Ondrej Duda podczas meczu z Wisłą Kraków - fot. Mishka/Legionisci.com
REKLAMA

Pod lupą LL! - Ondrej Duda

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Tydzień temu w meczu ze Śląskiem Wrocław w barwach Legii zadebiutował Ondrej Duda. Nie był to wymarzony debiut dla Słowaka, ale trener Henning Berg nie zraził się tym i spotkanie z Wisłą Kraków Duda także rozpoczął w wyjściowej jedenastce. Lupa LL! obserwowała, jak 19-latek radził sobie na murawie.

Podczas spotkania ze Śląskiem Duda miał dwie doskonałe okazje do zdobycia gola. We Wrocławiu Słowak nie zdołał jednak wpisać się na listę strzelców. Po pierwszych dziesięciu minutach meczu z Wisłą Kraków można było mieć obawy, że podobnie będzie i w Warszawie. W 9. minucie Duda znalazł się bowiem w dogodnej sytuacji, ale nie zdołał oddać groźnego strzału, bo poślizgnął się na murawie.

Z biegiem czasu Duda jednak wyraźnie się rozkręcał. Dobrze rozumiał się z Miroslavem Radoviciem, z którym wymieniał często podania. Momentami mogło przypominać to niedawne wymiany piłek "Rado" z Danijelem Ljuboją. Z tym, że tym razem Radović dogrywa do Dudy tylko w dogodnych sytuacjach.

Dobrą postawę Słowak potwierdził w 36. minucie. Duda doskonale wyszedł wówczas do dogranej w pole karne piłki, czym całkowicie zaskoczył obrońców Wisły. Sytuacja do oddania strzału nie była jednak łatwa. 19-latek w ekwilibrystyczny sposób wygiął stopę i Michał Miśkiewicz był bez szans.

W drugiej połowie Legia zagrała zdecydowanie słabiej. Duda zaprezentował się jednak przyzwoicie. Widać było, że ma dużą łatwość w dochodzeniu do piłki i nie obawia się sytuacji, w których piłka znajduje się przy jego nodze. Nic więc dziwnego, że angażował się w wiele akcji. Dodatkowo dobrze rozumiał się z Radoviciem. Wygląda na to, że ze Słowaka Legia będzie miała jeszcze wiele pożytku.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Ondreja Dudy (w nawiasie pierwsza + druga połowa)

ONDRIEJ DUDA
Czas gry: 82 minuty
Kontakty z piłką: 64 (30+34)
Strzały celne: 1 (1+0)
Strzały niecelne: 1 (0+1)
Podania celne: 52 (24+28)
Podania niecelne: 6 (2+4)
Faulował: 2 (2+0)
Faulowany: 1 (0+1)
Odbiory piłki: 3 (2+1)
Straty piłki: 5 (4+1)


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.