Marko Vesović - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legioniści o meczu z Górnikiem Zabrze

Woytek i Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Marko Vesović: Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, w którym stworzyliśmy sobie sporo okazji. Na nasze nieszczęście nie potrafiliśmy zamienić sytuacji bramkowych na gole. Szczególnie w pierwszej połowie. Generalnie kontrolowaliśmy przebieg meczu. Po zmianie stron objęliśmy prowadzenie i mogliśmy podwyższyć na 2-0, ale w zamian za to dostaliśmy bramkę z rzutu wolnego. Niemniej jednak osiągnęliśmy dobry wynik w kontekście rewanżu.
Na pewno się zgodzę, że "Legia wróciła". Walczyliśmy, stosowaliśmy pressing, kontrolowaliśmy grę, kreowaliśmy okazje ofensywne. Może gdybyśmy zachowali więcej koncentracji, to wynik byłby korzystniejszy. Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, bo powinniśmy wygrać. Aczkolwiek jeśli nadal będziemy prezentować taką postawę, to jestem dobrej myśli i awans do finału Pucharu Polski będzie realny.

Sebastian Szymański: W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się z dobrej strony, mieliśmy swoje szanse. Zresztą sam powinienem wpisać się na listę strzelców. Ostatecznie wracamy do Warszawy z remisem. I choć straciliśmy bramkę, to pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie walczyć, że jeszcze ta Legia walczy do końca. Mam nadzieję, że już w sobotę będziemy cieszyć się z wygranej. Kibice zobaczyli dziś nową drużynę, która potrafi bić się o swoje. Myślę, że to przełożyło się na dobrą grę w pierwszych 45. minutach. Po zmianie stron bywało już różnie, ale będzie to też element do przepracowania i poprawienia.
Cóż, limit błędów się skończył. Dziś zrobiliśmy krok, żeby jako zespół wygrać, żeby zbliżyć się do finału. Taka postawa powinna również zaowocować w lidze.

Michał Pazdan: Z przebiegu meczu nie można być zadowolonym z wyniku. Dzisiaj musieliśmy zacząć od sfery mentalnej, aby dobrze wejść w mecz. I to się udało, ale bardzo szkoda, że skończyło tylko na 1-1. Do przerwy były okazje, które po prostu trzeba wykorzystywać. Tymczasem zrobił się remis i wszyscy będą mówić "Co z tego?", skoro przed rewanżem sprawa zostaje otwarta. Dzisiaj mogliśmy zrobić duży krok do finału. Cóż, taka jest piłka i najważniejsze, że podnieśliśmy się mentalnie. To jest dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami. Sami musimy pokazać, że choć zdarzają się słabsze chwile, to umiemy grać w piłkę. Wszyscy to potrafią, ale bywają takie momenty, że coś nie działa. Najważniejsze było, żeby zacząć od podstaw, od zaangażowania, od dobrego wejścia w mecz. W efekcie to my dominowaliśmy na murawie i mogliśmy spokojnie wygrać. Widząc, że Kurzawa podchodzi do piłki i wiedząc po zgrupowaniach kadry co potrafi, prosiłem w myślach, żeby nie strzelił. A tak, czekamy na rewanż i walczymy dalej o finał.
Zarówno wczoraj, jak I dzisiaj trwały pewne rozmowy, w trakcie których wyjaśniliśmy sobie pewne kwestie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
ijfr`` - 04.04.2018 / 13:44, *..dynamic.gprs.plus.pl

PANIE JOZAK SPROBUJ PAN TURZYNIECKIEGO NA PRAWEJ OBRONIE !!! NA PEWNO BEDZIE LEPSZY OD OBECNYCH!!! DAJ MU PAN TROCHE ZAUFANIA

odpowiedz
kle - 04.04.2018 / 13:12, *..static.ip.netia.com.pl

BYŁO DOBRZE?!?! Sorry ale czy oni w calym meczu wymienili 5 podan z klepy bez przyjecia? Blagam Was, gdyby nie bardzo slaby Gornik, to by byla powtorka z rozrywki i minimalnie 2 lub 3 zero w plecy.

