Dariusz Mioduski - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Mioduski nadal wiceprezesem ECA

źródło: Legia Warszawa

Właściciel i prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski został ponownie wybrany na funkcję wiceprezesa European Club Association (ECA), największej organizacji zrzeszającej kluby piłkarskie w Europie. Prezesem pozostał Andrea Agnelli. ECA reprezentuje kluby w rozmowach w UEFA, między innymi na kluczowe dla przyszłości piłki tematy dotyczące kształtu rozgrywek klubowych w kolejnych latach.
Nowa kadencja będzie czteroletnia i zakończy się w 2023 roku. Dariusz Mioduski będzie po raz drugi pełnił rolę wiceprezesa ECA z ramienia Subdywizji 3, reprezentując kluby m.in. z Austrii, Grecji, Szwajcarii, Norwegii, Danii, Szkocji, Białorusi, Kazachstanu, Izraela, Chorwacji, Serbii, Słowacji i Polski, jak również będzie wchodził z ramienia ECA w skład Rady Zarządzającej UEFA Club Competitions Commitee - spółki odpowiedzialnej za zarządzanie biznesową stroną rozgrywek klubowych UEFA. W zarządzie ECA zasiadają także Andrea Agnelli (Juventus FC), Pedro Lopez Jimenez (Real Madryd), Edvin van der Sar (AFC Ajax) i Aki Riihilahti (HJK Helsinki).

Z polskich klubów stałymi członkami z prawem głosu są Legia Warszawa i Lech Poznań, a członkami stowarzyszonymi Śląsk Wrocław, Wisła Kraków oraz od nowego cyklu Jagiellonia Białystok.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
Tom - 13.09.2019 / 10:52, *.193.237

Nie czepiajcie się, po prostu u Janka św pamięci jakos to lepiej szło.

odpowiedz
bublegum - 13.09.2019 / 04:15, *.comcast.net

po Mistrzu znowu przyfarcimy i bedzie szczescie w losowaniu do pucharow :) dobrze tylko co z tego jak i tak odpadniemy ,prezes robi co moze by wypchnac klub daleko w europe a trenerzy swoje

odpowiedz
Elquatro - 12.09.2019 / 21:29, *.chello.pl

Podobno hehe obama wszedl na nasza strone i po przeczytaniu artykulu nt kolejnego sukcesu naszego prezesa zaczal opowiadac swoim corkom ze wiecie kochane dzieci? Kiedyś gralem z nim w kosza!

odpowiedz
Elquatro - 12.09.2019 / 21:27, *.chello.pl

Też nic nie umiem, wiekszosc rzeczy w zyciu zj...lem, chyba dobrze to potrafilem sie tylko naj...ac. Tylko kurde jakos dziwnym trafem do koryta nie moge sie dostać

odpowiedz
Simon - 12.09.2019 / 12:29, *.telnaptelecom.pl

Europejski jak jajka - niby uczestniczy a nie wchodzi

odpowiedz
Szelka - 12.09.2019 / 00:58, *.chello.pl

To nadal i ponownie smutna wiadomość...
Użyteczność w ECA, a efektywne prowadzenie klubu piłkarskiego Legia W-wa, to jednak intelektualno-korporacyjna przepaść! Nie dasz Pan rady na dłużej, dlatego stosunkowo szybko kończ Waść i dalszego wstydu oszczędź.
Niewyobrażalna jest - z pewnością dla Pana - ilość fanów i kibiców Wojskowych, którzy po złożeniu przez Pana rezygnacji z dalszego prowadzenia (czyt.: zatapiania) klubu, zacznie oddychać ponownie świeżym, legijnym powietrzem!

odpowiedz
grzesiek - 11.09.2019 / 20:19, *.centertel.pl

jakby znał się troche na klimacie Żylety to by zgolił te włosy na łysą pałę...

odpowiedz
Jarząbek - 11.09.2019 / 18:27, *.t-mobile.pl

Łubu dubu, łubu dubu...
To byłem ja

odpowiedz
Mario - 11.09.2019 / 16:32, *.timplus.net

Wreszcie jakiś sukces w Europie ;)

odpowiedz
Kumaty Zyleta - 11.09.2019 / 10:47, *.51.162

Brawo! Zawsze w Pana wierzylem Panie prezesie :) Zyleta murem za Panem !!

