Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Ta działka ma zostać wydzierżawiona Legii przez miasto - fot. maps.google.com
Ta działka ma zostać wydzierżawiona Legii przez miasto - fot. maps.google.com
Sobota, 3 września 2016 r. godz. 07:50

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Oświadczenie Legii w sprawie terenów pod boiska

Woytek

W piątek portal wPolityce.pl opublikował tekst pt. "Hanna Gronkiewicz-Waltz hojna dla Legii SA! W wielkim pośpiechu i za niewielkie pieniądze wydzierżawiła klubowi działkę wartą miliony”. Autor zasugerował, że wydzierżawienie działki Legii bez przetargu może być kolejną kontrowersją w sprawie gospodarowania gruntami w Warszawie. Władze klubu stanowczo zareagowały na te insynuacje. Poniżej prezentujemy oświadczenie Legii.

Oświadczenie władz Legii Warszawa

Zawarte w w artykule informacje są w sposób rażący niezgodne z prawdą, a jego autor na żadnym etapie tworzenia tekstu nie podjął próby kontaktu z Klubem celem uzyskania rzetelnych informacji.

Mając powyższe na uwadze, oświadczamy co następuje:

1. Legia Warszawa wraz z CWKS Legia Warszawa Sekcja Strzelecka wspólnie złożyły w dniu 27 kwietnia 2015 roku pismo do Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy projekt budowy dwóch boisk treningowych oraz strzelnicy na działce przy zbiegu ulic Czerniakowskiej i Łazienkowskiej, co jest zgodne z planem zagospodarowania tego terenu.

2. Po kilkumiesięcznych wstępnych negocjacjach z Zespołem Negocjacyjnym powołanym zarządzeniem Prezydenta m. st. Warszawy, oba podmioty w dniu 11 stycznia 2016 roku złożyły wniosek o dzierżawę tych terenów, który stał się punktem wyjścia do przygotowania projektu umowy dzierżawy,

3. W dniu 21 marca 2016 roku CWKS Legia Warszawa Sekcja Strzelecka odstąpiła od negocjacji zmierzających do zawarcia umowy dzierżawy oraz zadeklarowała, że nie będzie czyniła przeszkód Legii Warszawa w staraniach o dzierżawę i zagospodarowanie całego terenu – od tego momentu Klub działał w tej sprawie samodzielnie.

4. W dniu 7 lipca 2016 roku Rada Miasta Stołecznego Warszawy podjęła uchwałę nr XXXI/776/2016 w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy na okres 30 lat części nieruchomości położonej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy przy ul. Łazienkowskiej – uchwała została podjęta większością 53 głosów za przedstawicieli obu klubów radnych (Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości) oraz radnych niezrzeszonych przy 2 głosach wstrzymujących się.

5. Opisany powyżej proces miał charakter jawny i trwa od ponad 14 miesięcy, a sprawa była wielokrotnie publicznie omawiana na otwartych posiedzeniach Rady Miasta Stołecznego Warszawy oraz jej Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki.

Jednocześnie oświadczamy, że od samego początku negocjacji, co znajduje odzwierciedlenie w kolejnych wersjach projektu umowy dzierżawy, Legia Warszawa zobowiązywała się do wybudowania na wspomnianej działce dwóch boisk treningowych dla dzieci i młodzieży oraz zobowiązała się do pokrycia kosztów budowy szacowanych na około 10 milionów złotych. Przedmiot dzierżawy może być wykorzystywany wyłącznie na cele sportowe. Mówi o tym nie tylko umowa dzierżawy ale również warunki zabudowy uzyskane przez Legię Warszawa.

