Jose Kante i Carlitos - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Hołownia do Śląska, Kante do Ankaragucu?

Wiśnia, źródło: Twitter

W najbliższym czasie z Legii mogą odejść José Kanté i Mateusz Hołownia. Pierwszym z nich poważnie zainteresowany jest turecki MKE Ankaragucu, do którego niebawem prawdopodobnie trafi Michał Pazdan. Napastnik nie ma praktycznie żadnych szans na grę w drużynie prowadzonej przez Ricardo Sá Pinto, który nie zabrał go na zimowe zgrupowania do Portugalii.

W równie nieciekawej sytuacji jest Hołownia. Po przyjściu na Łazienkowską Luisa Rochy stał się dopiero trzecim lub nawet czwartym zawodnikiem do gry na lewej obronie. Obrońcę widzieliby u siebie włodarze Śląska Wrocław, a tam piłkarz na pewno miałby łatwiej o ligowe występy. Jeżeli ten transfer doszedłby do skutku, to 20-latek znalazłby się ponownie w jednej drużynie z Krzysztofem Mączyńskim, który jakiś czas temu odszedł z Legii właśnie do Śląska.

Kontrakt Kanté wygasa za półtora roku, natomiast Hołownia jest związany umową do 30 czerwca 2022 roku.





REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
Wacław913 - 30.01.2019 / 12:38, *.chello.pl

Pozbycie się Kante i Niezgody to zwykły kryminał. Wszystko konsekwentnie zmierza w kierunku likwidacji sekcji piłkarskiej.

odpowiedz
DarceLi - 30.01.2019 / 11:29, *.centertel.pl

Jakoś mioduski nie ma farta do trenerów każdy robi swoj zaciąg , po pół roku nie ma trenera a lista płac rośnie mamy 4 dobrych napastników i powinno dla nich być miejsce na każdym z nich można zarobić przynajmniej 2 mln € więc trener nie powinien lapac focha i zagonic wszystkich do treningow

odpowiedz
Jerz z Potoku - 29.01.2019 / 17:38, *.chello.pl

Skoro Jarek Niezgoda jest bardzo poważnie przymierzany do gotówkowego wytransferowania, to Jose Kante powinien otrzymać szansę dowołania do szerokiego składu pierwszej drużyny. Jeżeli trener Sa Pinto tego nie uczyni, a spowoduje ściągniecie do legijnego ataku kolejnego krajana (opcja najbardziej prawdopodobna), to będziemy mieli do czynienia w klubie przy Ł3 z kolejną "powtórką z rozrywki". Tyle, że również z bardzo mglistym i słabiutkim "happy endem".
Ps.: proponuję szanownym Kolegom, aby gruntownie zapamiętali, kto po raz kolejny - zupełnie świadomie - ciągnie nasz klub w sportową otchłań...
Powolutku zaczyna brakować przyzwoitych słów/określeń na bieżące poczynania DM i RSP. To przypomina jakiś koszmarek decyzyjny, który ponownie zaczyna nam się śnić na jawie...

odpowiedz
geds - 29.01.2019 / 17:51, *.centertel.pl

@Jerz z Potoku: spokojnie kolego, jeśli przyprowadzi Portugalczyka z Serie A to trzeba się cieszyć, przestańmy oglądać paszporty i skupmy się kto co gra

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 29.01.2019 / 18:28, *.chello.pl

