Patryk Mikita w czasie meczu z Widzewem Łódź - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Pod lupą LL! - Patryk Mikita

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu z Widzewem Łódź Jan Urban zdecydował się na duże zmiany w składzie. Na boisku pojawili się zawodnicy, którzy dotychczas nie mieli jeszcze okazji zagrać w barwach Legii. Jednym z nich był Patryk Mikita. Lupa LL! postanowiła przyjrzeć się młodemu napastnikowi.

Wybór okazał się trafiony, bo Mikita zagrał bardzo dobre spotkanie. Już jego pierwszy kontakt z piłką zakończył się golem. W 3. minucie to właśnie Mikita dogrywał do Miroslava Radovicia i Serb zdobył bramkę. Kolejną asystę debiutant zaliczył w 57. minucie. Tym razem piłka powędrowała do Michała Kucharczyka i ten nie miał problemu z podwyższeniem na 4-0. W obu sytuacjach Mikita popisał się dobrymi podaniami do swoich kolegów.

Do dwóch asyst młody napastnik na koniec dorzucił gola. W 88. minucie Mikita pewnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Tomasza Brzyskiego i ustalił wynik meczu na 5-1. Debiut wypadł więc całkiem nieźle, ale nie oznacza to, że zawodnik ustrzegł się błędów.

Mikita zanotował aż 14 strat - najwięcej wśród legionistów. Dodatkowo zmarnował kilka dogodnych okazji. W 38. minucie dobrze do Mikity dogrywał Michał Żyro. Choć okazja była bardzo dobra, to debiutant fatalnie spudłował. Podobnie było w 42. minucie. Tym razem strzelał Jakub Rzeźniczak. Do piłki, która odbiła się od poprzeczki, dopadł Mikita. Tym razem miał przed sobą pustą bramkę, ale gola i tak nie zdołał strzelić. Szczęście było też blisko w 52. minucie. Zanim Michał Kucharczyk zdobył bramkę na 3-0, do futbolówki nie dał rady dopaść Mikita. Zabrakło mu kilku centymetrów.

Braki w grze Mikity nie były jednak bardzo poważne. Młody gracz pokazał, że warto dawać mu kolejne szanse na grę.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Patryka Mikity (w nawiasie pierwsza + druga połowa)

PATRYK MIKITA
Czas gry: 90 minut
Kontakty z piłką: 35 (22+13)
Strzały celne: 1 (0+1)
Strzały niecelne: 2 (2+0)
Podania celne: 18 (13+5)
Podania niecelne: 11 (6+5)
Faulował: 3 (2+1)
Faulowany: 0
Odbiory piłki: 5 (4+1)
Straty piłki: 14 (9+5)


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.