fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Mróz niestraszny fanatykom

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Blisko miesiąc minął od ostatniego meczu Legii na własnym stadionie. Najwidoczniej nie wszyscy stęsknili się za wizytą na Ł3, bowiem frekwencja na stadionie była słaba - zaledwie 12,8 tys. widzów. Biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych wejściówek, którą opublikował klub, ponad 5,5 tys. osób znalazło tego dnia coś lepszego do roboty albo swoją absencję tłumaczyło mrozem.

W trakcie meczu było ok. -5 stopni, więc z pewnością nie jest to temperatura, która może odstraszyć prawdziwych fanatyków od wspierania swojego ukochanego klubu. A że ci, którzy na stadion przyszli do zmarzluchów nie należą, można było przekonać się w końcówce spotkania, kiedy część "Żylety" dopingowała bez koszulek.

Przed meczem w trzech namiotach prowadzona była zbiórka zabawek, które przed świętami trafią do dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka. Przy wejściu na trybuny Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę na oprawy. Stadion zapełniał się tego dnia bardzo leniwie. Na godzinę przed rozpoczęciem meczu, było góra dwieście osób na trybunach. Znacznie więcej osób spędzało czas wokół stadionu lub na promenadach. Część osób wobec mrozu postanowiła rozgrzać się od środka. Klub zaś tego dnia, choć do Świąt czasu jeszcze sporo, uraczył nas iście świątecznymi melodiami.

Kibice gości na Łazienkowską dotarli również dość późno - niewiele przed pierwszym gwizdkiem. Kielczanie podróżowali autokarami i furami, a na naszym stadionie stawili się w bardzo dobrej liczbie, jak na swoje możliwości i ostatnie wizyty przy Ł3. W sektorze gości zasiadło 457 osób, którzy wywiesili kilka flag. Koroniarze długo dopingowali mocno przeciętnie i byli zupełnie niesłyszalni na pozostałych trybunach. W drugiej połowie parę razy rozkręcili się na dobre i wtedy byli słyszalni nawet na Żylecie. Po przerwie nieco zmieniło się oflagowanie przyjezdnych. Dotychczasowe flagi zastąpiło malowane płótno "Koroniarze na szlaku", nad którym zaczęło powiewać sporo flag na kijach. Można było spodziewać się, że za chwilę całą prezentację uzupełni pirotechnika, ale ostatecznie ta nie pojawiła się.Naszym dopingiem kierował tego dnia "Szczęściarz". W repertuarze zaś pojawiło się sporo bluzgów pod adresem Korony - najczęściej powtarzane "Żółto-czerwona..." oraz "Jazda z k...". Kilka razy próbowaliśmy zachęcić do wspólnych śpiewów pozostałe trybuny. Na nich zresztą tego dnia działo się nie mało, nie tylko pod względem wokalnym. W pewnym momencie na skraju trybuny Deyny, kilku ochroniarzy próbowało wyprowadzić jednego z fanów. Nie trzeba było długo czekać na skandowanie "Zostaw kibica..." i "Ochroniarze ch... wam w twarze", a jako, że to nie podziałało, na pomoc ruszyli inni kibice, którzy do tego nie dopuścili. Kiedy sytuacja uspokoiła się, jeden z kibiców postanowił z okazji zbliżających się Mikołajek, sprawić prezent przyjezdnych i zrobił rundę honorową wokół bieżni. Pod sektorem gości został przechwycony przez ochronę i następnie wyprowadzony. To tyle jeśli chodzi o pozasportowe atrakcje tego dnia.

Warto dodać, że w pierwszej połowie, ze względu na awarię nagłośnienia, gniazdowy intonował przyśpiewki jak za starych czasów - bez mikrofonu ani megafonu. Na murawie od samego początku humory mogły nam dopisywać, bowiem piłkarze szybko wyszli na prowadzenie i mieli wyraźną przewagę. Tego dnia aż trzykrotnie cieszyliśmy się z bramek, w końcu śpiewając "Trójka do zera, trafiła Legia frajera". Żyleta skandowała także nazwisko Arka Malarza, którego sztab trenerski odsunął z pozycji nr 1 na pozycję nr 4. Na trybunie wschodniej wisiało płótno "Kto może, ten nad morze", zachęcające do licznego wyjazdu do Gdańska, który czeka nas w przyszłą niedzielę. Oflagowanie na dolnej kondygnacji Żylety były tym razem fanklubowe - tam zawisły flagi "Dęblin", "Warka", "Grójec", "Siedlce", "Biała Podlaska", "Mińsk Maz.", "Zambrów", "Ciechanów", "Węgrów", "Wyszków", "Otwock".Pod koniec spotkania na Żylecie padło hasło "Cała Legia bez koszulek". W jego myśl spora grupa fanów z trybuny północnej pozbyła się wierzchniej odzieży i przez ostatnich kilka minut dopingowała bez koszulek. Po meczu w kierunku "morsów" podeszli piłkarze dziękując za doping. Tym, którym spieszyło się do domu, nawet nie zauważyli, że kilka minut po meczu, w ramach mikołajkowego prezentu od klubu, piłkarze w mikołajowych czapkach wykopali w trybuny kilkanaście piłek. Warto dodać, że przez większość meczu w naszym młynie powiewało kilkadziesiąt flag na kiju, co wygląda naprawdę efektownie.