@geds: doskonale rozumiem Twoje intencje i za to jestem Ci wdzięczny. Jest tylko jeden mały, aczkolwiek wielce znaczący szczegół w tej przysłowiowej próbie rozbrajania przez Ciebie pijarowskiej miny. Otóż, podobną uspakajającą retoryką próbowano wobec nas kibiców zastosować dokładnie rok temu. Chyba nie muszę Tobie przypominać która ze stron tej dziwacznej polemiki na tzw. domniemane argumenty (vide: a jak sprowadzą portugalskiego napastnika z Serie A), co najmniej lekko się skompromitowała. Do dzisiaj ojcowie tamtego szalonego i skompromitowanego projektu nie raczyli wydobyć ze swoich spyszniałych głów zwykłego słowa: przepraszamy, to się więcej nie powtórzy! Jedynie prezes Mioduski raczył publicznie przyznać się do osobistego błędu przedłużając kontrakt z DK. Jednak wielce chwalebne zachowanie rzeczonego prezesa w tej konkretnej kwestii nie wiele miało wspólnego z rzetelnym rozliczeniem skutków b. licznych bałkańskich transferów. Chyba przyznasz Kolego, że moja argumentacja w przedmiotowym temacie nie dotyczy owych spraw paszportowych, a tym bardziej kwestii, cyt. "kto co gra", albowiem dotychczas nie było nam dane obejrzeć jakiegokolwiek sparingu Legii z udziałem nowo pozyskanych piłkarzy.
Ps.: powtórzę po raz kolejny; odsunięcie od pierwszej drużyny Jose Kante jest klasycznym przykładem pychy i zarozumialstwa trener Sa Pinto.
Serdeczności

odpowiedz
Apodyktyczny interlokutor bezpruderyjnych inwektyw - 29.01.2019 / 20:55, *.play-internet.pl

@Jerz z Potoku:
A tobie jak zwykle się coś nie podoba. Działania prezesa złe, decyzje trenera złe, zaangażowanie zawodników małe, umiejętności niewystarczające. Od dłuższego czasu tylko narzekasz, jesteś wyraźnie nastawiony negatywnie do prezesa i trenera. Wszystko co robią to albo krytykujesz albo przemilczasz. Jeszcze nie przeczytałem od ciebie dobrego słowa na temat Sa Pinto, a o Mioduskim tylko na początku jego prezesury. Weź się chłopcze ogarnij bo to się staje już irytujące na dłuższą metę. Albo jesteś kibic na dobre i na złe i akceptujesz sytuację w klubie i rzeczywistość taką jaka jest albo siedź cicho w tym swoim potoku i nie wychylaj kolców. O w d.. Jerza.
Serdeczności

odpowiedz
krys008 - 29.01.2019 / 21:11, *.serv-net.pl

@Apodyktyczny interlokutor bezpruderyjnych inwektyw: Faktycznie popieram! Wszędzie malkontenci, a przecież ostatnie miesiące, to pasmo sukcesów. Siejemy postrach w Europie, dwa ostatnie lata, to wyniki, które trwale, wielkimi zgłoskami zapiszą się w historii klubu, Zespół budowany jest wzorowo, stabilnie, a o naszych zawodników bije się pół Europy, ale my ich nie sprzedajemy za małe kwoty czekamy, aż po raz kolejny pokażą się w Europie i sprzedamy ich za zawrotne sumy, przekraczające 10 mln euro. Drużynę stanowią zawodnicy związani z tym klubem przez lata, z L-ką w sercu, a jej liderzy dołączą wkrótce do galerii sław. My kibice patrzymy z podziwem, jak nasz klub się rozwija i potwierdza swą przynależność do Europejskiej elity. Cud, miód, orzeszki. Dlatego malkontentom mówimy stanowcze nie!

odpowiedz
Jerz z Potoku'' - 29.01.2019 / 21:36, *.chello.pl

@krys008: dziękuję za słowa wsparcia, które cieszą, aczkolwiek nie sądzę, aby ich przesłanie trafiło do wyobraźni mojego oponenta.
Moim skromnym zdaniem @Aibi - jest typowym przykładem opłacanego "klikiera", który zobligowany jest do aktywności na naszym serwisie, szczególnie wówczas, gdy konkretny jego użytkownik głosi merytorycznie uzasadnione tezy dot. funkcjonowania klubu - niezgodne (niepożądane) z myślą przewodnią jego aktualnych włodarzy. Ale czy to pierwszyzna?
Serdeczności

odpowiedz
Wolfik - 29.01.2019 / 22:51, *.mm.pl

@krys008: No, Kolego.....odpowiedź 1-sza klasa :).

