REKLAMA

Legia z sekcją futsalu

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Legia.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa powołała do życia sekcję futsalu, która będzie funkjonowała na bazie stowarzyszenia Win Win. Win Win od 2013 roku, dzięki zaangażowaniu SKLW, prowadziło program aktywizacji sportowej dla młodzieży z warszawskich placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz założyło własny zespół.

Nowo powstała sekcja Legii zadebiutuje w sezonie 2019/20 w rozgrywkach II ligi, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym. Legioniści swoje mecze rozgrywać będą w hali OSiR Włochy, przy ulicy Gładkiej, gdzie w minionym sezonie występowali także zawodnicy Win Win (również w II lidze futsalu)."To wielki powód do satysfakcji, że po powstaniu sekcji ampfutbolowej nasza piłkarska rodzina znowu się powiększa. Autentyczna pasja i poświęcenie zawodników, którzy na swojej drodze życiowej mijali wiele przeszkód, przekonały nas, żeby pomóc w ich rozwoju sportowym i profesjonalizować organizację klubu. Dziękujemy kibicom Legii za wieloletnie zaangażowanie w działalność stowarzyszenia i wspieranie marzeń chłopców, którzy dzięki sportowi zyskali nowe perspektywy. Powstanie sekcji futsalowej postrzegamy jako projekt o charakterze społecznym. Legioniści kolejny raz pokazali ogromną siłę pozytywnego zmieniania trudnej rzeczywistości" - powiedział członek zarządu Legii Warszawa Jarosław Jankowski.

"Bycie częścią Legii Warszawa to dla nas zaszczyt i spełnienie marzeń. Osoby tworzące nasze stowarzyszenie to wieloletni, oddani kibicie Legii. Wywodzimy się z projektu dla młodzieży zagrożonej wykluczeniami, prowadzonego przez kibiców przy wsparciu klubu. Projekt społeczny trwa i trwać będzie nadal, ale od blisko roku inwestujemy nasze środki głównie w futsal. Jest to dynamiczna odmiana piłki nożnej, z którą wiążemy dalekosiężne plany na przyszłość. Klub już od tego sezonu został wzmocniony doświadczonymi zawodnikami. Rozpoczynamy grę od II ligi, ale naszym zadaniem jest jak najszybszy awans do Ekstraklasy i walka o najwyższe cele, tak jak na Legię Warszawa przystało" - mówi opiekun sekcji Krzysztof Nowiński.

Sekcja współpracować będzie z dzielnicą Włochy oraz OSiR-em Włochy, zaś ambasadorem sekcji jest były kapitan Legii, Jakub Rzeźniczak.

Więcej informacji znajdziecie na legiafutsal.com oraz na fanpage sekcji na Facebooku: https://www.facebook.com/LegiaWarszawaFutsal/.

Nasz serwis został patronem medialnym sekcji - wkrótce uruchomimy dział poświęcony legijnemu futsalowi, podobnie jak ma to miejsce z sekcjami koszykówki, siatkówki i rugby.

Sekcja Futsal ogłasza nabór do drużyny!

Jeżeli chcesz reprezentować barwy Legii Warszawa i być częścią budowy silnej sekcji futsalowej Legii Warszawa, wyślij swoje zgłoszenie wraz ze swoim piłkarskim CV na maila: testy@legiafutsal.com.przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

+dodaj komentarz
pytanie - 05.07.2019 / 14:51, *.214.242

Czy wystartuja w sezonie futsalu 19/20 ??

odpowiedz
:) - 19.05.2019 / 15:44, *.amazonaws.com

Ja bym widział sekcję baseball... oczywiście mam na myśli grę :)

odpowiedz
rad - 10.05.2019 / 13:56, *.t-mobile.pl

Czy jest szansa na powrót hokeja?

odpowiedz
Adam - 09.05.2019 / 21:42, *.t-mobile.pl

Fajnie by było, gdyby powstała drużyna amatorska piłki nożnej Legia III, w której występowaliby tylko ochotnicy, żadnych diet i wynagrodzeń i która występowałaby w regularnych rozgrywkach.

odpowiedz
Kraken - 09.05.2019 / 20:58, *.t-mobile.pl

@zorientowany: Trenerem tylko Sa Pinto, miałby blisko z ławki, żeby się rzucić na sędziego, ewentualnie jakiegoś zawodnika

odpowiedz
in - 09.05.2019 / 20:23, *.ckmediator.pl

Kucharczyka do tej sekcji ale szybko ,bo grać nie umie ,podawać nie umie,strzelać umie - tylko biegać potrafi

odpowiedz
zorientowany - 09.05.2019 / 19:41, *.chello.pl

Tak bym widział pierwsza szóstkę drużyny futsalowej:
Malarz
Wieteska Rocha
Szymański Radovic
Kucharczyk

odpowiedz
Kraken - 09.05.2019 / 18:58, *.t-mobile.pl

I kiedy wreszcie jakas modernizacja hali??

odpowiedz
Kraken - 09.05.2019 / 18:56, *.t-mobile.pl

Kiedy hokej ja sie pytam??? Bogus obiecal Lokhead zapomnial?

odpowiedz
tomiacab - 09.05.2019 / 17:56, *.virginm.net

Fajnie, fajnie :) "Wszyscy na futsal!!!" ;)

odpowiedz
tomiacab - 09.05.2019 / 17:55, *.virginm.net

@Ding: Ooooo to by było dobreeee

odpowiedz
oLaf - 09.05.2019 / 17:26, *.vectranet.pl

i dobrze, im więcej sekcji tym lepiej!

odpowiedz
Kamil - 09.05.2019 / 16:26, *.play-internet.pl

@DzyndzeL: Szymańczak, Agro a kim oni są bo w Legii takich nazwisk nie ma

odpowiedz
DzyndzeL - 09.05.2019 / 15:45, *.plus.pl

A nie moznaby do sekcji futsalu podesłać paru ogorasów z pierwszej drużyny (np Kucharczyk, Szymańczak, Agro)??

odpowiedz
Ding - 09.05.2019 / 15:00, *.play-internet.pl

Kiedy szczypiorniak?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.