Cała infrastruktura po zakończeniu 30-letniego okresu dzierżawy stanie się własnością Miasta Stołecznego Warszawy. Wysokość nakładów poniesionych dotychczas (projekt architektoniczny i obsługa prawna) oraz planowanych (budowa i utrzymanie infrastruktury) przez Legię Warszawa uzasadnia wysokość miesięcznej opłaty za dzierżawę. Jest to rodzaj partnerstwa klubu sportowego i samorządu terytorialnego, gdzie klub pokrywa koszty budowy obiektu i w zamian za to płaci symboliczny czynsz. Legia Warszawa wolałaby aby infrastruktura została zbudowana przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz płacić rynkową wysokość czynszu, jednak ze względu na brak środków finansowych po stronie władz miasta nie jest to możliwe. Aktualna struktura inwestycji jest wyrazem woli przerwania przez nasz Klub trwającego od lat impasu. Jest to modelowy przykład współpracy klubu sportowego oraz jednostki samorządu terytorialnego mającej na celu powstanie nowej lub uchronienie od degradacji istniejącej infrastruktury sportowej – niestety ten drugi scenariusz w ostatnich latach kilkukrotnie miał miejsce w Warszawie.

Legia Warszawa ponosi najwyższe w Polsce koszty dzierżawy miejskiego stadionu piłkarskiego. Oprócz czynszu w wysokości około 4 milionów złotych ponosi koszty utrzymania stadionu oraz podatek od nieruchomości – łącznie daje to blisko 10 milionów złotych. Tylko dwa inne kluby piłkarskie w Polsce ponoszą koszty utrzymania stadionu, wnosząc symboliczny jedynie czynsz i nie płacąc podatku.

Klub szkoli dzieci i młodzież w liczbie kilku tysięcy młodych adeptów futbolu mając do dyspozycji jedynie dwa boiska treningowe, które wykorzystywane są również na potrzeby pierwszej i drugiej drużyny piłkarskiej. Tysiące dzieci trenują na kilka zmian od wczesnych godzin porannych do późnych godzin nocnych z powodu braku odpowiedniej infrastruktury. Legia Warszawa od samego początku deklarowała, że boiska wybudowane z jej środków zostaną przeznaczone wyłącznie na potrzeby szkolenia dzieci i młodzieży, a także będą udostępniane nieodpłatnie na rzecz realizacji bezpłatnych zajęć sportowych w ramach programów edukacyjnych.

Mając powyższe na uwadze uważamy za szczególnie haniebne sugestie o rzekomych nieprawidłowościach w procesie uzyskania niemal jednogłośnej zgody Rady Miasta Stołecznego Warszawy na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy wspomnianej działki.

Niedwuznaczna próba powiązania wysiłków Legii Warszawa na rzecz rozwoju szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży z tzw. „aferą reprywatyzacyjną” budzi nasze oburzenie oraz zdecydowany sprzeciw.

W imieniu tysięcy szkolonych przez nas dzieci oraz ich rodziców zwracamy się do mediów o rzetelne i odpowiedzialne informowanie opinii publicznej o planowanej inwestycji. Wzywamy również władze wykonawcze Miasta Stołecznego Warszawy do jak najszybszego wykonania przytoczonej uchwały nr XXXI/776/2016 Rady Miasta Stołecznego Warszawy.Komentarze: (29)

Kaktus, 03.09.2016 08:36:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wpolityce .... obiektywny jak zawsze...
Niezły kibel

Ziomix z Legii, 03.09.2016 08:39:09 - *.internetia.net.pl

Polityczne rozgrywki Pis i Po i w to wszystko Legię mieszają do tego jeszcze dodać Apel Smoleński - Paranoja !

kibic, 03.09.2016 08:39:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jestem z daleka od polityki nie popieram żadnej partii ,na wybory od lat nie chodzę ale dzisiaj wypowiem się bo po raz kolejny PiS wykorzystuje kłamliwie naszą LEGIĘ do swych celów politycznych ( wywalenie prezydenta Warszawy )poprzez swoich przydupasów dziennikarzy . Kiedyś prezesik oświadczył że miasto wybudowała dla iti stadion co jest zwykłym kłamstwem bo obiekt jest miasta a Legiia płaci grube miliony dzierżawy co dla mnie jest wielkim skandalem.Teraz znów kłamstwa marnego dziennikarzyka aby utopić Gronkiewicz . Wara wam pisowcy od naszej ukochanej Legii . Wasze gierki prowadźcie z daleka od naszego klubu .Jeszcze jedno 10 milionów to prawie budżety niektórych klubów ligowych to skandal aby klub promujący całą Polskę płacił do budżetu taką sumę . Miasto powinno taką działkę pod budowę boisk do szkolenia młodzieży same budować i wydzierżawiać za przysłowiową złotówkę tak jak to się dzieje w innych miastach .Jeszcze raz powiem ,wara wam politycy od naszej LEGII a takich pseudo dziennikarzy my kibice powinniśmy wykopać ze stadionów bo oni dzisiaj piszą i opluwają nasz klub a jutro przyjdą do Prezesa aby im bilecik na Real załatwił .

