Przegląd Sportowy: | Arvydas Novikovas i Lukas Haraslin - fot. Legionisci.com
REKLAMA

Novikovas i Haraslin na celowniku Legii

źródło: przegladsportowy.pl

Legia Warszawa wyznaczyła cele transferowe na zimowe okno transferowe. Według informacji Przeglądu Sportowego w miniony czwartek przy Łazienkowskiej obradował komitet transferowy w składzie: prezes Dariusz Mioduski, trener Ricardo Sa Pinto i dyrektor sportowy Radosław Kucharski. Klub z Łazienkowskiej chce zakontraktować skrzydłowego i lewego obrońcę.

Gazeta poinformowała, że mistrzowie Polski zainteresowani są dwoma zawodnikami z Ekstraklasy - Lukasem Haraslinem z Lechii Gdańsk i Arvydasem Novikovasem z Jagiellonii Białystok.

22-letni Haraslin jest pomocnikiem i ma ważny kontrakt z gdańszczanami do czerwca 2020 roku. Z kolei Novikovasowi umowa z Jagiellonią kończy się w grudniu 2019 roku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

Patryk - 04.12.2018 15:13:01, *.97.ipv4.supernova.orange.pl

nazwiska fajne, ale chyba nierealne...

jack234 - 04.12.2018 15:20:23, *.fe.bosch.de

brac obu, osłabić przeciwników i wzmocnic siebie. jak Bayern
ale to raczej chyba nierealne..

L - 04.12.2018 15:23:55, *.play-internet.pl

No w końcu chcemy sprowadzić lewego obrońcę bo ja mam wrażenie ze od jakis 8 lat jest u nas tylko jęden zawodnik na ta pozycje.

Darce(L)i - 04.12.2018 15:28:09, *.centertel.pl

Czemu nierealne... Lechia która nie sprzedała nikogo za kwotę powyżej 1m e więc haraslin za 500k + procent od kolejnego transferu, a nowikowas to tylko usłyszy o propozycji z Legii to mu sięodrazu wrotki zapala ;) bo ile można grać na zadupiu wszystkiego... Max 500 ke + procent lub Pazdan w rozliczeniu ;)

maaciekw - 04.12.2018 15:32:37, *.ccgroup.pl.78.in-addr.arpa

komitet 3 osobowy, ciekawe kto sypał :)

Podwaliny stadion Arki - 04.12.2018 15:36:13, *.centertel.pl

Uważam że warto się o nich postarać.
Szczególnie o Haraslina bo Novikovasa i Carlitosa w jednym teamie nie widzę

Sawo - 04.12.2018 15:48:55, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Zwrocilbym rowniez szczegolna uwage na Imaza ktoremu w czerwcu konczy sie kontrakt takze juz moglby podpisac z nowym pracodawca. Calkiem niezle wspolpracowal z Carlitosem a na zmiennika nadaje sie znakomicie.

Sawo - 04.12.2018 15:55:00, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Transfer Novikowasa bardzo realny. Sam zawodnik bardzo chce grac w Legii a jego agentem jest nasz Mario Piekario. Haraslin sadze nie wyjecia. To info z kategorii tych majacych na celu destabilizacje druzyny Lechii przed niedzielnym meczem :)

Nie jestem przekonany czy sprawdzil by sie w Legii ale bardzo podoba mi sie od jakiegos czasu gra tego gruzina z Arki Luki Zarandi.

cc - 04.12.2018 16:08:45, *.ists.pl

Opłacałoby się to tylko jeśli byśmy wymienili np. Pazdana, Mączyńkskiego na któregoś z nich i ewentualnie dopłacić.

