Radość legionistów po bramce - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z meczu

Sparing: Legia Warszawa 3-0 Viktoria Pilzno

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Drugi sparing Legii na zgrupowaniu w Austrii zakończył się drugim okazałym zwycięstwem. Gracze Aleksandara Vukovicia ograli 3-0 czeską Viktorię Pilzno, która okazała się być słabszym zespołem przez całe mecz. Legionistów na prowadzenie wyprowadził w pierwszej połowie Dominik Nagy. W drugiej połowie wynik podwyższył Salvador Agra, popisując się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego. Wynik niedługo potem ustalił Jarosław Niezgoda.

Fotoreportaż z meczu - zdjęcia Woytka

Już w 3. minucie gry legioniści byli bliscy objęcia prowadzenia. Mikołaj Kwietniewski doszedł do dalekiego podania i oddał strzał w kierunku bliższego słupka, ale czujny był Ales Hruska. Niebawem golkiper Viktorii ponownie stanął na wysokości zadania, kiedy pewnie złapał lekkie uderzenie Vamary Sanogo. Pierwszy kwadrans należał do polskiej drużyny, która częściej utrzymywała się przy piłce i oddalała grę od własnego pola karnego. W 19. minucie po raz pierwszy do wysiłku został zmuszony Radosław Majecki, zaliczając dobrą interwencję po rzucie rożnym.



Wkrótce z dystansu szczęścia spróbował Dominik Nagy, lecz ponownie bardzo pewnie na linii zachował się golkiper z Czech. W 36. minucie węgierski pomocnik był już bardziej precyzyjny. Wszystko zaczęło się od podania Carlitosa do wybiegającego na czystą pozycję Kacpra Kostorza. Ten spod linii końcowej dograł do Nagya, który mocnym strzałem po ziemi wyprowadził Legię na prowadzenie. Przed końcem pierwszej połowy uderzenie Joela Kayamby z daleka pewnie złapał Majecki i na przerwę drużny zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu Legii.

Na drugą połowę wyszła zupełnie nowa jedenastka warszawskiego zespołu. Przez pierwsze kilkanaście minut nie było żadnych wartych odnotowania sytuacji. Po godzinie gry okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Jarosław Niezgoda. Napastnik Legii wpadł w pole karne Viktorii, lecz najpierw jego strzał po ziemi obronił bramkarz, a dobitka zawodnika poszybowała ponad poprzeczką. Za moment legioniści zdobyli już jednak drugiego gola. Z rzutu wolnego w samo okienko przymierzył Salvador Agra, który nie dał bramkarzowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

W 74. minucie Legia zdobyła trzeciego gola. Cafu bardzo ładnie prostopadłym podaniem uruchomił Niezgodę, który w sytuacji sam na sam ograł bramkarza Viktorii i spokojnie skierował piłkę do pustej siatki. Bardzo ładna akcja w wykonaniu polskiej drużyny. W drugiej części gry, pomimo zmiany całej jedenastki, Legia ponownie prezentowała się o wiele lepiej od przeciwników. Groźne sytuacje w wykonaniu graczy Viktorii można było policzyć na palcach jednej ręki.

Legia Warszawa 3-0 (1-0) Viktoria Pilzno
1-0 - 36' Nagy
2-0 - 64' Agra
3-0 - 74' Niezgoda

Legia
I połowa: 30. Radosław Majecki - 20. Marko Vesović, 3. Tomasz Jodłowiec, 34. Inaki Astiz, 55. Artur Jędrzejczyk - 17. Mikołaj Kwietniewski (26' 48. Kacper Kostorz) , 8. Walerian Gwilia, 24. Andre Martins, 27. Carlitos, 21. Dominik Nagy - 46. Vamara Sanogo
II połowa: 33. Radosław Cierzniak - 5. Igor Lewczuk, 44. William Remy, 43. Michał Kopczyński, 41. Paweł Stolarski - 23. Salvador Agra, 7. Domagoj Antolić, 26. Cafu, 50. Mateusz Praszelik, 47. Maciej Rosołek (75' 48. Kacper Kostorz) - 11. Jarosław Niezgoda

Viktoria
I połowa: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák, Kopic – Krmenčík
II połowa: Hruška – Havel, Hejda, Hubník, Limberský – Janošek, Herc – Mihálik, Šulc, Kovařík – Beauguel (71' Chorý)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
In - 29.06.2019 / 22:03, *.mm.pl

Czym tu sie jarač ??? Narazie nic wielkiego - Victoria w sezonie pojechala by Legie min 3-4 zero
Zobaczymy ich w lidze i w kolejnej rundzie ligi europy.

odpowiedz
Arek - 29.06.2019 / 15:01, *.tpnet.pl

@dedi, nie wypisuj głupot. W każdym meczu składy grały po 45 minut.

