REKLAMA

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zawiesiła licencję Wiśle Kraków

Redakcja, źródło: PZPN

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła decyzję o zawieszeniu licencji Wiśle Kraków na grę w rozgrywkach Ekstraklasy ze względu na niejasną sytuację prawną klubu oraz w związku z licznymi naruszeniami postanowień Podręcznika Licencyjnego.

Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN:

Na podstawie pkt. 4.3.5 lit. a i b Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2018/2019 i następne, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zawiesiła klubowi Wisła Kraków SA przyznaną w dniu 15 maja 2018 roku licencję nr 14 na rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2018/2019 w związku z naruszeniem kryteriów P.02 i L.04 oraz punktów 4.2.2; 4.1.2.6 Podręcznika Licencyjnego.

W pierwszej kolejności wskazać należy, że z klubu wychodzą sprzeczne i niepokojące informacje. W dniu 22 grudnia 2018 roku klub na swojej stronie internetowej poinformował, że Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA, jak również, że Zarząd oraz Rada Nadzorcza Klubu złożyły rezygnację. Następnie 2 stycznia 2019 roku Klub poinformował, że unieważniono umowę przejęcia Wisły Kraków SA przez Panów Vanna Ly i Matsa Hartlinga. Z kolei Pan Vanna Ly stoi na stanowisku, że skutecznie nabył akcje klubu Wisła Kraków SA. W tym miejscu wskazać należy, że o żadnych z powyższych zdarzeń nie została poinformowana Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN, zgodnie z obowiązkiem informacyjnym wynikającym z kryterium F.07 oraz z pkt. 4.1.2.7 w przypadku zbycia akcji Wnioskodawcy lub Licencjobiorcy przez ich dotychczasowych akcjonariuszy, co bezsprzecznie stanowi ich naruszenie.

Komisja podjęła decyzję o zawieszeniu licencji ze względu na brak kontaktu ze strony poprzednich bądź nowych właścicieli Wisły Kraków. Tak naprawdę wszystkie informacje dotyczące klubu czerpiemy tylko z doniesień prasowych, nie mieliśmy bezpośredniego kontaktu z władzami klubu. Nie wiemy, kto jest teraz oficjalnie właścicielem Wisły, kto zasiada na stanowisku prezesa i kto zarządza klubem. Rozumiemy, że wydarzyły się rzeczy formalne, o których my nie zostaliśmy formalnie poinformowani. Nie wiemy tak naprawdę, kto jest licencjobiorcą. To naruszenie zasad zawartych w Podręczniku Licencyjnym, stąd nasza stanowcza reakcja. W trybie natychmiastowym zawieszamy Wiśle Kraków licencję na grę w Ekstraklasie. Czekamy na formalne wyjaśnienia oraz informacje z klubu. Kolejny raz zaprosimy również uprawomocnionych przedstawicieli Wisły na najbliższe posiedzenie plenarne Komisji, aby przedstawili nam obecną sytuację właścicielską i finansową oraz plan działania na najbliższą przyszłość.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Koz - 05.01.2019 / 13:34, *.t-mobile.pl

Co ten Leśny robi...?

odpowiedz
Marcel - 05.01.2019 / 01:32, *.t-mobile.pl

Czyżby wiosną walkowery dla wszystkich rywali Wisły, a w sezonie 2019 / 2020 Biała Gwiazda w czwartej lidze?

odpowiedz
Krakus - 05.01.2019 / 00:52, *.tpnet.pl

Zal mi niektorych. Jaka nienawisc... Masakra.
Ja tam jestem normalnym kibicem i mam paru przyjaciół w Warszawie, z którymi chodzilismy razem na meczyki Leg-Wis i Wis-Leg. Teraz właśnie jestem świadkiem jak totalne hamstwo i kibolstwo rozwalilo mój klub. Nie życzę Wam tego!

1000 razy wolalem iść w kraku na mecz z dobra Legia niż oglądać ogórków z Niecieczy czy cholera wie skąd!

I tak brakuje w lidze dobrych teamow np. Widzewa.
Teraz braknie i Wisły....
Eklapa stanie się juz totalnie nudna a w ojropie dalej będziemy ogorkami!

Nic to.... Pozdrawiam i życzę Legii ciekawych meczy z pipidowami i powodzenia w pucharach!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 07.01.2019 / 09:08, *.play-internet.pl

@Krakus: My też jesteśmy normalnymi kibicami.I nie chcemy,aby w naszej-normalnej wspólnocie były ekipy typu Wisła,co to lata z ostrymi narzędziami po mieście(chociaż akurat te wasze krakowskie klimaty to mi kalafiorem),oraz pod przykrywką robienia sobie układów na scenie kibicowskiej zajmuje się szeroko pojętą gangsterką.I to nie "chamstwo"niszczy wizerunek kibiców,tylko sami swój klub zniszczyliście.Podziękuj rekinom.Będą filmyyyyyyy..........

odpowiedz
Rob bandit - 04.01.2019 / 18:27, *..satfilm.com.pl

wisło Zdychaj...

odpowiedz
L - 04.01.2019 / 13:47, *..internetdsl.tpnet.pl

Jak żyję to takiego burdelu jaki teraz jest w Wiśle to ja wcześniej nie widziałem.Brakuje tylko Indiany Jonsa.