Tom - 04.12.2018 16:11:37, *.warszawa.vectranet.pl

A czemu w tym gronie nie pojawia się Kostal z Wisły? Młody, perspektywiczny, dobry drybling, a Wisła ma poważne problemy finansowe.

eth - 04.12.2018 16:16:13, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak na razie to najlepsza dwa nazwiska z tych które dotąd padły (dwa powyższe, Zarandia, Imaz, Wojtkowski). Niektórzy mówią, że Novikovas realny, a Haraslin to życzeniowy list do Mikołaja. Jakby nie było, super gdyby obaj przyszli, super też że przestaliśmy szukać w ligach azerskich i macedońskich, tylko próbujemy sprowadzić piłkarzy sprawdzonych w lidze, zarazem osłabiając rywali. Do Imaza przekonany nie jestem, myślę, że to byłby drugi Kante. A co do Kante - gdyby Haraslin był za drogi, może wymienić się nim z Lechią na Haraslina i ewentualnie parę groszy dopłacić? :)
PS przy obecnych problemach, ściągnąć może jeszcze jakiś talent z Wisły K. za półdarmo

ji - 04.12.2018 16:16:16, *.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wiadomo może co z Pardo, tym drugim ( nie pamietam nazwiska..) i Imazem? Coś ktoś słyszał?

Serek - 04.12.2018 16:31:14, *.centertel.pl

Ten Haraslin OK, ale nie rozumiem po co nam w drużynie takie tłuki jak Novikovas. Ktoś te zainteresowania weryfikuje od strony mentalnej czy tylko na podstawie skrótów meczów i ocen w przegladzie sportowym?

PrzemoL - 04.12.2018 17:34:54, *.dynamic.chello.pl

Niedawno był jakiś wywiad z novikovasem, gdzie wspomniał, że każdy z jagi, jakby dostał ofertę z Legii, to by się nawet nie zastanawiał tylko już był w Warszawie. W tym on sam. Teraz takie rewelacje. Możliwe, że coś jest na rzeczy i ten transfer wydaje mi się całkiem realny. Co do haraslina. Mógłby to być bardzo dobry nabytek, ale myślę, że niestety szanse są małe. Ale gdyby się udało, to pierwszy raz bym powiedział "brawo mioduski". Imaz też mógłby być dobrym nabytkiem, ale myślę, że po jego zachowaniu w ostatnim meczu z nami, tych prowokacjach, to raczej miałby średnio udane przyjęcie.

L do serek - 04.12.2018 17:38:59, *.play-internet.pl

Moim zdaniem najlepszy zawodnik jagi w tym momencie. Jeśli nie bierze udziału w akcji to nie robią z piłka nic ciekawego (co najwyżej laga na tego tam Świderskiego). Jak ma piłkę to zawsze jest groźnie. Ale realnie myśląc ilu było takich zawodników co fajnie wyglądali w innych klubach ekstraklasy a u nas nagle zapominali jak się gra. Wiec nie wiem czy to dobry pomysł tym bardziej ze to nie gracz z serii która wszyscy kochają o tytule „młody perspektywiczny”.

MajusL@legionista.com - 04.12.2018 17:44:41, *.42

Pomidor!!

Novikovas - padaka - 04.12.2018 17:57:17, *.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Olać te wynalazki. Loskę na bramkę kupić

(L) - 04.12.2018 18:22:24, *.43.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Uważam że haraslin to byłoby coś, ale obawiam się że transfer z gatunków nierealnych, Imaz godny uwagi. Przede wszystkim oczyścić kadrę że szrotu

Wolfik - 04.12.2018 18:49:18, *.dynamic.mm.pl

To już nawet "komitetu transferowego" żeśmy się doczekali.... zaiste, profesjonalna ta organizacja pod wodzą Mioduskiego.

Jak uda się dobrze opchnąć/wypchnąć Szymańskiego to może ktoś z tej dwójki do Legii trafi. Dla wsparcia Carlitosa rzeczywiście przydałby się Imaz, ale raczej jest na to za późno. A nikogo więcej godnego uwagi z bankrutującej Wisły ściągać nie warto. Loska na bramkę??? Żart roku.

amraz - 04.12.2018 19:10:50, *.dynamic.chello.pl

@Darce(L)i Lechia nie sprzedała nikogo ponad 1mln? rok temu 2.5mln Milinkovica-Savica do Torino, wcześniej Dawidowicza za 2mln do Benfiki. O Haraslinie to możecie sobie jedynie pomarzyć. Przecież to jest nierealne i ma na celu tylko i wyłącznie podgrzanie atmosfery i zasianie fermentu przed niedzielnym meczem LG z LW

amraz - 04.12.2018 19:12:11, *.dynamic.chello.pl

Haraslin na tę chwile jest warty jakieś 4 bańki europejskiej waluty. Skąd LW by wzięła na to pieniądze? Ludzie pomyślcie.