odpowiedz
NZ - 29.06.2019 / 14:22, *.tpnet.pl

Takie gole rzadko wpadaja !!

odpowiedz
Mat - 29.06.2019 / 13:45, *.tpnet.pl

Nie wiem co sądzicie ale według mnie szykuje się dobry sezon. Biorąc pod uwagę, że mamy 4 goalkeeperów to Muzyk lub Miszta na wypożyczenie. Kopczyński niech spokojnie wraca do Australii, myślę że należałoby wypożyczyć Kulenovicia, albo Kante zależy kogo bardziej ceni Vuko. I popatrzeć jeszcze do końca obozu jak wygląda nasz Salvador. Jak się spodoba sztabowi to dać szansę, nie to sprzedać i zapomnieć. A no i jeśli Włosi dadzą gruby szmal za Wietesa to także puścić go, niech chłop się rozwija. Braki widzę teraz na LO, ŚP i przyda się jakiś skrzydłowy. Najlepsze opcje na teraz to:

LO- Ivan Obradović z Anderlechtu
S- Luquinhas z Rio Ave
ŚP- Joel Valencia z Piasta lub Zvonimir Kozulj z Pogoni

Majecki- Cierzniak/ Muzyk/ Miszta
Stolarski- Vešović
Remy- Astiz
Jędza- Lewczuk
Obradović- Rocha
Cafu- Jodła
Martins- Antolić
Novikovas- Gwilia
Luquinhas- Nagy op. Agra
Carlitos- Valencia/ Kozulj
Niezgoda- Sanogo i Kante/ Sandro

odpowiedz
KO - 29.06.2019 / 13:31, *.com.pl

a ta pierwszą bramkę to przypadkiem nie Hlousek do bramki dobijał :)

odpowiedz
XX - 29.06.2019 / 13:18, *.mm.pl

Agra podbudowany piątym czy szóstym miejscem w plebiscycie, za rok mierzy w pierwszą trójkę.

odpowiedz
antyk - 29.06.2019 / 11:25, *.207.129

to tylko sparingi ale bardzo mnie cieszą bramki Niezgody,myślę że na dzień dzisiejszy jest to pierwszy napastnik tylko żeby chłopak nie miał problemów zdrowotnych a będzie dobrze

odpowiedz
BR(L)DNO - 29.06.2019 / 08:00, *.vectranet.pl

Już drżą te wszystkie drużyny z Ligi Europy.

odpowiedz
mart - 29.06.2019 / 06:21, *.chello.pl

Vadis Odjidja Ofoe peut revenir dans son ancienne équipe Legia Warsaw. Le joueur qui a un contrat d'un an coûtera environ 2 millions d'euros.

odpowiedz
Krzysztof Grabski z Warszawy - 29.06.2019 / 05:40, *.centertel.pl

Niech się spokojnie przygotowują do sezonu i oby nie było żadnych kontuzji.

odpowiedz
Arek - 28.06.2019 / 23:44, *.tpnet.pl

Agra pozamiatał.

odpowiedz
Seba8102 - 29.06.2019 / 16:21, *.centertel.pl

@Arek: mówiłem że Agra jeszcze zagra to mnie wyśmiali

odpowiedz
NZW - 28.06.2019 / 23:16, *.chello.pl

Cała Legia Zawsze Razem!

odpowiedz
Dedi - 28.06.2019 / 22:51, *.t-ipconnect.de

Viktoria Pilzno grała trzy godziny przed tym meczem z Legią inny sparing, z Legią grał
drugi skład Viktorii, a więc spokojnie.

odpowiedz
kowaL - 28.06.2019 / 22:29, *.vectranet.pl

Wszyscy po karnety! Loczek czeka!

odpowiedz
News⚽️Legia - 28.06.2019 / 21:36, *.215.57

Chybaa bèdzie Suuupeer!Leeegiiiaaa!

odpowiedz
atmosferic - 28.06.2019 / 21:46, *.orange.pl

@News⚽️Legia: lo ku...a chlopie - zobaczylem tytul i mowie sobie - aha zaraz sie zleca typki i po tym wyniku beda sie onanizowac i zapowiadac "fantastyczny sezon"

zaraz zaraz hola hola to jest tylko mecz testowy... nie wyciagajcie takich wnioskow po sparingach - one o niczym nie swiadcza tam druzyny graja rezerwami na pol gwizdka

odpowiedz
News⚽️Legia - 28.06.2019 / 22:26, *.215.57

@atmosferic: Ty atmosfera wyluzuj...dzieciaku...naj...ałeś sie już?troche szacunku,8 bramek dwa spotkania i ładne akcje ✨⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️✨

odpowiedz
Bloom - 28.06.2019 / 22:40, *.plus.pl

@atmosferic: Od lat było tak że w sparingach dno w meczach o stawkę też dno. Więc jakieś znaczenie to ma, widać czy drużyna złapała chemię czy nie. Oczywiście jak piszesz nie można się zbytnio brandzlować ale symptomy są zachęcające.

