Janusz Gol - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Pod lupą LL! - Janusz Gol

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu ze Śląskiem Wrocław Jan Urban postanowił postawić na piłkarzy, którzy zapewnili wygraną z Ruchem Chorzów. W pomocy znów zagrał więc Janusz Gol. Lupa LL! postanowiła obserwować jak na boisku radzi sobie 27-letni zawodnik. Wyniki obserwacji prezentujemy poniżej.

Janusz Gol miał bardzo dobrą pierwszą połowę spotkania. Po przerwie, a dokładniej po straconym golu, zdecydowanie spuścił z tonu. Podobnie zresztą jak cała drużyna. Walcząc o chociażby jeden punkt Urban ściągnął w 72. minucie z boiska Gola, a w jego miejsce posłał do boju Michała Kucharczyka.

W pierwszej połowie po zagraniach Gola kilka razy robiło się gorąco pod bramką Śląska. Już w 6. minucie pomocnik Legii bardzo dobrym podaniem uruchomił Jakuba Koseckiego. "Kosa" nie potrafił jednak wykorzystać dogrania kolegi. Na stadionowym zegarze była 11. minuta, gdy Kosecki nie dał rady zamienić na bramkę kolejnego dobrego podania Gola.

Najlepszą akcję Gol przeprowadził w 34. minucie. Znów bardzo dobrym podaniem obsłużył Koseckiego. Ten wpadł w pole karne, ale jego uderzenie zostało zablokowane i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Kilkadziesiąt sekund później Gol postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, ale piłka po jego strzale minęła bramkę Mariana Kelemena w dużej odległości.

We wcześniejszych meczach Golowi przytrafiały się proste straty piłki. We Wrocławiu 27-latek tracił piłkę cztery razy. Szczególnie groźna mogła być strata z 54. minuty, po której Śląsk wyszedł z szybką kontrą. Na szczęście obrońcy Legii naprawili błąd kolegi.

Spotkanie ze Śląskiem było 19 meczem, który w sezonie 2012/2013 w barwach Legii rozegrał Gol. Aż 14 razy 27-letni pomocnik rozpoczynał spotkanie w wyjściowej jedenastce. Tylko raz w meczu ligowym Gol spędził na boisku 90 minut. Nie inaczej było w piątek, bo w 72. minucie Gola zastąpił Kucharczyk.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Janusza Gola (w nawiasie pierwsza + druga połowa).

Janusz Gol
Czas gry: 72 minuty
Kontakty z piłką: 45 (35+10)
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 1 (1+0)
Podania celne: 39 (30+9)
Podania niecelne: 3 (2+1)
Faulował: 7 (5+2)
Faulowany: 1 (1+0)
Odbiory piłki: 5 (5+0)
Straty piłki: 4 (3+1)


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.