@amraz - 04.12.2018 19:44:40, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wisła też marzyła o 4 za Carlitosa :) to są sprawy menadżerskie i jak nie będzie ofert z zachodu wcale nie takie nie realne.

do @amraz - 04.12.2018 19:58:04, *.159.ipv4.supernova.orange.pl

tylko tam były problemy finansowe na cito a tu gość może sobie czekać na zachodnie oferty

Rambo - 04.12.2018 20:13:16, *.centertel.pl

Pazdan w rozliczeniu za Novikovasa to ciekawa opcja. Mąka i/lub Kante za Haraslina też. Łukasik w Lechii fajnie sobie radzi, więc to pokazuje, że warto.

Znawca - 04.12.2018 20:26:47, *.ip-point.pl

Obydwoje szroty tyle w temacie

Pawelll - 04.12.2018 20:55:38, *.128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Czy w polskiej lidze nie ma już dobrych polskich graczy ?!

Piotr - 04.12.2018 21:13:13, *.96.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dajcie spokój. Max za tydzień: Novikovas i Haraslin nie dla Legii

Mr T - 04.12.2018 21:33:38, *.dynamic.mm.pl

Najlepsi obecnie skrzydłowi w lidze to: Novikovas, Haraslin, Zarandia, Nagy. Za nimi Jóźwiak, Frankowski, Makuszewski, Imaz, Pucko. Tak więc według mnie trop słuszny. Co do lewego obrońcy, to przedłużyłbym kontrakt z Hlouskiem o 2 lata i może wziął Pietrzaka z Wisły (koniec kontraktu 06.2019)?

m4 - 04.12.2018 22:19:17, *.dynamic.chello.pl

byle Malario ktos wzial jeszcze sie skusil..

Cult⚽️Legia and friends forever! - 04.12.2018 22:22:18, *.196

Wszystko jest już dogadane ..rozmowy trwały od roku..,w tej kwestii zarzàd ma plusa a minus za rozrzutność finansowá I ta 40milionowaaa dziuuuraaa,jest wielu antylegijmych pracownikòw pinokii co tylko udajá że Legia to ich życie a prawda że chodzi tylko o dobrá kase...

tomtomtom - 04.12.2018 22:42:44, *.as13285.net

Kupmy wszystkich z ekstraklasy i tytul nasz ......

SZYMON - 04.12.2018 22:49:09, *.dynamic.chello.pl

Witam. Myślałem że do końca roku będzie panował sezon ogórkowy w gabinecie Pudla. A tu taki news. Bo ho ho mamy komitet transferowy. No proszę tego jeszcze nie grali. I to w jakim składzie: szurnięty Pudel, crazy (ale pozytywnie) Rysio i Radeczek. Ale jakie zakusy transferowe: nierealne. Lechia nie odda swojego piłkarza za free ani Jaga. A skąd masz Pudełek weźmie kasę na transfery? Przecież ma dziurę w budżecie jak stąd do Wrocławia. Niewiem jak Novikovas ma ciśnienie do Legii, ale jego kolega z repry jasno dał do zrozumienia gdzie ma Nasz Klub. No i ostatnia kwestia skąd pismaki wiedzą o tych pomysłach? Podsłuch czy mielenie ozorem prezia? Jeżeli to drugie to szczerze gratuluję głupoty, bo każdy dobry transfer lubi ciszę, szczególnie pomiędzy klubami z czołówki tej miernej ligi. Trzecie wyjście do pierd...... O Szopenie (durnym Pudlu). Pozdrawiam po szalu

Arek - 04.12.2018 23:00:30, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Loska w Legii to chyba żart stulecia. Majecki 100 razy lepszy. A jak ktoś mi tu zaraz napisze, babol Majecki, to niech sobie babola Loskę w akcji obejrzy. A będzie miał co oglądać.

