Sebastian Szymański - fot. Mishka / Legionisci.com

Szymański: Na bycie legionistą trzeba zasłużyć

Fumen i Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

- Pierwsza połowa do utraty bramki była udana w naszym wykonaniu. Wierzyliśmy w cud, że dzisiaj wygramy i będziemy mistrzem Polski. Po pierwszej bramce wkradła się nerwowość, a pewność siebie spadła. Potem dostaliśmy drugą bramkę, a dopiero pod koniec się obudziliśmy. Cudu nie było, ale nie ma co na niego liczyć, ponieważ my sami nie wygraliśmy – powiedział po meczu Sebastian Szymański.

Słowa trenera Vukovicia wypowiedziane na konferencji prasowej były mocne, ale skoro tak mówi to musi mieć rację. Ja nie czuję się legionistą, ponieważ trzeba na to zasłużyć.

Nie znaliśmy wyniku z Gliwic, staraliśmy się o tym nie myśleć. Po stracie gola odpuściliśmy, a obudziliśmy się w końcówce meczu i było to za mało. Aby zdobyć dziś mistrzostwo trzeba było wygrać z Zagłębiem, a Piast musiał przegrać. W rundzie mistrzowskiej spotkań słabych, które powinniśmy wygrać, a przegrywaliśmy było wiele. Ten początek, który w każdym sezonie jest bardzo słaby, mógł się przyczynić do tego, że Legia nie jest mistrzem Polski.

O zmęczeniu sezonem

Na pewno odczuwam zmęczenie, ale kiedy walczysz o mistrzostwo Polski to jest to dopiero drugorzędną sprawą. Trzeba pokazać na murawie wszystko co najlepsze i walczyć do ostatniej minuty. Tak jak mówię zmęczenie było, ale taka jest nasza rola, trzeba toczyć bój o mistrza, a nie liczyć na innych. Jest smutek i zdenerwowanie, bo wiemy, że nie tak to powinno wyglądać. Mieliśmy sporo okazji, aby odskoczyć innym drużynom i wcześniej zdobyć mistrzostwo Polski, jednak z żadnej nie skorzystaliśmy. Dzisiaj mamy wynik tego całego sezonu, jesteśmy za Piastem i trzeba im pogratulować. Gliwiczanie zrobili swoje, kiedy my nie punktowaliśmy to oni punktowali, wykonali dobrą robotę. Na pewno też wina leży po naszej stronie, że Piast w siebie uwierzył i dzisiaj jest mistrzem Polski. Drużyna Waldemara Fornalika wykorzystała nasze błędy. Rok temu czy dwa lata temu my też nie graliśmy rewelacji, a inne drużyny nie mogły wykorzystać tego, że Legia gra poniżej oczekiwań. To Piast został najlepszą drużyną w Polsce, a my będziemy musieli jakoś żyć z drugim miejscem.

O grze pod presją

Nie widziałem, aby po przegranej z Piastem coś pękło w zespole. Po każdej porażce jest ciężko, a nam po niej przytrafiło się jeszcze kilka słabych meczów, gliwiczanie to wykorzystali i byli przed nami. Mieliśmy gdzieś z tyłu głowy, że nie obronimy tego mistrzostwa. Piast zrobił sobie przewagę i wykorzystał nasze błędy. Sami sobie narzuciliśmy presję, która było widać w meczach. Ten sezon nie był dla nas udany, przegraliśmy wszystko co mogliśmy. Nie zdobyliśmy Superpucharu, pucharu, ani nie wygraliśmy ligi, ponadto odpadliśmy z Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Na pewno gdzieś w głowie nam zostało to co było na początku sezonu. Miało to większe znaczenie niż zmęczenie nóg czy ciała. Możliwe, że to właśnie to zadecydowało o braku mistrzostwa.

Były spotkania w których pierwsi traciliśmy bramkę i potem musieliśmy nadrabiać. W meczu z Pogonią i Lechią zrobiliśmy to, za to w rywalizacji Lechem się to nie udało. Pojawiał nam się sygnał w głowie, że coś jest nie tak. Myślałem, co jest tego powodem. Uważam, że to co robiliśmy na treningu staraliśmy się zawsze przenosić na spotkania. Pierwsze 10/15 minut było co mecz słabe w naszym wykonaniu. Myślę, że drużyny przeciwne rosły strzelaną bramką. Pewnie to też zadecydowało o tym, że nie jesteśmy mistrzem.

