REKLAMA

MŚ: Niemcy grają do końca

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym sobotnim meczu rywalizowała Belgia z Tunezją i zobaczyliśmy festiwal bramek. Strzelanie w 6. minucie zaczął Eden Hazard, który wykorzystał karnego. W 16. minucie płaskim, mocnym strzałem popisał się Romelu Lukaku. „Czerwone diabły” nie cieszyły się długo z prowadzenia 2-0. Dwie minuty po bramce napastnika Manchesteru United futbolówkę do siatki wpakowali podopieczni Nabila Maâloula.
Zrobił to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dylan Bronn. Jeszcze przed przerwą stan meczu podwyższył po raz kolejny Romelu Lukaku, po prostopadłym podaniu gracza PSG Thomasa Meuniera. W 51. minucie Eden Hazard minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramki. W 68. minucie na murawie pojawił się Michy Batshuayi, miał kilka 100% sytuacji jednak żądnej nie wykorzystał. Dopiero w 90. minucie udało mu się pokonać tunezyjskiego golkipera uderzeniem na pustą bramkę. Jeszcze w doliczonym czasie gry gola dla ekipy z Afryki strzelił ich kapitan Wahbi Khazri. Ostatecznie Belgia wygrała to stracie 5-2. Ekipa Nabila Maâloula pokazała się z walecznej strony, ale było to za mało na Belgię.

Następny sobotni mecz odbył się w Rostowie. Meksyk po zwycięstwie z Niemcami grał z Koreą, która nie dała rady Szwecji. W pierwszej połowie częściej przy piłce i więcej strzałów oddawała ekipa Juana Carlosa Osorio. Poskutkowało to wieloma akcjami ofensywnymi, jednak zespół z Azji też mógł zagrozić bramce Guillermo Ochoy. W 26. minucie gola z rzutu karnego zdobył Carlos Vela, była to czternasta jedenastka na tegorocznym mundialu, do pobicia rekordu z mistrzostw świata 2002 brakuje ledwie pięciu. W 66. minucie prowadzenie podwyższył piłkarz West Hamu, „Chicharito”. Gola kontaktowego dla Korei zdobyła gwiazda Tottenhamu Son. Było za późno aby powalczyć przynajmniej o jeden punkt. Ekipa Shin Tae-yonga żegna się z turniejem.

Ostatni sobotni mecz to zdecydowany hit. Niemcy po przegranej z Meksykiem podejmowali Szwecję. Mistrzowie świata mieli pechową pierwszą połowę. W 31. minucie z murawy musiał zejść Sebastian Rudy, który został kopnięty w nos przez Ole Toivonena. Gdyby problemów było mało w dosłownie minutę po tym zajściu, ekipa Joachima Loewa straciła bramkę. Ola Toivonen dostał górną piłkę, którą świtanie opanował, po czym lobem pokonał Manuela Neuera. W drugiej połowie zobaczyliśmy wreszcie dobrą grę niemieckich piłkarzy. „Die Mannschaft” pomógł gol zdobyty w 48. minucie przez Marco Reusa. Następnie Niemcy oddawali sporo strzałów i często znajdowali się w dogodnych sytuacjach, jednak byli nieskuteczni. Na bramkę fani naszych zachodnich sąsiadów czekali do 95. minuty, kiedy to do siatki trafił Toni Kroos. Warto wspomnieć, że od 82. minuty mistrzowie świata grali w „10”, murawę opuścił Jerome Boateng.

Możesz zagrać wszystkie mecze mistrzostw na www.efortuna.pl

O godzinie 14 zobaczymy pierwszy niedzielny mecz. Do walki o trzy punkty stanie Anglia i Panama. Podopieczni Garetha Southgatea wymęczyli zwycięstwo z Tunezyjczykami, jednak klasę w tamtym starciu pokazała ich gwiazda Harry Kane. Piłkarz „Kogutów” zdobył dwa gole, w tym jeden na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry. Podopieczni Harnana Dario Gomeza w poniedziałek rywalizowali z Belgią. Przez pierwsze 45 minut „Los Canaleros” skutecznie się bronili. Worek z bramkami otworzył pięknym strzałem Dries Mertens na początku drugiej części meczu. Faworytem do wygrania tego starcia są z pewnością „Synowie Albionu”, jednak Panama pokazała że umie napsuć krwi nawet takiej reprezentacji jaką jest Belgia.

Kursy: Anglia 1,23 - remis 6,3 - Panama 17,5

Następny mecz odbędzie się o godzinie 17 - w Jaketerynburgu rywalizować będą dwie reprezentacje z grupy H, które niespodziewanie wygrały swoje spotkania w pierwszej kolejce, czyli Senegal i Japonia. Podopieczni Aliou Cisse pokonali w pierwszym spotkaniu reprezentację Polski. Afrykańczycy nie prezentowali jednak zbyt wysokiego poziomu, a oba gole zdobyli po indywidualnych i kuriozalnych błędach swoich przeciwników. Japonia po niespodziewanej dobrej grze wygrała z Kolumbijczykami 2-1. Podopieczni Akira Nishino od początku byli skazywaniu na porażkę, jednak pokazali, że ich atutami jest szybkość i waleczność. Mecz będzie naprawdę ekscytujący z powodu rangi, drużyna która zwycięży w tym starciu zapewni sobie awans do 1/8 mistrzostw świata.

