Henrik Ojamaa podczas meczu z Molde - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Pod lupą LL! - Henrik Ojamaa

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała Henrik Ojamaa pierwszy raz wybiegł na murawę w wyjściowej jedenastce Legii. Gra Estończyka najwyraźniej spodobała się trenerowi Janowi Urbanowi i 22-letni zawodnik spotkanie z Molde także rozpoczął w pierwszym składzie. Lupa LL! obserwowała, jak w "meczu sezonu" radził sobie nowy zawodnik Legii.

"Widzę, że on chce pokazać, że wiele potrafi i to czasami go gubi. Nieraz lepiej zagrać prościej, a bardziej efektywnie" - oceniał grę Ojamy po meczu z Podbeskidziem trener Jan Urban. Problemem Estończyka było wówczas to, że koledzy z drużyny często nie nadążali za jego pomysłami. W środowy wieczór wyglądało to już nieco lepiej. Nie bez znaczenia jest fakt, że Molde nie pozwoliło legionistom na granie tak swobodnie, jak podczas niedawnego meczu ligowego.

Ojamaa na boisku spędził 69 minut. Do jego zadań należało przede wszystkim niepokojenie rywala po akcjach skrzydłami. Estończyk wymieniał się pozycjami z Michałem Żyrą i grał zarówno na prawym, jak i na lewym skrzydle pomocy "wojskowych". Z najlepszej strony Ojamaa pokazał się w 28. minucie. Legionista śmiałym atakiem odebrał piłkę na własnej połowie i zdecydował się na wyprowadzenie szybkiej kontry. Sęk w tym, że kontra była za szybka dla reszty drużyny. Zagrożenia pod bramką rywali nie udało się więc stworzyć.

Spotkania z Podbeskidziem i Molde pokazały jednak, że Ojamaa może być pewnym punktem składu Legii. Pytanie czy na tyle pewnym, żeby regularnie grać w pierwszym składzie "wojskowych"?

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Henrika Ojamy (w nawiasie pierwsza + druga połowa).

HENRIK OJAMAA
Czas gry: 69 minut
Kontakty z piłką: 31 (23+8)
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 0
Podania celne: 23 (17+6)
Podania niecelne: 3 (3+0)
Faulował: 1 (1+0)
Faulowany: 1 (1+0)
Odbiory piłki: 1 (1+0)
Straty piłki: 4 (3+1)


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.