Zebrano ponad 65 litrów krwi! | Kibice kolejny raz nie zawiedli! - fot. Dariusz Chojnacki
REKLAMA

Upalna zbiórka krwi na Legii

Dariusz Chojnacki, KHDK Krewcy Legioniści

W sobotę 28 lipca na stadionie Legii odbyła się kolejna już honorowa zbiórka krwi organizowana przez KHDK Krewcy Legioniści we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa i klubem Legia Warszawa. Tym razem zbiórka odbyła się w iście tropikalnych warunkach. Temperatura tego dnia grubo przekraczała 30 stopni Celsjusza.

Mimo tak trudnych warunków atmosferycznych legijni krwiodawcy jak zwykle nie zawiedli.

Bardzo miło nam poinformować, że do oddania krwi na sobotniej akcji zgłosiły się 173 osoby a krew oddało 146 z nich. Łącznie dało to 65,7 litra krwi. Moce przerobowe dwóch autokarów-krwiobusów zostały wykorzystane w ponad 100%. Z uwagi na tak olbrzymie zainteresowanie akcja została przedłużona i zakończyła się dopiero przed godziną 15:00.

Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy mimo tropikalnej pogody pojawili się na naszej zbiórce!
Zrobimy wszystko aby w kolejnej naszej zbiórce brały udział minimum 3 autokary-krwiobusy.
Jeszcze raz w imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy za oddanie krwi - JESTEŚCIE BOHATERAMI!

Do zobaczenia w marcu!fot. Paweł Kanicki, Dariusz Chojnacki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

RR - 30.07.2018 11:31:44, *.98

Brawo dla wszystkich, którzy byli i wystali w tym upale. W marcu było poniżej -10 st., w sobotę prawie +30 st. :)
Można było usłyszeć sporo miłych słów ze strony personelu krwiobusów, którzy komplementowali regularność i determinację naszej grupy w kolejnych zbiórkach. Dla porównania - w ostatni piątek, podczas 5-godzinnej akcji krwiodawstwa pod PKiN krew oddało...7 osób.

(L)! - 30.07.2018 13:08:43, *.52

Na szczęście w autokarach było jak w chłodni!
Do zobaczenia w marcu!

MKK - 30.07.2018 14:58:18, *.2

Ale nie wszyscy chętni oddali. Ja trafiłem na moment, gdy wstrzymali wydawanie kart do rejestracji. Nie wiadomo było, czy i kiedy ponownie zaczną wydawać. Wobec tego pojechałem na saską

miczel - 30.07.2018 21:44:46, *.dynamic.chello.pl

skoro jest tak dobrze, to nie można nawet 6 razy w roku organizować takiej zbiórki krwi?

Phoenix(L)k - 31.07.2018 07:22:30, *.226

@Miczel:

Nie jest to do końca dobry pomysł;)
Po pierwsze - " Jest pobierana nie częściej niż 6 razy w roku od mężczyzn i nie częściej niż 4 razy w roku od kobiet, z tym, że przerwa pomiędzy pobraniami nie może być krótsza niż 8 tygodni." (z oficjalnej strony RCKiK) - sam więc widzisz, że już na starcie dziewczyny by odpadły
Po drugie - poszczególne grupy kibicowskie również organizują swoje zbiórki ... (nie wierzysz? Rzuć okiem na zakładkę Krewcy Legioniści... w zeszłym roku były 4 takie zbiórki...)

Sam widzisz - propozycja SZEŚCIU zbiórek rocznie nie jest do końca dobrym pomysłem;)

Phoenix(L)k - 31.07.2018 07:24:05, *.226

przepraszam - było 5 takich zbiórek (3 na Legii, jedna w Górze Kalwarii i jedna w Węgrowie;)

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.