Arvydas Novikovas z lewej - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Novikovas do Legii za 300 tys. euro

Woytek, źródło: Legionisci.com, Przegląd Sportowy

Przez ostatnie dni Legia Warszawa negocjowała z Jagiellonią Białystok transfer Arvydasa Novikovasa. Jak informowaliśmy ponad tydzień temu przejście Litwina do drużyny wicemistrzów Polski jest bardzo blisko. Wtorkowy Przegląd Sportowy precyzuje, że pierwotnie Legia oferowała białostoczanom 250 tys. euro, ale ta kwota została odrzucona. Ostatecznie stołeczny klub ma zapłacić za 28-latka 300 tys. euro i kilka bonusów.

Novikovasowi do końca umowy z Jagiellonią pozostaje pół roku. Od 1 lipca mógł się związać kontraktem, który obowiązywałby od stycznia, z dowolnym klubem bez żadnej kwoty odstępnego.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (88)

+dodaj komentarz
Yeti - 27.06.2019 / 13:03, *.netfala.pl

Legia to za wysokie progi nawet dla graczy Realu czy Barcelony. W przeciwnym razie przychodziliby do Legii grać.

odpowiedz
Gienek - 27.06.2019 / 12:49, *.netfala.pl

Gdzie ten Novikovas???

odpowiedz
LGZ - 27.06.2019 / 09:17, *.tpnet.pl

@ Itaka: Zgadzam sie z tym co piszesz bo w meczach bylo widac brak pomyslu na gre !!!

odpowiedz
Miras - 26.06.2019 / 18:29, *.vectranet.pl

Sortowanie wpisów i "łapki", można wtedy skupić się nad najmądrzejszymi wypowiedziami.

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 26.06.2019 / 11:06, *.play-internet.pl

Dajecie tego Novi(kovasa) to kupię karnet zaraz po podpisaniu kontraktu :)

odpowiedz
eueu - 27.06.2019 / 08:20, *.com.pl

@PiotrŻo(L)iborz: to kupuj karnet :)

odpowiedz
Itaka - 26.06.2019 / 10:46, *.pktele.pl

Arvi odbije Wam się czkawką . Umiejętności są, ale głowy nie ma :)

odpowiedz
Pio - 26.06.2019 / 20:45, *.chello.pl

@Itaka: rozumiem że fan jagi, no słuchaj będzie jak będzie, tego nie przewidzisz. Ale chce do nas i sądzę że gorzej niż u was grać nie będzie

odpowiedz
LGZW - 26.06.2019 / 08:13, *.tpnet.pl

"LEGIA" to za wysokie progi !!!!

odpowiedz
sortowanie wpisow - 26.06.2019 / 00:33, *.orange.pl

Zmieńcie proszę z powrotem to sortowanie wpisow. To nie ma sensu. Ludzie tutaj ze soba nierzadko dyskutują i takie czytanie od końca takich dyskusji jest męczące. Wiem, że jest opcja odpowiedz, ale to nie załatwia sprawy. Kto się ze mną zgadza niech napisze :) Dzięki

odpowiedz
Dorm - 26.06.2019 / 08:42, *.tpnet.pl

@sortowanie wpisow:
Zdecydowanie popieram !!!!!!!

odpowiedz
Klik - 26.06.2019 / 08:48, *.t-mobile.pl

@sortowanie wpisow:
POOIERAM!!

odpowiedz
Ancd - 26.06.2019 / 09:58, *.vectranet.pl

@sortowanie wpisow:oczywiście ,że popieram w 100procentach.

odpowiedz
dino - 26.06.2019 / 12:48, *.108.201

@sortowanie wpisow:
Popieram!!!

odpowiedz
axlrose - 26.06.2019 / 15:57, *.tpnet.pl

@sortowanie wpisow: Popieram

odpowiedz
lhm - 26.06.2019 / 17:41, *.153.161

@sortowanie wpisow:
Też się zgadzam. To jest jak czytanie książki od ostatniej strony.
Pisałem już dwa razy w tej sprawie ale dotąd jak grochem o ścianę.
Mógłby ktoś z redakcji chociaż łaskawie odpowiedzieć...

