Michał Probierz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Probierz: Czeka nas ciężki bój

Woytek

- Czeka nas ciężki bój, ale dobrze przygotujemy się do tego spotkania. Czy jedziemy pewni siebie? Jechaliśmy pewni siebie na Miedź i... po meczu miałem bardzo duże pretensje do niektórych zawodników - mówi przed sobotnim starciem z Legią Michał Probierz.

- Po lutowym zwycięstwie w Warszawie nie ma już takiej presji, że Cracovia od dawna nie wygrała na Legii. Zostało to przełamane, ale nie ma co ukrywać, że to legioniści są zdecydowanym faworytem do mistrzostwa. Punkty tak się rozdzieliły, że będą rywalizowali o tytuł z Lechią. Do walki może włączyć się jeszcze Piast, jeżeli wygra w Gdańsku, a my w Warszawie. Piłka pokazuje jednak, że Legia jest doświadczonym zespołem, który już od kilku lat ma presję i ją wytrzymuje. Tym bardziej musimy być bardzo skoncentrowani - dodaje szkoleniowiec Cracovii.

- Będzie to inny mecz niż ten wcześniejszy. Ostatnio Legia odrobiła w dwóch spotkaniach straty i widać, że nabiera pewności siebie. Carlitos gra taką grę jaką mu pasuje, bardzo często schodzi na boki, więc ważnym będzie wyeliminowanie jego atutów.

- Mam nadzieję, że zagramy stabilnie jako zespół. Legia ma trójkę ofensywnie nastawionych zawodników. Widać, że Medeiros, który schodzi do środka, jest bardzo niebezpieczny ze swoim uderzeniem. Szymański też jest groźny ze skrzydeł. W ogóle wielu zawodników Legii dostało swobodę gry. Musimy być bardzo agresywni od samego początku meczu. "Vuko" na pewno nastawi Legię pozytywnie - ma trzy zwycięstwa na koncie. Miejmy nadzieję, że na tych trzech się skończy, a później jego seria będzie się dalej toczyła - mówi Probierz.

- Najważniejsza część sezonu rozgrywana jest w bardzo krótkim czasie. Nie rozumiem dlaczego w fazie zasadniczej nie można było grać środa-sobota, a te najważniejsze mecze raz w tygodniu. Byłoby to wyrównane logistycznie dla wszystkich drużyn. My jesteśmy w dobrej sytuacji, bo mamy dobre wyjazdy i dobrą logistykę, ale nie jest sztuką patrzeć tylko na siebie i mówić, że jest dobrze. Trzeba patrzeć na całokształt naszej piłki. Mamy swój cel i spróbujemy odrobić punkty, mimo że nie ma już podziału, który był zresztą błędem - kończy trener krakowskiej drużyny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
Arek - 19.04.2019 / 23:50, *.tpnet.pl

To fakt. Probierz jak nie on. Wypowiedział się jak człowiek. Dziwne. Ale ja już od jakiegoś czasu zauważyłem, że zmienia się chłopina. Jednak w Legii go nie widzę. Tu nie dostanie tyle czasu co u Filipiaka. A pokazał już nie raz, że początki ma bardzo trudne.

odpowiedz
Pacho - 20.04.2019 / 06:06, *.55.155

@Arek: próbuje się zmieniać albo udaje że się zmienia. Ostatnie zdania o podziale punktów go odkryły. Najpierw mówi że chcą odrobić stratę MIMO BRAKU podziału a potem że system był błędem - przypominając sobie o swojej konsekwencji.

odpowiedz
nefretete - 19.04.2019 / 22:28, *.comcast.net

zorientowany a gluptasek

odpowiedz
LGZ - 19.04.2019 / 20:29, *.tpnet.pl

Czas na rewanz bo tym razem tak nie bedzie latwo jak ostatnio !

odpowiedz
News⚽️Legia - 19.04.2019 / 20:09, *.70.28

Każdy marzy by prowadzić!Legie!Mistrza!Polski!Warszawe!

odpowiedz
Kipkorir - 19.04.2019 / 17:48, *.chello.pl

haha ale spuścił z tonu :)

odpowiedz
Redi - 19.04.2019 / 15:32, *.centertel.pl

Legia szuka trenera to już i wypowiedzi bardziej stonowane i mniej uszczypliwe

odpowiedz
Szmu(L)ki - 19.04.2019 / 16:13, *.chello.pl

@Redi: Probierz ma udziały w cracovii, więc raczej tam zostanie na długo. Poza tym mają realną szansę na grę w europejskich pucharach. Widać, że po paru słabych miesiącach poukładał dobrze zespół.

odpowiedz
mcartist - 19.04.2019 / 16:15, *.102.202

@Redi: Dokładnie o tym samym pomyślałem. Szczególnie ten tekst: "...Miejmy nadzieję, że na tych trzech się skończy, a później jego seria będzie się dalej toczyła" - to tak jakbym słyszał kibica Legii który prowadzi inną drużyne

odpowiedz
NAS - 19.04.2019 / 18:13, *.centertel.pl

@Redi: Probierz jest wiceprezesem Cracovii i nie będzie trenerem Legii w najbliższym czasie! Ale faktycznie jestem mocno zaskoczony wyważoną wypowiedzią... To nie w jego stylu...

odpowiedz
zorientowany - 19.04.2019 / 15:19, *.plus.pl

Drugi Jasio Urban się znalazł, filozof za 5 zł.

odpowiedz
Hautausmaa - 19.04.2019 / 23:41, *.chello.pl

@zorientowany: Ale Urbana to raczej pozostaw na spokojnych meandrach. Zrobił Mistrza? Zrobił. Rozpier... Amicę? Również. Nasz człowiek.

odpowiedz
dino - 20.04.2019 / 13:25, *.vtelecom.pl

@zorientowany:
Ja to sobie życzę żebyśmy grali jak za Urbana, przypomnę tylko jego bilans meczów domowych od lipca 2012 do grudnia 2013: 21 zwycięstw-2remisy-2 porażki

odpowiedz