Szelka - 04.12.2018 23:04:46, *.dynamic.chello.pl

@ SZYMON - a nie bierzesz pod uwagę sytuacji, że to może być jedynie fakt medialny?! Od co najmniej lata br. przestałem wierzyć, iż Legię aktualnie stać na przeprowadzanie tzw. transferów gotówkowych. Owszem, tymi bezgotówkowymi też można jednostkowo opędzić świeżą jakość w drużynie, ale musi to realizować prezes przez duże "P"...czyli fachowiec znający się na meandrach futbolu.

amraz - 04.12.2018 23:57:49, *.dynamic.chello.pl

@@amraz - 04.12.2018 19:44:40, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie porównujmy Haraslina który jest w najlepszym wieku na najwyższy transfer (21 lat) ukształtowany piłkarz, grający od 4 lat w PL, który przerósł ligę, do podstarzałego Carlitosa którego topem jest bogaty klub z PL. Haraslin nie po to grał 4 lata w Polsce żeby teraz kiedy się tak rozwinął pójść do Legii. Przecież wystarczy odrobinę rozumu żeby ogarnąć, że po sezonie pójdzie do Włoch. Przypominam, że Rece wzięła taka Atalanta za 4mln. To taki Haraslin minimum tyle samo. Pozdrawiam serdecznie, ale cieszy że tak doceniacie naszego Haraslinka. Cytując klasyka, możecie o nim tylko pomarzyć #testoviron :)

do amraz - 05.12.2018 01:41:39, *.dynamic.chello.pl

O Haraslinie możemy pomarzyć, to prawda. Zupełnie jak wy o mistrzostwie ;)

Luki - 05.12.2018 07:17:37, *.226

Transfery są sprawa która dogrywa się w gabinetach po cichu. Im więcej rozgłosu tym gorzej. Więc informacja na teraz zupełnie niepotrzebna.
Jestem ciekawy skąd kasa na zawodników których trzeba kupić a nie z kartą na ręku. Chyba tylko po sprzedaniu Szymańskiego i Majeckiego.

Tomek - 05.12.2018 07:40:05, *.189

Komitet to mógł sobie siedzieć i radzić że jest zainteresowany Salahem, Mbappe oraz Benzema jak i tak żaden z nich do Legii nie trafi. Tak samo jak do Legii nie trafi ani Haraslini ani Novikovas. Legia jest biedna a Mioduski to gołodupiec więc co najwyżej możemy sobie kupić kogoś z rezerw albo z wypożyczenia, typu Kopczyński czy Jodłowiec.

Tomek - 05.12.2018 09:31:27, *.189

Komitet to niech pomyśli i ponownie ściągnie do Legii Nikolicia. Kontrakt kończy mu się w grudniu 2019 r. więc niech komitet już siedzi i myśli

eth - 05.12.2018 11:58:43, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Loska w Legii to na pewno żart, ale żart który zwraca uwagę na ważną kwestię - Malarz i Cierzniak mają swoje lata, raczej na horyzoncie widać już ich piłkarskie emerytury. Mamy tylko Majeckiego, bo o "Kudrji" nie wiem nic - nie gra, nie wiem jaki poziom reprezentuje. A bramkarzy na poziomie potrzebujemy w Legii przynajmniej dwóch - i tego drugiego musimy dość prędko szukać. (Co nie zmienia faktu że Loska to na pewno żart :)

(L)eo - 05.12.2018 12:03:43, *.unknown.vectranet.pl

Cos przed chwila przeczytalem o Bruno Duarte FK Lwow,Brazylijczyk,napastnik,bańka euro. Co myslicie?

https://www.youtube.com/watch?v=Hlo4pYe1n6U

Bartek - 05.12.2018 12:54:00, *.dynamic.chello.pl

Jeśli planują jakieś zakupy to znaczy, że w przerwie zimowej uszczupli się Nasza kadra :) ciekawe kto wyleci

... - 05.12.2018 14:20:12, *.dynamic.chello.pl

Mimo, że novikovas jest możliwy do wyciągnięcia, wolałbym frankowskiego. Młodszy, a dużo gorszy nie jest, do tego Polak. Niestety, za niego pewnie kilka baniek trzeba by zapłacić, więc bez szans

