Artur Jędrzejczyk - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Przed Galą Ekstraklasy

Legioniści nominowani do nagród sezonu

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kapituła Ekstraklasy złożona z ekspertów piłkarskich wybrała nominowanych do nagród dla najlepszych piłkarzy i trenera tegorocznych rozgrywek. Uroczyste podsumowanie sezonu ligowego 2018/2019, połączone z wręczeniem statuetek laureatom, odbędzie się w poniedziałek 20 maja podczas Gali Ekstraklasy. Wśród nominowanych jest trzech przedstawicieli Legii Warszawa.

Kapituła wybrała po trzech nominowanych w pięciu kategoriach i pięciu nominowanych w jednej kategorii:

Bramkarz sezonu: Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk), František Plach (Piast Gliwice), Pāvels Šteinbors (Arga Gdynia)

Obrońca sezonu: Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Filip Mladenović (Lechia Gdańsk), Aleksandar Sedlar (Piast Gliwice)

Pomocnik sezonu: Lukáš Haraslín (Lechia Gdańsk), Andre Martins (Legia Warszawa), Joel Valencia (Piast Gliwice)

Napastnik sezonu: Igor Angulo (Górnik Zabrze), Carlitos (Legia Warszawa), Flavio Paixao (Lechia Gdańsk)

Zwycięzców w powyższych kategoriach wybrali w tajnym głosowaniu członkowie kapituły. Każdy z tego grona mógł przyznać nominowanym 5, 3 oraz 1 punkt. W przypadku remisu o zwycięzcy zadecyduje najwyższa ilość otrzymanych „piątek”. Wyniki głosowania pozostaną tajne aż do ceremonii wręczenia nagród na Gali Ekstraklasy.

Trener sezonu: Waldemar Fornalik (Piast Gliwice), Michał Probierz (Cracovia), Piotr Stokowiec (Lechia Gdańsk)

W kategorii „trener sezonu” kapituła ostatecznego wyboru dokona po ostatniej kolejce sezonu.

Wyboru Piłkarza Sezonu dokonają tak jak dotychczas, wszyscy zawodnicy Ekstraklasy. Swoje głosy oddadzą korespondencyjnie na pięciu nominowanych przez kapitułę graczy. Warunkiem jest brak możliwości głosowania na siebie lub na kolegę z drużyny. W tej kategorii nominowani zostali:

Piłkarz sezonu: Igor Angulo (Górnik Zabrze), Andre Martins (Legia Warszawa), Filip Mladenović (Lechia Gdańsk), Aleksandar Sedlar (Piast Gliwice), Joel Valencia (Piast Gliwice)

W skład tegorocznej kapituły weszli przedstawiciele mediów na co dzień aktywnie zaangażowani w rozgrywki LOTTO Ekstraklasy. Oprócz dziennikarzy znaleźli się w niej także przedstawiciele Ekstraklasy S.A. i Ekstraklasa Live Park. W kapitule znaleźli się: Paulina Czarnota-Bojarska (przewodnicząca), Krzysztof Marciniak (Canal+), Andrzej Twarowski (Canal+), Michał Zawacki (Eurosport), Maciej Iwański (TVP), Tomasz Włodarczyk (Przegląd Sportowy), Przemysław Pawlak (Piłka Nożna), Adam Godlewski (Sport), Stefan Szczepłek (Rzeczpospolita), Sebastian Staszewski (Sport.pl), Marek Wawrzynowski (WP), Grzegorz Nawacki (Puls Biznesu), Mikołaj Wójcik (Fakt), Andrzej Janisz (Polskie Radio), Wojciech Bajak (Ekstraklasa S.A.), Marcin Serafin (Ekstraklasa Live Park).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
Mr T - 09.05.2019 / 21:35, *.mm.pl

Zamiast Steinborsa powinien być Peskovic z Cracovii. Swoją drogą ciekawe jak się u nas rozwinie sytuacja z bramkarzami. Z całą sympatią, ale podziękowałbym i Malarzowi i Cierzniakowi za dotychczasową współpracę.

