fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Dać iskierkę nadziei

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa w niedzielny wieczór rozegra trzecie ligowe starcie i powalczy o kolejne trzy punkty w tym sezonie. Przeciwnikiem będzie Śląsk Wrocław, który jak na razie jest niepokonany. Widząc ostatnią formę sportową swoich przeciwników, gracze Vitezslava Lavicki z całą pewnością przyjadą na Łazienkowską po zwycięstwo. Gospodarze z kolei będą mieli okazję, aby zapalić w sercach kibicach iskierkę nadziei, że ich dyspozycja niebawem pójdzie w górę, szczególnie że kolejny przeciwnik w Lidze Europy to wyższa półka niż drużyny z Gibraltaru i Finlandii.

Przed kilkoma dniami Legia zapewniła sobie grę w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy. Był to jednak awans z dużą dawką goryczy, ponieważ patrząc na poczynania stołecznych piłkarzy w starciu KuPS należy być pełnym obaw przez zbliżającymi się spotkaniami. Gra ofensywna niemal nie istniała, a indywidualnie żaden z zawodników nie potrafił pociągnąć drużyny do przodu. Można śmiało stwierdzić, że Finowie mogą żałować niewykorzystanej szansy na przejście polskiej drużyny. A jeszcze nie tak dawno legia rozgromiła mistrza Finlandii w dwumeczu 9-0. "Wojskowi" nie mieli zbyt dużo czasu na przygotowanie się do niedzielnego starcia. W tak krótkim czasie nie da się wyeliminować podstawowych błędów, które zobaczyliśmy w czwartek. Chodzi tutaj o konstruowanie akcji, przyspieszenie, grę na większej intensywności, a także poprawę indywidualną każdego piłkarza. Z Sandro Kulenoviciem oraz Arvydasem Novikovasem należy trenować wykończenie akcji, natomiast z linią pomocy schematy rozgrywania akcji w ofensywie, a z linią obrony podstawowe elementy defensywne.

Vukoviciowi kończy się margines błędu, a najbliższe spotkania będą dla niego prawdziwym testem. Serb musi udowodnić, że panuje nad zespołem i przede wszystkim ma pomysł na to, w którym kierunku powinien zmierzać. W niedzielę szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z Williama Remy'ego, który nabawił się kontuzji w ostatnim starciu z KuPS. Ponadto niepewny jest występ Mateusza Wieteski, który nie poleciał do Finlandii. Do pełni sił wraca z kolei Cafu, lecz na grę od pierwszej minuty jest jeszcze na pewno za wcześnie. Przed niedzielnym meczem trzeba być dobrej myśli, że to będzie moment, od którego Legia wreszcie zacznie grać na miarę swoich możliwości.

Forma: KuPS (0-0), Korona (2-1), KuPS (1-0), Pogoń (1-2), Europa FC (3-0)

Śląsk Wrocław jak na razie spisuje się o niebo lepiej od Legii. W lidze ma na koncie komplet punktów, a na rozkładzie Wisłę Kraków oraz Piasta Gliwice. Już podczas przedsezonowych sparingów widać było, że trenerowi Vitezslavowi Laviczce udało się dotrzeć do piłkarzy, co potwierdzały wyniki. Czech objął zespół w styczniu, lecz w poprzednich rozgrywkach nie udało mu się jeszcze na dobre wprowadzić w zespole swojej filozofii gry. Ostatecznie, Śląsk do końca musiał drżeć o pozostanie w lidze, grając w grupie spadkowej. W letnim oknie transferowym poczyniono jednak spore ruchy transferowe. Do klubu przyszli m.in. Erik Exposito, Matus Putnocky oraz Przemysław Płacheta, którzy stanowią o sile drużyny. Zobaczymy, jak będzie ona wyglądała za kilka miesięcy, ale jak na razie wydaje się, że we Wrocławiu nadeszła długo oczekiwana stabilizacja, co może przełożyć się na osiągane rezultaty.

W ostatnim spotkaniu z Piastem, zwycięstwo Śląskowi dał w ostatnich minutach doskonale znany przy Łazienkowskiej Łukasz Broź, który wykorzystał rzut karny. Wcześniej do siatki trafił wspomniany wcześniej Exposito. Oprócz Brozia, w zespole gra jeszcze kilku piłkarzy, którzy w przeszłości reprezentowali Legię. W obronie jest Mateusz Hołownia (aktualnie wypożyczony), a kapitanem Krzysztof Mączyński, chociaż w jego przypadku przygoda z Legią nie miała zbyt wielu pozytywnych akcentów. Tym razem cała trójka będzie miała okazje pokazać się na stadionie, na którym jeszcze niedawno reprezentowali drużynę gospodarzy. Często zdarza się, że w takich sytuacjach piłkarz gra swoje najlepsze mecze w rundzie, lecz mimo wszystko miejmy nadzieję, że akurat w niedzielny wieczór szczęście i umiejętności sportowe będą przy graczach Vukovicia.

