Trener przed meczem | Ricardo Sa Pinto - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Sa Pinto: Potrzebujemy wsparcia kibiców

Redakcja, źródło: Legionisci.com

- Nie mogę obiecać, że w meczu z Lechem zagramy już tak, jak oczekuję, ale na pewno wykonamy ciężką pracę. To ma być naszym znakiem rozpoznawczym. Przez ostatnie dwa tygodnie ciężko pracowaliśmy nad organizacją, a także udoskonaleniem zarówno gry defensywnej, jak i ofensywnej - mówi przed meczem z Lechem Poznań trener Legii Ricardo Sa Pinto.

- Szkoda jedynie, że nie mieliśmy wszystkich zawodników, ponieważ niektórzy przebywali na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Za nami dopiero kilka tygodni wspólnej pracy, więc efekty nie są jeszcze takie, jakich oczekujemy, ale najważniejsza jest mentalność, odpowiednie zachowanie i głód zwycięstwa. Mecz z Lechem jest jednym z najważniejszych w całym sezonie dla obydwu zespołów. Wiemy, jaka ciąży na nas odpowiedzialność i pracujemy nad tym. Potrzebujemy jeszcze czasu, żeby pokazać pełnię umiejętności tego zespołu i grę, jakiej oczekuję. Na razie jestem zadowolony z tego, jak zawodnicy pracują na treningach.

- Większość zawodników jest do mojej dyspozycji na mecz z Lechem. Nie są gotowi jeszcze do gry Vesović i Remy.

- Chciałbym powiedzieć kilka słów do naszych kibiców. Ostatni mecz był fantastyczny, ponownie czuliśmy więź z fanami. Nie potrzebujemy was jedynie na ten wielki mecz z Lechem, ale przez cały sezon. Mam nadzieję, że razem wypełnimy stadion i wszyscy będą dopingować piłkarzy, bo oni tego bardzo potrzebują. Oni muszą wyciszyć głowy, skoncentrować się na tym spotkaniu i zrealizować to, nad czym ostatnio pracowaliśmy. Dziękuję jeszcze raz za wasze wsparcie.

Sa Pinto zapytany o to, dlaczego Eduardo został wykreślony z listy zawodników zgłoszonych do Ekstraklasy, odpowiedział: - Nie mam informacji na ten temat. Nikt mi tego wcześniej nie powiedział, pierwszy raz o tym słyszę.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

gazza - 14.09.2018 18:17:47, *.adsl.inetia.pl

To niech prezes zmniejszy cenę biletów a nie drogie tak jakby Legia grała w LM.

tomiacab - 14.09.2018 18:32:41, *.know.cable.virginm.net

Co raz bardziej sie przekonujé do Pinto. Oczywiscie za wczesnie zeby go oceniac ale podobajá mi sié jego wypowiedzi, na temat pracy. Z
Eduardo to nie wiem jak jest, ale jesli faktycznie tak jest, ze zostal wykreslony z listy i trener dowiaduje sié o tym od dziennikarzy, to brawo miodek.

Darek - 14.09.2018 18:37:39, *.dip0.t-ipconnect.de

To wychodzi na to ze trener nawet nie wie kto moze zagrac w meczu ligowym a kto nie.Ladny balagan mamy w druzynie.Az na mysl przychodzi od razu koszmar z przed lat.Nieuprawniony zawodnik na boisku.

Kuba - 14.09.2018 19:08:30, *.15.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ty się Rysiu nie denerwuj, usiądź sobie, bo my nigdzie nie idziemy. Kibice Legii zawsze tu będą, bez względu na wynik.

fester - 14.09.2018 19:29:14, *.gaz-system.pl

Powiedz to Prezesowi, Ricardo.
Nie zapłacę 55 zł za jego błędy.

LW - 14.09.2018 21:59:54, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To nie jest LM czy LE zeby takie byly ceny a z frekwencja bedzie ciezko chyba gra "L" bedzie taka jakiej oczekuja kibice ! LEGIA !!!

LW - 14.09.2018 22:08:15, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zeby Trener nie wiedzial co jest z Eduardo to znaczy ze cos je nie tak ! LEGIA !!!

LW - 14.09.2018 22:11:42, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Takie sytuacje nie powinny miec miejsca ! Trener ma wiedziec pierwszy o podjeciu takiej czy innej decyzji odnosnie druzyny !! LEGIA !!!

Arek - 14.09.2018 22:43:05, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pasowałoby coś wygrać w końcu. Miło by było pogonić znowu łacha, ale pewnie będzie męczenie buły standardowe. Mam tylko nadzieję, że jednak trochę lepiej będą biegać i chociaż powalczą. Ja już mam dosyć tych wpier...li u siebie od byle kogo. Jeszcze na wyjeździe szłoby to zrozumieć, ale tu to powinna być twierdza.

Ludzik - 14.09.2018 22:55:06, *.dynamic.chello.pl

Ciezko stwierdzic czy piłkarze potrzebuja doping z trybun bo:
1. Nie raz i nie dwa kompromitowali nas i obiecujac ze dadza z siebie 110% nie dawali nawet polowy tego.