odpowiedz
Wukashi - 26.06.2019 / 21:34, *.play-internet.pl

@sortowanie wpisow: bardzo rzadko sie wypowiadam, ale takze zrobilbym z tym cos. Moze nie do konca to, co bylo wczesniej, ale juz na pewno nie to

odpowiedz
Lp7 - 27.06.2019 / 00:51, *.play-internet.pl

@Wukashi: I!

odpowiedz
Trenejro - 27.06.2019 / 00:53, *.com.pl

@sortowanie wpisow:

Również się dokładam do życzeń zmiany przynajmniej na stary system

odpowiedz
Michaello84 - 27.06.2019 / 12:12, *.chello.pl

@sortowanie wpisow: a wystarczy sobie użyć takiego fajnego urządzenia jak myszka komputerowa i przesunąć na dół strony ;)

miłego dnia :)

odpowiedz
lhm - 27.06.2019 / 14:41, *.153.161

@Michaello84:
Nie wystarczy i nie o to chodzi.
Jest chaos i brak konsekwencji.
Dlaczego najnowsze odpowiedzi na komentarze są najniżej?

odpowiedz
atmosferic - 25.06.2019 / 22:26, *.orange.pl

Na skrzydlo lepszy bylby wolny zawodnik Oussama Assaidi - kapitany skrzydlowy - w e-klapie bylby napewno czolowym zawodnikiem - swietny drybling,technika, obie nogi na rownym poziomie, szybki - wirtuoz - gdyby Legii udalo sie go pozyskac to bylby to mega sukces - Novikovas sie moze schowac przy nim

odpowiedz
LGZ - 25.06.2019 / 21:29, *.tpnet.pl

Za 200 tys. euro mozna wziasc !!!

odpowiedz
Autor - 25.06.2019 / 21:50, *.t-mobile.pl

@LGZ: wziąć, do szkoły won.

odpowiedz
method - 26.06.2019 / 10:40, *.netfala.pl

@Autor: Wszystko można braść.

odpowiedz
News⚽️Legia - 25.06.2019 / 20:40, *.215.122

Z jednej strony już może dołáczyć do drużyny za te 300 Albo poczekać do 1 lipca I brać go za darmooo!

odpowiedz
Murinio - 26.06.2019 / 20:35, *.vectranet.pl

@News⚽️Legia:
Tylko wtedy za karę trafiłby do ich klubu kokosa i przyszedł za pół roku bez formy. Legia potrzebuje to teraz i w formie.

odpowiedz
Levi Atan - 25.06.2019 / 17:34, *.chello.pl

Dobry grajek na naszą ligę. I za niezłe pieniądze

odpowiedz
Bear - 25.06.2019 / 17:29, *.orange.pl

Podobno odżył temat Kirkeskova, prowadzone są zaawansowane rozmowy i być może Kirkeskov dołączy do Legii, gdyby to była prawda to razem z Novikovasem byliby solidnym wzmocnieniem.

odpowiedz
Sprytny - 25.06.2019 / 15:12, *.centertel.pl

Dobry transfer

odpowiedz
jo - 25.06.2019 / 14:27, *.centertel.pl

Dołożyć Pawłowskiego z Zagłębia i skrzydła mamy ogarnięte.

odpowiedz
Heh - 25.06.2019 / 14:00, *.chello.pl

Legia mogłaby się zainteresować Okazakim z Leicester City. Kończy mu się kontrakt 30 czerwca i Leicester nie zamierza przedłużyć. Regularny reprezentant Japonii i niezły kot mimo 33 lat na karku (u Europejczyka to jak 29). Większość powinna kojarzyć go z zeszłorocznych Mistrzostw Świata, jak i tegorocznych Asia Cup i Copa America, bo to jedne z pierwszych skrzypiec reprezentacji Japonii ;)

odpowiedz
Krecina Zdzichu - 25.06.2019 / 14:22, *.t-mobile.pl

@Heh: niech oni juz sie lepiej niczym nie interesuja bo bedzie bankructwo i kolejne lenie na liscie plac. Niech frezuja, szlifuja, poleruja to drewno, ktore juz mamy, ewentualnie odrzucić te najbardziej sękate, a to już zaczęli robić.