Kursy: Japonia 3,6 - remis 3,15 - Senegal 2,3

„Mecz o wszystko!” tak można nazwać spotkanie jakie odbędzie się o godzinie 20 w Kazaniu. Polska zmierzy się z Kolumbią. Wiele pytań można mieć do składu podopiecznych Adama Nawałki, którzy w starciu z Senegalem popełniali kuriozalne błędy i przegrali 1-2 z zespołem z Czarnego Lądu. Inaczej wyglądała sytuacja z ekipą Jose Nestora Pekermana, którzy polegli dokładnie w takim samym wyniku jak Polacy. Trzeba pamiętać, że ekipa z Ameryki Południowej już od trzeciej minuty grała w osłabieniu. Mimo wszystko grając w dziesięciu Kolumbijczycy byli w stanie zdobyć bramkę na 1-1. Na pewno w oby zespołach będzie bardzo dużo zmian z powodu słabej gry. Miejmy nadzieję, że to orły Nawałki zaprezentują się z lepszej strony i dadzą nam nadzieję na awans do 1/8 turnieju.

Kursy: Polska 3,35 - remis 3,37 - Kolumbia 2,3

Sprawdź zakłady i super ofertę na Mundial!

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (50)

+dodaj komentarz
Wolfik - 25.06.2018 / 02:19, *..dynamic.mm.pl

A ja powtarzam - bez głębokich zmian w podejściu do tej dyscypliny na poziomie ligi nic się nie zmieni. Wypychanie zagranicę zawodników którzy rozegrali sezon czy półtora ja jakim takim poziomie skończy się dla nich i dla nas, kibiców kolejnymi kompromitacjami.

Jakich zmian chcecie teraz dokonywać? Trenera. Okay, jestem za. Niech będzie trener. I kim będzie grać, gdy braknie Piszczka, Błaszczykowskiego, Krychowiaka czy Glika? Dziś grali potencjalni następcy: Bednarek, Bereszyński, Kownacki czy Góralski. I co? Gówno....byli najgorsi na boisku. Myślicie, że Bednarek zbawi naszą obronę? Bo co, bo zagrał 5 (słownie: pięć) spotkań w Anglii? Tam w lidze rozgrywa się 38 spotkań, nie 5. My porostu nie mamy kim grać.

Gwoli przypomnienia: reprezentacja młodzieżowa została zmiażdżona na polskim euro, a drużyna U-19 dostała od Anglików swojego czasu 1:7!!!!!

Do kiedy będziemy się podniecać meczami MP z półamatorskim klubem w środku wakacji, nic nie będzie z poważnego footballu. I takie Kolumbie będą nas lały jak dziś.

odpowiedz
Jerz z Potoku''' - 24.06.2018 / 23:02, *..dynamic.chello.pl

@ Krzeszczu - załapałem Twój pomysł i aluzję organizacyjno - szkoleniową, ale nie sądzę, aby po takim wstrząsie nasza centrala PZPN była w stanie stosunkowo szybko racjonalnie myśleć i podejmować, aż tak poważne decyzje. Na to naszemu "powtarzalnemu" prezesowi potrzeba deczko czasu. Twój pomysł uważam za bardzo rozsądny i nietuzinkowy, ale nie sądzę aby on trafił na podatny [pezpenowski] grunt, przynajmniej jeszcze nie teraz...

@krys008 - generalnie, z tokiem Twojego rozumowania się zgadzam, ale pozwól, że wrócę na "matkę ziemię" (czyt,: ochłonę) i dopiero wówczas wypowiem się w przedmiotowy temacie. Po tym wstrząsie muszę szerzej zaczerpnąć świeżego powietrza i mocno schłodzonego "ż"...

Serdeczności

odpowiedz
krys008 - 24.06.2018 / 22:34, *..serv-net.pl

@ Jerz z Potoku. Obawiam się, że pewna epoka się kończy. Wycisnęliśmy maksa dwa lata emu, teraz trudno było oczekiwać zbyt wiele. Oczywiście jestem zawiedziony, ponieważ można przegrać, ale nie w takim stylu. Nie rozumiałem tego pompowania balonika, ale mimo wszystko cierpię.
PS Co do Nawałki, powiedz sam, czy przed meczem z Senegalem pomyślałbyś, że popełnia błąd tak zestawiając drużynę. Ja powiedziałbym odważnie, dwóch napastników, Zieliński, brawo gramy odważnie, ofensywnie. Obawiam się, że taki niestety mamy potencjał, a do tego popełniono ewidentne błędy w przygotowaniach.
Pozdrawiam

odpowiedz
Krzeszczu - 24.06.2018 / 22:24, *..cust.bredband2.com

@Jerz z Potoku: Co myslisz o moim pomysle o ktorym napisalem pod artykulem "wyzej"? Tzn o meczu, najwyzej.

odpowiedz
Jerz z Potoku'' - 24.06.2018 / 22:22, *..dynamic.chello.pl

@ krys008 - ja już nie cierpię(!)
Totalna agonia drużyny i myśli szkoleniowej selekcjonera Nawałki. Czas na zmiany, których PZPN nie dokonał po "minimalistycznym" Euro. A skoro tak, to właśnie tak to się kończy: wstyd na cały świat, kompromitacja i być może mało ozdrowieńcze samobiczowanie. Tylko ja się skromnie pytam: po co to wszystko? Koszmarny "efekt" mógł być do przewidzenia dla wszechwiedzącej futbolowej centrali, gdyby tylko zechciała racjonalnie myśleć...

odpowiedz
krys008 - 24.06.2018 / 21:09, *..serv-net.pl

Popieram. Temat Marciniaka zamknięty definitywnie. Dalsza dyskusja na ten temat staje się jałowa i nie ma sensu.
Teraz oglądam mecz i cierpię, jak większość z nas . :(

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 19:06, *..127.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@@Saska Kępa, 24.06.2018 17:04:07 - *.dynamic.chello.pl

Jeśli uważasz, że pisanie prawdy o drukowaniu przez Marciniaka w 12 minucie wczorajszego meczu jest "jadem", to nie mam pytań. Tak samo jeśli nie potrafisz odróżnić ironii i ubawu, jaki miałem w tym sezonie z naszych grajków i też nazywasz to "jadem", to nie mój problem tylko Twój. Co nie zmienia faktu, że Marciniak do spóły z Gilem odpowiedzialnym za VAR drukowali wczoraj w 12 minucie meczu.

odpowiedz
Wolfik - 24.06.2018 / 17:07, *..dynamic.mm.pl

@Krzeszczu: A ja tam będę gorąco kibicował Szwedom w meczu z Meksykiem :). Jak ich pokonają, mają szansę awansować. Paradoksalnie, stracona bramka przez meksykanów w końcówce meczu z Koreą może mieć bardzo duże znaczenie.

