REKLAMA

Biblioteka legionisty: Wójtowicz. Szczęście wisi na siatce

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W tym roku na rynku pojawiła się książka traktująca o karierze Tomasza Wójtowicza - świetnego przed laty siatkarza, który w barwach Legii zdobył pięć medali mistrzostw Polski. Publikacja, której autorem jest Wiesław Pawłat, traktuje o całej karierze Wójtowicza, zarówno klubowej, jak i reprezentacyjnej, jak również tym, co po jej zakończeniu robił Wójtowicz.

Całość sportowej kariery została spisana na zaledwie 100 stronach. Poznajemy na nich pokrótce losy złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, jak również kulisy "transferu" do Legii. Pierwsza próba naszego klubu okazała się nieudana. Dopiero przed sezonem 1978/79 Wójtowicz trafił do Legii. "Stało się tak, bo działacze stołecznego klubu zaczęli wreszcie rozmawiać ze mną nie jak dowódca z rekrutem, ale na równej płaszczyźnie, jak z zawodnikiem normalnego klubu" - wspomina na łamach książki Tomasz Wójtowicz, który w naszym klubie spotkał znanego sobie trenera Huberta Wagnera oraz jeszcze lepiej znanego drugiego trenera - Kazimierza Wójtowicza (ojca Tomasza). Ponadto w Legii był także jego brat.

W barwach Legii Tomasz Wójtowicz grał do 1983 roku i zwieńczył grę zdobyciem mistrzostwa kraju. Nie miał już jednak okazji wystąpić z eLką na piersi w europejskich pucharach, bowiem przeniósł się do Włoch - najpierw do Edilcuoghi Sassuolo. Losy zawodnika w Italii poznajemy również na łamach książki. W publikacji znajduje się sporo fotografii. Szkoda tylko, że większość stanowią jednak zdjęcia wykonane już po zakończeniu kariery zawodniczej. Całość jednak można polecić kibicom Legii, a przede wszystkim siatkarskiej Legii - lekturę ze względu na niewielką objętość można pochłonąć w jeden wieczór.

Tytuł: Tomasz Wójtowicz. Szczęście wisi na siatce
Autor: Wiesław Pawłat
Wydawnictwo: Kkwadrat
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 180
Cena: 39 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.