Aleksander Mickielewicz
REKLAMA

Trzech legionistów powołanych do Zimowej Akademii Młodych Orłów

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Trzech młodych graczy Legii otrzymało powołania na prowadzoną przez PZPN Zimową Akademię Młodych Orłów. Tomasz Walczak weźmie udział w turnusie dla chłopców z rocznika 2005, który odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 27.01-03.02.
Dwóch zawodników drużyny U13, Karol Kosiorek i Aleksander Mickielewicz, otrzymało powołanie na zgrupowanie dla rocznika 2006, które również odbędzie się w Bydgoszczy (03.02-10.02).


Zimowa Akademia Młodych Orłów jest organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej zgrupowaniem dla szerokiej grupy zawodników z U13 i U14, będącym przedsionkiem kadry narodowej. Trenerzy związkowi monitorują umiejętności i potencjał dużego grona zdolnych zawodników z danego rocznika, grupują w kategorie (np. późno i wcześniej dojrzewających) i po obserwacjach dokonują wstępnej selekcji do tworzonej kadry narodowej. Latem odbywa się z kolei Letnia Akademia Młodych Orłów (LAMO), gdzie kadra trenerska bada rozwój i postępy zawodników po kilku miesiącach, które upłynęły od poprzedniego powołania.

Tomasz Walczak może występować jako wysunięty lub cofnięty napastnik oraz na boku pomocy. Pochodzący z Płocka gracz rozpoczynał przygodą z piłką w Delcie Słupno, ale już od 8. roku życia trenuje w Legii. Ma już na koncie gola w reprezentacji U14, którego zdobył w swoim oficjalnym debiucie w biało-czerwonych barwach.
Aleksander Mickielewicz jest wychowankiem Legii i również gra przy Łazienkowskiej od 8. roku życia. Zdobywał już sporo trofeów dla najlepszego bramkarza, m.in. na turnieju Duńczyk Cup w Lublinie latem 2018 r. Cechuje go duża pewność siebie i żelazne nerwy w interwencjach i wyprowadzaniu piłki.

Karol Kosiorek to napastnik. Rosły gracz z Warszawy rozpoczynał swoją przygodę z piłką w praskiej Błyskawicy (i już tam zwrócił na siebie uwagę skautów z Łazienkowskiej, występując udanie w starszym roczniku), a następnie występował w Marcovii Marki. Latem 2018 r. zdecydował się na przejście do Legii.


Aleksander Mickielewicz - fot. Legionisci.com


Karol Kosiorek - fot. Legionisci.com


Tomasz Walczak - fot. Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.