Forma: Piast (2-1), Wisła Kraków (1-0), Warta (1-0), Zoria Ługańsk (2-1), NK Slaven (2-0)

Legia podejmie Śląsk Wrocław w niedzielę o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal+. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

Transmisja TV:
Canal+

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
Kipkorir - 04.08.2019 / 19:03, *.chello.pl

ja pier... Kulenović wchodzi. Czyli gramy na zero z przodu?

odpowiedz
majusL@interia.pl - 04.08.2019 / 18:28, *.214.250

co za slabizna !! masakra. co bedzie we czwartek ???!!

odpowiedz
Kipkorir - 04.08.2019 / 17:38, *.chello.pl

Lewczuk, Antolić - nie wygląda to dobrze. Kante i Carlitos znów na ławie... Tyle dobrze, że Kulenovića nie musimy oglądać.

odpowiedz
Buli - 04.08.2019 / 17:35, *.t-mobile.pl

Hohoho Magiera z Mioduskim na trybunie.

odpowiedz
Jacek - 04.08.2019 / 16:22, *.centertel.pl

Pewne 0-0. To niestety bedzie sukces.

odpowiedz
Heniek - 04.08.2019 / 16:19, *.chello.pl

Postawiłem na Śląsk 300 pln. Jak Wygra Legia, walić te parę groszy, a jak przerąbie, przynajmniej smutek parę groszy mi osłodzi.

odpowiedz
eLstefano - 04.08.2019 / 16:15, *.vectranet.pl

Broź nas zatopi

odpowiedz
Giętki - 04.08.2019 / 15:36, *.plus.pl

Jakby ktoś szukał możliwości obejrzenia meczu we Władysławowie dzisiaj,to znalazłem. Tawerna Pod Kasztelem,ulica Żeromskiego 48. Legijne pozdro.

odpowiedz
Gienek - 04.08.2019 / 15:12, *.vectranet.pl

Nie liczę na cuda, choć mam nadzieję, że Legia w końcu zaskoczy.

odpowiedz
Legia wygra - 04.08.2019 / 14:48, *.centertel.pl

Legia dzisiaj wygra. Wszyscy którzy piszą ze przegra kilkoma bramkami po meczu nie napiszą nic albo napiszą ze co z tego ze zwycięstwo skoro gra beznadziejna. Ewentualnie, że nie ma się czym podniecac bo to Slask

odpowiedz
LGZ - 04.08.2019 / 14:09, *.tpnet.pl

W ataku Kante i Carlitos zaden Kulenovic !!!

odpowiedz
orleksra - 04.08.2019 / 14:07, *.com.pl

porażka jest pewna. remis przyjmę jako sukces. oby nie było dużych bęcków jak z Płockami czy Skisłą

odpowiedz
Pełen obaw... - 04.08.2019 / 13:48, *.centertel.pl

...ktoś wierzy ,ze dzis będzie dobrze ?

Ja mam obawy..... 0-2

odpowiedz
Arek - 04.08.2019 / 14:17, *.tpnet.pl

@Pełen obaw...: ja.

odpowiedz
Wolfik - 04.08.2019 / 14:48, *.mm.pl

@Pełen obaw...: Ja również wierzę w zwycięstwo. Nie dlatego, że super gramy ale dlatego że to extraliga. Tutaj nie ma przyzwoitych drużyn a większość wyników jest dziełem przypadku. A na takim tle jeszcze najgorzej nie wyglądamy :).

odpowiedz
WKU...IONY - 04.08.2019 / 13:31, *.tpnet.pl

Nie wiem skąd miała by się wziąć ta iskierka, tak słabej Legii to ja nie pamiętam, a oglądam mniej więcej od Ligi Mistrzów w 1996roku. Coś Ty Mioduski zrobił z naszym klubem?!?!

odpowiedz
Blackburn - 04.08.2019 / 19:34, *.play-internet.pl

@WKU...IONY: Legia w LM grała w 1995 roku. W 1996 grał Widzew, więc czyim jesteś kibicem?

odpowiedz
Juri - 04.08.2019 / 13:07, *.centertel.pl

Ściągnąć Ramireza z ŁKS na rozegranie i na 9 Lopez.