@krys008: Sądzę, że na temat Marciniaka nie ma sensu już dyskutować. Każdy ma swoje zdanie, którego nie zmieni. Pora zakończyć ten temat.

odpowiedz
@Saska Kępa - 24.06.2018 / 17:04, *..dynamic.chello.pl

Człowieku,ty jesteś wiecznym malkontentem! Od dłuższego czasu czytam twoje posty,pełne jadu w stosunku do Legii a teraz atakujesz sędziów. .Wszystko to podbudowane "umiłowaniem prawdy" , potępianiem nieuczciwości itd. To zwykła kostyczność!

odpowiedz
krys008 - 24.06.2018 / 16:58, *..139.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do Saska Kępa.
Tak jak pisałem Marciniak to bardzo dobry sędzia. Jezeli uważasz, że"drukował" mecz, to co powiesz o decyzji wyrzucenia jednego z "Niemców" (choc na Niemca to nie wygląda :) ) . To też było sprzyjanie Niemcom po m. 12 minuta, nie jestem przekonany o karnym, a jeżeli tak, to mogła być zwykła pomyłka. Błąd ludzki, porzućcie spiskową teorię dziejów. Nikt nie jest nieomylny.

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 16:07, *..1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@oLaf

Mój luz jako kibica kończy się tam, gdzie zaczyna się ordynarne drukowanie "sędziów" typu Marciniak. Tacy ludzie jak Marciniak czy Gil zabijają radość oglądania meczów piłki nożnej.

Co do tego, że Szwedzi sami sobie są winni masz rację. Co do zaangażowania i woli walki Niemców też masz rację. Co zmienia faktu, że Marciniak wydrukował w 12 minucie. Jest wysoce prawdopodobne, że Niemcy nie daliby rady nawet zremisować grając jednego mniej przez 80 minut.

odpowiedz
Krzeszczu - 24.06.2018 / 16:07, *..cust.bredband2.com

@oLaf: etam, a ja tam szwedom nie kibicuje.
Na krotko przes mistrzostwami martwili sie i spedzali mnostwo czasu na tym jak tu wylansowac teczowa opaske kapitana czy teczowe sznurowki. Na serio!
Cioty wielkie. Zamiast skupiac sie na sporcie to wieczny teczowy lans. I po co to komu?
No ale szwed tak lubi.....

odpowiedz
do Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 15:55, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

kolego, wyluzuj z tym Marciniakiem... sam mam kumpla, który na wszystkich polskich sędziów mówi 'drukarze" ; ))) (bo kiedyś na niekorzyść Legii coś gwizdneli).

Oszołomów jest masę, niestety.

wg. mnie w tej osławionej 12 min. Marciniak chyba zrobił błąd i .... nie ma to NIC do rzeczy, po Szwedzi (którym kibicowałem!!) ostatnie 15 minut zagrali jak ciotki i zamiast dobić NIemców grających w 10-tkę to się totalnie cofneli!

Mimo, ze wolałbym Szwedów to muszę (niestety ) przyznać, ze Niemcy zagrali świetnie, odważnie i oby tak grali Polacy dzisiaj!

Pozdro (i tak wiem, że Cię nie przekonam - nie zależy mi na tym, chodzi o to żeby się nie wygłupiać twierdzeniem "ale w 12 minucie to zmieniło losy świata" ; ))

oLaf

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 15:37, *..1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@HAT-TRICK

Otóż to kolego! Absurdem i groteską jest fakt, że w ogóle są tacy kibice naszej Legii, którzy bronią nieuczciwej decyzji Marciniaka i Gila z 12 minuty wczorajszego meczu. Przecież sami siebie ośmieszają broniąc tak oczywistego druku.

Co do meczu z Senegalem, to uważam, że sędzia bardzo dobrze prowadził ten mecz. A co do sytuacji przy drugim golu to nasi sami sobie są winni, bo niby Bednarek był zdezorientowany i odwrócił się jeszcze czekając aż sędzia gwizdnie i przerwie akcję. Do licha ciężkiego! Przecież Bednarek podobno jest zawodowcem i dopóki sędzia nie gwizdnie ma być pełna koncentracja na grze. To elementarz piłkarski, którego trenerzy uczą na poziomie trampkarzy, że dopóki nie usłyszysz gwizdka grasz na maxa. Sami sobie jesteśmy winni tego drugiego gola i nie ma co szukać winy w arbitrze czy innych czynnikach.

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 15:04, *..1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Wolfik

Tak się składa, że m.in. zawodowo zajmuje się analizą informacji i z doświadczenia zawodowego wiem, że rosyjskojęzyczne portale nie odbiegają w opisywaniu rzeczywistości od portali niemieckich, polskojęzycznych w ręku kapitału niemieckiego w Polsce, amerykańskich itd. Ale to szersze zjawisko, którego omawianie wybiega poza obszar tematyczny niniejszego portalu.

