Maciej Rosołek - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Rosołek: Trzeba pracować i robić swoje

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- To że pojadę na obóz z pierwszym zespołem było dla mnie lekkim zaskoczeniem, aczkolwiek dochodziły mnie takie słuchy już w trakcie sezonu. Słyszałem, że dobrze prezentuję się w meczach rezerw, wiec lekko się spodziewałem, że pojadę na obóz do Warki. To była to dla mnie dodatkowa mobilizacja. Chciałem dawać z siebie jeszcze więcej, skoro wiedziałem, że jest szansa przejść do pierwszego zespołu – mówi Maciej Rosołek.

- O tym, że pojadę na obóz z pierwszym zespołem, dowiedziałem się na treningu rezerw. Przed zajęciami trener Kobierecki wziął mnie na bok i powiedział mi o tym. Byłem taki pobudzony, że przez całe zajęcia nie mogłem się skupić. Zanim pojechałem na obóz, miałem dobry kontakt z młodszymi chłopakami z pierwszej drużyny, mieszkałem z nimi wcześniej w bursie i grałem w rezerwach. Z pierwszym zespołem miałem okazję raz trenować u trenera Sa Pinto. Starsza grupa piłkarzy oraz ci z zagranicy są otwarci na młodych zawodników i nie ma żadnych barier między nami.

- Oczywiście są różnice między treningami w rezerwach, a w pierwszym zespole. Inna jest także jakość zawodników i różnica jest spora. Ponadto intensywność treningów w pierwszym zespole jest większa, a dla takiego młodego zawodnika, jest to duży wysiłek. Dziś, pomimo duszności i sporej ilości interwałów, dałem radę (śmiech). Nie ma co narzekać, trzeba pracować i robić swoje.

- Pierwsze co zauważyłem u piłkarzy grających na mojej pozycji to większa mądrość boiskowa niż u juniorów czy zawodników z rezerw. Staram się podpatrywać jak starsi koledzy ustawiają się, bo ja jako młody zawodnik powinienem obserwować takie rzeczy.

- Sporo pomaga mi i podpowiada Inaki Astiz, a także Radosław Cierzniak, który mocno wspiera innych chłopaków miedzy innymi Radka Cielemęckiego. Naszej ofensywnej grupie dużo pomaga trener Marek Saganowski, z którym miałem wcześniej możliwość pracować w CLJ, zawsze mówi nam czego od nas wymaga trener Aleksandar Vuković.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.