Przemarsz na mecz - fot. Mishka / Legionisci.com

Relacja z trybun: Przemarsz ze Źródła

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Mecze z Miedzią Legnica są wciąż swego rodzaju nowością, ale na pewno nie jest to przeciwnik przyciągający tłumy na trybuny. Z drugiej strony mówimy przede wszystkim o tak zwanych piknikach i wynikowcach, bo chyba tylko oni swoje przyjście na Ł3 uzależniają od "klasy" przeciwnika. Jak jest z prawdziwymi fanatykami albo osobami, które się za takich uważają? Wierzymy, że nikt nie znajduje głupich wymówek. Wszak każdy mecz Legii, bez względu na przeciwnika, to święto.

Nieznani Sprawcy, którzy zorganizowali wcześniej akcję "Pełna Żyleta" na meczu z Cracovią, tym razem również zadbali o kibicowskie atrakcje, by urozmaicić piątkowe spotkanie. Kilka dni przed meczem w Warszawie i innych miejscowościach na Mazowszu wywieszonych zostało kilkadziesiąt transparentów zapraszających na mecz przy Ł3. W dniu meczu na godzinę 19:16 zaplanowana była zbiórka w dobrze znanym, barze kawowym Źródełko. Stąd około 2,5 tys. osób przemaszerowało w stronę stadionu, niosąc na przedzie pochodu flagę "Legioniści". Idący tłum niósł także wykonane w ostatnich dniach flagi na kijach z herbem Legii z nazwami legijnych osiedli, dzielnic i FC. Przemarsz wyglądał godnie, tym bardziej, że okraszony sporą ilością pirotechniki.

fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com

W związku z przemarszem trybuna północna naszego stadionu zaczęła wypełniać się nieco później niż zwykle. Jednak już na 30 minut przed meczem widać było, że wszyscy chętni zdążą wejść na stadion na czas. Oflagowanie tego dnia było wybitnie dzielnicowe i fan klubowe. Na dolnej kondygnacji Żylety zawisły flagi naszych najbardziej aktywnych FC, na górze płótna dzielnicowe i osiedlowe. 1 marca nNie mogło oczywiście zabraknąć biało-czerwonego płótna "Wyklęci. PamiętaMY". Na cześć Żołnierzy Wyklętych, minutę przed końcem spotkania odśpiewaliśmy hymn narodowy i skandowaliśmy "Armio wyklęta, Warszawa o Was pamięta" oraz "Cześć i chwała, Bohaterom".

Nasz doping stał na niezłym poziomie z bardzo dobrymi momentami. Na najwyższych obrotach tego dnia wykonaliśmy "Za kibicowski trud" oraz "Hej Legia gol" w drugiej połowie spotkania. Pomimo wcześniejszych dwóch porażek, piłkarze przez całe spotkanie mogli liczyć na nasze wsparcie. Przez całą pierwszą połowę na Żylecie powiewały nowe malowane flagi z herbem Legii i nazwami naszych FC, osiedli i dzielnic, jak również inne zrobione w tym roku szyte flagi na kijach - z meczu na mecz jest ich coraz więcej.



Kibice Miedzi w sektorze gości zasiedli w zaledwie osiem osób bez flag. Legioniści pod ich adresem skandowali "Co was tak mało?!" oraz "Hej k..., czy to ten najazd?". Nikt bowiem nie podejrzewał, że ci mają problemy na trasie, a później pod samym stadionem. Wszak osoby, które zajęły miejsca w sektorze gości nie wychodziły z niego, ani też nie skandowały żadnych okrzyków, które mogłyby świadczyć o tym, że mają jakiekolwiek problemy z wejściem. Dopiero po meczu okazało się, że legniczanie, mieli na trasie problemy z policją, która karała ich mandatami za byle wykroczenie i ostatecznie Miedź do stolicy dojechała mocno spóźniona, ale i tu natrafiła na problemy z policją i ochroną i ostatecznie na stadion nie weszła. Swoją drogą także Nieznani Sprawcy tego dnia napotkali na wiele utrudnień ze strony ochrony. Z naszej strony liczba uprzejmości pod adresem przyjezdnych była mocno ograniczona. Właściwie przypomnieć można jedynie okrzyk "Ch... w d...ie siedzi, tej k... legnickiej Miedzi".