O Vukoviciu i kibicach

Nie będę oceniał czy prezes ma rację czy nie. Myślę, że każdy w zespole chciałby, aby trener Aleksandar Vuković był z nami jak najdłużej. Wiemy, że razem możemy wrócić na najlepszą ścieżkę i możemy grać w europejskich pucharach. Do tego są też potrzebne dobre decyzje oraz trener Vuković. Nie tylko kibice są zdenerwowani, my też jesteśmy pogrążeni w smutku, że nie jesteśmy mistrzem. Przez parę dni, może nieco dłuższy okres ten smutek będzie nam towarzyszył. Będziemy musieli się od tego odciąć i skupić się na nowym sezonie, aby ten początek lepiej wyglądał. Jak co roku naszym celem będzie mistrzostwo i mam nadzieję, że to zrobimy.

O transferze

W głowie będę miał to, że przegrałem mistrzostwo, a nie transfer czy co innego. Myślę, że tak będzie do końca moich przygotowań do mistrzostw Europy na które mam nadzieję, że dostanę powołanie i będę mógł reprezentować nasz kraj. Nie będę deklarować czy odejdę czy nie, bo życie jest przewrotne i zobaczymy co się wydarzy. Myślę, że na ten sezon chciałbym zostać, ale nie wszystko zależy ode mnie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
Szaro-szary - 22.05.2019 / 13:51, *.centertel.pl

Jeden z nielicznych w tej drużynie który ma jaja . I na boisku i poza nim. Takich ludzi nam trzeba bo NIGDY nie odpuszcza. Sebastian, JESTES LEGIONISTĄ

odpowiedz
AAA - 21.05.2019 / 19:18, *.chello.pl

Sebek,Twoje odejście razem z Fatalczykiem to będą dwa najważniejsze wzmocnienia.

odpowiedz
k. - 21.05.2019 / 13:23, *.tpnet.pl

Można się nie zgadzać z Szymańskim ale po co obrażać małolata którego starzy wysłali przed kamery by się tłumaczył. Gdzie Kebabowiec i Dolar? Tacy Legioniści a odwagi im zabrakło?

Adam Hlousek szacunek!

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 21.05.2019 / 10:31, *.play-internet.pl

Moze bys zostawal Po treningach I trenowal rzuty rozne I wolne zeby w koncu CI wychodzily????????????????

odpowiedz
R - 21.05.2019 / 07:36, *.tpnet.pl

Młody miej honor i lepiej milcz

odpowiedz
przemo - 21.05.2019 / 07:24, *.chello.pl

Szymański - przereklamowy grajek. Profesjonalizmu zero. Promowany na siłę. I w promowaniu tego zawodnika na siłę upatruję główną przyczynę upadku tego sezonu. Zamiast dobrego zawodnika na rozegraniu mamy drewno. W większości meczów zupełnie bezwartościowy. Już lepiej poradziłby sobie na jego pozycji Carlitos. Jeśli ma wykonywać rzuty rożne to czego nie zostaje po treningach tak by 9/10 było celnych ? Większość rzutów rożnych strata przez złe dośrodkowanie. Siłowni to on też chyba nigdy nie odwiedzał, bo wygląda jak szkielet. Powinien nabrać masy mięsniowej, ale albo nie dostał informacji od trenerów, że musi to zrobić albo traktuje to olewczo. Najgorsze jest to, że on uwieżył w to, że jest "wielką gwiazdą" za 10 mln euro. Jeśli ktoś go szybko nie nauczy pokory i ciężkiej pracy to skończy tak jak większość kopaczy wychodzących z Legii, czyli wyjazd za granicę i powrót po 2-3 sezonach z podkulonym ogonem do ekstraklasy.

