Adam Linowski - fot. Bodziach / Legionisci.com

Linowski: Nasza skuteczność ulega systematycznemu pogorszeniu

Hugollek, źródło: Legionisci.com

Adam Linowski: Tragicznie rozpoczęte spotkanie w połączeniu z dobrą skutecznością szczecinian nie pozwoliło nam wrócić do gry. Zaczęliśmy od 18-2, co ustawiło przebieg pojedynku. Rywale mieli 60 procent za trzy, 9 na 15. Mieliśmy takie same zbiórki, więc akurat w tym elemencie gry nie było tragedii i wyglądało to w porządku. W drugiej połowie podjęliśmy walkę i momentami prezentowaliśmy się jak równy z równym.

Moim zdaniem to, że udało nam się „podgonić” wynik w końcówce meczu, nie miało związku z tym, że rywale odpuścili, lecz z tym, że trener przeciwników chciał po prostu przetestować jakieś nowe ustawienia zawodników i niektórych oszczędzić. Dla nas też stanowiło to dobrą okazję do tego, żeby spróbować wrócić do gry i wykorzystać ruchy drużyny przeciwnej, by mieć z niej jakiś pożytek – konkretną naukę.
Kwestia utrzymania w lidze nie stanowi dla nas żadnego pozytywnego bodźca, a to z tego względu, że to drużyna się utrzymuje, a nie zawodnicy. Dla mnie jako koszykarza ważna jest robota wykonana na parkiecie i dlatego zawsze do końca gram najlepiej jak potrafię.
Przed kolejnymi konfrontacjami musimy z całą pewnością poprawić skuteczność, ponieważ już od kilku meczów element ten stanowi naszą bolączkę – 25 procent za trzy u siebie to przecież tragedia! Różnica w poprzednim spotkaniu między rzutami za trzy naszego zespołu i przeciwników wynosiła 30 procent. Teraz była jeszcze większa – 25 do 60, czyli 35 procent, a zatem o czym rozmawiamy?! Musimy poprawić skuteczność rzutową oraz koncentrację, żeby móc dobrze wejść w mecz.

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (1)

Kibic (L) - 13.03.2018 09:39:14, *.static.ip.netia.com.pl

Panie Linowski. Pan graj, a nie udzielaj się w wywiadach, bo ani jedno, ani drugie nie jest Pana mocną stroną.

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.