fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Komunikat klubu

Legia: Brak możliwości wniesienia flag jest nieuzasadniony i dyskryminujący

Woytek, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa poinformowała, że w związku przedstawieniem przez Jagiellonię Białystok szeregu niezasadnych ograniczeń w zakresie zasad przyjmowania kibiców Legii podczas meczu 13. kolejki Ekstraklasy, zwróciła się oficjalnie do Komisji Ligi o podjęcie stosownych działań prewencyjnych mających na celu niedopuszczenie do ponownego naruszenia przez Jagiellonię obowiązujących przepisów związkowych w zakresie zasad przyjęcia oraz organizacji procesu wpuszczania kibiców.
Legia przedstawiła także Jagiellonii swoje jednoznaczne stanowisko w sprawie, wyrażając jednocześnie gotowość do współpracy w zakresie planowania i organizacji udziału kibiców Legii w meczu.

"Wykluczenie przez Jagiellonię możliwości wniesienia przez kibiców Legii flag, stanowi zdaniem klubu nieuzasadnioną i dyskryminującą kibiców Legii restrykcję, która pozostaje w sprzeczności nie tylko z wypracowanymi przez kluby LOTTO Ekstraklasy standardami, lecz również z obowiązującym prawem.

Chcemy także podkreślić, że powtarzające się działania klubu Jagiellonia, na skutek których kibice Legii nie gościli na stadionie w Białystoku od 7 lat (ostatnio w dn. 08.11.2011 r.) szkodzą wizerunkowi i rozwojowi polskiej piłki. Decyzje klubu Jagiellonia stoją w sprzeczności z duchem czasu i zdrową rywalizacją, opartą o zasady fair play. Dlatego domagamy się od Komisji Ligi stanowczej reakcji, która umożliwi kibicom Legii wspierania naszego zespołu na trybunach, bez nieuzasadnionych oraz sprzecznych z prawem ograniczeń" - czytamy w klubowym komunikacie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (70)

+dodaj komentarz
Prze - 26.10.2018 / 23:28, *..m247.com

Ale najważniejsza na dzisiaj udało się wnieść

odpowiedz
Zlb82 - 26.10.2018 / 20:38, *..116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

POZAMIATANE!!!!

odpowiedz
Mori - 26.10.2018 / 19:11, *..centertel.pl

Świetne pismo (L)

odpowiedz
L - 26.10.2018 / 18:57, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Ktos sie orientuje co sie tam dzieje ? bo nie ma jeszcze live

odpowiedz
K.l. - 26.10.2018 / 18:52, *..dynamic.mm.pl

Adidas
100 % racji

odpowiedz
tiago666 - 26.10.2018 / 18:12, *..unknown.vectranet.pl

Z flagą czy bez flagi pojedziemy jełopów z Jagi.

odpowiedz
Legiak do jnq - 26.10.2018 / 16:07, *..elartnet.pl

Nie napinaj się i nie ubliżaj, co to jest Łach? Może sam masz kompleksy... Dla mnie Lech to wróg nr 1, ale trzeba się szanować. W Poznaniu "takie numery" nie przechodzą. Dlatego od dziś Lech "spada" u mnie na drugie miejsce a wrogiem nr 1 jest Jagiellonia.
"Jagiellooonia jest zboczona, stara ….. ………. !!!"

odpowiedz
do ANDRE - 26.10.2018 / 13:54, *..um.warszawa.pl

Lepszy wydźwięk byłby, gdyby jednak pojechali na mecz, zrobili rozgrzewkę, a potem wyszli w koszulkach z napisem "bez kibiców nie gramy" i po pierwszym gwizdku zeszli z boiska w świetle jupiterów, blasku fleszy i kamer canału plus...

odpowiedz
ANDRE - 26.10.2018 / 11:48, *..clubnet.pl

tak obserwuję to kuriozalna sprawę i najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby, klub/piłkarze postawili się za swoimi kibicami i postawiliby ultimatum - albo odbędzie się mecz z kibicami Gości albo nie przyjeżdżamy. Wizerunkowo Legia na pewno by zyskała, a dodatkowo byłby to ogromny pstryczek dla Jagielloni, komisji, wojewodom i zasranemu pzpn-owi.

