Henning Berg z pucharem! - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Berg: Dziś świętujemy - od jutra celem mistrzostwo

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Henning Berg (trener Legii): To coś wspaniałego zdobyć Puchar Polski. Naszą ambicją było dziś wygrać. Dzisiejsze popołudnie to świetna reklama polskiej piłki - dwie najlepsze drużyny i dobra atmosfera. Tylko murawa trochę słaba. Jestem bardzo dumny z moich zawodników, że nigdy się nie poddają. Dziś się cieszymy, a od jutra przed nami kolejny cel – mistrzostwo.

Zagraliśmy dobrze – szczególnie w drugiej połowie. Żałuję, że nie mógł zagrać Orlando Sa. Na pewno dałby nam wiele jakości. Zagrał jednak Marek Saganowski i także nie można narzekać na to, co pokazał na boisku. Jeszcze raz powtórzę, że jestem dumny z moich graczy. Przegrywaliśmy, ale na koniec to my jesteśmy zwycięzcami.

Czy Puchar Polski ułatwi nam walkę o mistrzostwo Polski? Chciałbym coś powiedzieć, ale tego nie wiem. Na pewno nasza ambicja nie kończy się na dzisiejszym sukcesie. Przecież to jest Legia Warszawa. Każdy doskonale wie, jakie są nasze cele. Myślę, że nie muszę ich przypominać. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żebyśmy powody do zadowolenia mieli także po 37. kolejce rozgrywek ligowych. Teraz przed nami siedem ważnych meczów i musimy zagrać w nich na wysokim poziomie. Nie wybiegajmy jednak za daleko w przyszłość. Teraz celem jest wygrana w najbliższym meczu ligowym.

Trudno było mi wybrać pierwszy skład na dzisiejsze spotkanie. Nie mieliśmy tygodnia czasu, żeby się przygotować i żeby wszyscy byli zdrowi. W środę mieliśmy ciężkie spotkanie z Pogonią Szczecin. Boisko na Stadionie Narodowym też nie sprzyjało naszej szybkiej grze. Konieczne było więc zachowanie poprawnego balansu pomiędzy czasem, który na murawie spędzają poszczególni gracze. Piłka nożna to gra zespołowa. Do gry i zwyciężania potrzebnych jest więcej niż 11 graczy. Dlatego w składzie są zmiany. Jeżeli ktoś nie pojawia się na murawie, to wcale nie znaczy, że jestem z niego niezadowolony. Jestem zadowolony i z postawy Guilherme, i Orlando Sa, i Marka Saganowskiego. Trzeba jednak brać pod uwagę, że nie zawsze piłkarz musi grać cały mecz co trzy dni.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.