Jakub Kosecki walczy z Souleymane Bambą - fot. FotoPyK
REKLAMA
REKLAMA

Pod lupą LL! - Jakub Kosecki

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu z Trabzonsporem Kulubu Legia miała walczyć o zachowanie szans na wyjście z grupy w Lidze Europy. Pucharowa potyczka była także okazją do pokazania się po kontuzji dla Jakuba Koseckiego. Pomocnik "wojskowych" spotkanie w Turcji rozpoczął w wyjściowej jedenastce. Lupa LL! obserwowała, jak "Kosa" radzi sobie na boisku.

Kontakt z europejskimi pucharami po raz kolejny pokazał, że Kosecki ma cały czas nad czym pracować. O ile na polskim podwórku rywale mają bardzo duże problemy z powstrzymaniem i dogonieniem "Kosy", to w Lidze Europy legioniście nie idzie już tak dobrze. Podczas meczu z Lazio Rzym Koseckiego powstrzymywał Luis Cavada. Tym razem pomocnik Legii toczył zacięte boje z Souleymanem Bambą oraz Aykutem Demirem.

Obydwaj rywale nie zamierzali traktować legionisty w sposób ulgowy. Doskonale przekonał się on o tym w 30. minucie, gdy Demir łokciem uderzył go w nos. Choć wydawało się, że gracz gospodarzy musi zostać ukarany czerwoną kartką, sędzia uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

W czwartkowy wieczór Kosecki dwa razy stawał przed szansą na zdobycie gola. W 19. minucie przymierzył technicznie zza pola karnego. Piłka minęła jednak bramkę strzeżoną przez Onura Kivraka. W 65. minucie "Kosa" mógł zakończyć golem najlepszą akcję meczu w wykonaniu Legii. Po serii szybkich podań Henrik Ojamaa wypuścił w bój Koseckiego, ten wpadał w pole karne i miał przed sobą już tylko bramkarza gospodarzy. I po raz kolejny okazało się, że szybkość legionisty w Lidze Europy nie zawsze ma kluczowe znaczenie. Równie szybki był bowiem Mustafa Yumlu, który w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg legionisty.

W 74. minucie Kosecki opuścił boisko. Jego miejsce zajął Michał Kucharczyk.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Jakuba Koseckiego (w nawiasie pierwsza + druga połowa)

JAKUB KOSECKI
Czas gry: 74 minuty
Kontakty z piłką: 36 (18+18)
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 1 (1+0)
Podania celne: 20 (7+13)
Podania niecelne: 7 (5+2)
Faulował: 1 (1+0)
Faulowany: 2 (1+1)
Odbiory piłki: 3 (2+1)
Straty piłki: 7 (6+1)


fot. FotoPyKfot. FotoPyK
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.