fot. Kamil Marciniak/Legionisci.com
REKLAMA

Pod lupą LL! - Ondrej Duda

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Gdy w przerwie zimowej sezonu 2013/2014 na Łazienkowską trafił 19-letni młokos z MFK Košice, chyba niewiele osób uważało ten ruch za ważny transfer. Wystarczyło jednak kilka miesięcy, żeby Ondrej Duda dobrą grą wypracował sobie bardzo mocną pozycję w pierwszym składzie Legii. Podczas spotkania z Celtikiem Glasgow lupa LL! obserwowała jak słowacki pomocnik poradzi sobie w konfrontacji z utytułowanym rywalem.

Duda zanotował ostre wejście w środowy pojedynek. Minęło kilka minut spotkania i Słowak miał już na swoim koncie trzy faule. Na szczęście 19-latek znany jest nie tylko z twardej gry, ale także dobrego konstruowania akcji ofensywnych. Próbkę swoich umiejętności dał w 20. minucie. Duda wyłuskał wówczas piłkę i dokładnym podaniem uruchomił Miroslava Radovicia. Dobrą kontrę zniweczyło jednak kolejne niedokładne podanie Serba.

To właśnie z Radoviciem Duda tworzy zabójczo skuteczny duet. Obserwując ich grę można zauważyć podobieństwa do niedawnej współpracy "Rado" i Danijela Ljuboji. Tylko, że duet Serbów czasami szukał siebie aż na siłę. Współpraca serbsko-słowacka wygląda bardziej naturalnie. Uwzględnia także podania do lepiej ustawionych kolegów.

Duda w środowy wieczór lepiej zaprezentował się w drugiej części spotkania. Legioniści wówczas dominowali i przez długie fragmenty gra toczyła się na połowie gości. Słowacki pomocnik pierwszą dobrą okazję miał w 47. minucie. W pobliżu pola karnego wdał się jednak w niepotrzebne dryblingi i stracił piłkę. Minęło 12 minut i rywale już nie potrafili poradzić sobie z Dudą. Legionista dostał dobre podanie od Łukasza Brozia i wpadł w pole karne. Tam został powalony na ziemię i sędzia bez namysłu podyktował rzut karny dla Legii.

W 79. minucie Duda miał najlepszą okazję do wpisania się na listę strzelców. Uderzał z pola karnego, ale piłka odbiła się od nogi rywala i skończyło się tylko na rzucie rożnym. W środowy wieczór na Łazienkowskiej Słowak bramki więc nie zdobył.

Duda może okazać się najlepszym transferem Legii w ostatnich latach. Mimo wciąż młodego wieku, już dziś ma bardzo mocną pozycję. Jeżeli Słowak będzie rozwijał się w takim tempie, to szybko zainteresują się nim kluby z pokaźnymi budżetami.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Ondreja Dudy (w nawiasie pierwsza + druga połowa)

ONDRIEJ DUDA
Czas gry: 90 minuty
Kontakty z piłką: 30 (13+17)
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 1 (0+1)
Podania celne: 18 (7+11)
Podania niecelne: 5 (4+1)
Faulował: 3 (3+0)
Faulowany: 2 (0+2)
Odbiory piłki: 3 (1+2)
Straty piłki: 6 (4+2)


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.