Poza tym skupiliśmy się na dopingu dla Legii. Fani z Łazienkowskiej odnieśli się także do sprawy dotyczącej naszej windsurferki, Zośki Klepackiej, która zajęła jasne stanowisko ws. LGBT. Na Żylecie wywieszone zostały transparenty "Zośka, jesteśmy z Tobą!" oraz "Warszawa wolna od pedalstwa" z przekreślonym "LGBT".

fot. Hagi / Legionisci.com fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com

W drugiej połowie zaprezentowana została oprawa. Najpierw z góry Żylety zjechała "Wielka Flaga", a po odliczaniu od 10 do 1, pod nią odpalonych zostało mnóstwo stroboskopów i ogni wrocławskich. Dym, który wydostał się spod sektorówki, delikatnie przesłonił murawę i niestety kolejny raz sędzia zupełnie niepotrzebnie przerwał spotkanie na parę minut. Pomimo wystarczającej widoczności na boisku, a jak wiadomo, później właśnie przerwy w grze, brane są pod uwagę przy wyznaczaniu kar przez Komisję Ligi. W trakcie spotkania legioniści skandowali nazwisko Arka Malarza, który wciąż trenuje z zespołem rezerw Legii, a gdy na plac wchodził Michał Kucharczyk, nie mogło zabraknąć kultowej przyśpiewki "Kuchy King".



Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za wygraną i odśpiewaliśmy z nimi "Warszawę". W ten dość chłodny, marcowy wieczór, wszyscy raczej szybko ruszyli do wyjść. Kolejne spotkanie na naszym stadionie dopiero za dwa tygodnie, kiedy do Warszawy przyjedzie Śląsk. Wcześniej nasi piłkarze rozegrają dwa wyjazdowe mecze - w Gdyni (zakaz) oraz w Pucharze Polski w Częstochowie.

P.S. Kibice Miedzi określili się na 301 osób, w tym BKS Bielsko (67), Śląsk (45) i Promień Żary (7).

Frekwencja: 14 465
Kibiców gości: 8 (pozostali nie weszli)
Flagi gości: 0

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

+dodaj komentarz
Jimmy L - 07.03.2019 / 09:17, *.t-ipconnect.de

Czesc i Chwala Bochaterom, Legia to Warszawa a Warszawa to Legia Patriotyczna

odpowiedz
Legijna Orneta - 06.03.2019 / 15:11, *.inetia.pl

Orneta obecna w 43 osoby, rośniemy w siłę na Warmii

odpowiedz
Bródno - 06.03.2019 / 16:24, *.chello.pl

@Legijna Orneta : brawo tak trzymać.

odpowiedz
Plaskacz - 06.03.2019 / 14:52, *.chello.pl

@MatWij - 04.03.2019 / 21:21, *.orange.pl

Utożsamiasz się z ideami lgbt?

odpowiedz
m4 - 05.03.2019 / 09:47, *.51.162

Nastepny przemrasz ze SportBar'u :D

odpowiedz
Kibic L - 05.03.2019 / 09:32, *.centertel.pl

Czy żyleta będzie zamknięta na mecz ze Śląskiem?

odpowiedz
zdzichu - 05.03.2019 / 10:44, *.play-internet.pl

@Kibic L: a czemu miała by być zamknięta?

odpowiedz
Kibic L - 05.03.2019 / 12:58, *.centertel.pl

@zdzichu: zawiasy mieliśmy

odpowiedz
87 - 05.03.2019 / 00:11, *.play-internet.pl

Nie koniecznie te sto ...
(L))

odpowiedz
doTargówek - 04.03.2019 / 21:15, *.chello.pl

Niektórzy to się powinni mocno w głowę je... Widziałem obrazek jak dwóch cwaniaczków z Targówka wyrzuciło typowi który pisał smsa telefon mimo, że nie robił sobie nim zdjęć z tekstem NIE MA TELEFONÓW NA ŻYLECIE, a później te same dwa cwaniaczki cymbały popijały sobie piwko i paliło fajki zamiast zająć się dopingiem. Więcej luzu zalecam niektórym..

odpowiedz
Rafał N. - 05.03.2019 / 02:43, *.t-mobile.pl

@doTargówek:
Zgadzam się z tobą - niektórzy ewidentnie mają problem z głowami. Tym wszystkim pogromcom telefonów przypominam, że nie ma i nigdy nie było żadnego zakazu używania telefonów na Żylecie; zawsze jest tylko mówione, żeby nie robić zdjęć i nie kręcić filmów, a to chyba dość duża różnica. Pozdrawiam.

