Transfery | Cristian Pasquato odejdzie z Legii? - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Plotki transferowe: Pasquato, Embalo, Biyik

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Jak w tym okresie bywa, w mediach pojawia się coraz więcej nazwisk łączonych z grą w Legii. Tym razem do stołecznego klubu przymierzani są Carlos Embalo oraz Jean-Armel Kana-Biyik. Pierwszy z nich jest skrzydłowym, natomiast drugi na co dzień występuje na pozycji środkowego obrońcy. Ponadto Cristian Pasquato znalazł się na celowniku dwóch włoskich drugoligowców.

O zainteresowaniu Legii reprezentantem Kamerunu napisał w czwartek na Twitterze serwis transfermerkez.com - ten sam, który niedawno poinformował o możliwym transferze na Łazienkowską Yusufa Acera z tureckiego Altinordu. Kana-Biyik gra obecnie w Kayserisporze, z którym za pół roku kończy mu się kontrakt. Wcześniej występował w drużynach francuskich: Toulouse, Rennes oraz AC Le Havre. Ma na koncie sześć meczów w reprezentacji Kamerunu oraz pięć występów w młodzieżowej reprezentacji Francji. 29-latek posturą oraz przebiegiem dotychczasowej kariery przypomina nieco Williama Remy'ego, który okazał się bardzo dużym wzmocnieniem linii defensywy.

Sprowadzenie środkowego obrońcy prawdopodobnie musiałoby oznaczać pożegnanie się z jednym z tych, którzy znajdują się już w kadrze Legii.
Wątpliwe bowiem, aby Sá Pinto chciał mieć do dyspozycji aż tylu graczy na tę pozycję. Wiadomo jednak, że o krok od opuszczenia Legii jest już Michał Pazdan.


Innym potencjalnym wzmocnieniem Legii jest Carlos Embalo. 24-latek jest obecnie zawodnikiem Palermo i może występować zarówno jako skrzydłowy jak i napastnik. Nie jest tajemnicą, że Legia usilnie szuka wzmocnień w bocznych strefach linii pomocy. Reprezentant Gwinea Bissau mógłby więc szybko wypełnić powstałe zapotrzebowanie. Embalo w tym sezonie rozegrał cztery mecze na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Ma również na koncie dwa występy oraz jednego gola w Pucharze Włoch.



Dni Pasquato w Legii policzone?

Z kolei zdaniem włoskiego serwisu calciomercato.com, Cristian Pasquato może odejść z Legii do Pescary lub Benevento. Obydwa zespoły występują w Serie B. Pomocnik nie może liczyć na regularne występy w drużynie prowadzonej przez Ricardo Sá Pinto, a o jego ewentualnym odejściu spekuluje się już od dłuższego czasu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
Kolo - 01.01.2019 / 20:04, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

Chyba gołym okiem widać że to działania na szkodę klubu a nawet Polski. Przeczytajcie nazwiska po stronie przychodzą...
Gdzie są Polacy!!!!

odpowiedz
ŚMIEM WĄTPIĆ - 29.12.2018 / 18:50, *..123

Guli , Ofoe , Priljo , to tak m.in - Mieliśmy zawodników którzy wyróżniali się na tle naszej ligi na dziś mamy piłkarzy o takiej jakości jakiej mamy , ale czy lepszych od poprzedników , którzy jeszcze tak niedawno grali w koszulce Legii ?

odpowiedz
* - 29.12.2018 / 14:49, *..dynamic.gprs.plus.pl

Wielka szkoda że żaden z trenerów nie potrafił wykorzystać potencjału i umiejętności Pasquato szkoda uważam że przy umięjętnym prowadzeniu tego zawodnika miał on szansę być idealnym następcą Vadisa

odpowiedz
Do Kruk - 29.12.2018 / 03:17, *..dab.02.net

Philips to jest chyba wypożyczony więc sprzedać go nie mogą mnie bardziej od transferów ciekawi jak Są Pinto przygotuje zespół na wiosnę

odpowiedz
Kruk - 29.12.2018 / 00:31, *..play-internet.pl

Pasquato sprzedawać,byleby tylko jakąś kasę za niego dawali.
Tak samo zresztą jeśli chodzi o Nagy`ego, Hamalainena, Phillipsa, Astiza, Pazdana i Mączyńskiego.

Sto razy bardziej wolę Kuchego od Pasquato. Kuchy w końcu ciągle gra mimo, że trenerzy i inni kopacze wokół niego się zmieniają.