MS - 05.12.2018 14:31:29, *.static.chello.pl

Novikovas, Haraslin ? Słuchajcie, ale to trzeba by mieć jakąkolwiek kasę :)

brasu - 05.12.2018 16:17:40, *.unknown.vectranet.pl

tak na prawde oba te tranfery sa mozliwe.
pazdan poszedl w odstawke. mowiono o tym ze lechia jest nim zainteresowana. kontrakt konczy mu sie w czerwcu, wiec wymiana zima na linii Legia - lechia jak najbardziej realna. zwlaszcza ze bylo to juz praktykowane (michalak - stolarski).
co do novikovasa - jego wywiad prasowy nie sadze by byl bez znaczenia. cos jest na rzeczy. bardziej martwi mnie jednak fakt ze glowna ich pozycja to lewa strona, a tam juz jest nagy i kuchy. co prawda kazdy z nich moze zagrac jako prawo skrzydlowy, ale wiadomo jak to jest z ta wymiennoscia pozycji ;p

no i czas zrobic przymiarki na przebudowe skladu. pozegnac kilku pilkarzy i zakontraktowac nowych. tak by mieli czas sie ograc.

bramkarz.
z calym szacunkiem dla arka malarza, ale jego czas dobiegl konca. cierzniakowi w czerwcu takze konczy sie kontrakt. zostanie wiec majecki i kudrjavcevs. miszta czy ojrzynski zdecydowanie jeszcze za mlodzi i nie ten poziom. wiec potrzebny ktos kto powalczy z majeckim o numer 1. ktos kto bedzie na niego naciskal, bo inaczej przestanie sie rozwijac.

srodek obrony. remy, jedrzejczyk, wieteska, wroci zyro. pozostalych pozegnac. chyba ze uda sie tez cos ustalic z jedza by go wytransferowac, wowczas kogos solidnego w jego miejsce kupic.

lewa obrona. przedluzyc kontrakt hlouskowi, i dac szanse nawotce jak wroci z wypozyczenia (holownia jakos mnie nie przekonuje)

prawa obrona. vesovic, stolarski

srodek pola. martins, cafu, i kogos dokupic bo niestety inni na tej pozycji nie przekonuja (out: mr panasonic, antolic, maczynski)

ofensywny pomocnik. szymanski najprawdopodobniej odejdzie i to zapewne juz zima. owszem w jego miejsce powoli moze wchodzic praszelik, ale czy to zatrybi nie wiadomo. choc warto dac chlopakowi szanse. ewentualnie przetestowac na tej pozycji kante. nie jest to typowy napastnik, ale taka pozycja cofnietego lub nawet ofensywnego pomocnika, mysle ze jak najbardziej tak. jesli by to sie nie udalo latem kogos kupic. a pozostalych wytransferowac juz zima (hamalainen, pasquato) - tak by jakies srodki zaoszczedzic.
skrzydlowi: jest nagy, kuchy, moze ktos z dwojki haraslin, novikovas, a jakby do tego udalo sie frankowskiego - bylbym zachwycony ;)
no i pozegnac juz radovica. wiele klubowi zawdziecza, choc my jemu rowniez. moze jakos udalo by sie dojsc do porozumienia by zszedl z listy plac.

co do napastnikow mysle ze wiosna pokaze czy to ten poziom. (carlitos, kulenovic, niezgoda).

do brasu - 05.12.2018 22:48:37, *.51

fajna masz fantazje chlopaku...chyba dobrze ci idze w football managerze, nie?

Tomasz LG - 06.12.2018 10:48:09, *.limes.com.pl

Jak macie 7 baniek Euro to zapraszamy po Haraslina -tylko czy On zechce do słabszej drużyny przejść.

Do do brasu - 06.12.2018 18:27:23, *.unknown.vectranet.pl

Jaka tu fantazja? Realny przeglad kadry. Sprawdz kiedy komu konczy sie kontrakt, ile wnosi do druzyny itp. A w czerwcu bedzie panika i łapanka.

Natomiast ty jak widac za wiele nie masz do powiedzenia. Zero merytoryki ale hejt musi byc bo bys nie przezyl.