odpowiedz
Doni - 05.03.2019 / 06:30, *.tpnet.pl

@doTargówek: do Targowka tez mam wielkie ale. Bardzo czesto kolo nich siedze i jest kilku cwaniakow, ktorzy ciagle szukaja tel i ze za cicho małolaci spiewaja. No i bardzo dobrze tylko sami bez barw, ciagle z fajka, nie spiewaja i wzajemnie sie wyglupiaja. Mysla ze uj wie kto, a tak naprawde zalosni

odpowiedz
Stop buractwu na Żylecie - 05.03.2019 / 10:35, *.tpnet.pl

@doTargówek: Nastepnym razem jak widzisz cos takiego - reaguj! Masz dwie opcje. Albo podchodzisz do cwaniaków i mówisz im co o tym myślisz, albo w przerwie idziesz pod gniazdo i mówisz o tym Staruchowi. Trzeba reagować na takie coś bo te zachowania (szczególnie młodych "kumatych") na Żylecie idą w jakimś dziwnym niezrozumiałym kierunku.

odpowiedz
Ibis - 06.03.2019 / 21:05, *.chello.pl

@Stop buractwu na Żylecie:
to kierunek dwudziestoletniej piaskownicy wspomnień... Ma on jednak niewiele wspólnego ze standardami europejskimi promowanymi przez UEFA.

odpowiedz
do GLO - 04.03.2019 / 18:13, *.255.186

Aleksander to byłeś pod sektorem z Miedzią czy na (L)?
Na Promieniu w Legnicy tez spiewasz je..c L ?

odpowiedz
Olek Kibolek - 05.03.2019 / 21:08, *.inetia.pl

@do GLO: jestem Legionistą, pojawiam się na meczach Promienia z oczywistych względów. Na Miedź mam wyj...ke i Miedź to wie. Jesteś w stanie to zakumać?

odpowiedz
Seeb - 04.03.2019 / 09:24, *.debnet.pl

@cyniek: wisiały flagi AKTYWNYCH FC,tzn. angażujących się w życie kibicowskie ( wyjazdy,oprawy itd) Ty kolego napisałeś,że kiedyś jeździli a teraz część w Stolicy, część za granicą,to jest różnica. Pozdro.

odpowiedz
asd - 04.03.2019 / 09:09, *.orange.pl

Tak naprawdę kibice z Łazienkowskiej to ostatni bastion w naszej stolicy prawdziwego patriotyzmu , męstwa i wartości chrześcijańskich ( wartości chodzi o deklarowanie i przynależność nie rozmawiamy o sumieniach, każdy z nasz jest grzesznikiem )
LGBT w stolicy to początek upadku moralności walczmy o dobro naszego młodego pokolenia .

odpowiedz
Bubu - 04.03.2019 / 10:28, *.vectranet.pl

@asd: Brawo ,bracie Polaku ,świete slowa

odpowiedz
somsiad2k - 04.03.2019 / 15:55, *.axadirect.pl

@asd: Największy bastion ciemnogrodu w rzeczy samej...

odpowiedz
MatWij - 04.03.2019 / 21:21, *.orange.pl

@asd: Na Legię chodze od 25 lat, ale akurat to z kim sypia kolega/koleżanka z krzesełka obok mnie nie interesuje. Nie wypowiadaj się proszę jako ogół. A swój Bastion propaguj gdzie indziej, a nie na stadionie, który powinien pozostać stadionem a nie areną polityczną czy światopoglądową.

PS. Tylko Legia

odpowiedz
L - 04.03.2019 / 22:35, *.centertel.pl

@asd: nic dodać nic ująć, niestety tysiące słoików, którzy przyjechali do Warszawy robią z tego miasta bezideowe badziewie... :( cała Legia zawsze z Zośka!!!

odpowiedz
ząbek z zabek - 06.03.2019 / 14:56, *.214.242

@asd: Brawo bracie polaku , prawdziwy nacjonalista z ciebie. Jako prawdziwy polak mam nadzieje że płacisz podatki , nigdy nie przyjmujesz pieniedzy "pod stołem" , nie niszczysz warszawy ( chociaż być może jesteś napływowy) i chodzisz na wybory szanujac demokracje. Oby wiecej takich przykładów ..acha : Patriotyzm jest przeciwieństwem szowinizmu i nacjonalizmu.

odpowiedz
Pit - 07.03.2019 / 10:07, *.net.pl

@MatWij: jak cię nie interesuje po po co debilny komentarz?