odpowiedz
Adi - 26.10.2018 / 10:35, *..dab.02.net

To tylko pomysl ale zamiast legijnych barw wniesc nasze polskie takie np jak nieraz bylo widac na reprezentacji jak grala na Ł3.zabronienie polskich barw byloby ponizajace i karygodne wtedy musialby interweniowac moze i sam prezydent :-D

odpowiedz
Arek - 25.10.2018 / 23:04, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Takie 0-4 w białymćwoku to mi się marzy. Skoro Śląsk mógł, to dlaczego nie my?

odpowiedz
winiek - 25.10.2018 / 21:52, *..centertel.pl

To było oczywiste że tak będzie, i nikt, nic z tym nie robi. Czemu wpuszczany te białoruskie bydlo na swój stadion?!!!

odpowiedz
werty - 25.10.2018 / 21:04, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

zycze jagielloni spadku z ligi w najblizszych latach za takie zachowanie,i tak samo powinno byc w warszawie w rewanzu,zeby nawet nie mogli wejsc w koszulkach w barwach smiesznego klubiku

odpowiedz
@ST - 25.10.2018 / 20:58, *..dynamic.chello.pl

Dokładnie. Odpuszczając wyjazd robimy to czego oni chcą. Powinniśmy jechać bez flag i tyle . Żeby ich bolało.

odpowiedz
ST - 25.10.2018 / 16:56, *..171.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ok Jagiellonia nie pozwala Legii wejść z flagami, może i niesłusznie ok. Ale jako kibic Legii mówię trudno, zostawiam flagę w Warszawie i jadę dopingować mój zespół w trudnym meczu z liderem na jego boisku. a tak to się zachowujecie jak małe dzieci i się obrażacie, i robicie właśnie to czego oni chcą czyli żeby kibiców Legii nie było w ogóle na meczu. Zostawić flagi i jechać na Jagiellonie i zdzierać gardła dopingując chłopaków!

odpowiedz
Michał - 25.10.2018 / 16:42, *..dynamic.chello.pl

Do wszystkich krzyczących o sądach, komisjach i pzpnach: Przecież nic im zrobić nie można. Mają podstawę po Piast-Górnik nie wpuszczać kibiców Legii, skoro cała Polska chuczała o walnięciu ich magazynu z flagami. Wszyscy wiedzą, że jak przyjedzie Legia, to przyjadą i skrojone flagi. Zasłaniając się bezpieczeństwem kazdy organ przyzna im rację. Jak już koledzy wspominali, trzeba jechać bez barw, czyści jak łza, ale wykorzystać ubiór do wyrażenia zdania na ten temat. Ubiór może być wieloczęściowy, można recytować Inwokację :)

odpowiedz
MP - 25.10.2018 / 14:14, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Proponuję zmianę nazwy miasta z Białystok na Pałystok

odpowiedz
Max - 25.10.2018 / 13:24, *..icpnet.pl

Moze powiem coś glupiego ale na miejscu wladz Naszej Legii nie kazal wogole zawodnikom jechac do bialego. I co z tego ze walkower ale sprawa wtedy dostala wielkiego rozglosu.

odpowiedz
Pawełek - 25.10.2018 / 12:23, *..centertel.pl

Żeby tego było mało to dali złotka do sędziowania

odpowiedz
Phoenix(L)k - 25.10.2018 / 09:25, *..226

Mówicie, żeby zastosować te same środki wobec nich...

Ale po co??

Niech się nauczą POLSKIEJ gościnności...

odpowiedz
do jnq - 25.10.2018 / 08:10, *..lsas.aero

Jeśli chodzi Ci lecha z pyrlandi to dwa różne bieguny ... Tam kibice by nie pozwolili na tego typu szopki, a nawet jakby ktoś z "góry" się uparł to pewnie wpuścili by na swoje sektory (czyt. finał pucharu Polski 2004 mecz w Poznaniu)... co by o nich nie mówić czy śpiewać :) to jednak charakterna ekipa ...

odpowiedz
Krzypol - 25.10.2018 / 05:12, *..dynamic.gprs.plus.pl

I co na to komisja ligi?

odpowiedz
Cult⚽️Warsaw - 25.10.2018 / 03:46, *..38

Za wszystkim stoi żubr i ten pajac z Bialorusi zastepca extraklapy..

odpowiedz
@ eth - 24.10.2018 / 19:49, *..dynamic.chello.pl

perfidne ale podoba mi się :-). L!