odpowiedz
Król Dariusz Pierwszy Miodulski - 28.06.2019 / 21:29, *.plus.pl

No i gdzie są wszyscy krytycy Miodulskiego? Kto jest debesciak?

odpowiedz
Legia(1916) - 28.06.2019 / 21:46, *.chello.pl

@Król Dariusz Pierwszy Miodulski : Pogadamy jak awansuje do LE .Toć to tylko sparingi. Kubeł zimnej wody na rozgrzaną głowę.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 28.06.2019 / 20:49, *.chello.pl

Wyglądało całkiem OK. Będziemy chyba mieli silną wyrównaną drużynę. Tak trzymać!

odpowiedz
Adz - 28.06.2019 / 20:45, *.play-internet.pl

Można by się niepokoić tym, że drużyna powinna być ospała i ociężała po siłowych treningach... a oni strzelają 8 bramek w dwa dni. Oby im starczyło pary do końca rundy. Może wcale nie trenują siłowo co spowoduje problem z kondycja fizyczna - problem w lidze ale łatwiej awansować do pucharów. Coś za cos.

odpowiedz
Gibon - 28.06.2019 / 20:33, *.chello.pl

Jestescie zenujacy.Chodzi mi o tych krytykantow zawodowych...co jada caly czas.Co zrobicie jak to odpali??Przyznacie sie ze nie mieliscie racji??Juz zaczynacie klaskac jajami......agra strzelil ladna bramke to zaraz bedzie a nie mowilem itd.To jak druzyna bedzie dobrze grala to zostanie tylko miodek do jechania...Jak miodkowi zacznie wychodzic jego plan...nie wiem jaki ale jakis chyba ma to co wam zostanie???

odpowiedz
zduneq@gmail.com - 28.06.2019 / 23:38, *.play-internet.pl

@Gibon:

Ja o Agrze juz dawno mówiłem tylko musi dostać uczciwą szansę.
Wygląda na to że wszystkie transfery Pinto były trafione.Szkoda tylko że to jednak pajacyki którym wypowiedział wojnę go zwolniły a nie na odwrót .
Niektórzy byli już po prostu zbyt długo w tym klubie i stali się ważniejsi niż klub .

odpowiedz
Tomek Mokotów - 30.06.2019 / 19:47, *.chello.pl

@zduneq@gmail.com:

Pinto to rzeczywiscie geniusz... Po prawie roku od zatrudnienia piłkarz gra dobrze w niezbyt istotnym sparringu...
To licząc mecze w lidze aż trzeci? Warto stawiać na kogoś takiego cały rok.
Czapki z głów...

odpowiedz
Bear - 28.06.2019 / 19:09, *.orange.pl

Sparing to tylko sparing, wiadomo.
Nie ma czym się ekscytować, ale powiem szczerze, obejrzałem dwa sparingi i jak na razie wygląda to bardzo przyzwoicie.
Niech dołączy jeszcze Novikovas, może uda się sprowadzić Kirkeskova na lewą obronę, zostało jeszcze trochę czasu na treningi, sprawdzanie różnych wariantów taktycznych, ale póki co patrzę optymistycznie na następny sezon.

odpowiedz
tekken (L) - 28.06.2019 / 18:59, *.chello.pl

Dla mnie takie sparingi tez są ważne i cieszą mnie te zwycięstwa.

odpowiedz
syjon85 - 28.06.2019 / 18:51, *.play-internet.pl

co się czepiacie tych dwóch sparingów Viktorii ? zapewne ten pierwszy zagrali tak samo jak z Nami ... dwie jedenastki na 45 min każda, co w sumie daje 90 min dla każdego gracza .. to chyba nie tak dużo dla profesjonalnego piłkarza co ?
brawo Legia ... dobry wynik z dobrym przeciwnikiem

odpowiedz
Rado - 28.06.2019 / 18:37, *.com.pl

A jak się prezentował Hlousek?

odpowiedz
Jerzy - 28.06.2019 / 18:36, *.t-mobile.pl

Nie ma Malarza, Radovica i fatalczyka, to chlopaki wkoncu sie zgraja i moze pilka zacznie sie kleic do nog , a nie odskakiwac :) BTW Jakis czas temu widzialem na stronie, ze Kucharczyk do Tuły przechodzi. Nie wiem czemu mial sluzyc ten tekst, bo faceta juz w klubie nie bylo ale jak sie powiedzialo A to trzeba chyba powiedziec B. Wiec sie pytam. Jak idzie transfer fatalczyka do Tuły i czemu nie ma kontynuacji doniesien odnosnie tego pilkarza?

