REKLAMA

Jönsson: Legia nie ma słabych punktów

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Jan Jönsson (trener Rosenborga): Widziałem mecz Legii z Koroną i zobaczyłem dobrą oraz poukładaną drużynę. Legioniści mieli znaczną przewagę nad rywalami. Widać, że ta drużyna ma doświadczenie w europejskich pucharach, oraz że jest już w trakcie sezonu. Oglądałem mecze Legii na żywo i na wideo. Wiem, że to chyba najlepsza drużyna w Polsce. Nie dostrzegłem jej wyraźnej słabości. Z dobrej strony prezentuje się dwóch napastników Legii.

Oczywiście, że pamiętam zawodnika, który strzelił trzy gole w ostatnim meczu. Trudno go nie zapamiętać. Ale powtarzam, że w całej Legii trudno dostrzec słabe punkty. Jest też kilka mocnych punktów w tej drużynie i na nie będę uczulał swoich piłkarzy.

Mocną stroną Legii są też jej kibice. Byłem na meczu z Koroną i atmosfera na trybunach była fantastyczna. Zdaję sobie sprawę, że jutro kibiców będzie jeszcze więcej. Zarówno ja, jak i moja drużyna niecierpliwie czekamy na tę gorącą atmosferę i czwartkowe spotkanie.

Wiem, że w Polsce pojawiają się narzekania na defensywę Legii. Ale w niedzielnym meczu z Koroną nie widziałem jej słabości. Wiem jednak też, że w tym spotkaniu rywale nie zmusili obrońców Legii do gry pod zbyt dużą presją. Pewne słabe punkty w defensywie legionistów dostrzegam, ale nie zamierzam się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie.

Do Warszawy przyjechałem ze wszystkimi zawodnikami. W domu został tylko Steffen Iversen, który wraca do zdrowia po kontuzji. Żałuję, że ten zawodnik nie może jutro nam pomóc. Mimo tego braku jutro chcemy zagrać swoją piłkę. Na wyjeździe wcale nie nastawiamy się na grę defensywną. Latem zagraliśmy trzy dobre mecze wyjazdowe. Stwarzaliśmy dogodne okazje i zdobywaliśmy gole. Chcemy to powtórzyć w Polsce.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.