Dobrze ktoś wcześniej napisał, lepiej inwestować w Polaków z niższych lig i zespołów z ekstraklasy niż w kolejnych cudzoziemców.

odpowiedz
UBAWIONY - 28.12.2018 / 22:57, *..dynamic.chello.pl

Może Legia nie odnosi powalających sukcesów sportowych, ale za to na forum ma na pewno najwięcej na świecie super- trenerów, taktyków, strategów, prezesów, biznesmenów, psychologów i wszelkich specjalistów w branży. I niezależnie od tego, czy drużyna zdobędzie jakiś tytuł, puchar czy awans - oni zawsze będą wszystko wiedzieli najlepiej. I tego się trzymajmy!

odpowiedz
@Irek - 28.12.2018 / 21:52, *..static.ip.netia.com.pl

Kuchego to ja bym zamienił na kilka nowych piłek

odpowiedz
Irek - 28.12.2018 / 21:48, *..play-internet.pl

Pasquato jest sporo lepszy od Kuchego. Niemniej jednak jakby się trafił ktoś pokroju Vadisa to zamieniłbym ich obu na nowego Vadisa.

odpowiedz
kuchyfriend - 28.12.2018 / 20:30, *..play-internet.pl

Michal Kucharczyk to jest fajny chlopak ktory nie umie grac w pilke. Na plocki, amiki, czy inne gorniki wystarczy, powalczy coś strzeli. Ale ten chlopak nie rozumie zasad gry w pilke więc jak ma Legia grac w Europie majac takiego,,,,nie wiem jak go nazwac. Pilkarzem????? to jak nazwać Remyego, Cafu czy Nagy?????

odpowiedz
@ @zduneq - 28.12.2018 14:01:28, - 28.12.2018 / 20:16, *..centertel.pl

Sto procent racji.
Nagy Pasquato i Lewandowski za slabi dla Legii.
Racja ze lepiej jest sie jarac Kucharczykiem i jego jedna akcja przez całą runde

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 28.12.2018 / 18:05, *..adsl.inetia.pl

Do radom @ Wal się cebularzu !

odpowiedz
Radom L - 28.12.2018 / 17:21, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

A może Pogoń Wiskitki kupi Kucharczyka za worek cebuli?

odpowiedz
Tomek Mokotów - 28.12.2018 / 15:32, *..218

@adz
@do adz

Hahahahahahaha :)

Naprawdę?

Zajebisty sezon Kucharczyka?

O Boże...

Gosc stoi caly mecz i raz dobrze dogrywa a wy się cieszcie, że choć raz...
Nie panowie... tylko nie zajebisty sezon...

Co do reszty kariery Kuchego to się zgadzam, grał u wszystkich trenerów a to coś znaczy.


odpowiedz
Telewizor - 28.12.2018 / 14:42, *..centertel.pl

Czarna Elka w kółeczku sie mieni

odpowiedz
zduneq do @zduneq - 28.12.2018 / 14:17, *..adsl.inetia.pl


Ktoś powie że Martins lepszy... to ja powiem tak:
sprawdź człowieku ile bramek i asyst w karierze zaliczył Martins a ile Pasquato:

Martins: mecze 179, gole 7, asysty 17
Pasquato: mecze:333, gole:60, asysty:51

dziękuję za uwagę

odpowiedz
@zduneq - 28.12.2018 / 14:01, *..static.ip.netia.com.pl

Niesteyy Paswuato jak i Lewandowski sa za slabi na Legie. Kucharczyk! On jest przyszloscia, przeszloscia i teraźniejszością. To jest zywa lrgenda z kosci krwi i nie wiadomo czego jeszcze! Ave!

odpowiedz
zduneq o pasquato - 28.12.2018 / 13:39, *..adsl.inetia.pl

Pasquato wciąga 90% tej ligi.Ma niesamowite kopyto, ciąg na bramkę i świetną technikę choćby to:

https://ekstraklasa.tv/skroty/legia-bruk-bet-30-zobacz-skrot-meczu/j3empc (3:15)

albo

https://www.youtube.com/watch?v=YxKPek7lMQA (1:56)

czy piekna idealna prostopadła piłka

https://www.youtube.com/watch?v=uBnHhf3KR4Y (4:00)

takich piłek przypadkowi goście nie robią.