Niestety, jeśli Szymański jest najlepszym zawodnikiem młodym z Legii, a w akademii większość jest takich jak on którzy lansują się, że grają w Legii to akademia również nie wypali i nie ma co liczyć na napływ świeżej krwi.

odpowiedz
Mario - 21.05.2019 / 07:11, *.timplus.net

Nie wszystko zależy ode mnie … oczywiście, że nie, jak prezesik się uprze, że koniecznie trzeba Cię sprzedać, to odejdziesz.

odpowiedz
Legionista z Woli - 21.05.2019 / 03:52, *.210.151

Szymaski ty nie zaslugujesz byc legionista oddaj koszulke iszukaj sobie klubu jak reszta tych grajkow. Vuko zrob porzadek albo tez zwijal zagle.

odpowiedz
TeDe85 - 20.05.2019 / 22:25, *.chello.pl

Seba jest piłkarzem rozgrywającym, otwierającym drogę do bramki jednym podaniem. Ma dość dobry przegląd pola. To nie jego wina, że w ataku może co najwyżej pograć z Carlitosem, który się ustawia, szuka piłki. To nie jego wina, że sztab szkoleniowy nie wysłał go na dodatkowe treningi siłowe, by nabrał muskulatury i nie dał się przepychać każdemu. Młody jest i ma jeszcze ostatnie chwile by zrobić z niego rozk...rwatora środkowej strefy boiska. Stałe fragmenty? no cóż... musi ćwiczyć trochę więcej... ale skoro Szymi je wykonuje to jak bardzo ch...jowi muszą być pozostali?

Brawo chłopaku! Zostań! Zadzwoń do Lewego, Piszczka i Zielińskiego! Doradź się, a zrobisz mega progres i będziemy mieli z tego wszyscy korzyści :-)

odpowiedz
Marcin - 20.05.2019 / 19:47, *.com.pl

Jędza nie miał odwagi coś błyskotliwego powiedzieć. Jaki kapitan taka ekipa.

odpowiedz
bronek49 - 20.05.2019 / 18:40, *.chello.pl

o czym ty wieczny talencie mówisz grasz beznadziejnie zawsze jesteś jednym z najgorszych zawodnikow dziennikarze ciągną cię za uszy ale szybciej ci urwią niż zostaniesz klasowym pilkarzem , trzeba wpierw dobrze trenowac i robić postępy a ty się cofasz o transferze to zapomnił bo na takie miernoty to nie ma popytu

odpowiedz
LGZ - 20.05.2019 / 17:00, *.tpnet.pl

Pan jeszcze nie zasluzyl na bycie "Legionista " !!!

odpowiedz
LWGZ - 20.05.2019 / 16:55, *.tpnet.pl

Na bycie legionista trzeba zasluzyc zdecydowanie lepsza gra i wykonywaniem rzutow wolnych i roznych a czy Pan jest w tym dobry to Pan najlepiej wie !!!!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 20.05.2019 / 16:03, *.play-internet.pl

Legia pod wodzą Mioduskiego straciła swoją markę i z klubu,który kojarzył się z pewnym poziomem,jakością i zawodnikami,których ponad połowa grała w swoich reprezentacjach narodowych,staliśmy się ligowym średniakiem,który w każdym meczu jest faworytem tylko u buka.Natomiast pseudodziałacze i pseudopiłkarze nadal nam,kibicom wmawiają,że powinniśmy bardziej wierzyć słowom Mioduskiego niż własnym oczom.

odpowiedz
nieznajomy - 20.05.2019 / 15:38, *.t-mobile.pl

nie byłem na meczu ale oceniam =)

odpowiedz
kazchu - 20.05.2019 / 15:13, *.chello.pl

szymanski moze i jestes legionista ale jestes slaby jak hu....... .wogole bylo by lepiej zeby cie sprzedali.tyle co ty akcji zje...ales to historia a rzuty rozne i wolne to sobie odpusc bo zadne z nich nie bylo dobre przez caly sezon

odpowiedz
Antek - 20.05.2019 / 16:30, *.plus.pl

@kazchu: A gdzie on powiedział, że jest Legionistą?

odpowiedz
Szmu(L)ki - 20.05.2019 / 15:12, *.chello.pl

On jest pierwszy do wywalenia. Zamiast trenować, chodzić na siłownię to woli bujać się po mieście albo leżeć na kanapie i grać w fifę na konsoli.

