, Radziszewski 21, Suchanek 20, Nidzgorski 16, Szczepański 15, Rakowski 12, Bartczak 10, Mlonek 8

Anczewski 22, Radziszewski 16, Tomasiewicz 14, Baranowski 13, Bartczak i Nidzgorski po 12, Suchanek 10, Makowski i Ozga po 9, Mlonek i Rakowski po 8, Wieteska 6

Najwięcej minut na boisku: Ozga 1843, Baranowski 1776, Jędraszczak 1561, Suchanek 1512, Makowski 1495, Rakowski 1421, Nidzgorski 1204, Najemski 1190, Anczewski 1145, Mlonek 1100

Młode Wilki 1997:

Drużyna przemknęła przez fazę grupową jak burza, odnosząc (mimo kontuzji kilku podstawowych graczy - m.in. Wojczuka, Kostrzanowskiego i Więdłochy) komplet 22 zwycięstw. W finale z Polonią legioniści nie wypadli już tak dobrze, i mimo że przez większość meczu przeważali, koncertowo marnowali dogodne sytuacje do zdobycia gola i ostatecznie przegrali po serii rzutów karnych.

Michał Stasz 20/1022 - 22/11

(* - Z uwagi na kwestie zdrowotne M. Wojczuk i E. Więdłocha pauzowali przez całą rundę wiosenną, zaś A. Kuncewicz przez większość sezonu)

Wieteska 15, Stasz 11, Podlecki 10, Cieślak 9, Górka 8, Zaradny 6

Najwięcej minut na boisku: Maj 1371, Podlecki 1275, Witkowski 1261, Zabłocki 1130, Cieślak 1056, Stasz 1022, Kostrzanowski 991;

Młode Wilki 1998:

Drużyna wzięła przykład ze starszych o rok kolegów. Komplet 22 wygranych mógł podziałać uspokajająco, jednak poziom ligi nie sprzyjał pojawieniu się zbyt wielu wyzwań szczególnie pod kątem gry obronnej drużyny. Gdy w finale podopieczni Jarosława Wojciechowskiego spotkali się z Polonią, mimo początkowego prowadzenia 2-0 nie do końca poradzili sobie z taktyką przeciwników i fatalnymi warunkami atmosferycznymi, uniemożliwiającymi praktycznie grę kombinacyjną i po ziemi. Przegrana 2-3 po dogrywce oznaczała koniec szans na awans do ogólnopolskich finałów mistrzostw Polski U-15 "Nike Cup". Finałowym rywalom Legii nie poszło tam zbyt dobrze, i po 2 remisach i porażce pożegnali się z finałami już po pierwszym dniu zawodów.

Wiktor Wiszorowski 12/466 - 10/2
Grzegorz Aftyka 8/511 - 9/11 (w, z Energetyka Gryfino)
Mikołaj Napora 19/984 - 36/10

2 gole samobójcze;

Napora 36, Wojtkowski 27, Leleno 15, Hołownia 11, Waniek i Wiszorowski po 10, Aftyka i Majewski po 9, Dikof i Iwański po 8

Wojtkowski 24, Leleno 22, Waniek 20, Hołownia i Aftyka po 11, Napora 10, Dikof 9

Najwięcej minut na boisku: Ostrowski 1459, Orłowski 1315, Żyro 1280, Waniek 1237, Leleno 1148, Wojtkowski 1031, Napora 984, Ławcewicz 917

Młode Wilki 1999:

Nierówny sezon Młodych Wilków i kontynuacja słabszej passy drużyn Legii w WLM U-13 (od czasu pojawienia się rozgrywek 9-osobowych w tej kategorii wiekowej, żadna z drużyn Legii nie zdołała ich jeszcze wygrać). Choć legioniści przez długi czas prowadzili w tabeli i w większości meczów odnosili dość pewne (acz w niewielkich rozmiarach) zwycięstwa, a w pojedynkach z głównym rywalem-Polonią uzyskali 4 punkty na 6 możliwych, mieli nieco kłopotów w meczach z innymi drużynami z górnej połówki ligi. Punkty stracone z Drukarzem, Bródnem oraz przede wszystkim (jedyna w całym sezonie) porażka w słabym stylu z SEMP-em spowodowały, że na koniec podopieczni Radosława Boczka wylądowali 3 punkty za "Czarnymi Koszulami". W zespole w przerwie letniej doszło do dużych zmian kadrowych.

