Mistrzostwa świata Rosja 2018
REKLAMA

MŚ: Francja mistrzem świata!

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po emocjonującym i obfitującym w gole finale Francja pokonała Chorwację 4-2 i została mistrzem świata. Trójkolorowi do przerwy prowadzili 2-1, a w drugiej części gry Francuzi pokazali siłę i strzelili dwie kolejne bramki, które podcięły skrzydła ambitnym Chorwatom.

Na otworzenie wyniku długo nie czekaliśmy. W 18. minucie „Les Blues” cieszyli się z prowadzenia. Antoine Griezmann zacentrował piłkę w pole karne z rzutu wolnego, nieszczęśliwie podbił ją Mario Mandżukić i futbolówka wpadła do siatki. Na odpowiedz „Ognistych” czekaliśmy 10 minut. Ivan Perisić popisał się perfekcyjnym wolejem, przy którym nie miał szans Hugo Lloris. Następna bramka padła w 38. minucie, kiedy to ręką w polu karnym zagrał strzelec gola dla Chorwatów. Sędzia po weryfikacji wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Antoine Griezmann, który się nie pomylił. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-1 dla podopiecznych Didiera Deschampsa, jednak to ekipa Zlatko Dalicia stwarzała sobie więcej dogodnych sytuacji.

W 59. minucie „Les Blues” wyszli na dwubramkowe prowadzenie, gola zdobył Paul Pogba, uderzył technicznie obok słupka. W 65. minucie świetnym rajdem popisał się Lucas i podał do wyżej ustawionego Kyliana Mbappe. 19-letni napastnik mocnym strzałem pokonał golkipera AS Monaco. Cztery minuty później bramkarz Tottenhamu chciał minąć z piłką przy nodze Oliviera Giroud, jednak snajper Chelsea zabrał mu futbolówkę i wpakował ją do pustej bramki. Po tym trafieniu obie reprezentacje przestały atakować, po „Ognistych” było widać zmęczenie oraz piłkarską złość. „Les Blues” powtarzają sukces kadry Aiméa Jacqueta z 1998 roku, do kraju wracają ze złotym medalem! Wyrazy szacunku należą się też chorwackim piłkarzom, którzy osiągnęli swój najlepszy wynik w historii, ich kapitan Luka Modrić został wybrany najlepszym piłkarzem na tym turnieju.

To koniec mundialowych zmagań, na następne przyjdzie nam czekać nieco ponad cztery lata. My chcieliśmy Wam podziękować za czytanie naszych codziennych relacji z mistrzostw świata!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Obi - 16.07.2018 / 14:04, *..dynamic.chello.pl

Zaraz tam Francja. Jak Francja?

odpowiedz
olew - 16.07.2018 / 13:54, *..warszawa.vectranet.pl

do @NacerChadli

mikkeL troche racji ma , bo ci grajkowie wybierają drużyny, w których mają grać (albo Senegal, albo Francja itd). To nie jest fajnie.
Ale u nas gra np. nietypowy Chorwat ... dlatego mikkeL ma racji tylko trochę. Mieszamy się coraz bardziej. W Nigerii grało już dwu Mulatów ! czyli oni jaśnieją , my trochę śniadziejemy. Co ciekawe nie ma Azjatów za dużo w europejskich reprezentacjach, raczej nieutalentowani czy raczej ich nie lubimy ?

odpowiedz
Do mikkeL - 16.07.2018 / 13:41, *..w86-245.abo.wanadoo.fr

MikkeL ma trochę racji.Francja jak Francja,ale popatrzmy na Szwajcarię,gdzie gralo tylko dwoch orginalnych Szwajcarów i jeden obcy urodzony w Szwajcarii,a reszta to zbieranina i na mistrzostwa dostali szwajcarskie papiery.To we Francji Polacy,Portugale,Serbowie i i wielu innych obcych było za Chorwatami.

odpowiedz
Krzeszczu - 16.07.2018 / 13:29, *..cust.bredband2.com

Tak na otarcie lez i pokrzepieniu serc.... Serio, dla rozrywki, polecam, mozna sie posmiac :-))

http://www.gol24.pl/ms-2018/g/futric-i-nietrafic-gniew-krolowej-i-gra-aktorska-neymara-najlepsze-memy-z-mundialu,13341629,30146445/

odpowiedz
NacerChadli - 16.07.2018 / 12:12, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@mikkeL

Wiesz ze Francja miała kolonie w Afryce a wszyscy poza Umtiti urodzili się we Francji? Jesteś amebą umysłową i zwykłym rasistą

odpowiedz
olew - 16.07.2018 / 10:46, *..warszawa.vectranet.pl

Pięknych, efektownych i dzielnych Chorwatów zapamiętam na zawsze. Tak należy grać, a piłeczka nigdy nie będzie nudna !.
Francuzom gratuluję oczywiście.