odpowiedz
Cch - 28.12.2018 / 11:58, *..dynamic.mm.pl

Może być całkiem fajnie.. Uważam że teraz jest najważniejszy moment w ostatnim czasie (może poza negocjacja transferu z VOO). Dużo piłkarzy, którzy nie łapią się do składu może odejść, zwolni się trochę kasy w budżecie. Najważniejsze żeby transfery do klubu były przemyślane i szły w jakość a nie ilość. Póki co nie słyszałem jeszcze żadnej sensownej plotki transferowej..

odpowiedz
Mr T (do @mr T) - 28.12.2018 / 11:19, *..dynamic.mm.pl

Pasquato grał dobrze, ale tylko jak wychodził na boisko z ławki i z niezbyt dobrymi drużynami. Patrząc na to, ile zarabiał i z całą sympatią do niego - nie sprawdził się.

odpowiedz
yyy - 28.12.2018 / 11:19, *..dynamic.gprs.plus.pl

"We wszystkich momentach kiedybwystepowql pasquato na koniec mial lepsze statysktyki niz Kucharczyk" HAHAHA!
błagam cię, co ile czasu zdarza ci się obejrzeć jakiś mecz Legii? zwłaszcza jeśli już powołujesz się na "statystyki"...
nie wjeżdżam na pasquato na siłę, bo sam bardzo na niego liczyłem jak przychodzi. z drugiej nie mam zamiaru na siłę bronić kuchego, bo okej, nie uważam, że to polski cristiano ronaldo. okej, ktoś mu zawsze wypomni legendarny pressing albo zawalone bramki w ustawieniu z wahadłowymi. ale co pokazał pasquato poza bramką z wisłą? jest chimeryczny. w poprzednim sezonie może jakieś liczby miał, oczywiście w tym sezonie ich brak może usprawiedliwiać brak występów, jednak z jakiegoś powodu nie gra. zresztą spójrzmy na niego na boisku. jak na gościa, który miał być następnym del piero, trochę dużo czasu zajmuje mu podjęcie decyzji i jest w stanie zagrać coś jedynie wtedy, kiedy ma dużo czasu i masę miejsca wokół siebie.
a inna sprawa, to zamiast wyciągnąć letniowskiego z bytovii (którego sprzątną zaraz pyry), będziemy brać typa, który w niemal 30 meczach zaliczył 2 asysty. matko... albo młodocianego murzynka z rezerw standardu. bo ma śmieszną fryzurę? :D

odpowiedz
tomiacab - 28.12.2018 / 11:17, *..centertel.pl

Od dwóch lat widać, ze dla miodka Legia cudzoziemska to za mało i postanowił stworzyć Legie czarnoskórą.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 28.12.2018 / 10:36, *..play-internet.pl

Mdread-jesteś pewien,że to jego stary?W Legii swojego czasu było kilku czarnoskórych,co nikt nie był w stanie pokreślić,ile mają lat.

odpowiedz
Mdread - 28.12.2018 / 10:13, *..22-2-80.mobile.virginm.net

Jego stary zatrzymal maradone na italia90

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 28.12.2018 / 10:06, *..play-internet.pl

Kana Biyik w grał w reprezentacji Kamerunu na Mistrzostwach Świata w.......1990 roku we Włoszech.Zbieżność nazwisk,czy raczej koleś ma "kręcony licznik"?

odpowiedz
do adz... - 28.12.2018 / 09:07, *..lsas.aero

100% racji po prostu niektórzy znaFcy są chorzy jak nie pojadą Kchemu ... facet ma (L) w sercu, a część robi z niego kozła ofiarnego ... gdzie byli jak nam Michał zapewnił awans z Górnikiem Zabrze do finału PP w zeszłym sezonie ???
pragnę przypomnieć, że gościu grał zawsze u wszystkich trenerów przez te 10 lat... ale pewnie wychodził w pierwszym składzie bądź jako pierwszy zmiennik u Skorźy, Urbana, Berga, Czerczesowa, Hasiego, Magiery, Jozaka, Klafurića czy teraz u Sa Pinto bo ci nie mieli takiej wiedzy jak znaFcy przed kompem...
Pozdrawiam (L)

odpowiedz
BR(L)DNO - 28.12.2018 / 08:19, *..dynamic-ra-11.vectranet.pl

Szamo się rozegrał?!Najgorzej grający na przedpolu bramkarz,jaki grał w LEGII.Co wyjście do dośrodkowania,to setka dla rywala.Takie jest moje zdanie.