Typowy wyrobnik. Oddałbym go na wypożyczenie do Sosnowca na ten sezon, żeby zobaczył gdzie jego miejsce.

odpowiedz
olew - 20.05.2019 / 12:55, *.vectranet.pl

pewnie odejdzie , szkoda bo jest dobry , bramka w Gdańsku to najlepsza akcja sezonu...

odpowiedz
Szmu(L)ki - 20.05.2019 / 15:18, *.chello.pl

@olew: co Ty bredzisz człowieku.
Porównaj sobie jego statystyki w tym sezonie z łakomczuszkiem fińskim z Miedzi. Grają na podobnej pozycji, rozegrali podobną liczbę minut w lidze.
Uszatek z Warszawy: 2 bramki, 7 asyst
Pączuś z Legnicy: 13 bramek, 4 asysty

odpowiedz
Bear - 20.05.2019 / 10:19, *.orange.pl

Trzeba się wziąć do roboty a nie gadać głupoty.
Jak na razie młody, to jesteś mocno przereklamowany i obyś nie skończył jak 90 % polskich talentów.

odpowiedz
m4 - 20.05.2019 / 10:07, *.hexaoperator.com

Polski Pirlo ... mistrz rogali 15 mln Euro szymanski :D ahahaha chyba w fifie

odpowiedz
Sasza - 20.05.2019 / 10:04, *.net.pl

Seba, rozwaliłeś mnie tym tekstem:
"Uważam, że to co robiliśmy na treningu staraliśmy się zawsze przenosić na spotkania. Pierwsze 10/15 minut było co mecz słabe w naszym wykonaniu."

Sam przyznajesz że opierdzielacie się na treningach, a przynajmniej na początku. To jest żałosne.

Prawda jest jednak taka, że jesteście po prostu bardzo przeciętnymi piłkarzami. A teksty o tym waszym niby dużym potencjale to legendy bez pokrycia w faktach. Do tego, wam wcale nie zależy na tym żeby się rozwijać. Popatrz sobie jak ty kopiesz piłkę z rogu albo z wolnego. Poczytaj sobie biografię Platiniego to może ci się otworzą oczy co ty odpierdzielasz.

odpowiedz
Simon - 20.05.2019 / 10:02, *.155.3

Nie ma postępów w rozwoju, w porównaniu do np. takiego Walukiewicza lub Klimali. Czas już, aby zakończyła się rola dobrze rokującego debiutanta a pojawił się lider, przynajmniej drugiej linii.

odpowiedz
Piter - 20.05.2019 / 09:41, *.net.pl

Jak to nie wszystko zależy od Ciebie? Ja masz kontrakt to od Ciebie zależy czy odejdziesz czy nie! Skończcie p... te farmazony!

odpowiedz
Ryniek - 20.05.2019 / 09:19, *.virtuaoperator.pl

Wierzę mu, że jest zmęczony. Jak się traci każdą piłkę, a potem dyma przez pół boiska, żeby ją odzyskać to można być zmęczonym.

odpowiedz
trenuj - 20.05.2019 / 09:15, *.tpnet.pl

ty gnoju to naucz się dośrodkowywać z rogów

odpowiedz
L - 20.05.2019 / 08:52, *.tpnet.pl

Generalnie to on gada ciągle takie oklepane i usłyszane wcześniej teksty. Nasłuchał się tekstów o legionistach, honorze i tak dalej. Zaraz zacznie gadać coś o banderowcach mimo że nie ma o tym zielonego pojęcia tak jak Furman. Jeszcze nagle stwierdził że nie czuje się Legionistą bo na to trzeba zasłużyć - dla mnie to tekst pod publike...

odpowiedz
R. - 20.05.2019 / 07:42, *.170.173

Zmęczeni sezonem??? Czym sie pytam? Z pucharów europejskich odpadliście, z Pucharu polski odpadliście, naprawdę zawodowy piłkarz będzie mówił ze on jest zmęczony takim sezonem?