Co do reprezentacji Rosji to zgadzam się z Tobą, że przed nimi prawdziwy sprawdzian dopiero po wyjściu z grupy. Tutaj bezapelacyjnie masz rację. Co nie zmienia faktu, że fajnie się oglądało jak Rosjanie zagrali w tych dwóch pierwszych meczach w grupie. Aczkolwiek na mnie największe wrażenie dotychczas wywarli Chorwaci. Grają megapiłkę. Pytanie tylko, czy nie zapowietrzą się po wyjściu z grupy? Czy zdołają utrzymać ten poziom?

odpowiedz
HAT-TRICK - 24.06.2018 / 15:01, *..kampinostelco.pl

No widzę zażartą wymianę poglądów między kilkoma kolegami i słusznie,każdy ma do tego prawo.Tylko proszę Was o zachowanie umiaru w ocenianiu swoich adwersarzy. Pozwólcie Panowie ,że się wtrącę i oddam swój głos w tej konfrontacji.
Wg. mnie zawody sportowe,niezależnie od dyscypliny powinny być prowadzone w duchu fair play. Nieważne powinny być związki polityczne, ekonomiczne czy biznesowe. Liczy się tylko czysta walka i przestrzeganie ustalonych zasad. Jeżeli był faul - Odgwizdujemy faul,jeśli spalony - to spalony itd.itd.
Dlatego pozwolę sobie stanąć po stronie "Saska Kępa" i jestem tego samego zdania co ów kolega. To że już w 12min Niemcy powinni zostać osłabieni poprzez czerwo dla Boatenga,i oczywiście karny nie powinno podlegać najmniejszej dyskusji. Ewidentny faul zawodnika sam na sam przy próbie oddania strzału. Marciniak nie korzysta z Var-u, Gil nie daje odpowiedniej informacji - Polscy sędziowie dali ciała na całego; 80 min gry w osłabieniu z taką drużyną jak Szwecja i pod presją wyjazdu do domu dla Niemców mogłoby to źle podziałać. Wyobraźmy sobie taką sytuację dzisiaj,kiedy nasz zawodnik znalazłby się w takiej sytuacji? Uważam że na tej stronie ,jak i wielu innych,powstałby wielki larum o krzywdzie naszego narodu. Także panowie apeluję o merytoryczne podejście do sprawy i sprawiedliwie oceniać zawody sportowe bez używania pochopnych interpretacji. Piszę tym bardziej że jako jeden z niewielu potrafiłem przyznać rację sędziemu arabskiemu z meczu z Senegalem. Dla mnie liczy się czysty sport i jasna rzeczywistość,a nie wymyślone jakieś dyrdymały.

@Saska Kępa jestem z Tobą w 100%. Pozdrawiam

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 14:59, *..1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@zdegustowany

Jeśli dla Ciebie tzw. środowisko sędziowskie jest wyrocznią, a nie przepisy gry w piłkę nożną, to nie mam pytań. Tak! Kwestionuję co np. mówi "fachowiec" typu Listkiewicz i inni "sędziowie", którzy jak niepodległości bronią kolejnych druków Marciniaka. Jak to wczoraj powiedział Wojtek Kowalczyk w weszlo.com. Czy kogoś dziwi, że lekarze bronią innych lekarzy, gdy popełnią błąd i zaszyją nożyczki w ciele operowanego? Nie może też dziwić korporacyjna solidarność Listkiewicza i innych "sędziów" broniących Marciniaka. Co nie zmienia faktu, że ewidentny faul był i należała się Niemcowi czerwona kartka. Od tego mamy przepisy gry w piłkę nożną i po to dobry Bóg dał nam rozum i wolną wolę, abyśmy umieli samodzielnie myśleć. I odróżniać uczciwe sędziowanie od drukowania jak to wczoraj zrobił Marciniak. Nie zmienią tego zaklęcia różnych sędziów, którzy w imię korporacyjnej jedności bronią niesprawiedliwej decyzji Marciniaka. Z innej beczki: pokaż mi policjanta, który publicznie skrytykuje innego policjanta, gdy ten pierwszy nadużyje swojego stanowiska wobec obywatela. My jako kibice aż nadto poznaliśmy tego typu korporacyjną solidarność policjantów. I tak samo jest z sędziami, którzy mają wielką tendencję do takiej korporacyjnej solidarności i usprawiedliwiania druków swoich kolegów po fachu, dlatego nie wyjeżdżaj proszę z argumentem sędziów, bo się po prostu ośmieszasz.

odpowiedz
Wolfik - 24.06.2018 / 13:53, *..dynamic.mm.pl

@Saska Kępa: Na rosyjskojęzycznych portalach jest tyle samo prawdy, co w opowieściach Lema :). Zgadzam się z meritum, Czercesow z pewnością ma swój warsztat. Jednakże póki co, Rosjanie grali z zespołami które wybrały się nie na mundial, lecz na wycieczkę. Nawet mecz z Urugwajem (jedyną nieprzereklamowaną południowoamerykańską drużyną) może nie być papierkiem lakmusowym, wszak obie ekipy awansowały już dalej. W 1/8 przekonamy się ile to wszystko się zdało.

Sprawa podejścia do treningów, całego systemu szkolenia czy w ogóle planów zespołów naszej gównoligi to temat na inną dyskusję. Wszyscy widzą, że ligą rządzą de facto różnej maści menago, którzy wykorzystując beznadzieję finansową klubów wciskają tu różnej maści pseudograjków. Dlatego od wielu miesięcy piszę, że wolę Wieteskę niż Mauricio czy Michalaka niż Cafu. Tyle, że nic to nie zmieni.

odpowiedz
zdegustowany - 24.06.2018 / 13:51, *..dynamic.chello.pl

@Saska Kępa
Ktoś,kto uważa,będac amatorem , że zna się na przepisach lepiej od uznanych przez środowisko,dyplomowanych zawodowych sędziów jest śmiesznym zarozumialcem !
To ,że nie widzisz i nie rozumiesz,że wykazujesz brak kultury w stosunku do swoich polemistów jest dowodem jakiegoś wrodzonego prymitywizmu.

odpowiedz
matus007 - 24.06.2018 / 13:26, *..play-internet.pl

Ja tam się ciesze że Niemcy wygrali,wygrała piłka a nie autobus w polu karnym

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 13:09, *..1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Krzeszczu