odpowiedz
olo - 24.10.2018 / 15:21, *..13-2.cable.virginm.net

Barany. Taka Korona jak ma problem z Wisłą to na nią nie jeżdżą, ale wiślaków już do siebie wpuszczają bez problemu. Jak nas w Białymstoku nie wpuszszczą to trzeba zrobić im to samo. My niewchodzimy oni też nie

odpowiedz
pazdan - 24.10.2018 / 14:38, *..41.bialan.pl

tylko ze od 4 spotkan nie strzelilismy im gola niech pikarze wezma sie do gry lepiej bo na wlasnym stadionie dostalismy manto

odpowiedz
Gienek - 24.10.2018 / 14:29, *..8.101.19

W całej Polsce wpuszcza się kibiców na zakazie, choćby u nas ile ekip już było na zakazie (ostatnio chyba Lech). W Biełymstoku panują jakieś inne zasady, tam nie rozumie się hasła "piłka nożna dla kibiców". Kibice klubiku z Podlasia powinni być bojkotowani wszędzie gdzie pojadą. Zresztą już dzisiaj nikt nie chce mieć z nimi zgody, bo to siara utożsamiać się z takimi frajerami.

odpowiedz
eth - 24.10.2018 / 14:07, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@wnp, wpuścić kibiców Jagi na Ł3 na wiosnę, ale zamiast obecnie wiszącej siatki, okalającej sektor dla przyjezdnych, zawiesić czarne płótno, aby niczego poza tym sektorem nie mogli dojrzeć ;)

odpowiedz
jo - 24.10.2018 / 13:42, *..centertel.pl

Trzeba zrobić oprawę ale z kibiców... Wniesienie pojedynczych liter w kolorach Legii też powinno się udać. I oczywiście literki z dobrym hasłem dla tubylców. A szmate żółto czerwoną w kawałkach na drzewach po drodze na Białoruś powiesić.

odpowiedz
Kodzio - 24.10.2018 / 13:38, *..play-internet.pl

Zakompleksiona Białoruś

odpowiedz
macmon - 24.10.2018 / 13:33, *..46.ipv4.supernova.orange.pl

do wnp
Pomysł z 3 punktu z czterem rodzajami koszulek, każdej w jednym z czterech naszych barw i pomysł na wykorzystanie usadowienia kibiców na trybunie, by utworzyć swoistą sektorówkę, jest świetny.
Gospodarz, choćby się zes.rał, to nie ma się do czego przyczepić przy wejściu na stadion

odpowiedz
@wnp - 24.10.2018 / 13:15, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

a kto jest wiceprezesem pzpn? masz odp.

odpowiedz
Tomek - 24.10.2018 / 12:04, *..189

Szczerze to piłkarze powinni odmówić wyjścia na boisko w przypadku braku wpuszczenia kibiców Legii. Ch.... z walkowerem. Wtedy Mioduski pokazałby że jednak ma w tej głowie coś więcej niż styropian. Ale czy nasz prezes jest zdolny do tego aby na takie coś namówić piłkarzy?

odpowiedz
SEBO(L) - 24.10.2018 / 11:56, *..centertel.pl

@Otto@ ogień ogniem,ale buractwa nie wypalisz,jest głęboko zakorzenione w ich tradycji,zachowaniu i sposobie bycia.Już w poprzednim sezonie pisałem,z chamem trzeba po chamsku,bo do chama dociera tylko chamstwo i element siły.I żadne bajdurzenie typu "piłka nożna dla kibiców "i nie zniżajmy się do ich poziomu" nie jest potrzebne.Teraz mogą się śmiać,że Legii nie wpuszczają,a mimo to my ich wpuszczamy. Idealna okazja do rewanżu za te wszystkie lata była na wiosnę,przetrzymanie ich 2-3 godziny na kilkunastostopniowym mrozie może by do nich przemówiło. A tak...rewanż gramy w kwietniu i okazja przepadła ;) Z chamem tylko po chamsku !!

odpowiedz
wnp - 24.10.2018 / 11:29, *..43

Wg mnie są 3 rozwiązania.
1) Bojkot
2) Nie wpuszczanie Jagi na mecze w Warszawie
3) Oprawa tak jak ktoś zaproponował - wszyscy w koszulki biało, zielono, czerwono, czarne i na złość Białorusinom robimy oprawe z kibicow

Od 3 lat Jaga urzadza cyrki i wiadomo, ze i tym razem nie wpusci kibicow z oprawa, nie jestem w stanie zrozumiec, dlaczego nikt nie jest w stanie wyzej (policja, PZPN) zareagowac w tej sprawie.