odpowiedz
tomek - 16.07.2018 / 09:51, *..itsa.net.pl

najlepsze jest to, że Modrić był kiedyś na testach w Warszawie. jak zwykle nasi narodowi spece nie poznali się na talecie tego chlopaka. moze lepiej dla niego

odpowiedz
mikkeL - 16.07.2018 / 08:35, *..play-internet.pl

Tak szczerze, to taka 'Francja' podważa w ogóle sens czegoś takiego jak mistrzostwa świata, które podobno są mistrzostwami drużyn 'narodowych'. Jak zwykle wygrała kasa, taka prawda. Równie dobrze można by w zamian zrobić mistrzostwa świata drużyn klubowych, byłoby bardziej uczciwie. Zresztą, nie tylko Francja, Szwajcaria dokładnie to samo. Ja już wolę oglądać Iran, Koreę Japonię a nie przebierańców. Już widzę jak lewackie media wpadają w euforię. Tak poza tym to niemiecka tuba propagandowa na 'o' już długo przed finałem ogłosiła 'dzieci imigrantów uciekających przed wojną' mistrzami świata....

odpowiedz
Klauf out - 16.07.2018 / 01:22, *..dynamic.chello.pl

Klauf mial w ten weekend świętować 2 sukcesy. Zostal z niczem. I dobrze, ze wygrała Francja, to kara za to, że namieszał z superpucharem i przegraliśmy w sobotę z kelnerami zebranymi na 5 minut przed meczem i prowadzonymi przez trenera z I ligi, który na podstawie 3 sparingów Legii rozpracował cały misterny plan Klaufa. Po mundialu ogladanie Legii klaufa to jak paraolimpiada. Dobrze, że nie graliśmy tak z jakimś lepszym zespołem, bo znowu byłoby 0:6 jak z Borussią.

odpowiedz
spasiony - 15.07.2018 / 23:40, *..as13285.net

Z relacji wynika, ze Ziru odebral pilke wlasnemu bramkarzowi po czym strzelil mu gola;)

Na tych mistrzostwach poznalismy swoje miejsce w szeregu i pora zaczac sie przyzwyczajac. Do euro pewnie i tak awansujemy bo teraz trzeba naprawde kaleczyc ten sport zeby nie awansowac, i znow zacznie sie naciaganie naiwniakow.

odpowiedz
muchito - 15.07.2018 / 23:30, *..centertel.pl

Do siwy.
W punkt! Francja to jest zbieranina z Afryki, takie multi kulti. I dlatego wszyscy byli za Chorwacja niż za sprzedajna Francja z babcia Macronowa na czele

odpowiedz
siwy - 15.07.2018 / 22:33, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

a z czego tu sie maja Francuzi cieszyc? ilu tych rodowitych Francuzow gralo? prawie sami najemnicy...

odpowiedz
Mariol do Jexi - 15.07.2018 / 22:09, *..w86-245.abo.wanadoo.fr

No niestety w Polsce to bedzie standard.Pilkarsko jesteśmy słabi,a bedzie jeszcze gorzej.Jedyna opcja to bojkotowac mecze kadry,Niechodzic na nie,nie oglądać w TV,a na meczach ligowych pokazać co myślą ludzie o tym wszystkim i o nowym pseudotrenerku.

odpowiedz
Jexi do Mariol - 15.07.2018 / 21:44, *..play-internet.pl

Ja natomiast mieszkam w Polsce i od 3 tygodni mam swiety spokoj. Najlepsze byly choragiewki przy szybach w autach zdjete jeszcze szybciej niz zostaly nalozone hehe ;)

odpowiedz
Mariol - 15.07.2018 / 21:08, *..w86-245.abo.wanadoo.fr

Mam przerąbane.Noc nieprzespana.Na ulicach klaksony,samochody w flagami i ludźmi na dachach,śpiewy,wrzaski,radość.Na głównych bulwarach kilkaset tysięcy ludzi..Szok.Tego nie da sie opisać.Szkoda,ze czegoś takiego nigdy nie przeżyje,związanego z Polska.Bo nasza pilka kopana nigdy nic nieosiągnięcie.Pozdro bracia z Paryża.

odpowiedz
Arek - 15.07.2018 / 20:49, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Szkoda Chorwacji.

odpowiedz
(L) - 15.07.2018 / 20:34, *..centertel.pl

Jaka piękna ta prezydent Chorwacji

odpowiedz
Wolfik - 15.07.2018 / 20:30, *..dynamic.mm.pl

Trzymałem kciuku za "Le Bleu" od początku mistrzostw. Po meczu w Argentyną byłem pewny, że zagrają w finale. Szacunek dla Chorwatów, to był piękny mundial w ich wykonaniu.

A teraz pora wracać do rzeczywistości, czyli...do naszej ligowej kopaniny.

odpowiedz
Alan - 15.07.2018 / 20:12, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@egon25
Ich kraj ich sprawa
Gratulacje dla Francji po 1 ich meczu wiedziałem ze będą w finale

odpowiedz
egon25 - 15.07.2018 / 19:49, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

reprezentacja Afryki wkoncu doczekała sie mistrzostwa świata

odpowiedz
Piotr. - 15.07.2018 / 19:42, *..dynamic.gprs.plus.pl

A Grizman zachował się prawie ja Legionista.

odpowiedz