Nic dodać, nic ująć do tego, co napisałeś. Pozdrawiam.

odpowiedz
Krzeszczu - 24.06.2018 / 13:02, *..cust.bredband2.com

@ Saska Kepa: Co do Staska i tego wycisku to juz dawno temu o tym pisalem. Wcale bym sie nie zdziwil, przeciwnie, po treneze Stasku wlasnie tego bym sie spodziewal.
Tak tez sie robi. Ostry, niemalze na pograniczu z katorskim, trening przed wiekszymi zawodami, aby zaraz przed spuscic z tonu i koncentrowac sie tylko na taktyce, technice i temu tam. I jes sila i swiezosc na mecze.
A co do mentalnosci pilkarzy w polsce (zaobserwuj ze jest tu sporo obcokrajowcow ktorzy po czasie te mentalnosc absorbuka) to wcale nie jest to az tak trudne do przelamania. Ale trzeba tego chciec i miec cojones. No i jakis plan dzialania, a nie wieczne alibi i wymowki.

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 12:55, *..1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Krzeszczu

W kontekście tego co napisałeś, to poczytałem sobie rosyjskojęzyczne portale sportowe, gdzie donoszono, że Stasiek Czerczesow w trakcie przygotowań do Mundialu dał taki wycisk rosyjskim piłkarzom, że niektórzy w trakcie treningów zwracali to, co zjedli na śniadanie. Pytanie tylko, czy jest to prawdą i aby nie jest to element propagandowy budowania pewnego mitu "wojowników" i kreowania piłkarzy rosyjskich na herosów ku uciesze ichniejszych kibiców. Z drugiej strony znając warsztat trenerski Staśka wydaje mi się, że jest to możliwe;-)

Bez wątpienia masz rację w tym co napisałeś i automatycznie powstaje pytanie: czy jakakolwiek polska drużyna (mam na myśli również klubowe) jest w stanie mentalnie przełamać się i podporządkować się karbom żelaznej dyscypliny treningowej przygotowującej motorycznie i wydolnościowo do sezonu. Ponoć swego czasu takie porządki w Wiśle Kraków próbował zaprowadzić Petrescu, to szybko grajki się pozbyli "problemu" w postaci wymagającego trenera.

odpowiedz
Krzeszczu - 24.06.2018 / 12:42, *..cust.bredband2.com

@ Saska Kepa: Nie ty pierwszy i nie po raz pierwszy zwracasz uwage na przygotowaie fizyczne i motoryke.
Od lat sie o tym mowi, w ramach reprezentacji jak i naszych klubow.
Jak ogromny byl i jest placz przeciez na tym tutaj forum ze i nasi pilkarze sa tak slabo przygotowani motorycznie i fizycznie. Tak bylo za Berga, Urbana, Tragica, Albana, Kozaka.
Dlaczego tak jest?
Proste. Nasi trenerzy wiecznie szukaja usprawiedliwien i zamiast dac sportowcom zap***lac na treningach to sie tlumacza zmeczeniem, gadzetami i innymi pierdu pierdu. Taka nasza mysl szkoleniowa.
A jak przyjdzie co do czego to na treningach siatkonoga.
Efekty od lat widac golym okiem.
Ale poco pracowac i sie przemeczac skoro mozna szukac usprawiedliwien i wszystko na alibi?
Zmeczenie, rotacje, roszady, wszystko to juz przerabialismy. Ciagle to samo, ta sama plyta, przemeczenie i rotacje juz w sierpniu!
Powtarzam, taka "nasza" mysl szkoleniowa. I siatkonoga!

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 12:25, *..1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Krzeszczu

Podobnie jak Ty. Rozum podpowiada, że będzie porażka i to taka pokaźna w rozmiarze 0-3, albo i więcej, a serce kibica drugie...chce wierzyć w zwycięstwo... Bardzo, ale to bardzo chciałbym się mylić co do wyniku meczu i będę się megacieszył jeśli zwyciężymy. Jedna rzecz mnie najbardziej niepokoi: obejrzałem dotychczas praktycznie wszystkie mecze na tym Mundialu i uważam, że pod względem motorycznym, szybkościowym i wydolnościowym jesteśmy najsłabszą drużyną. Słabszą od Panamy czy Arabii Saudyjskiej, które zaiwaniają po murawie jakby mieli w czterech literach małe motorki. Oglądając ten pierwszy mecz z Senegalem wyglądało to tak jakby piłkarze z Afryki biegali po murawie, a nasi w piachu - jak w zwolnionym tempie. Odnoszę wrażenie po tym pierwszym meczu, że nie jesteśmy dobrze przygotowani do tego Mundialu pod względem motorycznym. Zobaczymy czy to było tylko błędne wrażenie w tym pierwszym meczu wynikające ze złej taktyki i braku zaangażowania, czy faktycznie są źle przygotowani.

odpowiedz
Krzeszczu - 24.06.2018 / 12:15, *..cust.bredband2.com

Serce mowi zwyciestwo, ale rozum podpowiada niestety porazke.
Nie mam jak wiadomo zbyt wysokiego zdania o Nawalce i jego "kunsztu" trenerskiego. Zbyt dlugo mogl jechac na fali kilku ogromnych talentow jakie mamy w reprze. W pierwszym meczu pokazal swoje oblicze i narobil w pampersy nawet wiecej niz za swojego czasu Janek Urban. Mimo ze spodziewane sa dzis zmiany w skladzie, to obawiam sie ze tak namacil (i po czesci popsul atmosfere) ze mistrzostwa sa juz niestety "przegrane"
Ale oczywiscie chcialbym ogromnie sie mylic. Bo, powtarzam, serce pragnie zwyciestwa.
A ty jak to widzisz?

