fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Zajęcia przy Ł3

Wrócili kadrowicze, pierwszy trening Gwilii

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek o godzinie 10 na boisku bocznym przy Łazienkowskiej 3 odbył się ostatni trening legionistów przed wylotem na zgrupowanie do Austrii. W zajęciach nie wzięli udziału: Tomasz Jodłowiec, Luis Rocha, Tomasz Nawotka, Mateusz Wieteska oraz Igor Lewczuk, który obserwował ostatnie minuty zajęć z boku murawy. Lewczuk rozwiązał kontrakt z Bordeaux i od wtorku będzie do dyspozycji sztabu.

Trenowali natomiast zawodnicy wracający ze zgrupowań reprezentacji Walerian Gwilia, Artur Jędrzejczyk, Marko Vesović i Dominik Nagy. Dla Gruzina był to pierwszy trening w barwach Legii. Wciąż do zespołu nie dołączyli Sandro Kulenović, Mateusz Wieteska i Jose Kante. Ten ostatni dopiero rozpoczął z Gwineą Puchar Narodów Afryki, a pozostała dwójka powinna dolecieć do Austrii w ciągu kilku najbliższych dni. Nieobecny był dziś również asystent trenera Krzysztofa Dowhania - Jan Mucha, który od kilku dni przebywa na szkoleniu. Zajęcia zza linii bocznej obserwował Sebastian Szymański, który po powrocie z mistrzostw Europy U-21 przyjechał, by pożegnać się z kolegami.

Zajęcia rozpoczęły podania w trójkach oraz przebieżki. Później przyszedł czas na rozciąganie i ćwiczenia biegowe – zawodnicy między innymi zderzali się barkiem w powietrzu, po czym sprintowali do ustawionej czapeczki. Następnie legioniści szkolili podania, zadaniem piłkarzy była gra bez przyjęcia. Utrudnieniem w ćwiczeniu miały być rozstawione manekiny. Legioniści podążali za podaniem, a ostatni z zawodników miał za zadanie jak najmocniej kopnąć piłkę do bramki. W międzyczasie bramkarze szkolili grę nogami, a później przeszli do strzałów na chwyt.

Później bramkarze dołączyli do legionistów i wraz z nimi grali na utrzymanie. Po tej grze z murawy zszedł Carlitos, który poczuł ból w nodze. Następnie ćwiczenie zostało zmodyfikowane w grę, w której głównym zadaniem obu drużyn było zdobywanie goli. Mecz wygrał zespół różowych.

Różowi: Cierzniak (Muzyk), Jędrzejczyk, Astiz, Antolić, Karbownik, Cafu, Gwilia, Cielemęcki, Agra, Nagy (Kwietniewski), Niezgoda

Zieloni: Majecki (Miszta), Stolarski, Vesović (Nagy), Remy, Kopczyński, Żyro, Praszelik, Martins, Carlitos (Kostorz), Rosołek, Sanogo

Jutro legioniści wylecą do Austrii na zgrupowanie. Trener Vuković na obóz nie weźmie: Mateusza Żyry, Radosława Cielemęckiego i Tomasza Nawotki.

PRZYGOTOWANIA DZIEŃ PO DNIU

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.