odpowiedz
dino - 11.09.2019 / 11:04, *.108.201

@Kumaty Zyleta:
Haha dobre

odpowiedz
eduardo - 11.09.2019 / 22:35, *.tpnet.pl

@Kumaty Zyleta: to zarzuc na Zylecie: "Darek .... Mioduski". Wpie.... gwarantowny

odpowiedz
Warszawiak1234 - 11.09.2019 / 09:40, *.play-internet.pl

Szanuje go jako biznesmena i czlowieka sukcesu. Patrzac jednak na jego decyzje od 2016 roku co do obsady stanowisk dyrektorsko-szkoleniowych to wyglada jakby byl kompletnym dyletantem lub nie majacym szczescia do ludzi.

odpowiedz
dino - 11.09.2019 / 09:44, *.108.201

@Warszawiak1234:
co tylko obrazuje jak ważne w biznesie jest wiedzieć pod kogo się podpiąć (jakby to powiedział Aniol w Alternatywy 4) ile znaczą uklady, znajomści itp, teraz pudel dziala samodzielnie i wtopa za wtopą.

odpowiedz
tomiacab - 11.09.2019 / 17:43, *.233.33

@dino: dokładnie tak. Jaki z niego biznesman pytam ruch, którzy wpisują takie bzdury. Co on stworzył w biznesie. Jego cały biznes typ bycie słupem u kulczyka.

odpowiedz
C Enzo - 11.09.2019 / 09:39, *.play-internet.pl

Wreszcie jakiś międzynarodowy sukces. Nie wyszło na boisku w Glasgowie a wyszło w biurowcu w Szwajcarii. Na bezrybiu i rak ryba

odpowiedz
Mistrz jest jeden - 11.09.2019 / 08:52, *.kiecana.com

mogło być gorzej

odpowiedz
Mrok - 11.09.2019 / 08:35, *.play-internet.pl

Podobno w ostatniej kadencji Loku dostawał strasznych bąbli na rękach jak tylko stamtąd wracał. Jak się okazało gdy tylko chciał się czegoś dotknąć to go prezes i inni z zarządu trach!, trach! po łapach. Dzięki temu ECA przetrwała.
Amator bowiem zawsze będzie amatorem i nie zmienią tego żadne dodatkowe tytuły i funkcje ale do lunchów biznesowych, jedzenia policzków i ośmiorniczek, popijania "drynków z olywką" to sie Loku nadaje jak mało kto.

odpowiedz
Pudelek - 11.09.2019 / 07:06, *.t-mobile.pl

Musiałem znalesc sobie nowe zajęcie bo jestem juz zmęczony tymi beznadziejnymi piłkarzami których sprowadziłem

odpowiedz
SEBO(L) - 11.09.2019 / 06:01, *.chello.pl

To jest świetna informacja! Nareszcie, mając takie doświadczenie w prowadzeniu klubu i zachęcaniu kibiców do przybycia na stadion poprzez,a może przede wszystkim,wyniki w kwalifikacjach do pucharów, bedzie mógł lobbować w temacie kolejnych (po Liga Europy 2) rozgrywek-PNZ ! Czyli Pucharu Na Zachętę...

odpowiedz
tomiacab - 10.09.2019 / 21:31, *.virginm.net

zauważyliście jak miodowi przestało przeszkadzać niepowodzenie w eliminacjach LE? Dwa lata temu mówił, ze brak awansu to katastrofa, teraz już, ze nic się nie stanie. Tak zredukował pensje, że jemu już nie zależy na wynikach. Trener za 1/3 czy 1/4 pensji, zawodnicy zarabiający średnio połowę czy nawet mniej niż połowę tego co ich poprzednicy... na ch.. nam puchary? Koszty utrzymania zostały tak zredukowane, ze bez udziału w nich, też się zgadza u pudla w kieszeni. Plus taki, ze kar nie ma.

odpowiedz
Zik - 11.09.2019 / 08:04, *.play-internet.pl

@tomiacab: to na ile wyceniasz występy z Dudelange czy Europa FC? Jaka praca taka płaca. Na dzień dzisiejszy to mamy bardzo średnich zawodników bez ambicji i polotu i za co im płacić?

