Oprawa Zagłębia Lubin na meczu ze Śląskiem Wrocław
REKLAMA

Na stadionach: Jak nie drzwiami to oknami - nie wygracie z ultrasami

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Z dwudniowym opóźnieniem, spowodowanym wyjazdem do Madrytu, prezentujemy raport z trybun polskich stadionów z ostatniego tygodnia, podczas którego rozegrano m.in. derbowe mecze w Łodzi i Rzeszowie. Widzew na stadion wejść nie mógł, a kilkuset fanów RTS-u pojawiło się w centrum miasta. Zagłębie Lubin po oprawie z wykorzystaniem pirotechniki może czekać zamknięcie stadionu. Ponadto lubinianie nie pojadą do Kielc i Gdańska.

Lechia, ze sporym wsparciem Śląska, w dobrej liczbie stawiła się w Lubinie. Ruch w 2200 osób przyjechał do Gliwic na mecz z Piastem. Stomil na meczu w Zabrzu, ze wsparciem zgód, zawitał pod kasy Górnika, a na meczu po raz pierwszy oficjalnie wspierała ich Lechia. W dobrej liczbie w Tychach pojawiło się Podbeskidzie, GKS tymczasem protestował przeciwko kierownikowi ds. bezpieczeństwa. Działo się również przy okazji gali sportów walki w katowickim Spodku, gdzie swoje walki toczyli kibice kilku klubów. Chcieli ich wspierać koledzy z trybun, a policja miała sporo roboty, bowiem w okolicach hali z jednej strony stawiła się liczna delegacja GKS-u Katowice, Górnika i JKS-u Jarosław, zaś z drugiej 200-osobowa ekipa Ruchu.

Ekstraklasa:

Piast Gliwice - Ruch Chorzów (2200).
Chorzowianie otrzymali początkowo 1000 biletów, ale gdy te sprzedali w ekspresowym tempie, działacze z Gliwic nie robili problemów i wysłali chorzowianom kolejny tysiąc wejściówek. Przyjezdni wywiesili kilkanaście flag i prowadzili głośny doping. Młyn Piasta liczniejszy niż na większości spotkań, również z przyzwoitym dopingiem.

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk (850).
Lechiści w dobrej liczbie (351) stawili się w Lubinie, gdzie oprócz Czarnych Słupsk, byli także licznie wspierani przez Śląsk (500). Przyjezdni wywiesili dwie flagi. Gospodarze zaprezentowali malowaną sektorówkę z hasłem "Kontrabanda" oraz malowany transparent "Jak nie drzwiami to oknami - nie wygracie z ultrasami" ze skromną ilością piro.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa (450).
Legioniści przyjechali do Szczecina pociągiem specjalnym w ok. 450 osób. W sektorze gości wywiesili 8 flag. Pogoń ze zdecydowanie lepszą frekwencją - tak na całym stadionie, jak i w młynie. Portowcy mobilizują się na mecz z Ruchem, licząc, że szczecińscy fani pokażą, że są "Siłą tego miasta".

Cracovia - Wisła Płock (180).
Przyjezdni, wspierani przez Hutnika Kraków (80), przybyli na stadion przy Kałuży w dobrej liczbie, jak na piątek i godzinę 18. W sektorze gości wywiesili 4 flagi, w tym płótno "Nowa Huta".

Termalika Nieciecza - Jagiellonia Białystok (170).
Na daleki wyjazd do Niecieczy wybrało się 170 fanów z Białegostoku - białostoczanie nie wykorzystali przyznanej im puli biletów. Jagiellonia wywiesiła dwie flagi.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław (156).
Koroniarze kontynuują protest na meczach w Kielcach i kolejny raz nie wystawili młyna. Śląsk przyjechał w 156 osób, w tym Slezsky Opava (9) i Motor (8). Wywiesili jedną swoją flagę oraz płótno czeskich przyjaciół "Opavaci". Stadion opuścili po pierwszej połowie, wobec niesatysfakcjonującej postawy piłkarzy, którzy ostatecznie mecz wygrali.

Lech Poznań - Wisła Kraków (150).
Lechici na meczu z Wisłą zaprezentowali malowany transparent poświęcony jednemu ze zmarłych kibiców "Ś.P. Damian Dardas - Był zawsze gotowy, był zawsze zwycięski". Do tego odpalili race w kształcie krzyża. Wiślacy w słabej liczbie, z flagą "Wisła Sharks".

Górnik Łęczna - Arka Gdynia (-).
Kolejne smutne spotkanie w Lublinie, na którym pojawiło się 2,5 tysiąca pasjonatów piłki. Górnicy bojkotują mecze, do czego przyłączyli się arkowcy, nie organizując wyjazdu.

I liga:

GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała (446).
Fani GKS-u protestowali przeciwko działaczom, skandując również "pozdrowienia" pod adresem kierownika ds. bezpieczeństwa. "Powodem całej sytuacji jest niekompetencja, chamstwo i manipulacje Gajdasa, czyli kierownika ds. bezpieczeństwa. Na mecz nie weszły flagi, a w pomieszczeniu na bębny i nagłośnienie niewidzialna ręka zmieniła zamki. W tej sytuacji nie możemy dać sobą pomiatać i udawać ze wszystko jest OK" - poinformowali fani GKS-u.
Podbeskidzie zaliczyło bardzo dobry wyjazd, meldując się w Tychach w 446 osób. W sektorze gości wywiesili dwie flagi.