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 25.06.2019 / 14:54, *.jmdi.pl

@Heh: lepiej bědzie Jak nie bědziesz juz Pisal

odpowiedz
Heh - 25.06.2019 / 19:50, *.chello.pl

@Krecina Zdzichu: Akurat Okazakiego drewnem bym nie nazwał, a i nie weźmie on chorych pieniędzy patrząc na jego wiek ;) Regularny gracz pierwszego składu kadry Japonii i świetny kreator akcji ofensywnych.

odpowiedz
Heh - 25.06.2019 / 19:52, *.chello.pl

@Adamowicz ale nie paweł: Akurat pisać będę, a ty dobrze by było jak byś zaczął używać polskich znaków i poprawnej pisowni wielkich liter. Polski internet cierpi przez taką ignorancję językową ;)

odpowiedz
sprite - 25.06.2019 / 20:19, *.play-internet.pl

@Heh: A podobno kadrę mamy odmładzać ?

odpowiedz
Legiusz - 26.06.2019 / 06:48, *.plus.pl

@Heh: prędzej do Bundesligi wroci

odpowiedz
Zibin55 - 25.06.2019 / 12:49, *.play-internet.pl

Uważam ,że transfery są bardziej przemyślane niż przez ostatnie 2 lata i na miarę naszych obecnych możliwości.
To chłopaki sprawdzone w naszej (niezbyt mocnej niestety) lidze i wiemy o ich mentalności więcej niż o gościach z daleka. Czy wydając kilka razy więcej mielibyśmy jakieś gwarancje ,że będą trafione zakupy??
Popatrzcie,że każdy nowy trener sprowadzał graczy z rynku ,który znał a nie z innego. Teraz na szczęście inna sytuacja choć co do Vuko mam duże obiekcje czy gościu sobie poradzi, zwłaszcza taktycznie.
Nie ma co żyć wspomnieniami bo nawet Ronaldo odszedł z Realu i zespół już nie ten sam.

odpowiedz
Bear - 25.06.2019 / 12:08, *.orange.pl

Novikovas to piłkarz sprawdzony w naszej lidze i z dobrymi statystykami.
Zobaczymy tylko czy w Stolicy nie zgłupieje.
Wielu było już piłkarzy świetnie grających w poprzednich klubach, a gdy przechodzili do Legii , przepadali.
Mam nadzieję że teraz będzie inaczej.
Czekam na info o podpisaniu kontraktu.

odpowiedz
I w pizdu wylądował - 25.06.2019 / 12:08, *.tpnet.pl

Noooo i znowu ruszyła lawina samych profesjonalnych znawców piłki nożnej. Za drogi, słabo grał ostatnio itp itd. Z takim podejściem to nawet na transfery Messiego i Ronaldo byście narzekali. Dajmy szansę Vukoviciowi poskładać w całość drużynę z tych graczy co ma i co jeszcze przyjdą. Po rundzie jesiennej już mniej więcej będziemy widzieć na ile stać ta drużynę.

odpowiedz
tekken (L) - 25.06.2019 / 12:02, *.chello.pl

I dobrze na pewno się przyda.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 25.06.2019 / 11:58, *.chello.pl

Bede bronil tego transferu. Jest potrzebny taki grajek z boku. Nie jest gorszy od Kuchego.

odpowiedz
unti - 25.06.2019 / 11:29, *.140.150

Trzeba było podpisać z nim kontrakt od 1 stycznia 2020 i nie płacic Białej Białystok nic... niech ten średni skrzydłowy zagra przez te pół roku 20 meczów..kwota transferowa 1,3 mln PLN + kontrakt i inne koszty daje nam to , że jeden mecz tego grajka będzie kosztował nie mniej 100 tysięcy PLN... czy jakość drużyny wzrośnie znaczaco...wątpię już lepiej byłoby kupić tuzin łodych piłkarzy z 3 ligi hiszpańskiej lub z Brazylii, alebo zatrudnić kogoś z turnieju dla bezrobotnych piłkarzy we Francji jak kiedyś Ouatarrę... to najlepsze transfery : Edson, Roger, Gui, Ouatarra,

odpowiedz
Krzak - 25.06.2019 / 12:36, *.centertel.pl

@unti: Masz rację. Przecież ci Brazylijczycy by grali za darmo. Na poważnie zmień leki albo najlepiej przestań pisać bo wstyd czytać ze wśród Legionistów są tacy debilne jak Ty.