2. Kucharczyk powiedzial ze on ma z tylu to co spiewaja kibice.

A on jako WIELKA legenda wie co mowi..

LW - 14.09.2018 23:09:27, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wsparcie bedzie tylko czy "L" to pomoze ! LEGIA !!!

LW - 14.09.2018 23:19:32, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Liczymy na dobra gre "L" ! LEGIA !!!

Książę Nocy - 15.09.2018 00:42:50, *.ssp.dialog.net.pl

Jak to? To nie trener podejmował decyzję w sprawie Eduardo?? To kto? Co to ma być?

Pierre Dolish - 15.09.2018 01:57:58, *.27.vps.ipacct.com

Brak słów po prostu, czyli to nie trener decyduje o odsunięciu zawodnika od kadry i nawet nie trzeba się z nim w tej sprawie konsultować, bo jest w klubie ktoś, kto ma znacznie lepszy przegląd sytuacji i zna się o wiele lepiej jeśli chodzi o personalne określenie przydatności do zespołu poszczególnych graczy.

LW - 15.09.2018 08:21:59, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dosc porazek i remisow , wierzymy w minimalne zwyciestwo "L" ! LEGIA !!!

LW - 15.09.2018 08:23:02, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

LEGIA 2-1 Lech ! LEGIA !!!

Zenek - 15.09.2018 09:39:05, *.centertel.pl

Na bilety jakieś promo na każdym kroku chce wydusić kasę zamiast poczuć skruchę po kompromitacjach

FOREVER LEGIA - 15.09.2018 09:39:32, *.play-internet.pl

To Mioduskiemu niezly strach przed katastrofa w oczy zajrzal,skoro kaze Sa Pinto,zeby ten namawial kibicow,co by na mecze chodzili.Ech-mnie zaden trener,ani wlasciciel na to nie namowi.Jedynie pseudopilkarze swoja postawa na i poza boiskiem moga mnie przekonac.A dopoki maja "to w tyle" to i ja ich tez tam wlasnie mam.

FOREVER LEGIA - 15.09.2018 09:45:38, *.play-internet.pl

A poza tym jak powiedzial M.Pazdan "pilkarze nie bardzo wiedza,co kibice spiewaja,bo slabo u wiekszosci z nich z jezykiem Polskim".Czyli czy my spiewamy "nie poddawaj sie.........",czy "Legia grac qrwa mac",to i tak jeden chooi.Poraz kolejny zadaje pytanie-komu tak naprawde jestem na trybunach potrzebny?.Tylko Mioduskiemu,zeby mu sie hajsy pozgadzaly.A ze w/g mnie Mioduski won,to......

LW - 15.09.2018 14:07:46, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Uwazam ze na ten mecz i mecze z Jagiellonia,Wisla i Gornikiem przyjda a na pozostale to tak srednio chyba "L" bedzie dobrze grala co zobaczymy i czekamy do jutra ! "L" !!!

Roman Oreszczuk - 16.09.2018 04:08:06, *.is.net.pl

Jedyne co musicie robić to zapier...lać przez 90 minut z całych sił dla Legii. Nie od dziś wiadomo, że grać w piłkę nie potraficie. Jedyne co musicie to walczyć. Chociaż tego nie spier...lcie.

olew - 16.09.2018 09:09:07, *.dynamic-ra-12.vectranet.pl

Kibole mają zapełnić stadion i dopingować, grajki mają ofiarnie i dobrze grać , a trener mądrze zarządzać drużyną. Kiepsko było ostatnio ze wszystkim, ale żeby było ładnie i normalnie musimy zapełnić stadion. Nie jest to wymarzony rywal (bo nas się zawsze niepotrzebnie boi), ale takie mecze też trzeba wygrać, by zdobyć mistrza. @Roman Oreszczuk opisał sytuację wyśmienicie.

Znawca - 16.09.2018 10:01:53, *.ip-point.pl

Na mnie nie licz trenerze

och (L) ota - 16.09.2018 10:54:13, *.dynamic.chello.pl

a ja w tv sobie obejze,i zobacze,jak zmieni sie podejscie pilkarzy do meczow o ktorym mowi trener.

UWAGA, UWAGA !!! - 16.09.2018 13:43:43, *.dynamic.chello.pl

W sprawie Eduardo. Trener zażartował. Jasne? Plotki pismaków go nie interesują i doskonale wie kto jest w drużynie.

LW - 16.09.2018 17:51:05, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dlaczego Majecki nie jest w rezerwie ! "L" !!!

Zlb82 - 16.09.2018 20:36:48, *.centertel.pl

Co do poniektórych komentujących!Z tego co piszecie wychodzi że wy kibice sukcesu jestescie!Zasmuce was ze duza większość to ludzie ktorzy za Legia i po 4 lidze by jeździła i nie byłoby płaczu!SZKODA GADAĆ!POZDRO DLA NORMALNYCH!