odpowiedz
adz - 28.12.2018 / 08:18, *..dynamic.chello.pl

Nie wiem jak można twierdzić że Pasquato lepszy od Kucharczyka (?). Kuchy zajebisty sezon gra i się nie zdziwię jak odejdzie nawet w tym okienku. Co poniektórzy przyzwyczaili się mu jechać i zdaje się nie zauważają progresu jaki zrobił, chociażby w rozegraniu

odpowiedz
Lucky123 - 28.12.2018 / 07:31, *..dynamic.chello.pl

Do redakcji moglibyście stworzyć osobna kolumnę z transferami na stronie głównej tak jak było w ubiegłych latach Pozdrawiam

odpowiedz
S - 28.12.2018 / 01:52, *..psd.vodafone.ie

Sciagnac Rafal Pietrzaka z Wisly K. w czerwcu konczy mu sie kontrakl
https://www.transfermarkt.co.uk/rafal-pietrzak/profil/spieler/74722

odpowiedz
do Po co - 28.12.2018 / 01:50, *..s126.sekocin.pl

Bo Jędza i Remy to nie stoperzy...
Pazdanowi się nie chce grać w Legii, Astiz już jest leciwy i popełnia wielbłądy, zresztą podobnie jak młody Wieteska...

Wg. mnie to nie ma obecnie w Legii ani jednego wartościowego stopera, brak wartościowego zastępcy dla Hlouska, no i skrzydła.... tu to by się na oba przydało po dobrym zawodniku..
I bramkarz też by się przydał... ;)
Choć może Majecki się rozegra, jak kiedyś Szamo i Boruc.. ;)

odpowiedz
Po co - 28.12.2018 / 01:28, *..ap-media.pl

Po co nam kolejny obrońca? Mamy świetnych stoperów Jędza- Remy, na ławce jest Wieteski i Astiz. Nie widzę sensu szukać na siłę tu wzmocnienia



odpowiedz
do Pablo777 - 28.12.2018 / 00:12, *..dynamic.chello.pl

Tak, właśnie tego, bo będzie tanio. Nie oczekujmy, że mioduski zapłaci za kogokolwiek choćby milionE. Tylko szukają gości, którym kończą się kontrakty. A, że w sezonie zagrali tylko kilka minut? Co tam, ważne, że za darmo.

odpowiedz
Pablo777 - 27.12.2018 / 23:54, *..78.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Embalo w zeszłym sezonie rozegrał w Serie B 28 meczów, natomiast strzelił raptem 1 gola i zaliczył 2 asysty... Statystyki nie porywają. Nie strzela, nie dogrywa. Ten sezon głównie ławka. Czy tego na pewno Legia szuka?

odpowiedz
majusL@legionista.com - 27.12.2018 / 23:53, *..42

Taki Pasquato kisil się na ławce kiedy po boisku drypcil maczynski A Cristian takiego mąkę wciąga nosem i nagrywa czapka A Klub się to chce pozbyć łatwą ręką to marnotrastwo. Prezesie nie tędy droga. @paki 3maj sie

odpowiedz
@mr T - 27.12.2018 / 23:14, *..dynamic.chello.pl

We wszystkich momentach kiedybwystepowql pasquato na koniec mial lepsze statysktyki niz Kucharczyk. U Wlocha widac zaangazowanie, walke, powroty po nieudanych akcjach, radosc z gry . On sie chociaz stara

odpowiedz
PrzemoL - 27.12.2018 / 23:12, *..dynamic.chello.pl

Tak płaczecie za tym Pasquato, a jak dla mnie to nie dostawał tylu szans, bo te które miał, najzwyczajniej w świecie, zmarnował. Ja go pamiętam tylko i wyłącznie z pięknego gola z krakowa z wisłą. Nic więcej. Tak więc ja nie będę po nim płakał.

odpowiedz
Mr T - 27.12.2018 / 22:47, *..dynamic.mm.pl

Pasquato nie sprawdził się u nas. Trudno. Bierzmy za niego kogoś na prawe skrzydło.

odpowiedz
Great Wings - 27.12.2018 / 22:25, *..play-internet.pl

Jeśli miałbym wybierać pomiędzy Pasquato a Kuchym to wolałbym aby został Włoch, problem w tym że Kuchym nikt się nie interesuje

odpowiedz
Andrew - 27.12.2018 / 22:08, *..dynamic.chello.pl

Szkoda Pasquato, duzo wiecej jakosci daje Legii niz Kucharczyk ale jego niestety nikt nie chce wykupic...

odpowiedz
Terau - 27.12.2018 / 21:51, *..200.ipv4.supernova.orange.pl

Włochowi już podziękujmy.

odpowiedz