odpowiedz
Maciek_Bemowo - 20.05.2019 / 07:18, *.com.pl

Sebek,żeby wszyscy dawali z siebie tyle co Ty to o mistrza bym był spokojny. Też miewałeś słabsze momenty, ale też to Ty z nielicznych dawałeś z siebie najwięcej.

odpowiedz
Derwall - 20.05.2019 / 05:53, *.orange.pl

Szymi jeszcze dluga droga przed toba -jedyny który mogl by to ogarnąć to W.Fornalik któremu jakiś czas temu przypisano latke specjalisty od spadkowiczow ale wlasnie dziś pokazal ze nie tylko ,i potrafi ulozyc zespol wszędzie gdzie był to zrealizowal zadanie jakie miał bo jest przedewszystkim profesjonalista -jast pracownikiem i kase bierze za wykonana prace -nie oszukujmy się niezależnie z jakiej nacji sa piłkarze czy trenerzy to sa przedewszystkim pracownikami klubu i maja wykonać pewne zadanie-kwestia tego czy ktoś jest profesjonalista w swym fachu-tylko tyle i az tyle

odpowiedz
(L)eo - 20.05.2019 / 00:56, *.t-mobile.pl

Popłakał się podczas wywiadu? Tym wywiadem udowodnił że jest kolejną miękka faja,która nie zasługuje na noszenie (L) na piersi, zresztą cała dzisiejsza Legia na to nie zasługuje, począwszy od personelu koszulkowego po cymbała, który po objęciu Legii wszystek czego się dotknie to spartoli. Taki typowy "zajączek". Leśny wróć, jeśli te wszystkie plotki o Tobie to prawda,to mam to w poważaniu,możesz kraść,brać na lewo do kieszeni, cokolwiek,ale uratuj ten klub,tylko dzięki Tobie to działało,taka Legię jak za Twoich czasów chce oglądać,bo teraz jest mi zwyczajnie,po ludzku,wstyd.

odpowiedz
Eri - 20.05.2019 / 02:30, *.play-internet.pl

@(L)eo: Ochłoń... moim zdaniem małolacik pokazuje, że daje z siebie wszystko. Co do cymbała się zgadzam ;)

odpowiedz
R17 - 20.05.2019 / 00:35, *.chello.pl

Szymański niczym się nie wyróżniał. "Bycie Legionistą"? Co to w ogóle znaczy. Wychowanek to jest a Carlitoz "gwiazda" to nie? Nie ta sama pozycja ale może Legionistą jest ten co więcej daje drużynie? Szymański fatalne stałe fragmenty i w klasyfikacji kanadyjskiej 9, a Carlitoz 22 punkty?

Może jednak zamiast kombinowania kto zasługuje na to by być a kto nie lepiej jednak oceniać zwyczajnie umiejętności?

odpowiedz
Eri - 20.05.2019 / 02:21, *.play-internet.pl

@R17: Carlitos jak coś Panie Legionista.

odpowiedz
R17 - 21.05.2019 / 00:27, *.chello.pl

@Eri: Tak wiem. Ale ilekroć piszę jego nazwisko to przez "z".Głupia sprawa ale ta literówka tak mi wlazła... Ale fakt głupio.

odpowiedz
Przemo - 20.05.2019 / 00:17, *.in-addr.arpa

Moim zdaniem dzisiaj, jako jedyny Seba pokazywał że chce wygrać to mistrzostwo, jednak reszta drużyny, pokazała gdzie ma Legie i dla niej to każdy inny klubik w którym gra, grała aby grać. Wyszla ch...ia, ale mam nadzieję że ten kubeł zimnej wody nam pomoże jak powinna wyglądać gra Legii Warszawa. PS Seba ten sezon pomógł Ci dojrzeć, mam nadzieję że jeszcze kolejny zagrasz u Nas. Pzdr

odpowiedz
Juri - 20.05.2019 / 00:13, *.inetia.pl

Chłopaku jesteś Legionistą.
Reprezentujesz barwy tego klubu,wykonuj to co potrafisz jak najlepiej.
Ludzie w Ciebie wierzą .

odpowiedz