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 12:07, *..1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Krzeszczu

A jak obstawiasz dzisiejszy mecz z Kolumbią?

odpowiedz
Krzeszczu - 24.06.2018 / 12:05, *..cust.bredband2.com

Tak tez myslalem :-))

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 12:04, *..1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Krzeszczu

Bezapelacyjnie masz rację;-) albowiem mam jedną żelazną zasadę: od nieuczciwych ludzi trzymam się z daleka. Z szulerami nie siada się do stołu, nawet przy grillu. Pozdrawiam.

odpowiedz
Krzeszczu - 24.06.2018 / 11:57, *..cust.bredband2.com

@ Saska Kepa: Od conajmniej kilku, jesli nie kilkunastu, tygodni poniekad sledze Twoje wywody na temat Marciniaka.

I doszedlem dzis do wniosku ze Ty i Marciniak nie bedziecie razem chodzili na grilla i nie bedziecie sobie wysylac kartek swiatecznych.
Mam racje czy sie myle?

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 11:37, *..80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@seba1980

Napisałeś: "natomiast nie mozna tego interpretowac tak ze wypaczyl wynik spotkania co udowodnili Niemcy strzelajac brame w oslabieniu".

Kolego inaczej się gra ostatni kwadrans grając jednego mniej, a inaczej się gra grając 80 minut w osłabieniu. Dlatego to, że Niemcy w ostatniej sekundzie strzelili gola nie jest żadnym dowodem. Śmiem postawić tezę, że jest bardzo prawdopodobne, iż Szwedzi przy swoim znakomitym przygotowaniu siłowym i kondycyjnym oraz dyscyplinie taktycznej "zajechaliby" Niemców.

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 11:32, *..80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@zdegustowany

A gdzie w moich komentarzach jest brak kultury? Czy to, że drukarza Marciniaka nazwałem drukarzem? No jest tym drukarzem, bo to już nie pierwszy mecz wydrukował i obawiam się, że nie ostatni. A jeśli Twoim zdaniem faul na Szwedzie nie był karnym, to ja nie mam pytań co do Twojej znajomości przepisów piłki nożnej i ich interpretacji. Według Ciebie VAR jest decydującym argumentem...szkopuł w tym, że za VAR odpowiedzialny w tym meczu był sędzia Gil o którym Wojtek Kowalczyk jednoznacznie negatywnie we wczorajszym studio mundialowym negatywnie się wypowiedział na weszlo.com, że Gil był najsłabszym sędzią Ekstraklasy od czasów korupcji i zawsze miał problemy z interpretacją najprostszych sytuacji boiskowych. Suchej nitki Kowal na Gilu odpowiedzialnym za VAR i na Marciniaku "sędziującym" nie zostawił. Wczoraj w 12 minucie był ewidentny karny i czerwona kartka. A Ty broń Gila i Marciniaka, broń dalej...i się ośmieszaj - bo bronisz coś, czego się obronić nie da. Aha, i pisz, że pisząc prawdę o Marciniaku i Gilu odpowiedzialnym za VAR pokazuję "brak kultury". Bo po raz kolejny piętnuję drukowanie i nieuczciwość sędziów. Jeśli to jest Twoim zdaniem "brak kultury" to OK - Twoje święte prawo tak mnie obrzucać błotem i kłamać na mój temat.

@dino
Myślę, że coś w tym jest co napisałeś, bo Niemcy byliby w megatrudnej sytuacji: od 13 minuty najprawdopodobniej przegrywaliby 1-0 i na pewno (gdyby Marciniak i Gil odpowiedzialny za VAR byli uczciwi i obiektywni) graliby jednego mniej przeciwko świetnie kondycyjnie dysponowanym Szwedom. 80 minut gry jednego mniej...Wydaje mi się, że Marciniak miał świadomość, że to mógłby być gwóźdź do piłkarskiej trumny Niemiec na tym Mundialu. No ale jak sam Marciniak powiedział po meczu Legia-Lech karny to karny bez względu na mecz. W tym przypadku nie był już taki konsekwentny, że karny to karny (nie pierwszy raz nie jest konsekwentny w interpretowaniu sytuacji boiskowych). Na pewno miał świadomość, że mógłby się powtórzyć casus meczu Japonia-Kolumbia, gdzie drużyna z Ameryki Płd. większość meczu grała jednego mniej i nie podołała, chociaż na papierze jest lepsza od Japonii. Do pewnego momentu Kolumbijczycy atakowali, a później pękneli kondycyjnie. To mogłoby się stać wczoraj i jest wielce prawdopodobne, że wywaliłoby za burtę Mundialu Niemców. Dlatego twierdzę tak jak Kowal i wielu innych, że Marciniak to największy drukarz tego Mundialu, bo karny był jak byk a co za tym idzie czerwona kartka, bo sytuacja była sam na sam. Pozdrawiam.

odpowiedz
Krzeszczu - 24.06.2018 / 10:53, *..cust.bredband2.com

@ zdegustowany: wcale nie mialem ”tych dwoch” na mysli z ktorych jeden s.p juz nie zyje.
Nawiazywalem po prostu do znanej bajki.

odpowiedz
dino - 24.06.2018 / 10:49, *..vtelecom.pl

Ciężko dyktuje się karne przeciw Niemcom, to jest kwestia psychologii wg mnie a nie spisków czy drukowania.

odpowiedz
zdegustowany - 24.06.2018 / 10:48, *..dynamic.chello.pl

Kolejny raz Saska Kępa daje pokaz braku kultury,obrażając tych,którzy "odważyli się " mieć inną ocenę wydarzeń !
Ten facet ma chyba na swój temat wyjątkowo przesadne pojęcie.
Co do ew.karnego , niepodyktowanego przez sędziego Marciniaka - uważam,że sprawa jest oczywista - karnego NIE powinien podyktować ! Bo VAR jest decydującym argumentem i z cała pewnością sedzia dostał "cynk" ,że wszystko było OK !
@ Krzeszcza - już jeden z nich nie odpowie.