odpowiedz
Otto - 24.10.2018 / 11:26, *..2

Pytanie z innej beczki - nie żeby jakoś specjalnie interesował mnie los tego karierowicza, ale co się dzieje z Pazdanem? W rezerwach, czy kontuzjowany?

odpowiedz
Otto - 24.10.2018 / 11:19, *..2

A dlaczego nie można robić im tego samego? Ja uważam, że ogień należy zwalczać ogniem.

odpowiedz
Majecki_Musisz - 24.10.2018 / 11:06, *..cws.sco.cisco.com

Niech Jaga nie wchodzi na mecze w Warszawie. To jedyne rozwiazanie.

odpowiedz
hektor - 24.10.2018 / 10:55, *..ciechanow24.pl

Legia w ogóle powinna zbojkotować ten mecz. Je***ć te trzy punkty, które i tak ciężko byłoby wywalczyć !!! Piłkarze powinni dostać wolne i olać ten cyrk !!! Nikt z Warszawy, z klubu nie powinien tam jechać. Może to w końcu odbiłoby się szerokim echcem i zwróciło uwagę na takie burackie akcje.
CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM !!!

odpowiedz
jano - 24.10.2018 / 09:40, *..adsl.inetia.pl

To po co tam jeździcie olać ich i na własny stadion nie wpuszczać i tyle,co to nie da się i trzepańska przed stadionem takie zrobić by im się odechciało raz na zawsze do Warszawy przyjeżdżać

odpowiedz
jnq - 24.10.2018 / 09:31, *..static.ip.hexaoperator.pl

Yebać ich i ich kompleksy...drugi Łach się zrobił tym razem w Białymstoku..." i tak nigdy nie zostaną Mistrzami" ;))

odpowiedz
Carlitos - 24.10.2018 / 09:31, *..play-internet.pl

A Ty co z Podlasia??

odpowiedz
do Tomek - 24.10.2018 / 09:21, *..131

...a ja bym chciał, aby ludzie nie pisali takich durnych komentarzy.

odpowiedz
Adam Wlochy - 24.10.2018 / 08:38, *..9.245.24

nic nie dadza pisemka do wlodarzy ekstraklapy. NIC!
tu trzeba bedzie robic remont sektora gosci na kazdym ich meczu jak beda chcieli do nas przyjechac.

odpowiedz
Tarchomin - 24.10.2018 / 08:00, *..112.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Naprawdę musiał być to smarkacz do końca nie świadomy zagrożenia :-) w koszulce jagi po jakiejkolwiek dzielnicy, ciężko w Wawie chodzi się chyba?

odpowiedz
Tomek - 24.10.2018 / 07:00, *..189

Chciałbym zobaczyć te oficjalne zapytanie. Mioduski pewnie znowu kłamie i w piśmie to KL napisał żeby KL podtrzymała żądania klubu z Biełegostoku.

odpowiedz
Mertens - 24.10.2018 / 06:36, *..jmdi.pl

Gówniarze z Białegostoku pomykają w koszulkach Jagi po Tarchominie. Ja gnojka nie ruszę, bo za stary jestem, ale młodzież niech się weźmie za robotę, bo wygląda to żałośnie.

odpowiedz
Legia⚽️News - 24.10.2018 / 03:54, *..49

Nareszcie - 23.10.2018 16:08:06, *.ists.pl
Brawo !!! A jak Komisja nas oleje to Miodulski powinien jage do sądu pozwać bo to co ten śmieszny klubik robi od paru lat jest sprzeczne z jakimikolwiek cywilizowanymi zasadami!

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 24.10.2018 / 03:44, *..49

Niebojà sie kar..no jeszcze nic nie zapłacili!za niszczenie świéta milionom kibicom nie tylko Legii,Legia jest popularna wieléc bisloruxkie bialystoki sà już super dłużnikami w euro...

