Hubert Derlatka (w środku) - fot. Raffi / Legionisci.com

CLJ U-17: Zagłębie Lubin 2-3 Legia

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy Legii wygrali pierwsze spotkanie półfinału Centralnej Ligi Juniorów U-17 z Zagłębiem Lubin 3-2. Do przerwy lepiej prezentowali się gospodarze, którzy prowadzili 1-0 po bramce Bartosza Zynka; na dodatek w 12. minucie boisko musiał opuścić kontuzjowany stroper Kamil Rokosz. W drugiej połowie legioniści zagrali zdecydowanie agresywniej i pomiędzy 52 a 62 minutą strzelili trzy bramki - pierwszą po strzale z dystansu Kajetan Staniszewski, a dwie kolejne Szymon Włodarczyk. Wynik meczu w 66. minucie po rzucie karnym ustalił Bartosz Zynek.

Rewanżowe spotkanie obu drużyn rozegrane zostanie w najbliższy czwartek o godzinie 12:00 na bocznym boisku Legii. Finał CLJ U-17 zaplanowano na 18 czerwca na stadionie w Ząbkach.

1/2 finału CLJ U-17: Zagłębie Lubin 2-3 (1-0) Legia Warszawa U17
1-0 11 min. Bartosz Zynek (as. Jakub Sangowski)
1-1 52 min. Kajetan Staniszewski (z dystansu, as. Szymon Włodarczyk)
1-2 56 min. Szymon Włodarczyk (as. Kajetan Staniszewski)
1-3 62 min. Szymon Włodarczyk (głową, as. Michał Kochanowski z rzutu rożnego)
2-3 66 min. Bartosz Zynek (z karnego)

Strzały (celne): Zagłębie 20 (10) - Legia 12 (6)

Zagłębie: 1. Bartosz Matoga - 2. Wiktor Walczak, 3. Arkadiusz Baran, 4. Masymilian Trepczyński, 5. Jakub Malec - 7. Bartosz Zynek, 6. Mateusz Kizyma, 8. Adrian Bukowski, 11. Patryk Kusztal - 10. Jakub Sangowski (62' 13. Kamil Hanc), 9. Leszek Jagodziński (65' 16. Krzysztof Pochyra)
Rezerwowi: 12. Oliwier Zych (br.) - 14. Arkadiusz Krysik, 15. Kacper Masny, 17. Jakub Rogalski, 18. Jakub Siga.

Legia: 1. Jakub Kowynia - 2. Hubert Derlatka, 5. Kamil Rokosz (12' 4. Marcel Myszka [03]), 3. Damian Urban, 7. Dawid Barnowski (90' 20. Ignacy Dawid) - 11. Dawid Grzelak (76' 19. Miłosz Pacek), 6. Michał Kochanowski, 8. Kacper Gościniarek (Kpt), 21. Jakub Czajkowski(46' 18. Kacper Skwierczyński), 13. Kajetan Staniszewski (63' 16. Patryk Pierzak) - 9. Szymon Włodarczyk (71' 17. Michał Sparwasser).
Rezerwowi: 12. Sebastian Krejer (br)
Trener: Grzegorz Szoka. II trener: Jakub Renosik