odpowiedz
Do autora - 24.06.2018 / 09:29, *..dynamic.chello.pl

"Niemcy podejmowali Szwecję" w Soczi? Soczi to rosyjskie miasto więc Niemcy nie mogli podejmować Szwecji w Soczi.

odpowiedz
Krzeszczu - 24.06.2018 / 08:17, *..cust.bredband2.com

@ Wolfik: tutaj i ja sie musze wlaczyc. Bo wszyscy wiedza ze ksiezyc w srodku jest pusty :-)))))))))

Ps: mozna spytac tych dwoch co go ukradli :-)))))

odpowiedz
seba1980 - 24.06.2018 / 08:14, *..dynamic.chello.pl

Marciniak napewno popelnil blad w 12 stej minucie natomiast nie mozna tego interpretowac tak ze wypaczyl wynik spotkania co udowodnili Niemcy strzelajac brame w oslabieniu.My to lepiej sie martwmy o nasz repre zebysmy za kilka dni nie grali o honor .Zycze im zeby chociaz w czesci mieli tyle determinacji co Niemcy .Pozrawaim.

odpowiedz
krys008 - 24.06.2018 / 07:17, *..serv-net.pl

Panowie cieszę się, że dyskusja jest rzeczowa, na argumenty, bez epitetów i większych wycieczek osobistych. Tak powinno wyglądać forum i dyskusja pomiędzy nami. Czyta się to bardzo dobrze, z dużym zainteresowaniem, bez poczucia niesmaku.
Co do sędziego Marciniaka . Wspomniałem, że lubię dyskusję na argumenty, dlatego niech przemówią fakty. Gdyby sędzia Marciniak był rzeczonym drukarzem/moderatorem, czy w takim wypadku osłabiłby drużynę Niemiec pokazując czerwoną kartkę, dodam w niezbyt oczywistej sytuacji pokazując drugą żółtą kartkę, w chwili, gdy ta musi strzelić kolejną bramkę, aby pozostać w turnieju? Czy ten argument nie podważa tej spiskowej teorii?

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 02:12, *..74.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Wolfik

Bardzo podobne, by nie rzec identyczne sytuacje miały miejsce w meczach np. Real-Juve (rewanż w tym roku), gdy Real z karnego strzelił na 1-3, co dało Królewskim awans, czy Borussia-Real (gdy Lewy strzelił 4 gole) i tam sędziowie choć nie było VAR nie mieli problemów z podjęciem jak najbardziej słusznych decyzji. Za VAR odpowiedzialny w meczu Szwecji z Niemcami był Paweł Gil i jak zauważył Wojtek Kowalczyk w weszlo.com Gil nigdy nie umiał poprawnie interpretować sytuacji boiskowych. Kowal w bardzo ciekawej wypowiedzi w weszlo.com powiedział, że Gil to najgorszy sędzia Ekstraklasy od czasów korupcji, który nie potrafił zobaczyć faulu. Dlatego kolego nie kompromituj się, bo przecież tam był faul jak byk.

Kluczowy dla przebiegu meczu była nieuczciwa decyzja Marciniaka. Niemcy graliby 80 minut jednego mniej. Inaczej jest grać ostatni kwadrans jednego mniej, a inaczej jest grać 80 minut. Dlatego kolego nie kompromituj się obroną drukarza Marciniaka ze stajni Listkiewicza. Rozumiem Twoje sympatie do Niemców, ale litości...nie kompromituj się obroną drukarza Marciniaka, czyli czegoś czego się nie da obronić. Pozdrawiam.

odpowiedz
Wolfik - 24.06.2018 / 01:57, *..dynamic.mm.pl

@Saska Kępa(L): Znaczy się, tych kilku sędziów z VAR-u również się nie zna, czy Marciniak jest aż tak zapatrzony w siebie, że ich nie słucha?

Oczywiście, zamknięcie Szwedów w ich polu karnym przez ostatnie 15 minut grając w 10-ciu żadnego znaczenia nie ma. Ważny jest tylko błąd(???) Marciniaka.

A Księżyc w środku jest ewidentnie pusty....

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 01:47, *..74.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Jerz z Potoku

Napisałeś: "Przekonywujących dowodów i tak nie przedstawisz".

Jeśli dla Ciebie ewidentny faul w polu karnym z 12 minuty na zawodniku ze Szwecji nie jest dowodem, to nie mam pytań. Przede wszystkim co do Twojej znajomości i interpretacji przepisów gry w piłkę nożną. Pozdrawiam.

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 24.06.2018 / 01:40, *..dynamic.chello.pl

@ Saska Kępa (L) - szanowny Kolego, nie jest jakimkolwiek problemem, że ktoś komentuje (ostatecznie od tego jest nasze forum), tylko jak komentuje (!). Kierunek rozumowania, bazowanie na faktach i unikanie - jak słusznie zauważył Kol. Wolfik - spiskowej teorii dziejów...Od biedy mógłbyś próbować przekonywać mnie do samego rana. Tylko po co? Przekonywujących dowodów i tak nie przedstawisz, a na jutrzejsze "meczycho" trzeba się wyspać. To obowiązek każdego kibica.

@ Wolfik - jestem niezmiernie rad, że wreszcie zaczęliśmy nadawać na tych samych falach. Być może czasem tak być musi, iż bez solidnego przetarcia (czyt.: serii niezamierzonych nieporozumień) nie uzyska się klasycznego consensusu.
Chyba nie muszę Tobie zgłębiać mojej nieskrywanej sympatii do drużyny J.L.