17 zwycięstw - 4 remisy - 1 porażka

Miejsce na koniec sezonu: 2. w Warszawskiej Lidze Młodzików

Bramki: 74-15

Trener: Radosław Boczek
Asystent: Karol Sielicki

Zawodnicy: (Imię i nazwisko; liczba występów-gole/asysty)

Emil Możdżonek 20 - 11/11
Michał Kozłowski 2 - 0/0 (w, z AS Imielin)
Radosław Rosiński 10 - 0/2 (j, do Legionovii)

Możdżonek 11, Knap 10, Malesa 8, Kinast i Wawrzyn po 7, Agnyziak 5

Możdżonek 11, Faliszewski 6, Knap, Pruszyński po 5, Kinast i Wawrzyn po 4

Najwięcej występów: Parzych 21, Knap i Możdżonek po 20, Rybak, Janicki, Sobierański, Pruszyński, Kinast, Wawrzyn po 19;

Młode Wilki 2000:

Można powiedzieć, że dużo ciekawsze od sezonu ligowego były dla podopiecznych Piotra Kobiereckiego sparingi przedsezonowe i zimowe. Bilans bramkowy fazy zasadniczej mówi sam za siebie; drużyna zrobiła potężny postęp w zakresie organizacji, dyscypliny gry a w wielu przypadkach - także w umiejętnościach indywidualnych zawodników. To spowodowało, że także w fazie play-off legioniści poczynali sobie pewnie. Jedynie pierwszy mecz z Polonią, zremisowany 0-0, mógł pozostawiać pewne wątpliwości co do ostatecznego wyniku rywalizacji. W rewanżu, na dużo szerszym placu, legioniści wykorzystali grę skrzydłami i umiejętności indywidualne kilku graczy i pewnie wygrali 4-0, a finał z Kosą, mimo nieco słabszej dyspozycji legionistów, rozstrzygnął się praktycznie po kwadransie gry, gdy nasi piłkarze prowadzili już 3-0.

Bilans w rozgrywkach ligowych 2012:
16 zwycięstw - 1 remis - 0 porażek

Miejsce na koniec sezonu: 1. w lidze okręgowej, 1. w Mistrzostwach Warszawy

Bramki: 112-3 (liga), 19-2 (faza finałowa)

Nikodem Zawistowski 16/668 - 3/7
Antoni Zaborowski 11/484 - 1/2 (w, z Agrykoli Warszawa)

Pascal Fischer 16/475 - 8/9
Paweł Barzyc 11/444 - 13/16 (w, z AP Gol)

Mikołaj Neuman 16/772 - 39/14
Piotr Goljasz 17/457 - 16/16
Ernest Szafran 3/68 - 0/0 (j, do Unii W-wa)
Aleksander Biskup 3/70 - 0/0 (j, do Drukarza W-wa)
Daniel Janaśkiewicz 5/129 - 1/0 (j, do Zwar-u Międzylesie)
Jan Różański 4/86 - 4/3 (j, do Polonii W-wa)

Neuman 39, Struzik i Goljasz po 16, Barzyc 13, Blok 9, Fischer 8, Kisielewicz, Kucharek i Zieliński po 6,

Barzyc i Goljasz po 16, Neuman 14, Struzik 10, Fischer 9, Blok, Kisielewicz, N. Zawistowski po 7;

Najwięcej występów: Białoruski, Blok, Kucharek, Goljasz po 17, Kisielewicz, Borychowski, N. Zawistowski, Struzik, Cichocki, Fischer, Neuman po 16;

Najwięcej minut: Neuman 772, Cichocki 686, Kucharek 676, N. Zawistowski 667, Białoruski 627, Struzik 542, Borychowski 519, M. Zawistowski 494, Zaborowski 484, Fischer 475, Goljasz 457;

Młode Wilki 2001:

Bardzo udany sezon Młodych Wilków - legioniści pewnie zdobyli mistrzostwo w grupie, jedyne punkty tracąc na wiosnę z ciekawie prezentującą się drużyną Dragona Bielany. W fazie półfinałowej i finałowej było podobnie - siła indywidualności oraz niezła, poukładana gra zespołowa pozwoliły na odniesienie kompletu, w większości wysokich, zwycięstw. Jedynie mecz z UKS Bródno zmusił legionistów do poważniejszego wysiłku.

Bilans w rozgrywkach ligowych i pucharowych:
25 zwycięstw - 1 remis - 0 porażek
Bramki: 242-11 (liga), 29-9 (półfinały i finały)

Trener: Ernest Waś (do 10/2011), Tomasz Borowik (od 10/2011)
Asystent: Dominik Przybyła

Adam Kaniewski 15 - 0/0
Bartosz Kielak 9 - 1/1 (w, z Drukarza W-wa)

Jan Goliński 13 - 1/8
Mateusz Bieniek 8 - 5/12 (w, nabór)
Mateusz Cichocki 15 - 6/8
Dominik Zagajewski 15 - 18/8

Jakub Bartnicki 16 - 18/14
Stanisław Muniak 7 - 11/7 (w, z CWKS Legia)