odpowiedz
Miro - 25.06.2019 / 12:43, *.play-internet.pl

@unti: jak taki dobry jesteś to sam wykup jakiś klub i pokaż swoje pomysły a nie tylko krytymujesz a sam jesteś nieudacznikiem

odpowiedz
Radek - 25.06.2019 / 15:08, *.kpn.net

@unti: Zakładasz że w styczniu oddamy go komuś za darmo? może jednak za 1,5 roku sprzedamy go za 1,5mln kto wie

odpowiedz
BIE(L)ANY - 25.06.2019 / 11:26, *.plus.pl

Nokolic ma pół roku do końca kontraktu więc można byłoby go zakontraktować i przyszedłby w styczniu za darmo. Tylko czy Loczka stać na pensje.

odpowiedz
oLaf - 25.06.2019 / 11:04, *.vectranet.pl

dobra, za takie grosze niech przychodzi - za rok i tak (jak każdego) opchniemy go za 2 mln Euro i taki jest pomysł na biznes MIoduskiego....

... nic poważnego z tego klubu nie będzie poza biciem się z jakimiś Piastami o mistrza, a w el. czegokolwiek wpierdziel jak zwykle...

... tu potrzeba bogatego właściciela a nie gościa który zarobił kilkanaście mln w korpo... to to jest zabawa a nie prowadzenie poważnego klubu europejskiego.

odpowiedz
Rafa(L) - 25.06.2019 / 11:12, *.144.254

@oLaf: Zgadza się, oj będziemy się męczyć z tym Mioduskim pewnie długo,uparty jest nic do gościa nie dociera,popełnił masę błędów,drużyna jest zle budowana,cała masa średnich piłkarzy .Trzydziestu grajków w kadrze,ale ponad przeciętnego nie widzę. Módlmy się,alby Mioduskiemu szybko się to znudziło!

odpowiedz
WETERAN - 25.06.2019 / 11:32, *.chello.pl

@Rafa(L): Jest rozwiązanie: skoro wiecie, jak prowadzić klub, wykupcie go od Mioduskiego i pokażecie światu jak powinien działać klub piłkarski z prawdziwego zdarzenia.

odpowiedz
oLaf - 25.06.2019 / 11:44, *.vectranet.pl

@WETERAN: oczywiście, że wiemy, mamy tylko ten sam problem co Miodek: nie mamy pieniędzy! ; )

Legii jest potrzebny właściciel co jest miliarderem a nie gościu co przytulił parę baniek za pracę w firmie. Raczej ten co STWORZYŁ firmę i ją rozwinął typu Biedra (to był Polak na początku), Maspex, Oknoplast, Solaris a nie gość co dobrze wykonywał rozkazy szefa.

odpowiedz
lagerta - 25.06.2019 / 12:14, *.centertel.pl

@WETERAN: weź spier...!!!

odpowiedz
sprite - 25.06.2019 / 13:41, *.play-internet.pl

@Rafa(L): A jeżeli po Mioduskim przyjdzie jeszcze gorszy?

odpowiedz
Roma - 25.06.2019 / 17:57, *.246.130

@WETERAN: "uwielbiam" takie wpisy. Sądzę, że jeśli prezes chciałby sprzedać swoje udziały na takich samych warunkach, na jakich sam je wykupił ( albo dostał, bo przecież spłacał z dochodów klubu ), chętnych byłoby wielu.

odpowiedz
Krecina Zdzichu - 25.06.2019 / 10:55, *.t-mobile.pl

Kuchy jest wolny choc walczy o niego pół Europy. Trzeba się spieszyć.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 25.06.2019 / 14:00, *.vectranet.pl

@Krecina Zdzichu: a on mowil ze jest szybki.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.06.2019 / 10:41, *.chello.pl

Od dawna twierdzę, że Novikovas to bardzo dobry wybór dla Legii. Obawiam się tylko tego, że zagra dobrą jesień, najwyżej sezon i już go nie będzie. Człowiek od Kulczyka, sprzedałby własną matkę, tak przesiąkł korpomyśleniem.