odpowiedz
Alelega - 04.01.2019 / 02:08, *..play-internet.pl

Są już plany nowego osiedla w miejscu stadionu wisły ,osiedle będzie nazywane POWIŚLE.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.01.2019 / 23:51, *..play-internet.pl

Giń Krakowski balasie.Pamiętaj qrwo o swoim milicyjnym rodowodzie.Walić rekina,co wszystkim dooope wypina.

odpowiedz
Sig - 03.01.2019 / 22:48, *..dynamic.chello.pl

nikt za GTSa nie chce dać 30 mln.

odpowiedz
dejne3 - 03.01.2019 / 20:02, *..dynamic.gprs.plus.pl

Tak już jest kto z mieczem wojuje od miecza ginie.Tak było w latach 70 ubiegłego stulecia zgoda z Legią i co zrobili Zwiślacy zerwali zgodę ,a obecnie skumali się z ruchliwymi i robolami. Szmaciarze będą szmaciarzami i kij z nimi GTS GTS 4 liga jest

odpowiedz
szemrany - 03.01.2019 / 19:56, *..dynamic.chello.pl

I dobrze, niech gniją.

odpowiedz
Wanna Ly - 03.01.2019 / 19:54, *..play-internet.pl

Jak wyzdrowieje to przelew odrazu pójdzie bez paniki;)

odpowiedz
PPU - 03.01.2019 / 19:51, *..dynamic.chello.pl

Szkoda klubu i kibiców. Nie szkoda kiboli którzy rozwalili klub.

odpowiedz
Wolfik - 03.01.2019 / 19:42, *..dynamic.mm.pl

@WWL: Zarówno Ty jak i ja również możemy podać "pomocną dłoń" Wiśle. Pytanie, co to zmieni.
Odpowiedź: tyle samo, co wyciągnięcie ręki przez byłego Legii.

odpowiedz
Adi - 03.01.2019 / 19:29, *..opera-mini.net

Leśny wielki legionista.wydoil klub z kasy.dobrze ze trafilismy na takiego lekko naiwnego mioduskiego a nie na ksiecia z Kambodży.

odpowiedz
wrt - 03.01.2019 / 19:21, *..play-internet.pl

na miejscu Błaszczykowskiego kupiłbym ten klub, super okazja, tylko już za późno, już ktoś tam odszedł za darmo, a można było zarobić na pensje i inne zaległości

odpowiedz
(L) - 03.01.2019 / 19:01, *..beskidmedia.pl

mam nadzieje to to już koniec tej ku**y krakowskiej :)

odpowiedz
Mariusz - 03.01.2019 / 18:55, *..play-internet.pl

Ponoć Lesniodorski chce pomóc Wisle prawnie. Niech dziala, szkoda byłoby stracic takiego rywala, zamiast Wisły wejdzie jakaś pipidowka ze stadionem na 2 tys. miejsc.

odpowiedz
WWL - 03.01.2019 / 18:41, *..play-internet.pl

Co jest ku.wa!?

Coś liszą że lomocną dłoń wyciąga do Wisły Bogusław Leśnodorski!
Co prawda nie wiem szczegółów

odpowiedz
jano - 03.01.2019 / 18:27, *..adsl.inetia.pl

No i mamy kolejny dowód że kibole do zarządzania klubem nadają jak świnia na salony.

odpowiedz
Gienek - 03.01.2019 / 18:26, *..unknown.vectranet.pl

Giń ku.wo!!!

odpowiedz
wrt - 03.01.2019 / 18:12, *..play-internet.pl

narzekamy na Mioduskiego, ale przynajmniej jak kupował Legię to nie był w samolocie do Nowego Jorku i przelew poszedł , jasny gwint , ale kibel tam mają, aż mi szkoda normalnych kibiców, gdyby taki cyrk był u nas wylądowałbym w Drewnicy

odpowiedz
Nam Nam - 03.01.2019 / 18:00, *..dynamic.chello.pl

Nie bój, nie bój, wchodzi Raków i ŁKS.

odpowiedz
Kuba83 - 03.01.2019 / 17:30, *..web.vodafone.de

Szkoda klubu, ale musi byc sprawiedliwie. Zamiast meczu z Wisla bedzie jakas Termalica. Wszyscy na tym straca...

odpowiedz
Adi - 03.01.2019 / 17:25, *..opera-mini.net

Tak sie konczy jak kibole zaczynaja wtracac sie we wladzanie klubem.przestroga dla Nas.

odpowiedz
Pawel - 03.01.2019 / 17:20, *..play-internet.pl

Kibole zastraszaja potencjalnych inwestorow chcac cos ugrac to musi sie skonczyc katastrofa. Nie zal mi ich wcale...

odpowiedz
Ponti - 03.01.2019 / 17:15, *..dynamic.chello.pl

Wreszcie !

odpowiedz
olew - 03.01.2019 / 16:53, *..warszawa.vectranet.pl

szkoda Wisły, no ale musi być jakiś porządek w lidze, kibole i działacze rozwalili klub...

odpowiedz
3er - 03.01.2019 / 16:47, *..dynamic.chello.pl

Teraz można kogoś od nich wyrwać za pół darmo, wystarczy rozwiazanie kontraktu z winy pracodawcy

odpowiedz