Carlitos, Inaki Astiz i Luis Rocha - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Astiz: Pracuję tak samo jak wcześniej

Woytek, źródło: Legionisci.com

Ogłaszając przedłużenie umowy z Inakim Astizem klub podkreślił jego nową rolę, jaką ma pełnić w drużynie. Nie oznacza to jednak, że Hiszpan przestał być pełnoprawnym zawodnikiem walczącym o miejsce w składzie.

- Nadal będę walczył o miejsce w składzie. Trzeba robić swoje, a później trener będzie podejmował decyzję kiedy mam grać, kiedy nie, a kiedy mam pełnić inną rolę. Póki co wszystko jest tak samo jak było do tej pory. Z czasem zobaczymy jak to będzie wyglądało. Na razie muszę trenować ciężko i przygotowywać się do sezonu - powiedział po pierwszych zajęciach w Warce.

- Mieliśmy dłuższe wakacje niż w ostatnich latach, dlatego trzeba mocno zacząć przygotowania. Trener powiedział, że pierwszy trening był taki wprowadzający, trochę wytrzymałościowy ale z piłkami. Teraz jest taki okres, że trzeba też pobiegać bez piłek - solidny trening na początek.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Dodatkowo Inaki ma pełnić rolę, osoby wspierającej współpracę między pierwszym i drugim zespołem Legii oraz dbającej o rozwój młodych zawodników. - Wszyscy doświadczeni zawodnicy - nie tylko ja - staramy się pomagać młodszym na treningach. Wiadomo, że więcej przeżyliśmy na boiskach, poza nimi i możemy podzielić się naszymi doświadczeniami - mówi Astiz.




fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
ZW - 18.06.2019 / 13:09, *.tpnet.pl

Pracuj bo "LEGIA" oczekuje takiej gry jak bylo wczesniej !!

odpowiedz
Ali - 18.06.2019 / 11:04, *.249.78

to tylko pokazuje, że Arek i Rado nie chcieli zgodzić się na obniżkę wynagrodzenia - dlatego odeszli. Mogliby zostać w takiej samej roli co Inaki, woleli nie tyle regularnie grać co zarobić. Pytanie, kto im teraz zaoferuje dobrą kasę i zagwarantuje grę. Kluby z niższych klas rozgrywkowych w Polsce? NIE. Kluby gdzie płacą petrodolarami? być może.

odpowiedz
tomiacab - 18.06.2019 / 10:51, *.129.131

Czyli będzie teżgrał jak zwykle. Niue to żebym miał coś przeciwko temu. Miodek ścieme dla Nas zaje..ł że to jakaś nowa rola żeby ludzie nie szynszyli, że trwa odmładzanie składu.

odpowiedz
czesiek hydraulik - 18.06.2019 / 13:02, *.polymed.pl

@tomiacab: Ziomek, naucz się pisać poprawnie, zanim się weźmiesz za komentowanie :)

odpowiedz
Ali - 18.06.2019 / 14:33, *.249.78

@czesiek hydraulik: może lubi szynszyle

odpowiedz
tomiacab - 22.06.2019 / 15:53, *.129.162

@Ali: może zna coś takiego jak t9. gdybyś był odrobinę domyślny to byś wiedział że chodzi o słowo szydzili

odpowiedz
GL - 18.06.2019 / 08:07, *.tpnet.pl

W Sercu Carlitosa i Astiza jest " Nasza LEGIA " !!

odpowiedz
Imie(L)inski - 18.06.2019 / 00:33, *.if.ua

czyli na 2 etaty zapie(....)la ... to jest gość! oby więcej takich ogarniętych i profesjonalnych w L!! szacun i powodzenia Inaki!!!

odpowiedz