Serdeczności

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 01:39, *..74.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Wolfik

Broń i usprawiedliwiaj drukarza Marciniaka dalej (bo cieszysz się z wygranej Niemiec, co sam przyznałeś), a kibicom wymagającym uczciwości od arbitrów zarzucaj spiskowe teorie. Twoje święte prawo. Szkopuł w tym, że żadne Twoje zaklęcia o rzekomych spiskowych teoriach nie zmienią faktu, że w 12 minucie meczu Szwecja-Niemcy Marciniak ordynarnie (nie pierwszy raz) wydrukował. Pozdrawiam.

odpowiedz
Wolfik - 24.06.2018 / 01:11, *..dynamic.mm.pl

Jak ja kocham wywody na temat różnych spiskowych teorii dziejów. W dobie VAR-u nawet zawodnicy mają mniej do powiedzenia niż niektórzy Koledzy z forum. Cóż, widocznie są ludzie, którym się wszystko kojarzy z dupczeniem i ludzie którzy wymyślają (i wierzą) teorie spiskowe. Zaiste, Marciniak wypaczył wynik meczu, bo wyrzucił z placu Boatenga i podyktował wolnego w ostatnich sekundach meczu po którym Toni Kross przywrócił Niemcy do życia. To, że przez 15 minut grając w 10-tkę praktycznie zamknęli Szwedów na ich polu karnym jakoś umknęło. Więc powiem Wam Koledzy tak - Szwedzi są ostatnimi frajerami (podobnie jak Serbowie wczoraj) i tylko i wyłącznie sobie zawdzięczają porażkę. Jak się gra na swoim polu karnym w końcu się to kończy źle. Ale jeśli wolicie spiski, proszę bardzo. Mogę być jedynym na tym forum, który się cieszy z wygranej Manschaftu :).

Mam tez nadzieję, że nasi zawodnicy znajdą choć 10 minut na obejrzenie lekcji gry do końca. Bez człapania i bezsensownego grania w poprzek. I w tym kontekście zgadzam się w Kolegą Jerzem.

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 24.06.2018 / 01:10, *..74.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Jerz z Potoku

Co do Marciniaka to drukarz jest drukarzem, co w każdym kolejnym meczu, który "sędziuje" potwierdza.

Co do tego, co napisałeś: "Mniema, że moja szczera do bólu refleksja w przedmiotowym temacie nie zniechęci Ciebie do dalszego redagowania tak ambitnych i w pewnym sensie pożądanych postów".

Kolego musi być z Ciebie wyższych lotów megaloman jeśli myślisz, że Twój komentarz jest w stanie wpłynąć na to że komentuję, czy też nie;-) Pozdrawiam.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 24.06.2018 / 00:38, *..dynamic.chello.pl

@ Saska Kępa (L) - Twój wypis ws. rozjemcy Szymona Marciniaka jest dość kontrowersyjny, ale ciekawy i dość oryginalny. Jeżeli będziesz łaskaw zważyć, m.in. na takie aspekty jak: MŚ (miliardowe obroty z rosyjskiej imprezy); niespotykany w normalnej skali przepływ kadr decyzyjnych i sędziowskich na linii FIFA - UEFA i inne reg. zw.; wyjątkowa promocja piłkarskich zw. kraj. i samych państw człon. zrzeszonych w tej [wiekowej] organizacji - to stosunkowo szybko uświadomisz sobie, że konieczność występowania owych "moderatorów" (nie mylić z "drukarzami") życia społeczno - sportowego jest...nie do przecenienia. To dzięki właśnie takim osobom interes się kręci, gawiedź ma igrzyska, a i chyba większość kibicowskiej nacji jest szczęśliwa (łącznie z pazernymi mediami). A czy rzeczony sędzia postawił dzisiaj kropkę nad i - w wiadomej kwestii? Z pewnością odpowiedź na to interesujące pytanie poznamy w przyszłych przekazach historycznych.
Mniema, że moja szczera do bólu refleksja w przedmiotowym temacie nie zniechęci Ciebie do dalszego redagowania tak ambitnych i w pewnym sensie pożądanych postów.

Ps.: zarówno Tobie, sobie, jak i wszystkim polskim Kibicom życzę, aby w meczu z Kolumbią nasze orzełki chociaż w 75% zaprezentowały jakość piłkarską i przysłowiową walkę do końca, jaką w konfrontacji ze Szwedami zaprezentowali nasi Zachodni Sąsiedzi. Jestem dziwnie spokojny, że jeżeli to uczynią, to wówczas meksykański arbiter naszego niedzielnego pojedynku nie będzie miał możliwości ew. moderowania futbolowej rzeczywistości. No, ale ten jeden fundamentalny warunek musi zostać spełniony...

Serdeczności

odpowiedz
Czerniaków - 23.06.2018 / 23:47, *..107

fakować fryców

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 23.06.2018 / 22:42, *..11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ponownie pozdrawiam wszystkich tych kolegów po szalu, którzy swego czasu na tym portalu obrzucali mnie błotem, gdy krytykowałem "sędziego" Marciniaka, że to drukarz i wmawiali, że to profesjonalista. Jaki to "sędzia" pokazał kolejny mecz tym razem Szwecja-Niemcy. 12 minuta faul jak byk w polu karnym na zawodniku ze Szwecji w sytuacji sam na sam. Marciniak nawet na VAR nie raczył zerknąć chociaż od razu było widać, że to był ewidentny karny. W ten sposób Marciniak utrzymał Niemcy w Mundialu, bo gdyby był uczciwym i sprawiedliwym arbitrem to nie tylko karny podyktowałby, ale pokazał czerwoną kartkę niemieckiemu obrońcy, bo to była sytuacja sam na sam z bramkarzem. Rację miał zatem Wojtek Kowalczyk, który po pierwszym "sędziowaniu" Marciniaka na tym Mundialu napisał na twitterze, że to największy drukarz na tym Mundialu. W dzisiejszym meczu "sędzia" Marciniak postawił tylko kropkę nad i.

odpowiedz
(L)istek - 23.06.2018 / 22:39, *..play-internet.pl

Szwaby jak hitlerjugend zawsze do końca.

odpowiedz