Jose Kante - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Pod lupą LL! - José Kanté

Kamil Dumała - Wiadomość archiwalna

Lekki uraz Jarosława Niezgody spowodował, że trener Aleksander Vuković na mecz ligowy przeciwko Piastowi Gliwice w pierwszym składzie na pozycji numer „9” postawił na 29-letniego Gwinejczyka. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej występowi José.

Napastnik w starciu z Piastem Gliwice starał się być aktywnym graczem. Wracał się do środkowej linii, by rozpocząć atak Legii. Podczas swojego występu pokonał dystans 8,08 km, czyli najmniej ze wszystkich graczy z pola. Mniej od niego przebiegł Radosław Majecki (co jest zrozumiałe) a trochę więcej Arvydas Novikovas (8,42 km) oraz Luis Rocha (8,45 km).

29-latek oddał na bramkę rywali trzy strzały, jednak żaden z nich nie był celny. Pierwsza próba nastąpiła w 9. minucie, kiedy to uderzeniem głową starał się zamknąć dośrodkowanie kolegi z zespołu. Identycznie było w 21. minucie, oba te uderzenia jednak powędrowały nad bramką Piasta. Ostatnia próba nastąpiła tuż po przerwie, kiedy to dobrą akcję przeprowadził Arvydas Novikovas, dośrodkował w pole karne a tam strzałem klatką piersiową obok bramki piłkę skierował Kanté. Właśnie obok Litwina napastnik oddał najwięcej strzałów na bramkę strzeżoną przez Placha.

Gwinejczyk w kilku sytuacjach starał się być bardzo efektowny. Warto wspomnieć tutaj sytuację w środku pola, gdzie przy linii bocznej niezłą sztuczką zwiódł rywali, jednak zabrakło tam efektywności, gdyż po chwili jego podanie było niecelne i Piast przejął piłkę. W całym meczu stracił czterokrotnie futbolówkę i obok Radka Majeckiego (3 straty), Igora Lewczuka (2 straty) i Domagoja Antolicia (1 strata) był to najmniejszy wynik w drużynie z Warszawy, biorąc pod uwagę zawodników grających od początku spotkania.

José wykonał podczas 68 minut swojej gry 17 podań, z czego 76% było dokładnych. Sam przyjął natomiast 25 podań. Biorąc pod uwagę pojedynki z przeciwnikami, współczynnik wygranych starć miał na poziomie 56%. W powietrzu na siedem prób wygrał czterokrotnie, natomiast na ziemi w jedenastu próbach udało mu się zwyciężyć sześciokrotnie.

To był średni występ Gwinejczyka w barwach Legii Warszawa. W wielu meczach stara się grać bardzo efektownie, między innymi podając piętkami czy próbując przedryblować efektowną sztuczką kilku zawodników. Niestety w parze z efektownością nie widzimy efektowności. Piłka po strzałach Kante często ląduje poza bramką. Można odnieść wrażenie, że napastnik bardzo się stara, by grać jak najlepiej, jednak czasami brakuje mu spokoju zarówno w rozegraniu, jak i podbramkowych sytuacjach.

José Kanté
Czas gry: 69 minut
Strzały / celne: 3 / 0 (0%)
Faule: 0
Faulowany: 1
Spalone: 0
Straty piłki: 4
Odbiory / udane: -
Podania celne: 17 / 13 (76%)
Podania kluczowe / celne: -
Podania przyjęte: 25
Pojedynki / wygrane: 18 / 10 (56%)
Pojedynki w powietrzu / wygrane: 7 / 4 (57%)
Pojedynki na ziemi / wygrane: 11 / 6 (55%)
Zwody / wygrane: 4 / 2 (50%)

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.