Tomasz Jodłowiec w meczu z Trabzonsporem - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Pod lupą LL! - Tomasz Jodłowiec

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W obecnym sezonie Tomasz Jodłowiec ma pewne miejsce w pierwszym składzie zespołu prowadzonego przez Jana Urbana. Nie inaczej było podczas czwartkowego spotkania z Trabzonsporem. "Jodła" ponownie rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce. Lupa LL! obserwowała, jak 28-latek radził sobie na boisku.

Z konieczności Jodłowiec gra w Legii nie w obronie, a w pomocy. Przyznać jednak trzeba, że w obecnym sezonie spisuje się w tej formacji całkiem dobrze. Zdołał też zdobyć trzy gole dla Legii. Również w meczu z Turkami "Jodła" miał okazje, żeby powiększyć swój dorobek bramkowy.

W 24. minucie Jodłowiec dostał piłkę przed polem karnym i zdecydował się na strzał. Futbolówkę zdołał jednak odbić bramkarz gości Onur Kivrak. Po chwili legioniści ucieszyli się z prowadzenia. Radość była jednak krótka, bo strzelec gola Michał Kucharczyk był na pozycji spalonej.

Jeszcze lepszą sytuację Jodłowiec zmarnował w 28. minucie. Legionista otrzymał wówczas piłkę i miał całkiem dużo miejsca na oddanie strzału. Niestety źle przymierzył i strzał chybił celu.

W czwartkowy wieczór "Jodła" miał zaskakująco dużo strat - aż dziesięć razy gubił piłkę. Miał też mniej odbiorów niż w ostatnich meczach. Przede wszystkim zagrał jednak nieskutecznie. Podobnie jak cała drużyna Legii w obecnym sezonie w Lidze Europy.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Tomasza Jodłowca (w nawiasie pierwsza + druga połowa).

Tomasz Jodłowiec
Czas gry: 90 minut
Kontakty z piłką: 65 (34+31)
Strzały celne: 1 (1+0)
Strzały niecelne: 1 (1+0)
Podania celne: 45 (25+20)
Podania niecelne: 14 (8+6)
Faulował: 1 (1+0)
Faulowany: 0
Odbiory piłki: 8 (6+2)
Straty piłki: 10 (5+5)


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.