Legia Ladies - fot. Bodziach / Legionisci.com

Nabór do piłkarskiej drużyny dziewcząt

Woytek - Wiadomość archiwalna

Od kilku lat w Legii funkcjonuje piłkarska drużyna dziewcząt. Legionistki radzą sobie coraz lepiej na boisku i niektóre z nich w niedalekiej przyszłości utworzą oficjalny zespół seniorek naszego klubu.



Zapraszamy wszystkie dziewczęta chcące trenować piłkę nożną w Legii Warszawa do do Szkół Piłkarskich Legii na Pradze. Nabór trwa cały rok - wystarczy zarejestrować się tutaj wybierając projekt "Szkół piłkarskich" i ośrodek "Praga". Potem należy tylko poczekać na kontakt i wyznaczenie terminu próbnych zajęć.

Dziewczynki na co dzień trenują w ośrodku na Pradze (ul. Zbaraska 3).

Program szkolenia obejmuje m.in.:
- Od 2 do 3 jednostek treningowych w tygodniu.
- Współzawodnictwo w formie gier, turniejów, lig wewnętrznych.
- Dodatkowe zajęcia edukacyjno-rekreacyjne oraz ogólnorozwojowe.
- Indywidualizacja zajęć poprzez treningi formacyjne: bramkarze, obrońcy, pomocnicy i napastnicy.
- Wykorzystanie video analizy w celu zwiększenia efektywności procesu treningowego.

fot. Raffi / Legionisci.com

Koszty uczestnictwa:
• Wpisowe: 390 zł (w ramach wpisowego: profesjonalny sprzęt treningowy marki adidas - getry, koszulka, spodenki, ortalion, piłka oraz zaproszenie na mecz Legii Warszawa).
• Abonament miesięczny: 220 zł.

Więcej informacji znajdziecie na www.legiasoccerschools.pl.

fot. Legia Warszawa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
Trener Legia Ladies Juniorki - 01.03.2019 / 16:26, *.com.pl

@Mrówa: Uderz w stół ... dziękujemy za zdiagnozowanie naszych problemów, my Praskich nie chcemy diagnozować ( jest wolny wybór gdzie kto chce trenować). W sporcie młodzieżowym puchary to nie proces i trenowanie, Legie stać na wielki klub kobiecy i w tym kierunku zmierzamy , ale wiemy że to proces. Powolutku do celu. A zagranie z L na koszulce jest bezcenne i 220 zł to mało. Jako chłopak młody zawsze chciałem przywdziać L na koszulce, teraz mogę jako trener i tego uczucia nie sposób opisać. Mógłbym to robić nawet za darmo.

odpowiedz
Mrówa - 01.03.2019 / 07:21, *.play-internet.pl

@Don Pedro: jak pisał trener grupy najstarszej krytyki to my mamy dojść z każdej strony Nie rozumiem tego podejścia zamiast cieszyć się że jest możliwość aby więcej dziewczyn w Polsce Mazowszu Warszawie grało w piłkę nożną i pogratulować tego że coś się w tą stronę więcej dzieje to wkoło same negatywy .Właśnie wczoraj powstała sekcja futbolu dla niepełnosprawnych w Legii Warszawa. Myślę że to też nie jest dochodowy sport na którym zarobi się miliony i jest pokazywany w telewizji a jednak jest ! Nikt nie napisał że te dziewczyny do końca życia mają grać w Legii i tu tylko rozwijać się piłkarsko. Osobiście wszystkim klubom kobiecym z całego Mazowsza życzę dobrze bo ja o tym wiem i Ty o tym wiesz że ten sport wymaga dużo wsparcia a wytykanie sobie kto za co ile płaci kto lepiej szkoli i kto kogo nie lubi nie ma chyba tu żadnego sensu ... Zatem życzę Wam jak i wszystkim innym powodzenia i zapraszamy raz jeszcze wszystkie chętne dziewczyny do spróbowania swoich sił w Legia Ladies

odpowiedz
Don Pedro - 28.02.2019 / 23:00, *.netcabo.pt

@Mrówa: Wg zapisów Narodowego Modelu Gry PZPN i Pro Junior System PZPN Wychowanek to młodzieżowiec, który jest zarejestrowany w klubie, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 12. rok życia) i 21. rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 21. rok życia).
Jeśli interpretować treść tego zapisu z perspektywy LSS, to po pierwsze Legia Soccer Schools to wciąż Fundacja a nie klub, po drugie z tego co się orientuję, to żadna z zawodniczek, które przeszły do Pragi nie grała w LSS dłużej niż 3 lata, no i żadna też nie miała 12 lat. No ale zawsze można się chwalić, że są to wychowanki Legii tzn LSS Ladies.
Co do Pragi, to klub, który zawsze słynął ze świetnego szkolenia młodych piłkarek. Obecnie mają też jedną z lepszych na Mazowszu kadr trenerskich, które dają konkretne wyniki.
Co do składek, to w klubach, które traktują sprawę poważnie i chcą rozwoju, a nie pieniędzy, to oscylują w granicach 60-80 zł, także 3 krotnie niższymi od LSS! (220, to kupa kasy!!!) Gdybym miał zapisać córkę na piłkę, to na pewno nie zapłaciłbym tyle pieniędzy tylko za to żeby mogła pobiegać z L na koszulce. Za tyle można kupić co miesiąc nowe korki lub strój i jeszcze na miesięczną opłatę klubową zostanie.
A co do samej polityki Legii w kwestii podejścia do kobiecej piłki, to dla mnie jest niezrozumiała. Niemal każdy klub w Europie, zaraz i w Polsce ma drużynę piłkarską kobiet. W Legii jest tysiąc sekcji różnych sportów (nawet esporty!) ale kobiecej piłki jakoś nie. Dlaczego? Bo na tym się nie zrobi kasy? Jedna pensja grajka z Portugalii wystarczyłaby na utrzymanie seniorskiej druzyny kobiet przez cały rok! Słabe to, ale może się kiedyś zmieni. Działajcie dalej i zachecajcie dziewczyny do grania. Może jeśli rzeczywiście mają talent, to z czasem trafią do klubu w którym ktoś zacznie je traktować poważnie. Powodzenia!