odpowiedz
xaxa1212 - 25.06.2019 / 10:57, *.tpnet.pl

@Po(L)ubiony: nie kompromituj się dziecko takimi wpisami. Novikovas ma problemy z glową i rok u nas po dobrym wystepie i od raz umozna go sprzedać. Na nikogo lepszego nie było Legii stać, a on był tam 3/4 wyborem w kolejce.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.06.2019 / 11:04, *.chello.pl

@xaxa1212: opanuj język polski w stopniu dostatecznym, potem pisz.

odpowiedz
Bubu - 25.06.2019 / 13:30, *.t-mobile.pl

@xaxa1212: paszol won ruska gnido

odpowiedz
SzB - 25.06.2019 / 18:57, *.play-internet.pl

@xaxa1212
Kompromitujesz to się ty człowieku, bo klawiaturą i umysłem to nawet na poziomie dziecka nie władasz.

odpowiedz
Lotek - 25.06.2019 / 09:56, *.plus.pl

Podobno wolnymi zawodnikami są Wszołek i Olkowski. Bądź co bądź reprezentanci kraju. Moim skromnym zdaniem przebadałbym Michała Żyrę (także wolny zawodnik i do tego Legionista) i dał mu szansę.

odpowiedz
GrzeLeg - 25.06.2019 / 10:50, *.virginm.net

@Lotek: Żyro? Chłopie nie żartuj.

odpowiedz
BIE(L)ANY - 25.06.2019 / 11:17, *.plus.pl

@Lotek:
Wszołek i Olkowski by się na pewno przydali, ale wątpliwe by chcieli teraz wracać do kraju, tym bardziej że Loczek nie miałby z czego zapłacić pensji.
Żyro jest drewniany i wiele osób cieszyło się jak go sprzedawali.

odpowiedz
Lotek - 25.06.2019 / 11:21, *.plus.pl

@GrzeLeg: Czemu?!? Miał kontuzję? Takie życie piłkarza.. W pełni zdrowia nie jest gorszy od wynalazków i niespełnionych talentów. Stary nie jest a kiedyś dużo nam dawał. Ale każdy ma swoje zdanie. ...

odpowiedz
zaba285 - 25.06.2019 / 18:10, *.lukman.pl

@Lotek: Żyro to straszne drewno, ale nie gorszy od tego co mamy obecnie. takie są realia, Dudelange nas zweryfikowało. za czasów gry w LM był na Legię za słaby, teraz by się nadawał

odpowiedz
LGZ - 25.06.2019 / 09:40, *.tpnet.pl

Dobry transfer ale nie za taka kase !!!

odpowiedz
Mdread - 25.06.2019 / 10:27, *.virginm.net

@LGZ : jaka kasa w dzisiejszym futbolu to mniej niz drobne

odpowiedz
(L) - 25.06.2019 / 09:36, *.mm.pl

Przyklepać transfer i niech od początku obozu trenuje już z nami. Transfer na duży plus, ty(L) ko

odpowiedz
LWGZ - 25.06.2019 / 09:34, *.tpnet.pl

Nie wart wiecej jak 200 tys. euro poniewaz w Jagiellonii zagral slaba runde wiosenna !!!!

odpowiedz
BIE(L)ANY - 25.06.2019 / 11:10, *.plus.pl

@LWGZ:
Vadis Odjidja-Ofoe jak przychodził do Legii to większość się śmiała, kogo oni biorą, parę kilo nadwagi dało się zauważyć. Do tego jeszcze sporo nie grał, był bez formy.
Novikovas jest sprawdzony na krajowych boiskach i jeżeli będzie w formie to będzie z niego pożytek.

odpowiedz
Pacho - 26.06.2019 / 11:52, *.2.46

@BIE(L)ANY : tyle że on na poziom Vadisa nigdy nie wskoczy. Prędzej Agra

odpowiedz
Bodo70 - 25.06.2019 / 09:31, *.infolan.pl

Jeszcze tylko Kuchy - który teraz jest do wzięcia za darmo - i mamy komplet na skrzydłach. He, he

