Sparing: Legia II Warszawa 5-0 Energia Kozienice

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W drugim tegorocznym sparingu rezerwy Legii Warszawa wygrały z występującą w IV lidze Energią Kozienice 5-0. Mecz odbył się przy Łazienkowskiej 3 na boisku pod balonem. W pierwszej połowie zagrał Arkadiusz Malarz.
Już w 4. minucie legioniści powinni objąć prowadzenie, jednak golkiper świetnie poradził sobie z mocnym uderzeniem Amosa Shapiro-Thompsona. Dwie minuty później prostopadłym podaniem Macieja Rosołka obsłużył Grzegorz Aftyka, jednak snajper źle trafił w piłkę, przez co zmarnował 100% okazję. Od pierwszych minut Oskar Wojtysiak popisywał się rajdami prawą flanką, a jeden z nich mógł zakończyć w golem. W 14. minucie Oskar dograł piłkę w pole karne, gdzie bez przyjęcia przedłużył podanie Maciej Rosołek, futbolówka odbiła się od kolana Piotra Cichockiego i wylądowała na słupku. W 19. minucie z rzutu wolnego w pole karne wrzucił piłkę Radosław Pruchnik, na piątym metrze najwyżej wyskoczył Bartosz Gęsior, którego strzał bramkarz sparował poza linię końcową. W narożniku futbolówkę ustawił nasz kapitan, który ponownie dograł ją na głowę Bartosza. Tym razem piłka odbiła się od golkipera, a później od poprzeczki. Następnie Maciej Rosołek kilkakrotnie próbował wpakować piłkę do siatki. Udało mu się to w 29. minucie, jednak sędzia odgwizdał spalonego. W 34. minucie „Wojskowi” wyszli na prowadzenie za sprawą Macieja Rosołka, który wykończył dośrodkowanie Mateusza Leleno. Dwie minuty później legioniści prowadzili już 2-0, w sytuacji sam na sam, bramkarza pokonał Konrad Makuszewski, przy którego bramce asystę zaliczył Maciej Rosołek.

Przed drugą połową legioniści dokonali trzech zmian, Arkadiusza Malarza zmienił Jakub Ojrzyński, Bartosza Brodzińskiego zastąpił Mateusz Bondarenko a Piotr Cichocki zszedł za Bartosza Ciepiela.

W 57. minucie „Wojskowi” prowadzili już trzema golami. Dośrodkowanie Konrada Matuszewskiego głową wykończył Rosołek. W 63. minucie bliski szczęścia był Amos Shapiro-Thompson, jednak piłka po jego strzale odbiła się o defensora Energii, a następnie golkiper z trudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Minutę później Amerykanin już się nie pomylił i mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Następnie dogodne sytuacje zmarnowali Bartosz Ciepiela i Maciej Rosołek, którego strzał bramkarz ponownie zbił na poprzeczkę. W 76. minucie piękną bramkę zdobył Amos Shapiro-Thompson, który z dalekiej odległości umieścił piłkę w okienku bramki. Amos był jednym z najlepszych piłkarzy podczas tego sparingu, z łatwością mijał przeciwników, pokazał się ze świetnej strony.

1-0 - 34' Maciej Rosołek
2-0 - 36' Konrad Matuszewski
3-0 - 58' Maciej Rosołek
4-0 - 64' Amos Shapiro-Thompson
5-0 - 76' Amos Shapiro-Thompson

Legia II: Arkadiusz Malarz (46' Jakub Ojrzyński) – Mateusz Leleno, Bartosz Gęsior (71’ Bartosz Brodziński), Bartosz Brodziński (46’ Mateusz Bondarenko), Konrad Matuszewski – Oskar Wojtysiak (71’ Piotr Cichocki), Radosław Pruchnik, Amos Shapiro-Thompson, Grzegorz Aftyka, Piotr Cichocki (46' Bartosz Ciepiela) – Maciej Rosołek.

Żółte kartki: 18’ piłkarz Energii, 24’ Radosław Pruchnik