W najbliższym tygodniu czekają nas dwa wyjazdy - najpierw w środę do Głogowa na Puchar Polski, a następnie w niedzielę do Gdańska na mecz z Lechią. Przy Łazienkowskiej spotykamy się dopiero za dwa tygodnie.

P.S. Na Żylecie wywieszony został transparent "Tino Śródmieście Płn. PDW" oraz płótno upamiętniające czwartą rocznicę śmierci "Fileta" i "Pajera", którzy zginęli wracając z wyjazdu do Belgii. Ponadto debiut zaliczyły flagi legijnego Węgrowa i Warki.

Frekwencja: 12 852
Kibiców gości: 457
Flagi gości: 6

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
JANUSZ - 05.12.2018 / 16:26, *..235

CO TO ZA TINO?

odpowiedz
kris - 04.12.2018 / 10:00, *..static.ip.netia.com.pl

Ciężko nazwać tych emerytów i rencistów ochroniarzami.
Kibice z żylety (koksiki) nawet dali rade ich trochę poobijać :)

odpowiedz
Arek - 03.12.2018 / 23:01, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@władeczek, jak masz tego typu farmazony wypisywać, to oszczędź sobie klawiatury, a ludziom ekranu.

odpowiedz
miLosz82 - 03.12.2018 / 22:30, *..dynamic.chello.pl

Jak na taką temperaturę było dobrze ale najlepiej pod koniec meczu gdy dopingowaliśmy bez koszulek :)

odpowiedz
PrzemoL - 03.12.2018 / 21:54, *..dynamic.chello.pl

Jakaś dopingowa gangrena dalej toczy nasz doping, coraz bardziej. Przykre to.

odpowiedz
Władeczek=polonista - 03.12.2018 / 21:21, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Najpierw przed meczem zachęcasz wszystkich gamoniu żeby nie przychodzili na stadion a teraz narzekasz na doping. Tego juz nie trzeba bardziej komentować więc powiem tylko tyle że jak na taką liczbę widzów i taką temperaturę doping był niezły.

odpowiedz
SEBO(L) - 03.12.2018 / 20:51, *..play-internet.pl

Kto nie chce,niech nie przychodzi.Gdy będzie (oby) finał PP na Narodowym,znowu powtórzy się lament "zabrakło mi "X" meczów"...

odpowiedz
Do Władeczek - 03.12.2018 / 20:51, *..dynamic.gprs.plus.pl

Słowo daję, że Ty przed telewizorem wyglądałeś naprawdę żałośnie. Niestety. Może powinieneś taboret wymienić, bo naprawdę było bardzo słabo. Co się dzieje?

odpowiedz
1993 - 03.12.2018 / 20:14, *..centertel.pl

A skoro mowa o dzieciach, to kto z was zauważył DWÓJKĘ dzieci, z których co najmniej jeden rodzic musiał być obcy kulturowo. Multikulturalizm sięgnął też L?????

odpowiedz
Do Maciek - 03.12.2018 / 19:40, *..static.chello.pl

Każdy mecz który grał ostatnio

odpowiedz
Władeczek - 03.12.2018 / 18:18, *..warszawa.vectranet.pl

Generalnie z perspektywy TV słabo to wyglądało, zwłaszcza Żyleta słabo dopingowała. Często słyszałem w telewizorze Koroniarzy, przebijali się przez Żyletę. Co się dzieje? Żyleta traci na mocy ostatnio, ale w sobotę było to bardzo widoczne. W telewizorze też było widać, że Żyleta była może w połowie zajęta. Słabo niestety...

odpowiedz
Maaciekw - 03.12.2018 / 17:51, *..centertel.pl

A kiedy Arek zawalił jakoś szczególnie?

odpowiedz
Karo(L) - 03.12.2018 / 17:02, *..dynamic.gprs.plus.pl

Wszystko spoko poza tym skandowaniem Malarza. Ogólnie pobyt w Legii udany ale ostatnio forma gorsza i jak stracił miejsce na rzecz Cierzniaka zaczął się frustrowac. Zjazd na 4 miejsce to oczywiście poza sportowe kwestie. Tak czy owak jako kibice nie powinniśmy jatrzyc bo Malarz poczuje się jeszcze pewniej i zacznie siać jeszcze większy ferment.

odpowiedz
Arek - 03.12.2018 / 16:10, *..static.ip.netia.com.pl

A w tv podali ze było o 6 tys wiecej osob na trybunach

odpowiedz
do Janek - 03.12.2018 / 15:31, *..play-internet.pl

Jak przyjdziesz dzis do sports baru to spokojnie się załapiesz.

odpowiedz
Janek - 03.12.2018 / 15:19, *..centertel.pl

Biletów do Gdańsk?

odpowiedz
Janek - 03.12.2018 / 14:54, *..centertel.pl

Prosze was o normalny komentarz... Dużo zostako

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.