odpowiedz
Manteusz - 28.02.2019 / 14:03, *.tpnet.pl

@Mrówa: Dla mnie to duże koszty jakie są w Legii, a mam dwie utalentowane dziewczyny.
440 zł i 780 zł na start, to różnica , gdy płacę w jednym klubie za trójkę dzieci 220 zł plus 360 zł na start, a niestety różnicy sportowej nie widzę.
Jestem Kibicem naszej Legii od dzieciaka i często chodzimy razem na mecze i marzeniem moim było , by moje dzieci biegały w trykotach z Elką, ale samym sentymentem człowiek nie żyje.
Czekam z niecierpliwością na seniorki Legii, by wzorem żeńskich klubów we Francji , grały co roku w Lidze Mistrzyń.
Tego życzę dziewczynom z Legia Ladies i do zobaczenia na boisku.

odpowiedz
Ding - 28.02.2019 / 13:59, *.play-internet.pl

@Manteusz: kiedyś byłem na nauce jazdy na rolkach, a tam... Martyna Wojciechowska (ta z TVN-u, nie z NBP) z córką! Cena: 30 zł/h. W przeliczeniu na jednostki treningowe w miesiącu wychodzi więc drożej niż Legia

odpowiedz
Mrówa - 28.02.2019 / 13:34, *.play-internet.pl

@Manteusz: Nie uważam żeby było to tylko sekcja dla bogatych, moja córka trenuję od czterech lat a nie jestem celebrytą ani żadnym kierownikiem lub dyrektorem. Fakt nie jest tanio ale cały czas trwają prace nad tym aby sekcja dziewcząt została wyłączona ze szkółki piłkarskiej i włączona w struktury akademii .Nikt nie będzie tutaj kwestionował dokonań innych klubów jak MUKS z Praga. Obecnie w ich podstawowym składzie w roczniku 2006-2007 grają 4 wychowanki Legia Ladies to świadczy o tym że szkolenie jest na dobrym poziomie . Każdy ma wybór gdzie i z kim trenuję i gra my walczymy o to aby do Legii była seniorska drużyna kobieca. Na zachodzie Europy normą jest że wielkie potęgi piłkarskie inwestują także w piłkę kobietą nie traktuję jej jako fanaberii. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki do sprawdzenia się w naszych szeregach przyjdź Graj i Załóż koszulkę Legii Warszawa

odpowiedz
Trener Legia Ladies Juniorki - 28.02.2019 / 13:13, *.com.pl

@Manteusz: Proponuje sprawdzić naocznie, ile osiągnęliśmy przez krótki czas. A coraz więcej możemy. Projekt idzie mocno do przodu i te wszystkie problemy o których piszecie znamy i próbujemy je powoli zmieniać. Prośba o pomoc w tworzeniu a nie krytykę, tej nie potrzebujemy. Jako Legia mamy ją z każdej strony. Wyniki Pragi większe bo to klub z tradycją w szkoleniu dziewcząt, ale trzeba też wiedzieć jakim kosztem. Zapraszamy do pomocy.

odpowiedz
Manteusz - 28.02.2019 / 13:00, *.tpnet.pl

@Sputnik 44: Najlepsze wyniki w Warszawie wśród kobiet i dziewcząt osiąga Praga Warszawa z Kawęczyńskiej i składka miesięczna to 70 zł.
Legia Ladies,a obserwuję ich poczynania bezpośrednio, niestety to tylko projekt na siłę , dla bogatych rodziców.
Przykład Pani Dereszowskiej , której córka gra w tym klubie.
Piłka nożna kobiet to zupełnie inny świat i inne podejście do tego sportu.
W Legii to jest tylko komercja i nic więcej.

odpowiedz
Sputnik 44 - 28.02.2019 / 10:43, *.t-mobile.pl

@Bie(L)any: ale nie porównuj trenera seniorów do dziewczynki, która ma się przede wszystkim wybiegać... A zajęcia kosztują tyle co inne na mieście - moje dzieciaki za angielski 225/mc, za judo 180/mc...

odpowiedz
Mir - 28.02.2019 / 10:39, *.tktelekom.pl

@Maj 13:
Nie przepadną, pośledźcie trochę rozgrywki dziewcząt w kategorii młodziczki i juniorki ( tabele i wyniki dostępne na stronach MZPN). Są kluby w Warszawie z dużo niższymi składkami i też dużo lepszymi wynikami w szkoleniu młodzieży (powołania do kadr wojewódzkich oraz Polski).
Szczerze to Legia wypada w tej dziedzinie bardzo blado, a do tego składka z kosmosu. Przy tym potencjale marketingowym i organizacyjnym można dużo więcej Ten projekt niestety jest traktowany czysto biznesowo.

odpowiedz
Bie(L)any - 28.02.2019 / 10:20, *.centertel.pl

@Maj 13: 100% racji za dzieciaka Pudel chcę 220 zlociszy od rodziców a na portugalski zaciag nieudaczników idzie ok miliona miesięcznie.... sam gościu co niektórzy nazywam go trenerem niejaki sa pinto mieszka na złotej 44 i podejrzewam że że swoich wynajmu nie płaci..

odpowiedz
Maj 13 - 28.02.2019 / 09:10, *.centertel.pl

Co miesiąc 220 zł, nie każdego stać . Wiele talentów przez to może przepadnie.

odpowiedz