Steven Gerrard- fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Gerrard: To będzie ciężki test

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Steven Gerrard: Liga Europy jest bardzo ważna dla nas, choćby ze względów finansowych, jak i dla naszych kibiców. Oczywiście mamy swoje cele na krajowym podwórku, gdzie musimy zdetronizować Celtic Glasgow.

Legia jest dobrym zespołem. To wielki klub z dużą nazwą. W ostatnim czasie nie tracili wielu bramek, co budzi w nas szacunek. Nie jestem typem trenera, który wypowiada się na temat poszczególnych zawodników. W związku z tym, nie chcę wyróżniać któregokolwiek z graczy Legii. Niemniej jednak to dla nas będzie ciężki test. Oba kluby mają ten sam cel, ale wierzę w swoich graczy. Wiem z doświadczenia, że jak są duże wyzwania, to w piłkarzach wyzwala dodatkowe pokłady emocji i chęć walki.

Legia jest dobrze zorganizowanym zespołem, który nie traci bramek. Kluczowe jest, żeby zagrać na naszym poziomie, choćby jak w dwumeczu z Duńczykami. Mam pewność, że możemy jutro strzelać bramki. Natomiast spodziewam się ze strony gospodarzy, że będą grać agresywnie, pressingiem.

Wiem, że nasi kibice licznie stawią się jutro na stadionie. Chcemy zagrać dla nich jak najlepiej, żeby czuli się z nas dumni.

Grałem kiedyś w meczu reprezentacji w Polsce i przyznam, że chętnie tu przyjeżdżam. Szczególnie, że tu jest dużo fanów Liverpoolu. To dla mnie miłe. Inna sprawa, że kibice potrafią stworzyć gorącą atmosferę, ale musimy zagrać jak najlepiej potrafimy.

Alfredo Morelos to bez wątpienia świetny gracz i będzie jutro gotowy do gry. Mam do dyspozycji dwie "dziewiątki", co dla mnie jest idealną sytuacją. To stwarza wiele możliwości na boisku.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.