nn, 03.09.2016 08:47:32 - *.amazon.com

do sadu z nimi niech sie ucza dziennikarstwa! przeprosiny piersza strona za naruszenie dobrego imienia Legii Warszawa

cik, 03.09.2016 09:12:06 - *.dynamic.chello.pl

wpolityce zawsze byli za klubikiem z konwiktorskiej. Redakcja zawsze im kibicowała.

Bu(L)ba, 03.09.2016 09:20:07 - *.dynamic.chello.pl

A może by tak SKLW zadziałało i podało frajera do sądu? W końcu pluje na nasz klub i pośrednio na kibiców. Interes prawny jest oczywisty.

PO = DNO, 03.09.2016 09:22:47 - *.dynamic-ww-04.vectranet.pl

Sprawa boisk na Legii nie podlega żadnym podejżeniom, natomiast za afere reprywatyzacyjną Bufetowa musi odejść i ponieść konsekwencje.
Nie komisja, tylko prokurator i dymisja !!!

L, 03.09.2016 09:38:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie ma co się pieklić. Rozgrywki polityczne zawsze będą tak jak i różne stanowiska wśród kibiców. Jeden jest za PiS, drugi za PO, inni za innymi ugrupowaniami, to wszystko nie ma znaczenia, najważniejsze, aby Legia miała boiska a władze klubu umiały wychodzić z różnych opresji, bo zawsze ktoś się znajdzie co będzie kłody podkładał. Niestety politycy to takie bestie, które zawsze umiejętnie będą manipulowały społeczeństwem, ważne aby mieć swoje zdanie a my jako kibice Legii musimy tu być ponad podziałami.

Pi, 03.09.2016 09:42:50 - *.37.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Gliński z Gowinem powinni teraz za"profesjonalizm" swojego dziennikarza ustawić się po bilety w kolejce jak zwykli kibice a nie sępic od Miodka i Leśnego

dejn3, 03.09.2016 09:46:22 - *.ssp.dialog.net.pl

Jak napiszesz cokolwiek to sprawdz a nie szargaj dobre imię Legii .

Rafał, 03.09.2016 10:00:37 - *.play-internet.pl

ktoś powinien za to beknąć a najlepiej całe wPolityce.pl.

Zamknąć, zniszczyć i spalić ;)

Marcin, 03.09.2016 10:07:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Przecież portal jest własnością braci Karnowskich czyli Pisu. Jak oni moga atakować Legie jak cala Zaleta jest za pisem!! Wojewodowie juz nie zamykaja stadionów! Policja nie goni kibiców. Jest ok.

do kibic, 03.09.2016 10:39:09 - *.play-internet.pl

POPIERAM W 100%

Pozdrawiam całą Legię

Bydgoski (L)egionista

Robert, 03.09.2016 10:40:55 - *.centertel.pl

Klub powinien zazadać sprostowania. Jak nie to sprawę dać do sądu.

ding, 03.09.2016 12:16:24 - *.dynamic.chello.pl

wPolityce.pl - jak nisko trzeba upaść, żeby wierzyć takiemu serwisowi?