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 24.10.2018 / 03:39, *..49

Bravo!Łubudubu!

odpowiedz
Redi - 24.10.2018 / 02:34, *..dynamic.chello.pl

A nie prościej odpuścić i potocznie mówiąc g9wna nie tykać? Ja zrobiłbym inaczej. Na mecz u nas dałbym im maksymalną liczbę biletów po jak najtańszej stawce, niech przyjada. A na miejscu...wpuszczać co 15 /20minut jednego, tłumacząc kontrolą. Oczywiście flagi itp itd zostają pod stadionem.
Bo jagi nikt nie lubi,
Bo jaga nie ma zgód
Bo jaga stara ku4wa ,
I za to chuk jej w dziób!
Pzdr.

odpowiedz
Arek - 23.10.2018 / 23:31, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

To co? Za każdym razem, kiedy Legia będzie miała tam jechać będą mieć taką srakę? Śmieszne jesteście białorustockie parówki.

odpowiedz
Do Bubu - 23.10.2018 / 20:31, *..play-internet.pl

Brawo. Niech sie nie panosza!

odpowiedz
Bubu - 23.10.2018 / 19:01, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

U nas na osiedlu , kapciujemy i kapciujemy i ciągle są ,

odpowiedz
(L) - 23.10.2018 / 18:29, *..dynamic.chello.pl

Powinien być wniosek o walkower i karę finansową w związku z brakiem możliwości zapewnienia bezpieczeństwa.

odpowiedz
Xray(L) - 23.10.2018 / 18:03, *..ostrog.net.pl

Proponuje szlabany przed kazdym wjazdem do sto(L) icy i nie wpuszczac aut z rej. co zaczynają się na B, a w szczególnosic BI oraz BIA!

odpowiedz
Piotrek (L) - 23.10.2018 / 17:53, *..centertel.pl

Szkoda że nie ma otwartych zapisów na wyjazd do Białegostoku tak się nastwilem na wyjazd i muszę czekać aż na wyjazd do Szczecina ale się dowiedziałem że niby były zapisy na Jage skoro żadnej informacji nie mogłem znaleźć jak ktoś coś wie z Braci to będę wdzięczny za informację

odpowiedz
do Andrzej - 23.10.2018 / 17:44, *..home.aster.pl

najpierw musialbys podniesc do 200 bilety na wszystkich naszych trybunach. pojedziesz kiedys na wyjazd to sie dowiesz od czego zalezy cena biletu

odpowiedz
Ed - 23.10.2018 / 17:43, *..play-internet.pl

Tylu mądrych adwokatów prawników i innych ważniakow w loży u Miodka i nikt nie wie jak prawnie usadzić tych kompleksiarzy z Biedastoku ? Żenua

odpowiedz
(L) - 23.10.2018 / 17:26, *..ilabs.pl

To moze laskawie pozwolą nam wnieść ich flagi? ;)

odpowiedz
Bielany - 23.10.2018 / 17:20, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Brak fanów szkodzą wizerunkowi i rozwojowi polskiej piłki... Ewentualne palenie flag czy awantura na pewno zadziała pozytywnie na wizerunek.

odpowiedz
Brzoza - 23.10.2018 / 16:53, *..play-internet.pl

Na pucharze fl. Bedzie w garze

odpowiedz
Lfan - 23.10.2018 / 16:51, *..dynamic.chello.pl

PRZENIEŚĆ MECZ DO WARSZAWY z kibicami gości.

odpowiedz
Johny do 1916 - 23.10.2018 / 16:49, *..centertel.pl

Białorusi?! A Lwów i Wilno polskie

odpowiedz
Ho - 23.10.2018 / 16:26, *..centertel.pl

Typowy zakompleksiony klubik. Boją się wszystkiego hahaha.

Boli ich JAGA.RAR i strata flag. Oj boli:D

odpowiedz
Andrzej - 23.10.2018 / 16:22, *..play-internet.pl

Proponuje jak będą mieli przyjechać do nas to bilety dla nich po 200

odpowiedz
1916 - 23.10.2018 / 16:12, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

jaka sraczka na Białorusi :D

odpowiedz
jaccc32 - 23.10.2018 / 16:10, *..fe.bosch.de

A jaga to bedzie mogła wnosic flagi, i bedzie mogla prowokowac i pisac cos o Jozaku. Niech oni tez wchodzą bez barw, równe zasady w obie strony

odpowiedz
Bear - 23.10.2018 / 16:08, *..217.ipv4.supernova.orange.pl

Mam nadzieję że zostaną podjęte odpowiednie i zdecydowane działania prawne a nie tylko komunikaty i protesty.

odpowiedz
Nareszcie - 23.10.2018 / 16:08, *..ists.pl

Brawo !!! A jak Komisja nas oleje to Miodulski powinien jage do sądu pozwać bo to co ten śmieszny klubik robi od paru lat jest sprzeczne z jakimikolwiek cywilizowanymi zasadami

odpowiedz