odpowiedz
pol - 28.06.2019 / 18:51, *.chello.pl

@Jerzy:
Kucharczyk był i tak jednym z lepszych w Legii.
Do tego jeżeli mówisz,że Malarz ,który wybronił nam mnóstwo meczów był słaby,to nie wiem jakie ty mecze oglądałeś.

odpowiedz
Ursus - 28.06.2019 / 18:35, *.centertel.pl

Siema bracia i siostry
Oby to nie były złego dobre początki

odpowiedz
Pacho - 28.06.2019 / 18:33, *.55.167

Wszystko fajnie tylko niech się nie przyzwyczaja do gry 30-45min bo znowu będą dziwoty w sezonie że mamy jedną połowę dobra a druga do zapomnienia.

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 28.06.2019 / 18:33, *.125.116

Teraz już rozumiem dlaczego legia w sezonie gra dobrze tylko jedną połowę, bo tak się przyzwyczajają na zgrupowaniach :)

odpowiedz
Mr T - 28.06.2019 / 18:25, *.tpnet.pl

Wszystko fajnie, tylko że Victoria grała dziś drugi mecz, w tym samym składzie ...

odpowiedz
Rado - 28.06.2019 / 18:32, *.com.pl

@Mr T: za to my drugą połowę graliśmy w 10

odpowiedz
A - 28.06.2019 / 18:35, *.com.pl

@Mr T: II połowa: 33. Radosław Cierzniak - 5. Igor Lewczuk, 44. William Remy, 41. Paweł Stolarski - 23. Salvador Agra, 7. Domagoj Antolić, 26. Cafu, 50. Mateusz Praszelik, 47. Maciej Rosołek (75' 48. Kacper Kostorz) - 11. Jarosław Niezgoda

odpowiedz
Erni - 28.06.2019 / 18:37, *.play-internet.pl

@Mr T: A my wczoraj. Każdy po połówce zagrał. Tak więc nie widzę wielkiej różnicy.

odpowiedz
Mr T - 28.06.2019 / 18:51, *.tpnet.pl

@Erni: Chciałbym wierzyć... trudno, że nie widzicie różnicy pomiędzy rozegraniem 45 minut wczoraj, a 90 minut dzisiaj ...

odpowiedz
Ja1916 - 28.06.2019 / 18:21, *.centertel.pl

Niby tylko sparing, ale zawsze jakaś iskierka nadzei przed przyszłym sezonem. Pytanie na jakim etapie przygotowań są rywale..

odpowiedz
Balde - 28.06.2019 / 18:21, *.178.78

Brawo, to tylko sparing ale widać w grze jakiś pomysł. No i wolny Agry piękny.

odpowiedz
Sputnik 44 - 28.06.2019 / 18:20, *.cyfrowypolsat.pl

Oby nie okazało się, że za wcześnie przyszła ta forma... Tak czy inaczej na razie wygląda to extra!

odpowiedz
Gienek - 28.06.2019 / 18:20, *.play-internet.pl

Niezle to wygląda. Troche optymizmu przed początkiem kolejnego sezonu...

odpowiedz
Nrrronen - 28.06.2019 / 18:19, *.t-mobile.pl

Nie z takimi w sparingach sie wygrywalo a potem baty w lidze wiec bez podniety

odpowiedz
Agra odpali - 28.06.2019 / 18:24, *.tpnet.pl

@Nrrronen: to chociaż teraz się nacieszmy

odpowiedz
Twój stary - 28.06.2019 / 18:26, *.chello.pl

@Nrrronen: Przestań ich oglądać i skończ pier...ić jak stara baba!!!

odpowiedz
Figk - 28.06.2019 / 18:18, *.chello.pl

Dzisiaj Agra PAN PIŁKARZ..........

odpowiedz
Agra odpali - 28.06.2019 / 18:20, *.tpnet.pl

@Figk: widziałeś bramkę? Majstersztyk

odpowiedz
Agra odpali - 28.06.2019 / 18:18, *.tpnet.pl

Ju jakiś czas temu pisałem że Agra będzie chciał się pokazać na zgrupowaniu. Narazie po dwóch meczach wygląda to dobrze. Wynik całkiem okazały przy rywalu który jednak jest wyżej notowany od Legii

odpowiedz
Redi - 28.06.2019 / 18:17, *.chello.pl

Życie nauczyło nie jarac się sparingami, ale tak czy inaczej brawo panowie :)

odpowiedz
eth - 28.06.2019 / 18:16, *.tpnet.pl

Niby to tylko sparingi, ale...
1. bez straty bramki
2. 8 goli w 2 meczach
3. rywale z lepszej od naszej ligi

W sumie, złapałem trochę optymizmu przed europucharami :)

odpowiedz