Carlitos, Inaki Astiz i Luis Rocha - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Astiz: Pracuję tak samo jak wcześniej

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Ogłaszając przedłużenie umowy z Inakim Astizem klub podkreślił jego nową rolę, jaką ma pełnić w drużynie. Nie oznacza to jednak, że Hiszpan przestał być pełnoprawnym zawodnikiem walczącym o miejsce w składzie.

- Nadal będę walczył o miejsce w składzie. Trzeba robić swoje, a później trener będzie podejmował decyzję kiedy mam grać, kiedy nie, a kiedy mam pełnić inną rolę. Póki co wszystko jest tak samo jak było do tej pory. Z czasem zobaczymy jak to będzie wyglądało. Na razie muszę trenować ciężko i przygotowywać się do sezonu - powiedział po pierwszych zajęciach w Warce.

- Mieliśmy dłuższe wakacje niż w ostatnich latach, dlatego trzeba mocno zacząć przygotowania. Trener powiedział, że pierwszy trening był taki wprowadzający, trochę wytrzymałościowy ale z piłkami. Teraz jest taki okres, że trzeba też pobiegać bez piłek - solidny trening na początek.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Dodatkowo Inaki ma pełnić rolę, osoby wspierającej współpracę między pierwszym i drugim zespołem Legii oraz dbającej o rozwój młodych zawodników. - Wszyscy doświadczeni zawodnicy - nie tylko ja - staramy się pomagać młodszym na treningach. Wiadomo, że więcej przeżyliśmy na boiskach, poza nimi i możemy podzielić się naszymi doświadczeniami - mówi Astiz.
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.