odpowiedz
Kajtek - 04.08.2019 / 13:26, *.orange.pl

@Juri: Patrzyłem na pierwszy mecz ŁKS-u . Jedyne co zapamiętałem to gra Ramireza. Przekozak jak na naszą ligę

odpowiedz
Kucik - 04.08.2019 / 12:56, *.novaia.pl

po meczu z KuPS tak dziwnie sie czulem jakbym stracil 1,5h mojego zycia...i czy ta iskierka ma mnie przekonac?

odpowiedz
Giętki - 04.08.2019 / 12:15, *.plus.pl

Na wakacjach we Władku jestem i na szczęście nie oglądałem meczów z Finami i ostatniego tryumfu ligowego. Ale czytam opinie,komentarze,relacje i nóż się w kieszeni otwiera...Co tu się k...a dzieje z tą drużyną? Jakim prawem tak tłamsi się Legendarny Klub,który Piłsudski zakładał? Chodzę na Legię od 1980 roku i nigdy nie było takiej degrengolady,takiego upodlenia.
Boimy się Śląska,który ostatnie kilka sezonów walczy o utrzymanie?
Narzekamy na trudne warunki na Koronie?
Marudzimy na sztuczną nawierzchnię w Finlandii?
Pier..y na konferencjach,że zespół może grać lepiej?
Na Gibraltarze,gdzie przeciwnicy to na co dzień kelnerzy,kucharze i dozorcy,mamy problem z awansem?
Co się dzieje?
Vukovićovi pamiętam to,co zrobił dla Legii na boisku,ale to wszystko.
Dlaczego taki niedouczony pajac prowadzi Legię?
Pajac,który w dniu 1-szym Sierpnia,świętym dniu dla Warszawiaków zakłada dresik reprezentując Naszą Drużynę i Nasze Umęczone Miasto (sic!).
Nie ma pojęcia o taktyce,ustawieniu,relacjach z mediami,kształtowaniu cech motorycznych i wolicjonalnych. Nie umie godnie reprezentować Naszej Drużyny!
Jak ma ambicje,to niech terminuje 3,4 lata w CLJuniorów. Może potem się przyda,ale wątpię.
A teraz,to z czym do ludzi?
Panie Mioduski,weź pan przejrzyj na oczy i się obudź!
Weź rozsądnych doradców,przecież tylu jest byłych Legionistów,którzy osiągnęli sukces w biznesie i życiu poza sportem.
Przestań robić obciach nam,chłopakom z Mokotowa i Pragi.

odpowiedz
antek - 04.08.2019 / 12:25, *.chello.pl

@Giętki : kolego w latach 80,90 grali polacy a teraz grają najemnicy którzy przychodzą po hajs dlatego takie w....................

odpowiedz
Giętki - 04.08.2019 / 12:33, *.plus.pl

@antek: może za bardzo się rozpisałem,ale cholera mnie bierze,jak to widzę. Zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy euro miesięcznie nieudacznicy,którzy mają w dupie nas i etos i tradycję Naszego Klubu.
I jeszcze trener,który się po prostu nie nadaje.
Pozdrawiam,idę do portu na dobrą rybkę i flaszkę,coby odreagować.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn - 04.08.2019 / 12:57, *.plus.pl

@Giętki : No niestety nie tylko ciebie to wkur...a. Dopóki będziemy sprowadzać przepłacany szrot z zagranicy a nie będziemy stawiać na wychowanków to będzie to tak wyglądało a najgorsze co nas ostatnio spotkało to tak naprawdę na wyrost przypadkowy, awans do ligi mistrzów który spowodował totalną wyprzedaż ilu zawodników z przed 2 lat zostało Jędrzejczyk po którym jako jedynym widać że się stara i kto jeszcze. Ciągłe miotanie się, co pół roku nowy trener i nowy szrot, nie ma takiej opcji żeby to funkcjonowało, żaden poważny klub tak nie działa, musi być jakaś stabilizacja.
Smacznej rybki.

odpowiedz
Hiszpan - 04.08.2019 / 12:07, *.amazonaws.com

Marzy się 4:0 na przełamanie ale bliższe prawdy jest 0:3 po 2 bombach w pierwszym kwadransie.

odpowiedz
Umberto e co - 04.08.2019 / 10:48, *.cyfrowypolsat.pl

Mateusz Hołownia dzisiaj nie zagra z powodu zapisów w klauzuli wypożyczenia.

odpowiedz
Kipkorir - 04.08.2019 / 10:28, *.chello.pl

Żadnego momentu nie będzie. Na samym początku było dno i 2 metry mułu. Dziś tych metrów jest zdecydowanie więcej.

