Siódme zwycięstwo w sezonie

MKS Dąbrowa Górnicza 74-80 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 12. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza 80-74. Była to siódma wygrana "Wojskowych" w tym sezonie. Kolejne spotkanie podopieczni Tanego Spaseva rozegrają już 2 stycznia na Ursynowie ze Stelmetem Zielona Góra. Zapraszamy do wspierania legionistów - info o biletach.

Na zakończenie roku zespół ze stolicy udał się do Dąbrowy Górniczej, która w obecnym sezonie miała na swoim koncie 7 zwycięstw i 6 porażek.

Pierwsze celne trafienie zanotowali gospodarze, ale następnie do kosza trafiali legioniści - trzy trafienia Kowalczyka, dwa Kołodzieja i jedno Soluade pozwoliły gościom objąć w 4. minucie prowadzenie 13-2! Do końca pierwszej kwarty podopieczni Tanego Spaseva kontrolowali mecz i utrzymali prowadzenie 12 punktami.

W drugiej odsłonie meczu przez dłuższy czas przewaga warszawiaków utrzymywała się, ale w ostatnich 4 minutach przed przerwą niestety coś się popsuło. Od stanu 39-26 dla Legii w trzy minuty zrobiło się 39-37 i do szatni "Wojskowi" schodzili prowadząc tylko trzema punktami.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od objęcia prowadzenia przez MKS, ale nie potrwało ono zbyt długo, bo polskie trio KKK (Kowalczyk, Kołodziej, Karolak) doprowadziło do prowadzenia 53-43. W końcówce cztery celne rzuty wolne trafił Omar Prewitt i przed ostatnią odsłoną meczu na tablicy widniał wynik 62-52 dla "Wojskowych".

W pierwszych sekundach czwartej kwarty trójkę dla MKS-u trafił Richardson, a następnie celnie rzucali Wojciechowski i Wołoszyn, przez co przewaga stopniała do trzech oczek. 5 i pół minuty przed końcową syreną było 64-62 dla Legii, a przez następne 90 sekund trafiali tylko goście. Celne rzuty wolne Patiejewa i punkty Soluade i Prewitta ponownie pozwoliły na chwilę oddechu dla warszawiaków przy stanie 70-62 na 180 sekund przez końcem meczu. Następnie na trójkę Melvina legioniści odpowiedzieli wsadem Soluade i celnymi wolnymi Kowalczyka - minutę przed końcem podopieczni Spaseva prowadzili 74-69. Na szczęście w ostatnich sekundach meczu goście nie stracili koncentracji i celności i pokonali gospodarzy 80-74!

PLK: MKS Dąbrowa Górnicza 74-80 Legia Warszawa
Kwarty: 16-28, 23-14, 13-20, 22-18