odpowiedz
cyniek - 03.03.2019 / 19:36, *.vectranet.pl

do Pawel.zgadzam sie z toba jest wiele FC Legii niz wisi flag kiedys sporo osaob jezdzilo ze Skarzyska-Kamiennej teraz wiekszosc chlopakowq mieszkja na stale w Warszawie lub poza granicami Polski ale wiem ze jeszcze chlopaki ze Skarzyska przyjezdzaja pojedynczo sam jezdzilem na LEGIE niestety teraz juz jezdze zadziej poniewaz mieszkam juz o wiewle dalej od stolicy

odpowiedz
Koke - 04.03.2019 / 06:19, *.play-internet.pl

@cyniek: skarzysko na dzien dzisiejszy 100% rts niestety

odpowiedz
(L) - 03.03.2019 / 18:37, *.ilabs.pl

Na plus flagi na kijach oraz piro

Na minus brak reakcji na nie wpuszczenie Miedzianki

odpowiedz
Phlanx - 03.03.2019 / 18:21, *.upcbroadband.cz

Moc se nam u vas libilo. Skvela atmosfera jiz od Zrodelka. Masivni podpora fanousku. Pro pochod byl skvely. U nas je to mnohem slabsi.
Diky za atmosferu

odpowiedz
Pawel - 03.03.2019 / 17:52, *.orange.pl

Efektownie wygladaja nasze malowane flagi i ich ilosc...
Mysle ze preznie dzialajacych FC jest wiecej niz wywieszonych w piatek plocien :)

odpowiedz
LWL - 03.03.2019 / 17:42, *.tpnet.pl

Frekwencja - zalezy z kim gramy ale i tak nie byla zla ! "L" !!!

odpowiedz
L - 03.03.2019 / 17:28, *.tpnet.pl

Dla tych co już zapomnieli w jakich okolicznościach Arek Malarz zagrał najlepszy sezon w swojej karierze. https://www.youtube.com/watch?v=GLn6oTpZtmQ

odpowiedz
L - 03.03.2019 / 17:07, *.tpnet.pl

Na każdym meczu powinny być okrzyki (dobrze że są) dla Arka Malarza + powinien pojawic się jakis transparent. Chłop musi wiedzieć że my kibice Legii jesteśmy z nim i nie popieramy tego jak został potraktowany.

odpowiedz
zorientowany - 04.03.2019 / 09:50, *.plus.pl

@L: Dynioglowy i Malarz to główni maciciele w szatni zero wsparcia dla nich!

odpowiedz
L - 04.03.2019 / 12:05, *.tpnet.pl

@zorientowany: A ty jesteś czarnuch z k6

odpowiedz
Legia78 - 05.03.2019 / 08:42, *.chello.pl

@L: Malarz nie dość, że kabel Koprowiakowej, to jeszcze pazernyi dwulicowy gość. Mi nie podoba się ani Pinto ani Mioduski, ale Malarz to jeszcze gorszy mąciciel. Niech opuści Legię najszybciej jak się da.

odpowiedz
LWB - 05.03.2019 / 10:41, *.tpnet.pl

@Legia78: Gdzie byłeś jak cały stadion skandował jego nazwisko??? Następnym razem podejdź pod gniazdo i powiedz to wszystko co wiesz bo udajesz jakbyś miał jakąś tajemną wiedzę. Tylko że ty pewnie Ł3 to widziałeś tylko w TV....

odpowiedz
Kibic 1980 - 06.03.2019 / 11:22, *.waw.pl

@L: A kim jest Malarz żeby go traktować na specjalnych warunkach, bo chłop na stare lata po przygodzie z Polonią i Lechem zrobił sobie tatuaż Legii i rzucił parę wiązanek przed kamerami tv co tak zaimponowało dzieciakom z Żylety. Przeciętny bramkarz który powinien być dozgonnie wdzięczny Legii że dzięki Niej zaistniał a nie mąci i stroi fochy niczym wielka gwiazda.

odpowiedz
Bidon - 03.03.2019 / 16:11, *.tpnet.pl

Kibice Miedzi nie tylko okreslili sie na 301 osob ale i jasno powiedzieli czemu nie weszli na stadion o czym autor zapewne umyslnie nie wspomnial z wiadomych wzgledow......

odpowiedz
zdzichu - 03.03.2019 / 16:29, *.play-internet.pl

@Bidon: przeciez jest napisane czemu nie weszli, czytać nie potrafisz?

odpowiedz
Marcin145324 - 04.03.2019 / 14:17, *.chello.pl

@zdzichu:
"ostatecznie Miedź do stolicy dojechała mocno spóźniona, ale i tu natrafiła na problemy z policją i ochroną i ostatecznie na stadion nie weszła"
Jest tylko ogólnie napisane, a nie ma podanych szczegółów jakie to były konkretnie problemy z policją i ochroną.

odpowiedz
zdzichu - 05.03.2019 / 10:53, *.play-internet.pl

@Marcin145324: a to portal Legii czy Miedzi, zeby sie rozpisywać dokladnie czemu Miedź nie weszła? Pozatym po co ci wiedza konkretna, książkę piszesz?

odpowiedz
Arek - 03.03.2019 / 15:03, *.tpnet.pl

Dobrze było!

odpowiedz