odpowiedz
dino - 11.09.2019 / 09:11, *.108.201

@tomiacab:
Pamiętam wypowiedź pudla jak mówił w lutym 2017, ze nie wyobrtaża sobie braku awansu do Ligi Mistrzów, że koszty tak urosły, że Legii moze zabraknąć pieniędzy (na dole link)
https://www.rp.pl/Pilka-nozna/302069896-Mioduski-Legii-moze-zabraknac-pieniedzy.html
A jak pamiętamy nie było wówczas nawet Ligi Europy. Poza tym te jego wypowiedzi: "Mam pełne zaufanie do Jacka Magiery", po czym tydzien pózniej dymisja (to samo z Jozakiem, Sa Pinto) świadczą o tym, że na czele Legii stoi kłamca albo schizofrenik.

odpowiedz
tomiacab - 11.09.2019 / 17:38, *.233.33

@Zik: Raczej, jaka płaca, tacy pracownicy. Chcesz by zawodnicy zarabiający połowę tego co przykładowy Moulin, zrobili wyniki takie same jak on? Coś w odwrotnej kolejności myślisz. Najpierw dogad7je się zarobki, a później podchodzi się do pracy.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 10.09.2019 / 21:18, *.orange.pl

"Laguna to my teraz możemy kręcić największe numery świata ..."

odpowiedz
Kiki - 10.09.2019 / 20:43, *.t-ipconnect.de

To oznacza, że co najmniej przez następne 4 lata będzie prezesem Legii, bo przecież vice prezes ECA nie może być bez klubu, musieliby wybrać kogoś innego do gapienia się w żyrandole.

odpowiedz
... - 10.09.2019 / 19:59, *.chello.pl

na wiceprezesa się nadaje
na prezesa NIE

odpowiedz
Mateusz z Gór - 10.09.2019 / 19:46, *.inetia.pl

Brawo prezesie! Gdyby jeszcze piłkarze wzięli przykład i poszli za Twoim sukcesem to Legia w końcu zaczęłaby wyglądać tak, jak sobie wymarzyłeś. Trzymaj poziom i miej nadzieje, że zainspirujesz piłkarzy do stawia sobie tak wysokich celów, jak sam sobie stawiasz. Bądź inspiracją dla całej legijnej społeczności! Dla mnie już jesteś!!

odpowiedz
kos - 10.09.2019 / 20:11, *.tpnet.pl

@Mateusz z Gór: Zostań tam w górach i z daleka od Legii najlepiej bedzie

odpowiedz
eduardo - 10.09.2019 / 20:39, *.tpnet.pl

@Mateusz z Gór: jesli to nie ironia, to za duzo alko pijesz

odpowiedz
Mateusz z Gór - 10.09.2019 / 21:29, *.inetia.pl

@eduardo:

Jedno nie musi wykluczać drugiego.

@kos:

Oczywiście. Z domu mam bliżej do Wiednia niż do Warszawy.

odpowiedz
Sputnik 44 - 10.09.2019 / 21:54, *.cyfrowypolsat.pl

@Mateusz z Gór: koniecznie przestań pić!!!

odpowiedz
Legia(1916) - 10.09.2019 / 19:24, *.chello.pl

Figurant !

odpowiedz
Obcy - 10.09.2019 / 18:42, *.t-mobile.pl

Wiwat nasz ukochany prezes.

odpowiedz
Bialy kieł - 10.09.2019 / 18:00, *.tpnet.pl

Brawo! Legię wspaniałą trzeba budować w różnych miejscach i w różnoraki sposób. Budować a nie wszystko krytykować.

odpowiedz
dino - 10.09.2019 / 19:18, *.vectranet.pl

@Bialy kieł
A co zbudował pseudo profesjonalista Loczek w swojej 1szej kadencji?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 10.09.2019 / 21:20, *.orange.pl

@Bialy kieł: Lubisz szczerzyć kły, jak koński zad do bata? To nie moja sprawa, ale nie zachęcaj do tego ludzi, którzy maja HONOR...

odpowiedz
tomiacab - 10.09.2019 / 21:22, *.virginm.net

@Bialy kieł: widzę, kolejny fan, myśli redukcyjnej.

odpowiedz
Arek - 10.09.2019 / 17:22, *.tpnet.pl

On to niech się Legią zajmie. Pcha się wszędzie, a klub w ciemnej dupie, jeśli o rozgrywki europejskie chodzi. Mistrz też odjechał do Gliwic.

odpowiedz
Ale jaja - 10.09.2019 / 17:14, *.vectranet.pl

jagielonia?? :D

odpowiedz