odpowiedz
Ja Kocham Legię!!!! - 25.06.2019 / 09:06, *.3s.pl

Staram się być obiektywnym kibicem i jeśli jest powód do krytyki to uważam, że w sposób kulturalny należy to robić, ale jeśli coś się dzieje dobrego, to też trzeba to podkreślić. Pod koniec ub. tygodnia wyrażałem swoje obawy na temat "ciszy" w transferach, ale sprowadzenie Novikovasa traktuję jako konkret. Litwin sprawdził się na polskich boiskach w dłuższym odstępie czasu niż jeden sezon i co ważniejsze ma chyba wyższe umiejętności niż skrzydłowi, których obecnie posiadamy. Mam nadzieję, że na tym nie koniec i wkrótce do klubu dołączy co najmniej dwóch piłkarzy (lewy obrońca i kolejny skrzydłowy). Marzy mi się również Vadis, któremu pozostał rok kontraktu, jednak to raczej niemożliwe.

odpowiedz
jano - 25.06.2019 / 09:03, *.orange.pl

dobry ruch, raz że jeden z najlepszych piłkarzy w polskiej lidze za w miarę dobrą cenę .
A dwa osłabienie potężne lokalnego rywala do tytułu!

odpowiedz
Bródno - 25.06.2019 / 10:08, *.play-internet.pl

@jano: lokalnego rywala do tytułu....... co ty bredzisz?

odpowiedz
oLaf - 25.06.2019 / 11:09, *.vectranet.pl

@Bródno : a kolega już zapomniał że cudem zdobyliśmy mistrza rok i 2 lata temu i wtedy Jaga była wicemistrzem??

Nie pamiętasz już jak 8 minut po meczu końcowym musieliśmy upokarzająco czekać na włąsnym stadionie żeby Jaga u siebie nie strzeliła bramki bo byłaby wtedy mistrzem??

Na wiosnę odpadli z walki bo głupio sprzedali wszystkich swoich napastników ale jakby nie to - gwarantuję ci że w tabeli byliby powyżej Legii !

odpowiedz
Bródno - 25.06.2019 / 13:26, *.chello.pl

@oLaf: rozumiesz pojęcie lokalny rywal ??
polonia to lokalny rywal od biedy można tak nazwać płocką wisłe ale nie jagielonię...

odpowiedz
jano - 25.06.2019 / 15:23, *.orange.pl

@Bródno : A jaki to rywal zagraniczny?????

odpowiedz
Bródno - 25.06.2019 / 16:34, *.chello.pl

@jano: jaki ty masz iloraz inteligencji?
Mniejszy od rozmiaru stopy ?

odpowiedz
jano - 25.06.2019 / 17:07, *.orange.pl

@Bródno : przyczepiłeś się jak rzep do psiego ogona!
kompleks jakiś ,coś nie urosło czy jak ?że w ten sposób leczysz!
Idź do przedszkola ze swoimi "mundrościami " im zaimponujesz i kompleksy podleczysz ale tu jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej milcz bo się błaźnisz1

odpowiedz
Bródno - 25.06.2019 / 20:36, *.chello.pl

@jano: nie chce mi się z tobą gadać tumanku

odpowiedz
Pogromca głupców - 26.06.2019 / 07:36, *.play-internet.pl

@jano: To raczej ty się błaźnisz głąbie. Postaram się Ci to wyjaśnić. Lokalny rywal to zespół z tego samego miasta, ewentualnie z regionu, np. z Mazowsza. Czy Jagiellonia jest z Warszawy?

odpowiedz
Goran - 25.06.2019 / 08:54, *.tpnet.pl

Ja tam się cieszę. Dobry zawodnik, charakterny. Wielkich ruchów już się spodziewać chyba nie należy. LO, może Płachetka i koniec. Ewentualne transfery przy możliwym wytransferowaniu Wieteski bądź Majeckiego (oby nie ten drugi). Legia mocno zeszła z kontraktów

odpowiedz
Mamut - 25.06.2019 / 08:13, *.t-mobile.pl

Raczej się nie zawiedziemy na nim,

odpowiedz
majusL@legionista.com - 25.06.2019 / 08:11, *.174.42

Jeszcze będziemy tego żałować!!

odpowiedz
sylwiusz11 - 25.06.2019 / 08:07, *.chello.pl

brać , bo na nic lepszego to nie ma pieniędzy

zna ligę , był wyróżniającym sie skrzydłowym może na te chude lata będzie ok

odpowiedz