odpowiedz
eLka - 31.01.2019 / 09:15, *.tpnet.pl

@Jerz z Potoku: Jak Tyle będziesz narzekał To w przyszłym życiu będziesz kibicem amiki albo co gorsze K6 :) :) :)

odpowiedz
LWL - 29.01.2019 / 15:40, *.tpnet.pl

Carlitos,Kante i Kulenovic w "L" a razie kontuzji ? "L" !!!

odpowiedz
LWL - 29.01.2019 / 15:28, *.tpnet.pl

W "L" miejsce Kante ! "L"!!!

odpowiedz
WWL - 29.01.2019 / 13:23, *.play-internet.pl

Zwolnić Pinto, zatrzymać Kante!

odpowiedz
Kipkorir - 29.01.2019 / 10:19, *.chello.pl

Kante to pewno odejdzie jak Pazdan, czyli za darmo jako "zwolnienie kontraktu".

odpowiedz
KKK - 29.01.2019 / 09:27, *.136.214

A co w momencie kiedy Carlitos złapie kontuzję ? Brak alternatywy....... Słabo

odpowiedz
krys008 - 29.01.2019 / 07:06, *.serv-net.pl

Niezgoda, Kante, zostaniemy tylko z Carlitosem i Kulenowiciem w ataku. Myślę, że za chwilę znajdzie się jakiś okazyjny Portugalczyk... Za rok nie będzie ani RSP, ani drużyny.

odpowiedz
Wolfik - 29.01.2019 / 16:14, *.mm.pl

@krys008: Co się martwisz, Mioduski zatrudni następnego "na lata". Najtańszą opcją będzie jakiś Brazylijczyk. I się zrobi "łapankę" na plaży, przynajmniej pokopią na trawie :).

Bez dyrektora sportowego z prawdziwego zdarzenia nigdy nie będzie normalności. Ale jak już mówiłem - polski biznes baaardzo nie lubi płacić. Chyba, że sobie.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 29.01.2019 / 17:00, *.chello.pl

@Wolfik: moja pełna aprobata dla Twojego postu i innych kibiców podobnie postrzegających legijną rzeczywistość.
Skromnie przypomnę, że równo rok temu - również w zimowym okienku transferowym - wielu z nas zadziwiło aż ośmiu (!) dzielnych chwatów pozyskanych z tzw. kierunku bałkańskiego; oczywiście na czele z trenerem "na lata", tj. RM i jego asystentem DK. Po sportowej sromocie jaką zgotowało nam to towarzystwo mogło się wydawać, że ten wariant (masowy) nie będzie już grany. A jednak; Polak (czyt.: prezes Mioduski) potrafi...!...
Serdeczności

odpowiedz
Hrabia Bezel - 29.01.2019 / 07:00, *.104.1

Hołownia niw sie ogrywa na wyposażeniu.
Kante sprzedac i reszte tych Philipsow i Paszczato.
Martwi plotka o transferze Niezgody.

odpowiedz
jasiek - 29.01.2019 / 09:47, *.24.10

@Hrabia Bezel: 100% poparcia

odpowiedz
janusz - 29.01.2019 / 00:54, *.centertel.pl

wiem ze liga jest zenujaca ale nie wygramy jej w 16 osobowym składzie z juniorami

odpowiedz
Wojtek (L) - 28.01.2019 / 23:49, *.ap-media.pl

Kante szkoda, bo grać potrafi ale jak Sa Pinto nie widzi go nawet na rezerwę to lepiej niech odejdzie, zejdzie z pensji przynajmniej. Co do Holownii to trochę dziwi mnie, że nie dostał szansy jako 2. lewy obrońca, bo z tego co pamiętam na początku sezonu nie grał źle. Trzeba było sprowadzać jakiś szrot zza granicy, kiedy mieliśmy zdolnego młodego Polaka?

odpowiedz
Hmmm - 28.01.2019 / 22:56, *.162.14

Pogonią Niezgodę Holownie Kante a potem Samego Sa Pinto i obudzą się z palcem w portugalskim słabym gaju bez żadnego Polaka w składzie

odpowiedz
Ludzik - 28.01.2019 / 22:54, *.centertel.pl

Tylko ze Pazdan juz podpisał kontrakt na półtora roku...

odpowiedz