Paweł Wszołek - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wszołek: To była dla mnie dziwna sytuacja

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Wierzyłem, że dostanę oferty, a nic takiego się nie pojawiało. Nie wiem czym to było spowodowane, ale nie chcę tego komentować. Na pewno nie było tak, że moje finanse były wygórowane, bo gdyby tak było, to wylądowałbym w Arabii Saudyjskiej czy Katarze, bo takie oferty były. Na pewno ta sytuacja była dla mnie dziwna i zaskakująca. Trafiłem jednak w dobre ręce i jestem zadowolony. Tak naprawdę była to pierwsza oferta z klubu z Łazienkowskiej. Na koniec okienka miałem też oferty z Lechii i Lecha. Mój cel od początku był jednak taki, że jak trafię do Polski, to będzie Legia albo Lechia ze względu na trenera Stokowca - powiedział Paweł Wszołek na konferencji prasowej po podpisaniu kontraktu.

- Queens Park Rangers chciał przedłużyć ze mną umowę, ale na bardzo słabych warunkach, bo klub otrzymał karę 40 mln euro i musiał pozbyć się drogich zawodników albo obniżyć kontrakty. W kwietniu otrzymałem ofertę, nad którą mogłem się miesiąc zastanawiać i wyszło tak, że zostałem wolnym zawodnikiem. Kibice przyszli na jeden z treningów i domagali się, żeby mnie zostawić. Bardzo mnie szanowali i doceniali.

- Po odejściu z QPR ciężko trenowałem, by poprawić swoją sylwetkę. Miałem indywidualne treningi piłkarskie z trenerem personalnym oraz ćwiczyłem w piątej lidze w Tczewie. W Legii są profesjonaliści, którzy zajmują się przygotowaniem zawodników. Miałem dwudniowe badania i trenerzy będą mogli stwierdzić na jakim jestem etapie. Sam mógłbym powiedzieć, że jestem w dobrej fizycznej dyspozycji, ale badania nie kłamią. Będę gotowy wtedy gdy sztab o tym zdecyduje.

- Czy przyszedłem się tu odbudować? Odbudowuje się zawodnik, który nie gra, a ja w sześciu sezonach zagranicą zagrałem ponad 200 spotkań, więc nie potrzebuję się odbudowywać. Potrzebuję więcej liczb, bo tego mi brakowało, ale to też wynikało z tego, że grywałem na różnych pozycjach - na wahadle czy prawej obronie - gdzie trener oczekiwał ode mnie innej pracy. Cele są jasne patrzeć do przodu i wspierać drużynę.

- Zawód piłkarza jest taki, że nie wiesz co cię spotka w życiu. Gdziekolwiek trafiam, moim celem jest dawać z siebie wszystko. Teraz wybrałem dla siebie najkorzystniejszą opcję i skupiam się w stu procentach na Legii. Wiem, że tu jest świetny doping i postaram się spełnić oczekiwania. Wiadomo w jakim klubie grałem wcześniej... Polonii zawdzięczam to, że trafiłem na Zachód. Uważam, że powrót do polskiej ligi nie jest dla mnie spadkiem pod względem piłkarskim. Legia zawsze walczy o puchary i o mistrzostwo. W Championship cały czas grałem w środku tabeli, choć mieliśmy walczyć o Premiership.

- Śledziłem polską ligę. Uważam, że bardzo się poprawiła. Choć drużyny nie grają w pucharach to Ekstraklasa idzie w górę.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

+dodaj komentarz
Wiśnia - 22.09.2019 / 11:44, *.play-internet.pl

Kto zdecydowal o tym, ze nasze koszulki sa zielone, a nie biale??????

odpowiedz
Ja - 22.09.2019 / 21:45, *.play-internet.pl

@Wiśnia: To niby miało być nawiązanie do sukcesów z lat 90. Mi osobiście to nie przezkaza, zawsze lubiłem nasze zielone komplety i wolałem je od czerwonych.

