REKLAMA
REKLAMA

Akcja #WszyscyDoWioseł - zbieramy na karetkę dla CZD

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W piątek 17 listopada odbędzie się druga edycja akcji charytatywnej #WszyscyDoWioseł. Celem wydarzenia jest wsparcie inicjatywy grupy kibicowskiej "Dobrzy Ludzie" i zbiórka pieniędzy na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka. W tym roku uczestnicy przepłyną długość Wisły (1047 km).
Organizatorami wydarzenia są Fundacja Legii, Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa oraz grupa kibicowska "Dobrzy Ludzie", którzy zainicjowali zbiórkę pieniędzy na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Start wydarzenia przewidziany jest na godzinę 10:00 w pomieszczeniach Centrum Konferencyjnego na stadionie Legii Warszawa. Założeniem akcji jest przepłynięcie dystansu o długości Wisły (1047 km) w dwóch sztafetach: jednej startującej od ujścia rzeki, drugiej zaś od jej źródeł. Sztafety mają za zadanie "spotkać się w Warszawie" czyli w połowie pełnego dystansu. Uczestnicy akcji mają na wykonanie zadania 12 godzin.

Wiosłowanie odbędzie się w osadach czteroosobowych, łącznie używanych będzie 16 ergometrów. Cztery ergometry tworzyć będą osadę, zaś dwie osady - sztafetę. Podczas wiosłowania jednej osady, druga będzie się przygotowywać, żeby wystartować niezwłocznie po zakończeniu wiosłowania pierwszej.

W poprzedniej edycji, która zakończyła się wielkim sukcesem, organizatorzy zbierali środki finansowe na zakup ergometrów oraz dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obecnej edycji Wszyscy do Wioseł inicjatorzy zdecydowali, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Dzięki zaangażowaniu i wspólnemu wysiłkowi możemy sprawić, że osiągniemy cel i pomożemy potrzebującym! Pokażmy, czym jest integracja i siła ekipy! Wierzymy, że razem zawsze jesteśmy #GotowiDoPomocy. Zachęcamy do zgłaszania czteroosobowych drużyn, aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu i dołączenia do zbiórki środków finansowych na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Zgłoszenia oraz ewentualne pytania prosimy przesyłać na adres - wdw@legia.pl

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.