Ancymon, 03.09.2016 13:01:36 - *.centertel.pl

Miejsce wPolityce jest wKiblu...

ga,ga,ga,zeta, 03.09.2016 16:28:13 - *.dynamic.mm.pl

Niestety zarząd Legii przeczytał chyba tylko tytuł,bo sam artykuł nie jest tak jednoznaczny.Co nie zmieniai faktu że bufetowa i jej klika ma wystarczajaco dużo na sumieniu żeby pisać o takich bzdetach.

domel, 03.09.2016 17:25:45 - *.play-internet.pl

Oddajcie kibicom Legii basen ktory zburzyliscie w czasie budowy stadionu!
Zapomnieliscie? Kilometry chodnika zamiast uzytecznej infrastruktury?

kuraqL do kibic, 04.09.2016 00:59:08 - *.centertel.pl

Ty tam za polityką nie jestes ale to wina PiS. Kto takie wywody Ci kazał napisać??? Naczelny koszernej?? Jeszcze napisz jaka bufetowa jest biedna i że nagonkę zrobili na bogu ducha winną Hanię. Widać że obiektywizm od Ciebie bije nie ma co...

pożywka dla sfrustrowanych antypisowców, 04.09.2016 07:10:01 - *.dynamic.chello.pl

Widzę tu wiele śmiesznych wpisów,głupota jednego redaktorzyny nie oznacza że redakcja jest pro KSP to raz,dwa portal Wpolityce już pokazał że ma jaja i wyciągnął wnioski i oświadczenie Legii jest na stronie portalu.

Dziennikarstwo i polityka rządzi się swoimi prawami,Legia nic na to nie poradzi.Aktualnie trwa afera reprywatyzacyjna i jak to się mówi na wojnie i cywile są ofiarami tak to działa.

diabe(L)s, 04.09.2016 07:42:58 - *.4

do Marcin nie pakuj wszystkich do jednego worka ze sobą pisiorze.

19(L)16, 04.09.2016 09:43:42 - *.dynamic.chello.pl

Oto i cały PiS. Jak byliście potrzebni na marszach, to Legia była cacy. Jak trzeba za wszelką cene zdobyć stolicę, to i Legii nie będą oszczędzać. A wy się jeszcze pod tym wszystkim dumnie podpisujecie. Może poskandujcie "Jarek Kaczyński " na następnym meczu i zrzutke na kwiaty zróbcie. Tak się kończy mieszanie kibicowania do politykowania

L, 04.09.2016 09:50:49 - *.dynamic.mm.pl

Oszołomy spod znaku POkemonów i ryśka supernowoczesnego dajcie spokój z tymi frustracjami i płaczami.Aktualny prezydent i rząd w porównaniu z poprzednikami to Mercedes w pojedynku z Trabantem i to zepsutym.

widelec , 04.09.2016 09:55:53 - *.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pozdrawiam wszystkich wyborców PO i Grzesia Schetyny o krótkiej pamięci

antypolitykom, 04.09.2016 15:31:19 - *.dynamic.chello.pl

Po jaką cholerę w legijnym portalu wypowiadają się miłośnicy polityków WSZYSTKICH opcji?
Polityka to obrzydliwość - wszyscy politycy to oszuści,cwaniaki i durnie!
Wypowiadają się na korzyść Legii tylko i wyłącznie dla celów wyborczych - zarówno PiSowcy jak Po,Nowoczesna,Kukiz itd. !!!!!!!!!!
Nie dajmy się im zwariować!

Mariol, 04.09.2016 16:21:10 - *.w90-79.abo.wanadoo.fr

Pamiętajcie wyznawcy PISlamu,ze to dzięki Walcowej mamy ten wspaniały stadion,i ze to wasz guru Kaczynski był przeciwko budowie tego stadionu dla naszej Legii.Pod wpływem propagandy zapomnieliście o tym ze to PIS pare lat temu chciał wprowadzić szybkie 24 godzinne wyroki dla kiboli.Teraz nic nierobia przeciwko wam bo jestescie im potrzebni.Nie jestem za Po i za rzadnym g...nem politycznym.

(L)ejenaPis do Mariol, 04.09.2016 17:27:36 - *.centertel.pl

To wołanie na głuszy. Oni tego nie zrozumieją. Myślą na rozkaz.

Phoenix(L)k, 04.09.2016 21:06:46 - *.226

do mariol:

Pozdrów wujka Grzesia S., który był taki prokibicowski...

Gigi, 05.09.2016 13:00:17 - *.adsl.inetia.pl

Czy ktoś jeszcze zwraca uwagę co piszą "Wpolityce", przecież to jedna wielka propaganda rządowa.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!