Ale wybór modeli to porażka. Są z innej serii i to jakieś budżetówki ze starych kolekcji które się nie sprzedawały dzięki czemu mogli dać większą marże. Te zielono w internecie widziałem po przecenoe za 100pln po dodaniu legijny nadruków ponad 2 razy tyle.

odpowiedz
Iras338 - 22.09.2019 / 11:03, *.play-internet.pl

Ciekawe czy ma „dżentelmeńską umowę”, że jak zgłosi się zagraniczny klub to może odejść za frytki?

odpowiedz
r - 21.09.2019 / 23:35, *.waw.pl

Żona złamała mu karierę

odpowiedz
Ryj - 21.09.2019 / 10:13, *.com.pl

Widzę, że do niego dotarło co będzie dalej i chce rozedrzeć tą koszulkę na strzępy!

odpowiedz
1916 - 21.09.2019 / 07:24, *.inetia.pl

@skrzat pozdro Stary! Żyleta hooligans

odpowiedz
1916 - 21.09.2019 / 07:15, *.inetia.pl

dejne 3...szacun z Twojej strony! W pełni się z Tobą zgadzam

odpowiedz
wawerr - 20.09.2019 / 22:51, *.tpnet.pl

chyba słabo śledził tą Ekstraklapę bo poziom poszedł bardzo w dół w ostatnich trzech latach...

odpowiedz
Bubu - 21.09.2019 / 08:55, *.vectranet.pl

@wawerr: przy tych kopaczach bedzie wybitny yyy no lepszy

odpowiedz
majk - 21.09.2019 / 13:05, *.chello.pl

@wawerr: dokładnie. Poziom to był wyższy za czasów Leśnego w Legii i to Legia robiła tą różnice in + dla całej ligi bo zawsze miała jakiegoś kozaka albo kilku kozaków w składzie. Teraz jak Legia jest cienka tak jak i inne klubiki w tej lidze poziom równa ale w dół.

odpowiedz
xD - 21.09.2019 / 21:20, *.chello.pl

@majk: mityczny leśny, niemal bóg, złote dziecko. Ogarnijcie się już z tą psychozą na punkcie tego typa - coraz bardziej zaginacie rzeczywistość.

odpowiedz
tomiacab - 20.09.2019 / 21:42, *.virginm.net

tu też będziesz grał w środku tabeli, dopóki klub nie zatrudni trenera.

odpowiedz
bielany - 21.09.2019 / 11:14, *.chello.pl

@tomiacab: Najlepiej Ty nim zostań ,trollu internetowy.

odpowiedz
kopia - 21.09.2019 / 19:21, *.tpnet.pl

@bielany: ma rację - pewne ryzyko gry bez trenera przez 2 lata istnieje. Loco ma problem z myśleniem . Bez trollowanie

odpowiedz
GrzeLeg - 20.09.2019 / 21:00, *.virginm.net

Ty ku...wa dawaj ostro na treningu i do pierwszego składu i po Mistrza dla Naszej Ukochanej Legiuni! Je...ać wszystkich, tylko Legia!!!

odpowiedz
C - 20.09.2019 / 20:07, *.chello.pl

Powodzenia!

odpowiedz
Pawciu - 20.09.2019 / 20:02, *.play-internet.pl

Typowa wypowiedz pilkarza ktory przyszedl tylko i wylacznie dla kasy

odpowiedz
Stefan - 20.09.2019 / 20:28, *.chello.pl

@Pawciu: a dla czego miał przyjść ? Z przywiązania do barw to nikt się nie utrzymał. To jest jego pracy i dobrze że nie pier... farmazonów

odpowiedz
brasu - 21.09.2019 / 14:07, *.vectranet.pl

@Pawciu: a ty do pracy to chodzisz hobbystycznie?

odpowiedz
El Mariano - 20.09.2019 / 18:44, *.chello.pl

To jeszcze Antolica Nagyego Agre out a Furmana wziąć. Wtedy ligę mamy pozamiataną.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 21.09.2019 / 20:13, *.247.151

@El Mariano: o to to.

odpowiedz
MAKEN - 20.09.2019 / 17:37, *.252.7

Vuko, nawet gdyby miał w składzie Di Maria to w Legii siedziałby na ławie. Bo, Vuko wie lepiej. A przegrał już Mistrza Polski, Puchary, ze słabiutką Wisłą Płock. I teraz dostanie lanie od Craxy. ALE potrzeba czasu :)

odpowiedz
Buhahahaha - 20.09.2019 / 21:13, *.com.pl

@MAKEN : Puchar z Wisłą? Widać zorientowany jesteś.

