Radość legionistów po bramce - fot. Woytek / Legionisci.com

Relacja z meczu

Sparing: Legia Warszawa 3-0 Viktoria Pilzno

Drugi sparing Legii na zgrupowaniu w Austrii zakończył się drugim okazałym zwycięstwem. Gracze Aleksandara Vukovicia ograli 3-0 czeską Viktorię Pilzno, która okazała się być słabszym zespołem przez całe mecz. Legionistów na prowadzenie wyprowadził w pierwszej połowie Dominik Nagy. W drugiej połowie wynik podwyższył Salvador Agra, popisując się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego. Wynik niedługo potem ustalił Jarosław Niezgoda.

Fotoreportaż z meczu - zdjęcia Woytka

Już w 3. minucie gry legioniści byli bliscy objęcia prowadzenia. Mikołaj Kwietniewski doszedł do dalekiego podania i oddał strzał w kierunku bliższego słupka, ale czujny był Ales Hruska. Niebawem golkiper Viktorii ponownie stanął na wysokości zadania, kiedy pewnie złapał lekkie uderzenie Vamary Sanogo. Pierwszy kwadrans należał do polskiej drużyny, która częściej utrzymywała się przy piłce i oddalała grę od własnego pola karnego. W 19. minucie po raz pierwszy do wysiłku został zmuszony Radosław Majecki, zaliczając dobrą interwencję po rzucie rożnym.

Wkrótce z dystansu szczęścia spróbował Dominik Nagy, lecz ponownie bardzo pewnie na linii zachował się golkiper z Czech. W 36. minucie węgierski pomocnik był już bardziej precyzyjny. Wszystko zaczęło się od podania Carlitosa do wybiegającego na czystą pozycję Kacpra Kostorza. Ten spod linii końcowej dograł do Nagya, który mocnym strzałem po ziemi wyprowadził Legię na prowadzenie. Przed końcem pierwszej połowy uderzenie Joela Kayamby z daleka pewnie złapał Majecki i na przerwę drużny zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu Legii.

Na drugą połowę wyszła zupełnie nowa jedenastka warszawskiego zespołu. Przez pierwsze kilkanaście minut nie było żadnych wartych odnotowania sytuacji. Po godzinie gry okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Jarosław Niezgoda. Napastnik Legii wpadł w pole karne Viktorii, lecz najpierw jego strzał po ziemi obronił bramkarz, a dobitka zawodnika poszybowała ponad poprzeczką. Za moment legioniści zdobyli już jednak drugiego gola. Z rzutu wolnego w samo okienko przymierzył Salvador Agra, który nie dał bramkarzowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

W 74. minucie Legia zdobyła trzeciego gola. Cafu bardzo ładnie prostopadłym podaniem uruchomił Niezgodę, który w sytuacji sam na sam ograł bramkarza Viktorii i spokojnie skierował piłkę do pustej siatki. Bardzo ładna akcja w wykonaniu polskiej drużyny. W drugiej części gry, pomimo zmiany całej jedenastki, Legia ponownie prezentowała się o wiele lepiej od przeciwników. Groźne sytuacje w wykonaniu graczy Viktorii można było policzyć na palcach jednej ręki.

Legia Warszawa 3-0 (1-0) Viktoria Pilzno
1-0 - 36' Nagy
2-0 - 64' Agra
3-0 - 74' Niezgoda

Legia
I połowa: 30. Radosław Majecki - 20. Marko Vesović, 3. Tomasz Jodłowiec, 34. Inaki Astiz, 55. Artur Jędrzejczyk - 17. Mikołaj Kwietniewski (26' 48. Kacper Kostorz) , 8. Walerian Gwilia, 24. Andre Martins, 27. Carlitos, 21. Dominik Nagy - 46. Vamara Sanogo
II połowa: 33. Radosław Cierzniak - 5. Igor Lewczuk, 44. William Remy, 43. Michał Kopczyński, 41. Paweł Stolarski - 23. Salvador Agra, 7. Domagoj Antolić, 26. Cafu, 50. Mateusz Praszelik, 47. Maciej Rosołek (75' 48. Kacper Kostorz) - 11. Jarosław Niezgoda

Viktoria
I połowa: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák, Kopic – Krmenčík
II połowa: Hruška – Havel, Hejda, Hubník, Limberský – Janošek, Herc – Mihálik, Šulc, Kovařík – Beauguel (71' Chorý)