odpowiedz
DO mICHA - 04.04.2018 / 13:10, *..236

HEHE USTAWIENIE MURU A TRENER. oczywiscie, że nie ma wiele wspolnego bo zawsze jakis gamoń nie skoczy albo coś. ten zespol nie ma walczaka. Rado emeryt, jędza tylko liczy hajsy

odpowiedz
JANUSZ - 04.04.2018 / 13:08, *..236

ZAGRALI SŁABO ... PITOLENIE, ŻE MIELI OKAZJE. MOGLIBY MIEĆ 10000 OKAZJI A LICZY SIE TYLKO ZWYCIESTWO I ZDOBYTE BRAMKI. ZAGRALI ŚREDNIO, BO W PORÓWNANIU DO POPRZEDNICH MECZÓW TO BYŁO ŚREDNIO. WTEDY BYŁO DNO

odpowiedz
rafaelvan - 04.04.2018 / 12:45, *..play-internet.pl

Zolta kartka byla za przepychanke ktora pozniej powstala nie za to ze kopnal żabola

odpowiedz
wkz - 04.04.2018 / 12:15, *..159

Jędza najlepszy?hymmmm???? kolejny glupi faul. ma 1-0 prowadzimy gre, wygrywa pojedynek z kolesiem przy linii koncowej boiska zaslaniajac pilke aby wyszla, wraca i znowu idiota fauluje. po co? znowu zolta kartka.

odpowiedz
rafaelvan - 04.04.2018 / 12:04, *..play-internet.pl

Wczorajszy mecz pokazal ze chlopaki chca walczyc tylko ze najlepiej wjechac z pilka do pustej bramki bo z dystansu nie probuja nawet strzelac . wszyscy narzekaja na jedze a wczoraj byl jednym z lepszych biegal walczyl probowal grac a inni to tylko stoja jak slupy szyman troche nauki i bedzie klasa swiatowa . jeden glupi niepotrzebny faul i po zwyciestwie niestety tak bywa niech sie wezma w garsc i zaczna wiecej biegac i grac presingiem i strzaly z dystansu to podstawa powodzenia z pogonia

odpowiedz
do Micha - 04.04.2018 / 11:31, *..ups.com

a co ma trener do ustawienia muru? Czytając te komentarze pozabierać wam internet to mało. Zakaz wypowiadania się publicznie tylko pomoże...

odpowiedz
@balbina - 04.04.2018 / 10:47, *..centertel.pl

No i co w zwiazku z tym? Blisko od tygodnia o tym wiadomo. Dzisiaj tez Benevento gra z Gui.

odpowiedz
Balbina - 04.04.2018 / 09:43, *..centertel.pl

Vadis zesłany do końca sezonu do rezerw Olympiakosu

odpowiedz
@magoo - 04.04.2018 / 09:02, *..centertel.pl

Te same wrobelki to ci chyba narobily. Hajto wczoraj w czasie meczu rzucil taki komentarz nie udawaj wiec kogos mocno poinformowanego....

odpowiedz
sek - 04.04.2018 / 08:59, *..play-internet.pl

Lepszy remiz 1 - 1 niż 0 - 0.

odpowiedz
Micha - 04.04.2018 / 07:15, *..27

Było lepiej, ale... co to za trener, którego zespół w dwóch meczach z rzędu traci bramki z rzutu wolnego z przed pola karnego, po złym ustawieniu muru??? Legia ciągle pół kroku za pomysłem, ale w końcu jakiś pomysł był. Boję się tylko, że to przysłowiowa jedna jaskółka i trudno z optymizmem oczekiwać czegoś więcej. W sobotę też obstawiam remis.

odpowiedz
AAA - 04.04.2018 / 06:37, *..dynamic.chello.pl

Majecki,Wieteska,Turzyniecki,Kwietniewski,Szymański,Michalak vs.Malarz,Jędrzejczyk,Radović,Eduardo,Mauricio,Cafu czyli Geriatria Gang.
Mr.Jozak mówi to Panu coś?

odpowiedz
Wolfik - 03.04.2018 / 22:45, *..dynamic.mm.pl

@xman: Powiedziałbym tak: w meczu dwóch zespołów w kryzysie wyszło na bramkowy remis. I to jedyny plus.

odpowiedz
magoo - 03.04.2018 / 22:29, *..dynamic.chello.pl

karuzelę trenerską zacząć czas...
wiewiórki ćwierkają, że Hajto "szanuję Jędzę, ale nie może tak grać" się wkręca w rolę. Ponoć Mateusz Zborek pilotuje sprawę. Asystę ma mieć Trener Wojtek Kowalczyk z Bródna...

odpowiedz
xman - 03.04.2018 / 22:16, *..jmdi.pl

To nie Wy byliście dobrzy tylko Górnik słaby. Pasquato cienias i ten Jędza tragedia . Zaczynam myśleć że Jozak wali w chu... że widzi, on tylko udaje widomego.

odpowiedz