odpowiedz
Simon - 20.09.2019 / 23:22, *.plus.pl

@Buhahahaha: tam był przecinek

odpowiedz
MAKEN - 21.09.2019 / 11:09, *.252.7

Myślę, że gdy ja chodziłem na Żylętę to nawet w foli za oknem jeszcze nie wisiałeś :). A buha ha idealnie podkreśla stan Twoje świadomości intelektualnej oraz percepcji. Myślisz, że nie wiem z kim Legia odpadła z pucharów? Żałosny jesteś i teraz śmiej się dalej. Jesteś ,,ludowym mędrcem".

odpowiedz
Romcio - 20.09.2019 / 16:40, *.radman.pl

Wszołek trenował, Wszołek podpisał, Wszołek to, Wszołek tamto, Wszołek sie zes..ł, Wszołek dotknął piłkę........
Żałosna Tragikomedia!

odpowiedz
BIE(L)ANY - 21.09.2019 / 23:22, *.plus.pl

@Romcio: Ochłoń

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.09.2019 / 15:18, *.orange.pl

To teraz będziemy grać 6 w pomocy, rotacyjnie - dwóch będzie mogło biegać po browary.

odpowiedz
MLO - 20.09.2019 / 15:17, *.t-mobile.pl

"Ekstraklasa się poprawiła i idzie w górę", co On oglądał, gdzie? Chyba jakieś filmy SF...

odpowiedz
zbowid - 20.09.2019 / 14:48, *.214.242

Trzeba było do polonii wrócić ;-) tam by Cie na rekach nosili ..

Kibice nie zapomną jak sie cieszyłeś po porażce LEgii!!!!!

odpowiedz
Alan - 20.09.2019 / 15:13, *.t-mobile.pl

@zbowid:
Hamalainen, Carlitos czy inni z dalszej przeszłości jakoś było wszystko zapomniane wiec po co piszesz za wszystkich

odpowiedz
Elquatro - 21.09.2019 / 10:30, *.chello.pl

@Alan: jak ci sie nie podoba cos to idz na legia.net

odpowiedz
Adam - 21.09.2019 / 21:19, *.chello.pl

@Elquatro: ziomek ma swoje zdanie więc ma wyku**wiać bo ty tak mówisz. Straszna z ciebie frajerzyna elquatro. W pełnym tego słowa znaczeniu.

odpowiedz
Elquatro - 22.09.2019 / 16:45, *.chello.pl

@Adam: zmień podpaske

odpowiedz
Misiek87 - 20.09.2019 / 14:46, *.centertel.pl

Ekstraklasa idzie w górę? Pawełku pod jakim względem, bo chyba nie sportowym. Mecz z Płockiem pokazał, że w tej lidze rządzi przypadek

odpowiedz
Paul Visco - 20.09.2019 / 22:50, *.chello.pl

@Misiek87: nie gadaj głupot . Zawsze są drużyny które nie leża faworyt i gra się ciezko a WP taka zawsze była , ponieważ dla nich to debry mazowsza a dla Legii zwykły mecz . Barca czy Real też przegrywają mecze u siebie z ostatnią drużyna w tabeli

odpowiedz
powiślak - 23.09.2019 / 10:49, *.centertel.pl

@Misiek87: w tej lidze rzadzi bukmacher a nie zaden przyoadek

odpowiedz
L Kibic L - 20.09.2019 / 14:27, *.t-mobile.pl

Paweł, tu nie liczy się Twoja kondycja czy gotowość. Początkujący trener ma swoją wizję której nikt nie jest w stanie zrozumieć. On nawet myli drużyny i nie wie w jakich koszlkach grali bo po przegranym meczu i zbłaźnieniu się mówi że to był dobry mecz w wykonaniu jego piłkarzy.

odpowiedz
kokos - 20.09.2019 / 15:30, *.orange.pl

@L Kibic L: Nawet początkujący trener ma o wiele większe pojęcie o futbolu i zarządzaniu grupą niż jakiś sfrustrowany internetowy nołnejm, który chlapnie czteropak i wydaje mu się, że wszystkie rozumy pozjadał.

odpowiedz
L Kibic L - 20.09.2019 / 22:27, *.t-mobile.pl

@kokos: To odstaw ten czteropak, przeczytaj jeszcze raz co napisałem, zastanów się to może zrozumiesz co napisałem.

odpowiedz
Sztywniutko Tarcho - 20.09.2019 / 23:07, *.t-mobile.pl

@L Kibic L: słusznie hehe

odpowiedz