Górnik Zabrze - Stomil Olsztyn (350).
Stomilowcy przyjechali do Zabrza w 220 osób, wspierani przez Wisłę Płock (30), Lechię Gdańsk (30), Polonię Bydgoszcz (28) oraz Hutnika Kraków (23). Spora część wyjazdowej grupy zostaje przed stadionem. W trakcie meczu nie brakowało obustronnej wymiany uprzejmości. Przyjezdni wywiesili 9 flag.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice (216).
Kibice GKS-u Katowice w komplecie stawili się w Nowym Sączu. Wcześniej nieskutecznie wnioskowali o zwiększenie wynoszącej 216 biletów puli do 400 sztuk. Do celu dotarli autokarami i konkretnie oflagowali swój sektor. Sandecja mocno mobilizowała się na to spotkanie, zaprezentowali sektorówkę w asyście rac i transparentu "Klub Sportowy, który chlubą miasta zawsze".

Niższe ligi:

ŁKS Łódź - Widzew Łódź (-).
Derby Łodzi rozegrano bez udziału kibiców Widzewa, którzy tego dnia zebrali się przed urzędem miasta. Wpuszczeniu RTS-u na trybuny już wcześniej sprzeciwiła się policja. Początkowo czerwona część Łodzi planowała obejrzeć wspólnie spotkanie na telebimie. Ostatecznie zrezygnowano z tego, wybierając spotkanie przed urzędem miasta, gdzie doszło do małych przepychanek z policją. Na trybunach komplet, 6 tysięcy kibiców, w tym przedstawiciele wszystkich zgód Łódzkiego Klubu Sportowego. Gospodarze zaprezentowali prezentację - malowaną sektorówkę zgodową z Zawiszą wraz z kilkudziesięcioma racami. Ponadto rozciągnęli sektorówkę dedykowaną nowym układom RTS-u: "Przeciwko kuRE..im układom", z kibicami wiszącymi na szubienicach.

Siarka Tarnobrzeg - GKS Bełchatów (292).
Bełchatowianie, wspierani przez Wisłę Sandomierz (90), w dobrej liczbie stawili się w Tarnobrzegu. Oprócz dobrego oflagowania sektora gości, zaprezentowali oprawę "Fanatyczna eskapada" z pirotechniką + sektorówkę.

Karpaty Krosno - Motor Lublin (170).
Motorowcy, wspierani przez Górnika Łęczna (25) i Śląsk (10), przyjechali w 170 osób, ale policja nie wpuściła ich na stadion. Gospodarzy w młynie 120, w tym Glinik Gorlice (30).

Legionovia Legionowo - Stal Stalowa Wola (100).
Stalówka wspierana przez Polonię Przemyśl (13), Ładę Biłgoraj (3) i Sokół Nisko. Swoją obecność zaznaczyli zza ogrodzenia i po 1. połowie udali się w drogę powrotną.

Kryształ Werbkowice - Hetman Zamość (100).
Orzeł Przeworsk - Czarni Jasło (65).

Lublinianka Lublin - Chełmianka Chełm (55).
Przyjezdni wspierani przez Motor (10) z jedną flagą.

Puszcza Niepołomice - Olimpia Elbląg (8).

Stal Rzeszów - JKS Jarosław (7).
JKS planował wyjazd do Rzeszowa, ale ekipa mocniejszych wrażeń w ostatniej chwili zdecydowała się wybrać w okolice Spodka, gdzie odbywała się ciekawa gala FEN. W Rzeszowie na drugą połowę dojechało siedmiu przyjezdnych. Młyn gospodarzy bardzo mały.

Puchar Polski - szczebel okręgowy:

Polonia Przemyśl - JKS Jarosław (160).
JKS przyjechał do Przemyśla w 160 osób, z czego setka (w tym GKS Katowice i Unia Nowa Sarzyna) została przed stadionem.


Wyjazd tygodnia: 2200 fanów Ruchu w Gliwicach
Oprawa tygodnia: Choreo Zagłębia Lubin na meczu z Lechią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Pogoń Szczecin na meczu z Legią Warszawa:


Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:
Lech Poznań na meczu z Wisłą Kraków:
Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Zagłębie Lubin na meczu z Lechią Gdańsk:Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Termaliką Nieciecza:


Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:
Piast Gliwice na meczu z Ruchem Chorzów:
GKS Katowice na wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz:
Sandecja Nowy Sącz na meczu z GKS-em Katowice:


ŁKS Łódź na meczu z Widzewem:

Podbeskidzie Bielsko-Biała na wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy:


GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z Siarką Tarnobrzeg:Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Cracovia na meczu z Wisłą Płock:


JKS Jarosław na wyjazdowym meczu z Polonią Przemyśl:


Stal Rzeszów na meczu z Resovią:Resovia na wyjazdowym meczu ze Stalą Rzeszów:


Motor Lublin na meczu z KSZO Ostrowiec:


KSZO Ostrowiec na wyjazdowym meczu z Motorem Lublin:


GKS Katowice na meczu hokeja z GKS-em Tychy:


Czarni Jasło na wyjazdowym meczu z Orłem Przeworsk:


Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:


Chełmianka Chełm na wyjazdowym meczu z Lublinianką Lublin:


Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Stal Poniatowa na meczu z Górą Puławską:


Stal Rzeszów na wyjazdowym meczu z Wisłoką II Dębica:


Wisłoka Dębica na meczu rezerw ze Stalą Rzeszów:


Odra Wodzisław na meczu z MKP Centrum:


Polonia Bytom na wyjazdowym meczu z Olimpią Zambrów:


Orzeł Przeworsk na meczu z Czarnymi Jasło:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.