odpowiedz
bartikos - 09.05.2019 / 20:09, *.inetia.pl

@ace: Nie ośmieszaj się , Martins nie jest niczym wybitnym

odpowiedz
Antonio1978 - 09.05.2019 / 19:45, *.132.179

@Majkel: dobre w ch..j ;-)

odpowiedz
Pino(L) - 09.05.2019 / 09:42, *.play-internet.pl

@Dynio: nie nie kolego. Jest jeszcze 3 polskich trenerów

odpowiedz
m4pierwszy - 08.05.2019 / 16:33, *.atman.pl

@Majkel: haha, je...łem

odpowiedz
Dynio - 08.05.2019 / 16:17, *.play-internet.pl

Czy ktoś zauważył, że wśród nominowanych jest tylko jeden Polak (Jędza)?
Dramat dla polskiej piłki normalnie.. :-(

odpowiedz
Mundial w Rosji - 08.05.2019 / 08:38, *.centertel.pl

@Majkel: Zajebiste!

odpowiedz
Roma - 08.05.2019 / 07:27, *.vectranet.pl

Co jak co, ale w komentarzach na tej stronie piłkarze Legii zawsze mogą liczyć na wsparcie tzw. „kibiców”

odpowiedz
Kibol - 08.05.2019 / 00:17, *.chello.pl

Co tam robi przedstawiciel Pulsu Biznesu?

odpowiedz
Majkel - 07.05.2019 / 22:55, *.tpnet.pl

parada sezonu- Jędza
arbiter sezonu- Stefański
treneiro - Sa Pinto
treneiro bramkarzy- kudłaty
prezes- loczek
najlepszy transfer- Salvador Agra
odkrycie sezonu- Kulenovic
wyróżnienie fair play- Cafu
bumerang sezonu- Nagy
przyśpiewka- Bo jagi nikt nie lubi...
kibic sezonu- misiu szarks
fart sezonu- amica w ósemce
pewniak w Fortunie- Legia pierwsza traci gola
spina sezonu- Furman na tarasie
filantrop- Leśnego wyjazdy do krakowa




odpowiedz
News⚽️Legia - 07.05.2019 / 22:41, *.200.39

Wszyscy!nominowani! Legioniści!powinni! odrzucić! nominacje!niezasługujá!wstyd!

odpowiedz
Majkel - 07.05.2019 / 22:23, *.tpnet.pl

Też się dziwię. Widocznie szanowni eksperci nie docenili portugalskiej myśli szkoleniowej. Normalnie brak szacunku.

odpowiedz
Czolowy - 07.05.2019 / 22:04, *.t-mobile.pl

@Gor: jak to gdzie? nasz czołowy gracz kopie się po czole

odpowiedz
Piekario - 07.05.2019 / 21:59, *.t-mobile.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: a twoja teczowa

odpowiedz
(L) (L) (L) (L) (L) (L) (L) - 07.05.2019 / 21:46, *.11.137

Czemu Sa Pinto nie dostał nominacji?

odpowiedz
SSA PINTO - 07.05.2019 / 21:28, *.com.pl

i gdyby nie ja to by nic nie mieli..jestem boski..i ta burza włosów...

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 07.05.2019 / 21:15, *.vectranet.pl

@Piekario: Twoja stara jest czarna.

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 07.05.2019 / 20:57, *.2.60

A mówią ze szrot zza granicy sprowadzamy , a tu tylu utalentowanych Polaków przecież jest...
... i młodych

odpowiedz
xx - 07.05.2019 / 20:39, *.skranetcan.pl

za co te nominacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
ace - 07.05.2019 / 20:21, *.orange.pl

@gazza: Śmieszny jesteś. Nie ma takiego drugiego w środki pola z taką techniką jak Martins

odpowiedz
gazza - 07.05.2019 / 19:39, *.inetia.pl

Nikt z Legii nie powinien dostać nominacji !
To co reprezentują to kpina z widzów i z piłki nożnej !

odpowiedz
Piekario - 07.05.2019 / 18:22, *.t-mobile.pl

Czarny kon to Sa Pinto.

odpowiedz
LWL - 07.05.2019 / 18:00, *.tpnet.pl

Plach, Sedlar, Martins, Carlitos,Fornalik, Martins. ! "L" !!!