odpowiedz
Przemek - 04.08.2019 / 10:11, *.chello.pl

Novikovas ma ćwiczyć wykończenia akcji ? Jego trzeba poważnie opierdzielić żeby się zorietnował , że ma grać dla zespołu a nie pod siebie - pcha się z dryblingiem na każdego rywala a że jest tak jak reszta piłkarzy pod formą to co i raz traci piłkę / przegrywa pojedynki, delikatnie broni go bramka z Koroną i niezłe dogranie z Pogonią ( jeden z kolegów spartolił strzał głową po jego świetnym podaniu) a tak to na razie wygląda na jeźdźca bez głowy - myślę, że ma potencjał żeby dogrywać dobre piłki ze skrzydła ale powinien przede wszystkim zacząć grać dla drużyny a nie za każdym razem iść na "pałę" jeden na jeden i co rusz tracić piłki , które mogą powodować bardzo poważne w skutkach kontry przeciwnika. Nie mówię żeby całkiem zaniechał dryblingu ale niech nie robi sobie jaj z ciągłym dryblowaniem i ciągłymi stratami. A Kulenović naprawdę gra piach - na jego obronę można napisać , że linia pomocy też na razie gra katastrofalnie a to ma wpływ na grę ataku. Ale wystawianie Kulenovica ma na ten moment tylko aspekt finansowy a nie sportowy - chodzi o wypromowanie go i sprzedaż, jest młody więc może coś z niego będzie ale na ten moment wystawianie go uważam tylko za operację marketingową - według mnie Kante przyniósłby o wiele więcej korzyści.

odpowiedz
Sochaczew nie dla midzewa - 04.08.2019 / 10:06, *.grefnet.pl

Walka o nowego trenera
Z przymrużeniem oka


Walczyć biegać i się starać w LEGII trzeba ....

odpowiedz
Nadobre - 04.08.2019 / 09:57, *.t-mobile.pl

Jamą
A ja tobie wspolczuje

odpowiedz
jamapata - 04.08.2019 / 09:49, *.inetia.pl

Współczuję każdemu kto będzie na stadionie oglądał na żywo pokazy gry piłkarskiej Legii Warszawa...

odpowiedz
Bloom - 04.08.2019 / 13:17, *.plus.pl

@jamapata: Tacy jak ty pierwsi lecieli z wywieszonym jęzorem, po bilety jak awansowaliśmy do LM, a Twój ulubiony klub to fc sukces.

odpowiedz
Hiszpan - 04.08.2019 / 15:04, *.amazonaws.com

@jamapata: Wyjdź już chlopcze z toalety twój boski Cristiano nie przyjedzie na Ł3 w tym sezonie.

odpowiedz
Kasztelan - 04.08.2019 / 16:12, *.inetia.pl

@Bloom:
Właśnie przez takich kibiców jak wy - Co to są na każdym meczu...no wielkie wyzwanie...Ten klub upada !
Oni nie czują że zle grają bo zawsze jest publika !
Olewają was a wy za to płacicie...Co za dno.

odpowiedz
Michal - 04.08.2019 / 09:46, *.centertel.pl

Żal na to patrzec co oni wyczyniają na boisku. Chyba odpuszcze sobie oglądanie ich w tym sezonie.

odpowiedz
ZGL - 04.08.2019 / 09:30, *.tpnet.pl

Jaki bedzie wynik dzisiejszego meczu trudno przewidziec po porazce inauguracyjnej na wlasnym stadionie czy znow bedziemy zaskoczeni poziomem gry !!!

odpowiedz
Zielarski - 04.08.2019 / 09:23, *.co.uk

Chciał bym mylić ale kopanie na palę do przodu i może się uda to raczej iskierki nam nie da Już w podstawówce wuefista krzyczał żeby podawać z głową Nasz pupilek jeszcze do tego nie doszedł

odpowiedz
floyd - 04.08.2019 / 09:07, *.chello.pl

Obym się kuzwa mylił, ale prawdopodobnie sprawdzi się scenariusz z lat poprzednich... czyli dziś jakieś 1:3 bez walki, w czwartek Grecy spokojnie jadą z nami 0:2, w kolejnym meczu ligowym „coś w mioduskim pęka” i zwalnia vukovica. Przychodzi niwy trener, odpada z pucharów ale w lidze działa „efekt nowej miotły” i grając totalna ch..nie wygrywamy pare meczów. Doczolgujemy się do Mistrza/pucharów a potem deja vu. Dramat

odpowiedz
Kibic(L) - 04.08.2019 / 09:45, *.icpnet.pl

@floyd:
Wszystko się zgadza poza tym, że w tym sezonie walczymy o grupę mistrzowska i kończy się bez pucharów.

odpowiedz
Wwa - 04.08.2019 / 08:33, *.chello.pl

Na samą myśl oglądania wyczynów Litwina, chyba wybiorę spacer. Życzę zwycięstwa

odpowiedz