odpowiedz
Bear - 07.05.2019 / 17:45, *.orange.pl

Patrząc obiektywnie , nikt z Legionistów nie zasłużył w tym sezonie na nagrodę.
I nawet obrona mistrzostwa tego nie zmieni.
Legia zaczęła grać trochę lepiej po odejściu Sa Pinto, ale ta gra i tak jest w kratkę, a zawodnicy nie mają ustabilizowanej formy.
Moim zdaniem , w tym sezonie nagrody indywidualne dla zawodników należą się piłkarzom Piasta.
A tak swoją drogą , co myślicie o powrocie Jodłowca do Legii i np. gdyby Legia kupiła Valencie i Sedlara ? Jakie macie zdanie, warto ?

odpowiedz
L - 07.05.2019 / 17:17, *.play-internet.pl

@zorientowany: skończ udawać ze się znasz na piłce. Zawodnicy na tej pozycji nie są od robienia liczb...

odpowiedz
lob - 07.05.2019 / 17:15, *.chello.pl

Czy ktoś wie kiedy nasi zawodnicy przyjdą do roboty po tym "sukcesie" w meczu z piastem ?
Niedziela była dniem wolnym, poniedziałek też, a czy we wtorek pracują ???
Czy deweloperkę załatwiają ?
Jak wtorek jest wolny to wypadało by piątek też nie przyjść do roboty jak gramy dopiero w niedzielę.
Starszyzna już rządzi, a nie Vuko. Dobrze, że większość już w lipcu odejdzie.

odpowiedz
Ricardo is Pinto - 07.05.2019 / 17:04, *.chello.pl

A gdzie Slavador Agra ?

odpowiedz
Marcin - 07.05.2019 / 16:30, *.play-internet.pl

Jędza jedynym Polakiem z zawodników.

odpowiedz
Pawel - 07.05.2019 / 16:03, *.play-internet.pl

Maciej Iwanski.... hmmm . Chyba kreujacy sie na eksperta

odpowiedz
Groch - 07.05.2019 / 15:19, *.play-internet.pl

@Gor: widziałem go dziś w Amricie ,zamówił podwójnego na grubym

odpowiedz
Yeti - 07.05.2019 / 15:10, *.netfala.pl

Zapomnieli nominować Michała Kucharczyka do Złotego Buta Polskiej Piłki.

odpowiedz
asd - 07.05.2019 / 15:01, *.orange.pl

@pepe: ręka roku

odpowiedz
Gor - 07.05.2019 / 14:39, *.t-mobile.pl

@Jackie : a gdzie kucharczyk?

odpowiedz
m4 - 07.05.2019 / 14:35, *.hexaoperator.com

Ewidentnie brakuje zlotoustego Malario do bramkarze sezony.

I Fatalczyk do hegemona sezonu odkrycia sezonu, pilkarza nad pilkarze sezonu

odpowiedz
pepe - 07.05.2019 / 13:58, *.com.pl

Jędza to chyba jako bramkarz sezonu ;)

odpowiedz
zorientowany - 07.05.2019 / 13:44, *.plus.pl

Martens nie ma żadnych liczb, skończmy z udawaniem że to dobry piłkarz.

odpowiedz
Władeczek - 07.05.2019 / 13:30, *.netfala.pl

Niech najpierw obronią mistrzostwo kraju a później wezmą się za nominowania faken.

odpowiedz
Groch - 07.05.2019 / 13:20, *.play-internet.pl

Z tych wszystkich piłkarzy to nikt nie potrafił formy równej utrzymać . A na trenera sezonu zasłużył fornalik z budżetem o połowę mniejszym od lechii i trzy razy od Legii o mistrza bedzie sie bił do ostatniej kolejki

odpowiedz
Szyszko - 07.05.2019 / 13:16, *.162.234

Pinto nie ma?

odpowiedz
Jackie - 07.05.2019 / 12:50, *.t-mobile.pl

Bramkarz: Plach
Obronca:Mladenovic
Pomocnik: Valencia
Napastnik: Angulo
Trener: Fornalik
Pilkarz: Martins

odpowiedz